МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи сховає Президент балувану ДУСю за своєю спиною?

08/14/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Знову доводиться відволікати Президента (ну, кхм, тобто його секретарів і секретарок) від епістолярію з Мєдвєдєвим до більш приземлених питань.

***

Президенту України п.В.Ющенку
Секретаріату Президента України

01220, Київ, вул.Банкова 11

Громадянина України Олександра Северина

13 серпня 2009 р.

№9/8/11

На підставі ст.34 Конституції України,
ст.10 Європейської конвенції з прав людини,
Закону України "Про інформацію",
Закону України "Про друковані засоби масової інформацію (пресу)"


Вельмишановний пане Президенте,
шановні пані та панове
,

Ще 10-го лютого цього року я направив Вам інформаційного запита (№9/50), в якому, зокрема, просив надати мені у письмовому вигляді Положення "Про державне управління справами", з усіма змінами і доповненнями, в актуальному на вигляді. Як відомо, це Положення було затверджено Указом Президента України від 17.12.02 №1180 і мало (чи має дотепер) незаконну позначку обмеження доступу "опублікуванню не підлягає".

Листом від 17.04.09 №45-02/197 за підписом заступника глави Секретаріату Президента України п.М.Ставнійчук (наданим зі значним перевищенням встановленого законом терміну і без дотримання вимог ст.33 Закону України "Про інформацію"), мені було де-факто відмовлено у задоволенні запита, позаяк тексту положення надано не було. Натомість у листі було сказано, що "на сьогодні у Секретаріаті Президента України проводиться роботат щодо перегляду актів глави держави, які мають позначку "Опублікуванню не підлягає".
На жаль, попри значний час, що проминув відтоді, мені дотепер не надано тексту зазначеного Положення, його також не було, наскільки мені відомо, оприлюднено у відкритих джерелах інформації, як то базі даних "Ліга" чи то на офіційному сайті Президента України тощо.

У цьому зв'язку просив би Вас звернути увагу на те, що незаконність позначки "опублікуванню не підлягає" давно однозначно визнано уповноваженими державою. Так 21.01.06 листом №С-32705 Міністерство юстиції України визнало, що позначки "не для друку" та "опублікуванню не підлягає" законодавством України не передбачені", а "надання нормативно-правовим актам грифів обмеженого доступу, що не передбачено законодавством, є порушенням прав громадян на доступ до інформації". Надалі, листом №С-13535-21 від 01.06.09 Міністерство юстиції України ще раз письмово визнало, що "чинним законодавством не передбачені грифи обмеження доступу "опублікуванню не підлягає" та "не для друку" (при тому було також порушено норму ст.33 Закону щодо надання запитувачу протягом 10 днів письмового повідомлення про те, чи буде задоволено його запита). Крім того, листом №26/6-8579 від 19.11.07 Служба безпеки України, т.е. орган, уповноважений Законом України "Про боротьбу з корупцією" складати протоколи про правопорушення, що полягають у протиправному ненаданні інформації, також визнала, що "чинним законодавством не передбачено застосування грифів обмеженого доступу з позначками "опублікуванню не підлягає" та "не для друку".
Більш того, ще 25.06.07 (лист №17-15/609) Секретаріат Президента повідомив, що "Президентом В.Ющенком було прийнято рішення відмовитися від присвоєння грифу обмеженого доступу нормативним актам за підписом Глави держави. Громадяни України мають можливість ознайомитися із всіма офіційними документами на підписом Президента України на президентському веб-сайті".

На жаль, на сьогодні на президентському веб-сайті тексту Положення нема, хоча і на цьому ресурсі і в інших джерелах можна знайти зміни і доповнення до Положення, що, на мій погляд, робить приховування першого указу і непослідовним і недоцільним; протиправно відмовляється його надати і саме ДУС. У зв'язку з цим хотів би наголосити, що загальновизнана незаконність позначки "опублікуванню не підлягає" означає, що не існує на цей момент законних правових підстав для неоприлюднення Положення, зокрема – для ненадання його на запит громадянина і журналіста.

Враховуючи вищевикладене, ще раз прошу Вас надати мені у письмовому вигляді текст чинного Положення про Державне управління справами, з усіма змінами і доповненнями. Водночас маю поінформувати, що у разі порушення права на інформацію незадоволенням цього запита я буду змушений використати всі наявні правові можливости, включно зі зверненням, у разі необхідности, до Європейського суду з прав людини, а також широко оприлюднити факт порушення закону.

Зі сподіванням на Вашу конструктивну співпрацю і щирою повагою,


Олександр Северин, к.ю.н.,
радник ВГО Альянс "Майдан"
,


sean

Відповіді



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua