МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До 2017 року у ЧФ РФ не залишиться військових кораблів?

11/09/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Возможно, проблема российсrой базы в Севастополе решиться сама собой. Из-за старения кораблей Черноморского флота базы в Украине к 2017 году для России с военной точки зрения будут не нужны

Такое мнение выразил заведующий аналитическим отделом российского Института политического и военного анализа Александр Храмчихин.

По его словам, «во флоте главное - это корабли, и к 2017 году их практически не останется. Останутся легкие силы, для которых даже Новороссийск будет избыточен».

«В таком случае удержание Севастополя будет задачей чисто политической, а военная составляющая абсолютно исчезает. Севастополь как база ВМФ не нужен и будет просто поглощать деньги», - добавил эксперт.

Как сообщает nauka21vek.ru, Храмчихин убежден, что российское судостроение в лучшем случае способно в очень низком темпе строить так называемый «москитный флот» - небольшие корабли прибрежной зоны, дизельные подводные лодки, а в совсем низком темпе - атомные подводные лодки. Эксперт уверен, что крупные надводные корабли Россия строить практически не способна, по крайней мере, размером больше фрегата.

«В значительной степени нет кадров, а технологии устарели, денег тоже не очень много, а флот - это чрезвычайно дорогостоящий вид армии. Кроме того, корабли строятся долго – танков можно нашлепать сотню или две в год, а кораблей в лучшем случае один-два. У нас корветы в Питере - совсем маленькие корабли - строятся по семь лет», - сказал он.

Эксперт считает, что даже сотрудничество с Украиной в области строительства военных кораблей не изменит ситуацию. «Мне кажется, украинское судостроение не способно обеспечить Россию адекватным количеством кораблей, собственно, как и российские судостроительные заводы. Если Россия соглашается на импорт, то нам гораздо проще сотрудничать и закупать корабли у Франции, они там более качественные», - сказал он.

«До 2017 года у России нет возможности пополнить Черноморский флот. Если другие виды Вооруженных сил можно хоть теоретически увеличить и восстановить, то с флотом это невозможно в принципе, даже теоретически», - подчеркнул эксперт.

По мнению Храмчихина, заявления о возрождении мощи России - это в первую очередь декларации. «Странно, что весь мир слушает о возрождении российской мощи, хотя факты этому противоречат», - сказал он.

http://focus.ua/politics/78258

sean

Відповіді

  • 2009.11.10 | Петро

    Вода на мельницю російських наполеончиків

    Усі подібні публікації мають на меті відволікти українську громадськість від проблеми - намагання російських неоімперіалістів залишити флот (чи його подобу)на нашій території.
    Цей автор, як на мене, не зовсім "у темі".
    Основною проблемою при виведенні будіть не кораблі - їх навіть на буксирі можна перебазувати за місяць-другий.
    А ось вивезти гігантські запаси боєприпасу - величезна проблема, як у сенсі їх кількості (тисячі умовних вагонів, так, осбливо з точки зору їх нетрансортабельності.
    Свої бази із Грузії (за обсягом не більше трьох полкових складів)РФка виводила 3 !!! роки.
    А звалища боєприпасів у Придністров'ї залишились до-нині.

    Якщо при підготовці угод, російські переговорники заявляли про те, що РФ має можливість збудувати нову базу десь за 5 років, то пройшло уже 10, і якихось даних, що будівництво близьке до завершення, ми не маємо.
    Маємо бути свідомі, що Росія в останній час докорінно змінила своє відношення до проблеми, і не збирається виконувати угоди. Так, член комітету Держдуми з оборони, голова загальноросійського руху підтримки флоту Михайло Нєнашев заявив: "З точки зору Росії ми ставимо питання однозначно - пролонгація цього договору, і у російської сторони немає ніяких сумнівів в цьому. Ви не покажете жодної заяви, в якому б російське керівництво заявляло про згортання ЧФ в Криму після 2017 року".
    А в наслідок заяв наших політиків, їх впевненість зросла, що дало можливість тому ж Нєнашеву озвучити подальші плани Росії (цитую): "Ми будемо розвивати інфраструктуру базування Чорноморського флоту, …в Криму... У нас немає ніяких планів щодо згортання ЧФ. Стоїть питання тільки про розвиток".
    У цьому зв’язку хочу привернути Вашу увагу, що минуло вже півтора року відколи МЗС України склав і вже передав російським колегам проект спеціального меморандуму "Про етапи і порядок виведення до 28 травня 2017 року військових формувань Чорноморського флоту Російської Федерації з місць його тимчасової дислокації на території України". Для досягнення поставленої задачі наше зовнішньополітичне відомство пропонувало розпочати переговорний процес, підсумком якого мав стати міждержавний протокол, який би визначав план-графік виведення Чорноморського флоту РФ з території України. Цей протокол українське МЗС пропонувало підписати до кінця 2009 року.
    Дотримуючись курсу на залишення флоту на нашій території, російське МЗС ігнорувало цей документ, сторони до цього часу не провели жодного засідання, присвяченого обговоренню цього питання.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".