МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вибори мєра у Малині - бардак у списках виборців. Що порадите?

08/09/2009 | Via
2 серпня відбулися позачергові вибори мєра Малина - це райцентр Житомирської області, містечко з 20 000 мешканців.
У списках виборців страшенний бардак - багато хто не зміг проголосувати, багато хто виявив у власних квартирах дописаних невідомих - нібито мешканців. Переможець мерських перегонів набрав аж 7% голосів від загальної кількості мешканців міста.
І ці 7% можна було отримати виключно на бардачних трюках у списках. Списки і бюлетені здали у ТВК і скоро знищать - згідно чинного законодавства. Переймаюся питанням - як процедурно можна ті списки витягти із ТВК для оприлюднення порушень та публічної аналітики? Хто має ідеї?
Особливо цікаві думки поборників прав людини - що важливіше, таємниця особистих данних виборця чи право на участь у виборах кожної людини?

Відповіді

  • 2009.08.10 | Горицвіт

    список виборців ніяк не суперечить правам людини

    Via пише:
    > Переймаюся питанням - як процедурно можна ті списки витягти із ТВК для оприлюднення порушень та публічної аналітики? Хто має ідеї?

    Представникам кандидатів зобов'язані показати, думаю.


    Via пише:
    > Особливо цікаві думки поборників прав людини - що важливіше, таємниця особистих данних виборця чи право на участь у виборах кожної людини?

    Такої дилеми не існує. Список виборців принципово відкритий для учасників (і по теперішньому закону, і "по ідеї").
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.10 | Via

      Ділема існує. В спискає є люди померлі і люди - просто дописані

      як мешканці, у чужі квартири.
      І виявити то дуже непросто - бо навіть власник квартири може перевірити інформацію лише про самого себе.
      Щодо довірених осіб кандидатів - слушна думка, треба поцікавитися.
  • 2009.08.10 | romulus

    Re: Вибори мєра у Малині - бардак у списках виборців. Що порадите?

    я би почав зі ст. 70 ЗУ "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів". якщо Ви все що там написано собі приблизно уявляєте, то прикиньте, чи є надія вийти на 10 %, про які там написано, (тут треба приблизно прикинути - за якими списками можна довести наявність мертвих душ - через міліцію, жеки, РАГСи тощо ), і якщо вона є, то пишіть до суду заяву, у якій опишіть Ваші підозри і факти і вимагайте скасувати результати, і до цієї заяви - клопотання, у якому вимагайте від суду заборонити будь-які подальші дії з бюлетнями і протоколами комісій, які можуть привести до немоливості встановлегння результатів виборів.
    вибачте, якщо я щось не те вказав, можливо я Вас неправильно зрозумів
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.10 | Via

      Все правильно - перші дії, пост-фактум, саме такі.

      Але будуть знову вибори - ті ж президентські, наприклад. І знову повториться ситуація - в списки виборців повписують кого завгодно, а безліч мешканців - не впишуть взагалі. ТОму і поставила питання - як убезпечитися законодавчо? Має ж керівник відділу Держреестру, який друкує списки на вибори, нести кримінальну відповідальність за позбавлення громадян України права голосу?
      І окремо - ці відділи Держреестру дублюють роботу паспортніх столів, навіщо там сидять десятки людей - взагалі незрозумілопросто грабують бюджет та ще й коять службові злочини власним не-робством і підлогом. Аби Единий реестр виборців формувався на підставі данних з паспортних столів - всі ці дармоїдські струкутри можна було б скороти, і одночасно прикрити лазійку з друкуванням хибних списків виборців.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".