МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На Львівщині відкрили музей-садибу Богдана-Ігоря Антонича

10/26/2009 | lvivrada
Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник взяв участь у відкритті музею-садиби Богдана-Ігоря Антонича у селі Бортятин Мостиського району. Відкриття відбулося у рамках відзначення у цьому селі сторіччя від дня народження цього геніального українського поета.


В урочистостях також взяли участь міністр культури та туризму України Василь Вовкун, почесний голова оргкомітету, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Роман Лубківський, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ігор Держко, голова Мостиської районної ради Антона Вербаускас, представники творчої інтелігенції Львівщини, гості із Польщі, громада села Бортятин та навколишніх сіл.



Урочистості розпочалися із вшанування батьків поета. На місцевому цвинтарі на їхній могилі відслужили панахиду. Потім у будівлі де проживали батьки, де пройшли дитячі та юнацькі роки Антонича відбулася церемонія відкриття музею-садиби.



Стрічку перерізали Міністр культури та туризму України Василь Вовкун, почесний голова оргкомітету, лауреат Шевченківської премії, поет Роман Лубківський, голова Львівського обласної ради Мирослав Сеник, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ігор Держко.



Як зазначив під час урочистої церемонії голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник – поезія Богдана-Ігоря Антонича буде актуальною та вічною завжди, оскільки має яскраву особливість – це поезія, яка йде від душі, від буття, це поезія молодості. Мирослав Сеник наголосив, що на Львівщині відбувається чимало заходів із вшанування сторіччя цього великого українського поета, багато що вдалося зробити і багато ще буде зроблено для гідного вшанування цього геніального поета. Так наступного року Львівська обласна рада планує передбачити кошти для проведення ландшафтних робіт і таким чином завершити роботи із створення музею-садиби Богдана-Ігоря Антонича у Бортятині.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".