МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Уряду радять «не ганьбитися у Копенгагені».

12/02/2009 | Майдан-ІНФОРМ
«Краще не їдьте» - з таким закликом у вівторок під стінами Мінохорони навколишнього середовища звертатимуться до урядовців люди у костюмах білих ведмедів. Ця акція – проводи делегації на саміт у Копенгагені.


Екологи з робочої групи зі зміни клімату та активісти Кліматичного руху України проводжають українську делегацію на міжнародні переговори ООН зі зміни клімату. На саміті у Данії 192 країни мають домовитись про скорочення викидів парникових газів. Очікують, що нова угода, яку підпишуть у Копенгагені, призупинить зростання обсягів викидів парникових газів на планеті.

«Офіційна позиція держави гальмує переговори, адже Україна - єдина держава в світі, яка передбачає ріст викидів парникових газів на 70 відсотків від сьогоднішнього рівня, ще й відстоює право на торгівлю квотами» - сказав «Німецькій хвилі» директор екологічної організації «Голос Природи» Євген Колішевський. Екологи наголошують, що через такі неконструктивні позиції й затягується переговорний процес.

Тиск на переговірників

Українські активісти братимуть участь в не менш видовищних акціях, але вже на вулицях Копенгагена. Так, 12 грудня під час саміту пройде День кліматичних дій, і українці приєднаються до громадських організацій з інших країн. Кажуть, що так чинитимуть тиск на переговорників, аби ті ставили більш амбіційні цілі для зменшення викидів парникових газів. Україну ж представлятиме делегація з представників Національного агентства з екологічних інвестицій, мінприроди, народних депутатів. Найімовірніше, очолить делегацію віце-прем'єр-міністр Григорій Немиря.

Стабілізувати викиди

«Головна вимога до урядовців – стабілізувати викиди парникових газів на докризовому рівні (рівень 2007 року) до 2020 року з поступовим їхнім зменшенням» - підкреслює юрист організації «Екологія-Право-Людина» Мар’яна Булгакова. А ще екологи попереджають владу, що Україні доведеться робити внесок у Глобальний кліматичний фонд - його заплановано створити під час саміту.

Кошти з цього фонду, як говорить координатор програми зі зміни клімату Національного екоцентру України Христина Рудницька, переважно будуть розподілятись поміж країнами, що розвиваються, зокрема на зменшення наслідків кліматичних змін. «Це питання зараз гаряче дискутується, й, скоріш за все, країни будуть робити внесок до Фонду залежно від різних критеріїв, наприклад рівня ВВП, чи рівня викидів парникових газів. Київ взагалі ж це питання не коментує» - зауважує Рудницька.

Атомну енергію - викреслили

Нацагенство екологічних інвестицій так і не провело обіцяних офіційних громадських слухань щодо позиції України напередодні переговорів у Данії. Єдине, в чому влада дослухалась до фахівців з 12 екоорганізацій з усієї України, це те, що з проекту офіційної позиції Києва прибрано пункт щодо включення ядерної енергетики як механізму нової пост-кіотської угоди. «Адже це дорого й неефективно. Атомна енергетика надто дорога, небезпечна та не зменшує викиди парникових газів» - додає експерт Національного екологічного центру України.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4955879,00.html

Відповіді

 • 2009.12.02 | Микола Гудкович

  І правильно радять

 • 2009.12.02 | Боббі

  А шо то вони? У нас же з 1991 р. і так викиди впали далі нікуди

  і через механізм Кіотських квот ми тепер з японців данину стягуємо, чи не так?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.02 | Alexx

   Re: А шо то вони? У нас же з 1991 р. і так викиди впали далі нікуди

   отожбо й воно що впали, а торгувати тепер чим?
 • 2009.12.02 | Bayan

  А від чого ганьбитися? Тeма "ганьбіння" нe розкрита

  "ганьбитися у Копенгагені"? - Nonsense.

  І тим більшe, як справа підe про дільож якогось пирога, ясна річ - хто нe був при столі, тому нe пeрeпадe.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.02 | Олена Весел

   йо... ганьбитись є чим. Україна - лідер

   по кількості поданих і впроваджених проектів спільного провадження в Європі. від такого рвєнія ООН вирішила навість спростити процедури отримання грошей і тепер проекти можна подавати навіть в обхід агентства екологічних інвестицій... так що чого б Україні там не посоромитись навіть не знаю...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua