МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звідки ростуть вушка у "Російськомовної України"

12/01/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Повідомлення УНІАН:
http://www.unian.net/ukr/news/news-349696.html

Мер Москви Юрій ЛУЖКОВ заявляє, що мерія російської столиці має намір відстоювати інтереси російськомовного населення в Україні.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив, виступаючи сьогодні на Всесвітньому конгресі співвітчизників у Москві.

«Ситуація з російською мовою і гуманітарними правами російських співвітчизників складається по-різному в різних країнах, і, на жаль, ми можемо говорити, що після розпаду Радянського Союзу в багатьох країнах СНД ситуація складається абсолютно незадовільно», - сказав він. На його думку, в Україні «жорстко і цинічно видавлюється російська мова і порушуються права російськомовного населення».

Ю.ЛУЖКОВ упевнений, що ця проблема останніми роками штучно виникла в Україні.

«Проблема лежить не у ставленні до російської мови і росіян за національністю з боку братського для нас українського народу, а становище визначається ставленням офіційної влади цієї держави і до нашої країни, і до російського народу», - заявив він, додавши, що таке ставлення «сформувалося в націоналістичних структурах України і підтримується з-за кордону».

«Ми не можемо відсторонено спостерігати за таким ставленням до російських людей і російської мови. Повністю розділяємо оцінки і висновки, що міститися в серпневому посланні Президента РФ до Президента України», - сказав Ю.ЛУЖКОВ.

За його словами, мерія активізувала роботу в цьому напрямі - щодо підтримки тих організацій, які протидіють «націоналістичним силам».

«Ми енергійно підтримали створення всеукраїнської громадської організації «Російськомовна Україна», - сказав він. За його словами, це перший випадок, коли на перший план цього руху виходять правозахисні аспекти всього російськомовного населення України в цілому. Він зазначив, що такі дії актуальні для ряду інших країн СНД.

«Уряд Москви боротиметься за права росіян», - заявив він. За його словами, до такої роботи мають підключитися і федеральні органи влади.

Він нагадав, що 23 вересня Мосміськдума ухвалила закон про підтримку російських співвітчизників за кордоном. Через цей закон дістала можливість формувати бюджетні витрати для вирішення завдань співвітчизників.

sean

Відповіді

 • 2009.12.01 | ziggy_freud

  до росіян яких захищатиме Лужков, я теж погано ставлюсь (/)

  не встигли Кєпко Лужков і його нижня половина Батуріна з*явитись в Києві, як тут одразу знесли пару історичних споруд. І купили ділянку, по якій мала проходити нова кільцева дорога.

  а ось і справжня причина втручання в справи України. Буде помилкою вважати, що після припинення будівельного буму Києву потрібні такі "інвестори". Оскільки вони і раніше були потрібні дуже умовно...

  Елена Батурина. Моя Москва

  Киев? Всего в столице Украины «Интеко» планировала построить до 150 000 кв. м жилья. Согласования были начаты в 2004 году накануне «оранжевой революции». «Проект пока развивается медленно», — констатирует Батурина. Еще бы: достаточно вспомнить, в каких выражениях Юрий Лужков отзывался об украинских революционерах, к числу которых относится и мэр украинской столицы Леонид Черновецкий.

  http://www.forbesrussia.ru/forbes/issue/2006-12/16620-elena-baturina-moya-moskva
 • 2009.12.01 | Боббі

  А чи захищатиме права росіян Лужков у Росії?

  прав на свободу слова, права на життя, права на вільні зібрання, тощо?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.01 | Адвокат ...

   А на греця їхньому Коцьмоцю,-- отеє???

   Боббі пише:
   > прав на свободу слова, права на життя, права на вільні зібрання, тощо?
 • 2009.12.01 | Isoлято

  Коли вже з'явиться таке, наприклад, повідомлення:

  > Мер Бухаресту Сорин Опреску заявляє, що мерія румунської столиці має намір відстоювати інтереси румунськомовного населення в Україні.

  > Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив, виступаючи сьогодні на Всесвітньому конгресі співвітчизників у Бухаресті.

  > «Ситуація з румунською мовою і гуманітарними правами румунських співвітчизників складається по-різному в різних країнах, і, на жаль, ми можемо говорити, що після розпаду Варшавського блоку в багатьох країнах СНД ситуація складається абсолютно незадовільно», - сказав він. На його думку, в Україні «жорстко і цинічно видавлюється румунська мова і порушуються права румунськомовного населення».

  > Пан Опреску упевнений, що ця проблема останніми роками штучно виникла в Україні.

  > «Проблема лежить не у ставленні до румунської мови і румунів за національністю з боку братського для нас українського народу, а становище визначається ставленням офіційної влади цієї держави і до нашої країни, і до румунського народу», - заявив він, додавши, що таке ставлення «сформувалося в інтернаціоналістичних структурах України і підтримується з-за кордону (східного - Iso)».

  > «Ми не можемо відсторонено спостерігати за таким ставленням до румунських людей і румунської мови. Повністю розділяємо оцінки і висновки, що міститися в серпневому посланні Президента Румунії до Президента України», - сказав Сорин Опреску.

  > За його словами, мерія активізувала роботу в цьому напрямі - щодо підтримки тих організацій, які протидіють «інтернаціоналістичним силам».

  > «Ми енергійно підтримали створення всеукраїнської громадської організації «Румунськомовна Україна», - сказав він. За його словами, це перший випадок, коли на перший план цього руху виходять правозахисні аспекти всього румунськомовного населення України в цілому. Він зазначив, що такі дії актуальні для ряду інших країн СНД.

  > «Уряд Бухаресту боротиметься за права румунів», - заявив він. За його словами, до такої роботи мають підключитися і державні органи влади.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua