МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

30 жовтня - українських патріотів має бути виправдано!

10/29/2009 | keymaster
30 жовтня об 11.00 у приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва (вул. Смірнова-Ласточкіна, 10-б) відбудеться судове засідання за скаргою адвоката на постанову про порушення кримінальної справи щодо Миколи Коханівського, Андрія Тарасенка, Олександра Задорожного, Івана Срібного та Богдана Франта, яких звинувачують у пошкодженні пам'ятника Лєніну на Бесарабці (справа No. 4ск-451/09)

Адвокат затриманих Сидір Кізін вважає, що оскільки слухання переносилося вже тричі, вірогідно, що саме 30 жовтня суд винесе рішення у справі п'ятьох українських патріотів!

ГО <<Люстрація>> спільно з іншими національно-патріотичними організаціями проведе пікетування Шевченківського районного суду м. Києва з вимогою припинити кримінальне переслідування українських патріотів.

Довідка. 30 червня 2009 року українські націоналісти розбили пам'ятник міжнародному терористу, організатору першого голодомору Владіміру Ульянову (Лєніну), що в Києві на Бесарабській площі. Міліція затримала п'ятьох українських націоналістів та порушила кримінальну справу за ч.2 ст.296 (хуліганство) та ч.2 ст.298 КК України (незаконне пошкодження пам'ятки Національного значення). Санкція статей передбачає до 5 років позбавлення волі. У своїй скарзі Адвокат обвинувачуваних Сидір Кізін просить скасувати незаконні постанови слідчого про порушення кримінальної справи, оскільки мотиви обвинувачених є не хуліганськими, а ідейними. Водночас пам'ятник Лєніну ніколи не був занесений до Державного реєстру Національних пам'яток, а згідно з Постановою КМУ від 03.09.2009 року No. 928 взагалі позбавлений статусу пам'ятки. Засідання кілька разів відкладалося через ненаданням слідчими органами до суду матеріалів справи, а також на прохання прокуратури для додаткового ознайомлення зі справою. 30 червня суд повинен нарешті розглянути справу.

Судове засідання відкрите, вхід вільний. Представникам преси для проведення відеозйомки потрібно подати відповідну заяву на ім'я судді Кирила Кормушина, зазначивши номер справи (No. 4ск-451/09).

Відповіді

  • 2009.10.30 | Тарас Токар

    як там сьогоднішній суд?

  • 2009.10.30 | Lexa62

    адже є інфа про це в стрічці новин майдануCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua