МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ОБСЄ ухвалила Декларацію про нерозповсюдження ядерної зброї

12/03/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Рада міністрів ОБСЄ 2 грудня на 17-му засіданні в Афінах ухвалила Декларацію про нерозповсюдження ядерної зброї, у якій підтверджуються зобов’язання держав-учасниць ОБСЄ щодо роззброєння та зміцнення режимів нерозповсюдження зброї масового знищення.

Як повідомили УНІАН у прес-службі МЗС, це питання за ініціативи міністра закордонних справ України Петра ПОРОШЕНКА було внесене на розгляд Ради 20 жовтня ц.р. Міністри привітали рішення України та низки держав щодо добровільної відмови від запасів ядерної зброї. У цьому контексті глави МЗС підтвердили важливість гарантій безпеки, наданих ядерними державами неядерним державам.

Як відзначає МЗС, ініціатива України здобула високу оцінку Європейського Союзу. Востаннє документ такого змісту та значення був схвалений в рамках ОБСЄ у 1994 році. Схвалення Декларації підтвердило вагому роль України у гарантуванні міжнародної безпеки шляхом роззброєння та нерозповсюдження зброї масового знищення.

Декларація стала важливим внеском ОБСЄ у багатосторонній діалог з найгостріших питань нерозповсюдження і сприятиме успішному проведенню низки ключових міжнародних заходів у цій сфері, серед яких - Саміт з питань ядерної безпеки (квітень 2010 року, Вашингтон) та Оглядова конференція Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (травень 2010 року, Нью-Йорк), один із головних комітетів якої очолить Україна.

Окремо міністри висловили глибоке занепокоєння неповним виконанням деякими державами світу резолюцій Ради Безпеки ООН щодо запобігання розповсюдженню зброї масового знищення та засобів її доставки і закликали ці країни забезпечити таке виконання.

http://www.unian.net/ukr/news/news-350151.html

sean

Відповіді

 • 2009.12.03 | Bayan

  Ну і що цe за хохма - "підтвердили важливість "?

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > У цьому контексті глави МЗС підтвердили важливість гарантій безпеки, наданих ядерними державами неядерним державам.


  Я си дужe тішусь, що вони підтвeрдили "важливість".
  Я і бeз їхнього підтвeрджeння був упeвнeний у цій "важливості".

  А як на рахунок підтвeрджeння самих гарантій, власнe гарантій? І дe мeханізми втілeння цих гарантій?

  Обіцянки-цяцянки, як завжди.
 • 2009.12.03 | Сахаров

  Re: ОБСЄ ухвалила Декларацію про нерозповсюдження ядерної зброї

  http://forums.kuban.ru/forum/viewtopic_new.php?t=1091923&pf=2&all=all

  З допису на форумі (лінк, на жаль, відсутній):

  "эксперты считают, что через несколько лет Россия уже не сможет обеспечить ядерное сдерживание, передает "Интерфакс". Стратегические ядерные силы в перспективе утратят способность нанесения превентивного удара по агрессору, возможность которого прописана в проекте новой военной доктрины, полагает член Академии геополитических проблем, доктор технических наук Петр Белов.

  "Возможность нанесения упреждающего удара у стратегических ядерных сил России будет сохраняться до 2015-2017 гг. После этого произойдет их деградация и сокращение имеющихся боезарядов до 1,5 тыс., в то время как возможности американской ПРО после 2015 года возрастут в три раза", - заявил он в понедельник в Москве в ходе пресс-конференции на тему "Военная доктрина России: новые вызовы - новые решения. В свою очередь президент Академии геополитических проблем генерал-полковник Леонид Ивашов отметил на пресс-конференции, что положения новой военной доктрины, которые предусматривают поддержание высокой степени боевой готовности военно-космической обороны России и оборонно-промышленного сектора носят чисто декоративный характер. "Военно-космическая оборона, о которой говорится в военной доктрине, фактически отсутствует, ее остатки разлагаются", - сказал он."

  По его словам, разворачивающаяся в настоящее время кампания по сокращению арсеналов ядерного оружия в мире одной из своих целей имеет "вырвать у России "ядерные зубы". Сокращение ядерного потенциала России неминуемо приведет к потере ее геополитического статуса, заключает эксперт."

  Пісець кошеняті...
 • 2009.12.03 | Арій.

  Їхні декларації, що ющенківські меморандуми

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.03 | Sean

   меморандум навіть кращий був нмд

   його вада - шо його ніхто не збирався виконувати, тобто дурили цілу країну. А ті дурять цілу Європу
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.03 | Арій.

    Та Європу-то не жаль (майже), а от Україну

    Так, ніхто не збирався їх виконувати, бо не може вовк харчуватись капустою. А Ющенко цього чи не розумів, чи наївничав, але коли ти Президент, то "прастатА - хуже варавства".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.03 | Sean

     угу (с)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.03 | странник

      А як там щодо гарантування безпеки України? Нам заборгували!

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.03 | Sean

       що міг сказати, сказав тут (л)

       http://maidanua.org/static/mai/1252864020.html

       але тут є фахівці з безпеки куди кращі за мене, може вони щось скажуть. Агов! ;)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.12.03 | странник

        Re: що міг сказати, сказав тут (л)

        Sean пише:
        > http://maidanua.org/static/mai/1252864020.html
        >
        > але тут є фахівці з безпеки куди кращі за мене, може вони щось скажуть. Агов! ;)

        "Відновлення ядерного статусу" є неможливим принаймні з однієї засадничої причини – Україна того статусу ніколи не мала, оскільки українські головкоми і український Генеральний штаб ніколи не контролювали ту зброю, що перебувала на українській території."

        Щодо тактичних крилатих ракет з ядерними боєголовками, які були передані Россії, то найновіші мали термін придатності до 2012 року.
        Тому їх миттєво і вивезли.
    • 2009.12.03 | Сахаров

     Як зубів не стане,

     то й капусту не угризе. І з'їдять того вовка власні воші. Після 2015 слід запасатися попкорном і дивитися як Раша розлазиться на куски. Японці - хлопи чуйні, не спроста зробили нарешті однозначну заяву про приналежність островів. Копнули помираючого вовка.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua