МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Юлин чеМайдан (/)

10/31/2009 | Sean
Кабмін перетворюють на виборчий штаб Тимошенко, змушуючи держслужбовців розбиратися навіть у тому, чому за участь у мітингу на її підтримку платили різні гонорари
Василь НЕЇЖМАК

Під час нинішньої президентської кампанії в Україні повсюдно використовують позичену на Заході технологію створення ілюзії безпосереднього спілкування з тим чи іншим політиком. Та одна справа, коли цією недешевою «забавою» опікуються партії чи штаби кандидатів, і зовсім інша — коли останні перетворюють на такі штаби «підвідомчі» їм державні установи.

 
Алло, це Кабінет Міністрів чи виборчий штаб БЮТ?

Судіть самі. Останнім часом навантаження на керівників та службовців, які в Полтавській облдержадміністрації працюють зі зверненнями громадян, зросло майже удвічі. Адже з Кабінету Міністрів їм практично одразу електронною поштою «перепасовують» прохання, скарги, пропозиції земляків, зафіксовані урядовою «гарячою» телефонною лінією 0–800–507–309, яку піарить Юлія Тимошенко. Як відомо, діє ця лінія при Міністерстві праці та соціальної політики (далі цитуємо його офіційний сайт) «для забезпечення оперативного реагування органів виконавчої влади на звернення громадян, підприємств, установ, організацій, суб’єктів підприємницької діяльності, органів місцевого самоврядування та їх взаємодії».

Тож, одержавши електронний варіант заповненої працівниками «лінії» Кабміну картки «кореспондента» (саме так вони називають автора звернення), в обласній адміністрації роздруковують її на папері, нумерують і працюють із цим документом за визначеною законом та службовими інструкціями процедурою. Або й із порушенням законів. Бо з’ясувалося, що останнім часом до справді пекучих питань працівники «гарячої» лінії Кабміну додають усе більше партійно–передвиборчих, суто штабних–БЮТівських.
«Людям платили по 100 і 200, а нам — тільки по 50»

Скажімо, 21 жовтня пен­сіонерка Віра Кузьмівна з Полтави (прізвища героїв цієї публікації «УМ» відомі, але, оскільки вони не уповноважували газету розголошувати персональні дані про себе, обмежимося тільки згадкою імен та по батькові) звернулася на «гарячу» лінію Кабміну з проханням «надати письмову відповідь стосовно можливості бути прийнятою до складу передвиборчої кампанії у м. Полтава (до штабу Ю. В. Тимошенко)». Саме таким формулюванням «озадачили» урядовці відповідальних працівників облдержадміністрації. Останні ж після одержання «височайшої вказівки» мусять виконати її в термін до 15 днів і, відповідно, прозвітувати «нагору». Хоча, даруйте, а яке відношення має таке передвиборчо–штабне працевлаштування до діяльності головного регіонального органу державної виконавчої влади? Надто за умов, що виконання ролі чиїхось «штабістів» держслужбовцям категорично забороняє виборче законодавство, і перед тим, як займатися подібним, їм треба щонайменше звільнитися з посади. Однак замість того, щоб одразу пояснити це співрозмовникам і порадити їм самим шукати виборчі штаби й партійні офіси, працівники урядової «гарячої» лінії, по суті, перетворюють її на доважок до БЮТівського штабу!

Та ще й доводять ситуацію до абсурду. Так, 26 жовтня із Кабміну Полтавській ОДА надіслали такий виклад звернення безробітного мешканця обласного центру Миколи Михайловича: «Заявник цікавиться на те, що 106–та виборча дільниця в м. Полтава виплатила кошти в розмірі 50 грн. за участь у пікетуванні 24.10.09 р. на майдані Незалежності, м. Київ, у підтримку Тимошенко Ю. В., а в інших містах України виплачують до 100 грн. Чому така різниця?»

Одразу спадає на думку, що все те може бути чиїмось цинічним жартом, анекдотом чи навіть підступом політичних опонентів. Тож телефоную за вказаним у картці обліку «кореспондента» номером. «Так, я справді був серед тих полтавців, яких із нашого міста десь 25 автобусами возили на майдан Незалежності 24 жовтня, — говорить Микола Михайлович. — Не знаю за інших, а я завжди голосував за Юлю. В нашому автобусі зі своїми «бригадирами» їхали по п’ять–шість представників від однієї виборчої дільниці. Ні харчування, ні якихось інших зручностей нам не забезпечили. Просто привезли в Київ, повели на майдан, а потім так само відвезли додому. Гроші за це — по 50 гривень кожному — в автобусі роздавала жінка, котра також їхала з нами. Я її не знаю. А подзвонив на «гарячу» лінію Кабміну після того, як спочатку там, у Києві, поспілкувався зі знайомими з інших областей, а потім, уже вдома, подивився телевізор, — люди ж говорили, що за таке стояння на Майдані їм платили від ста до двохсот гривень. Раніше ж чув, що по 50 гривень дають тим, хто стоїть у наметах і роздає папірці. Думав, за цю поїздку заплатять більше — тому й поїхав. Ви ж знаєте, як сутужно зараз із роботою, зарплатою — нам кожна десятка дорога».

Микола Михайлович порадив поспілкуватися і з його знайомою, полтавкою Надією Миколаївною, котра їхала з ним в одному автобусі й нібито також телефонувала на «гарячу» лінію Кабміну саме з цього приводу. «Так, я дзвонила на «гарячу» лінію, тільки, мабуть, в інший день. Та хіба тільки я? — каже пані Надія. — Наступного ж дня після того, як приїхали з майдану додому, я дивилася по телевізору шоу Савіка Шустера, на якому депутатка Бондаренко сказала, що за «Юлин Майдан» платили по 270 гривень кожному. Чому ж нам заплатили у п’ять разів менше? Ми ж із Полтави виїхали о десятій, а повернулися в півтретьої ночі. Стояли на самісінькому майдані — ледь не задавилися! — аж поки Юля не закінчила свій виступ. Не було ні харчування, ні навіть мінеральної води ніхто не приніс. Через це усі тепер і обурюються. Жінку, яка нам в автобусі роздавала по 50 гривень, не знаю. Пам’ятаю тільки, що звали її Наталією Василівною і що вона тоді сказала: «Даю вам столько, сколько мнє далі». А тепер, коли почула про інші суми, і собі думаю: мабуть, там, де на папері було 50, можна було легко добавити одиничку чи двійку?»

Очевидно, що відповіді на ці запитання не дасть ані «гаряча» лінія Кабміну, ані наділений повноваженнями посадовець. Бо ж ідеться про «тіньові» кошти, які діляться й обліковуються за надто специфічною бухгалтерією...

 
ЗУСТРІЧНІ ЗАПИТАННЯ

У продовження теми можна поставити свої запитання. Передовсім таке: у суботу, 24 жовтня, на столичному майдані Незалежності відбулося тільки проплачене «пікетування... в підтримку Тимошенко Ю. В.» чи регламентований виборчим законодавством ІХ з’їзд політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», на якому Прем’єр–міністра Юлію Тимошенко «одноголосно» висунули кандидатом у президенти України?

Зрештою, то був «Юлин Майдан» чи «чеМайдан», вміст якого нам усім доведеться «розгрібати» дуже довго?

http://umoloda.kiev.ua/number/1524/180/53620/

Відповіді

  • 2009.10.31 | karpo

    А що закон каже?(/)

    http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=4&nreg=474-14

    3. Центральна виборча комісія оголошує попередження кандидату
    на пост Президента України та партії (блоку), яка його висунула, у
    разі:

    1) встановлення судом у порядку, встановленому законом, факту
    підкупу виборців або членів виборчих комісій кандидатом на пост
    Президента України, його довіреною особою, посадовою особою партії
    (блоку), яка висунула кандидата, а також на прохання кандидата або
    за дорученням кандидата або партії (блоку), яка його висунула, -
    іншою особою;

    2) встановлення судом у порядку, встановленому законом, факту
    надання під час виборчого процесу виборцям або членам виборчих
    комісій грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів,
    робіт, послуг, цінних паперів, кредитів, лотерей, інших
    матеріальних цінностей організацією, засновником, власником або
    членом керівного органу якої є кандидат на пост Президента
    України, посадова особа партії (однієї з партій, що входить до
    блоку), яка висунула кандидата;

    3) встановлення судом у порядку, встановленому законом, факту
    використання кандидатом при фінансуванні передвиборної агітації,
    крім коштів свого виборчого фонду, інших коштів;

    4) якщо кандидат на пост Президента України, який займає
    посаду, у тому числі за сумісництвом, в органах державної влади чи
    в органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних
    підприємствах, у закладах, установах, організаціях, у військових
    формуваннях, утворених відповідно до законів України, залучав або
    використовував для проведення передвиборної агітації підлеглих
    йому осіб, службовий транспорт, зв'язок, устаткування, приміщення,
    інші об'єкти та ресурси за місцем роботи;

    5) виявлення Центральною виборчою комісією суттєвої
    недостовірності поданих відповідно до цього Закону відомостей про
    кандидата, свідомо спотворених з метою ввести в оману виборців;

    6) у разі проведення кандидатом на пост Президента України,
    партією (блоком), яка висунула кандидата на пост Президента
    України, прямої чи опосередкованої передвиборної агітації поза
    строками, встановленими статтею 57 цього Закону;

    7) порушення інших вимог цього Закону.
    -----------------------------------------------------
    А закон каже - кандидату винесуть попередження. І всьо. Так що - все можна. Чи може я помиляюсь?
  • 2009.10.31 | zmej_gorynych

    Воно то все так, але...

    .. як вже надоїли ті "цигани", котрі за десятку мишу погонять з Полтави до Києва.
    І ще мають нахабство варнякати, що "Україна для них нічого не зробила доброго". А ти, клуша одна з другою, що для неї зробила??!!

    З великим ентузіазмом вітав би Закон, згідно котрого можна було би отаким клушам та "пєрсональним пєнсіонєрам" продавати свій голос за, скажімо, 1000 гривень і ніколи більше, сцуко, не голосувати! Бо значною мірою саме отакі тормози тягнуть країну до провалля. Та вже притягнули :-(


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".