МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна вважає заяви Мєдвєдєва тестом українському суспільству

08/17/2009 | Майдан-ІНФОРМ
У МЗС України вважають звернення президента Росії до українського президента "тестом на самосвідомість українського суспільства".

Про це заявив виконувач обов'язків першого заступника міністра закордонних справ України Юрій Костенко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Тема кинута, вона буде свідомо підтримуватися в тій чи іншій формі, це був такий тест на самосвідомість українського суспільства, української громади", - сказав він.

Відповідаючи на запитання, якої загрози можна чекати з боку Росії, Костенко сказав: "Більшої загрози, ніж заява чи послання до українського народу, я не очікую".

Український дипломат також сподівається на плідний розвиток україно-російських відносин як до президентських виборів, так і після них.

Костенко підкреслив, що очевидною є провина обох сторін у погіршенні україно-російських відносин.

"Двом сторонам необхідно послідовно, за столом переговорів, а не через смс-ки розмовляти по кожному з цих питань", - додав він.

За словами представника МЗС, в основі переговорів мають лежати інтереси України й інтереси Росії.

Крім того, на думку дипломата, сторони повинні бути максимально зваженими, не застосовувати жорсткий тон.

Як відомо, 11 серпня президент РФ Дмитро Медведєв у відкритому зверненні до президента України Віктора Ющенка і відеозверненні до народу заявив про критичний стан відносин Росії й України через "антиросійський курс" Ющенка і керівництва України в цілому.

Ющенко аргументовано відкинув ці звинувачення й наголосив, що Росія також несе відповідальність за погіршення двосторонніх відносин.

http://pravda.com.ua/news/2009/8/17/99939.htm

sean

Відповіді

 • 2009.08.17 | Press-MSNU

  Проект Заяви Тернопільської обласної Ради

  Лідер Молодіжного Союзу Наша Україна Степан Барна, який є також депутатом Тернопільської обласної ради, подав на розгляд завтрашньої сесії облради проект Заяви про засудження недавнього публічного Президента Російської Федерації Дмітрія Мєдвєдєва до Президента України Віктора Ющенка.

  Зокрема, в проекті Заяви від голови МСНУ, висловлюється глибока стурбованість з приводу, - «намагання штучно загострити дружні стосунки між українським і російським народами» та з обуренням засуджуються спроби, - «Президента Російської Федерації Дмітрія Мєдвєдєва та його адміністрації диктувати суверенній Українській Державі та її представникам вимоги як до внутрішньої, так і зовнішньої політики».

  У документі Степана Барни зазначається, що всі проблеми в двосторонніх стосунках легко вирішуються на ґрунті, - «взаємної поваги до суверенітету, територіальної цілісності, паритету та рівноправності сторін, з чітким виконанням раніше взятих на себе зобов’язань та підписаних угод».

  Також у проекті Заяви нагадується, що у 1994 р. був підписаний так званий «Будапештський меморандум», згідно якого Україна добровільно позбулася третього у світі ядерного потенціалу, ставши без’ядерною державою. Натомість країни-гаранти, одним з яких є Російська Федерація, зобов’язалися не посягати на її суверенітет та територіальну цілісність, утримуватися від економічного тиску, спрямованого на підпорядкування України власним інтересам.

  Лідер молодіжки «Нашої України» у проекті Заяви виражає занепокоєння тим, що «представники парламентських політичних сил країни таких як БЮТ, Партія регіонів, Комуністична партія фактично солідаризувалися з позицією керівника сусідньої держави в його нападках на український народ та його всенародно обраного Президента Віктора Ющенка».

  оригінал тут - http://www.msnu.org/engine/2009/08/17/stepan-barna-proponuye-ternopilskij-oblasnij-radi-zasuditi-zvernennya-dmitriya-medvedyeva-do-viktora-yushhenka


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua