МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Знахібнілі чиновники Черно-го. Сповідь учасника хабарн. схем (/)

12/03/2009 | Стопудів
...Тепер треба заплатити першому заму голови “Київгазу” готівкою – половину від суми прибутку. Загальноприйнята для монтажних контор норма прибутку – 10% від вартості робіт. Тож перший зам, який добре знає ньюанси нашої роботи, перевіряє кошторис, вираховує звідти 5% і просить занести цю суму – в обмін на підпис, який дозволить нарешті запустити газопостачання.

Газифікувати двоповерховий будинок житловою площею 60-100 метрів коштує 50-100 тисяч грн (сюди входять витрати на проект, зарплату персоналу, витратні матеріали – все, крім власне газових приладів, які замовник купує окремо).

Таким чином, на об'єкті вартістю 100 тисяч грн (це звичайна ціна) монтажна фірма заробляє 10 тисяч грн – і з них повинна віддати чиновнику 5 тисяч. За один підпис!

Приймальні дні у керівництва “Київгазу” - понеділок і середа. За день в середньому проходить 10 людей. За тиждень, відповідно – 20. Сидимо у черзі і чекаємо: “Коли ж вийдуть, щоб гроші взять?”

Загалом за час роботи над проектом ти тричі заходиш за підписами – і мінімум двічі заносиш гроші. Давайте порахуємо прибуток за тиждень - 20 візитерів. Припустімо, що третина з них проходить перший етап (нічого не даючи), інша третина – другий, і ще одна третій. По 7 відвідувачів приблизно виходить.

Одна третина платить 7*1000 = 7 тисяч грн, інша – 7*5 тисяч = 35 тисяч грн. Хай навіть остання третина платить за роботу над будинками в 50 квадратів (хоча таких майже немає зараз) – виходить 14,5 тисяч грн. Загалом за тиждень – по мінімуму – 21,5 тисяч грн. А буває ж і 42 тисячі, і більше.

Буває й індивідуальний підхід. Колеги розповідали про те, як газифікували будинок заможній людині – і в цьому випадку перший зам голови правління “Київгазу” оцінив вартість свого підпису у $4 тисячі.

Уявляєте, ви домовилися з клієнтом про ціну, розраховуєте на прибуток тисяч у 20 грн, а тут такий сюрприз. Колеги казали, що тягнули до останнього, але таки були змушені сказати замовнику про цю вимогу – бо той напередодні холодів теж нервувався.

Що характерно, замовник не здивувався, а запитав: “Якщо ми ці гроші привеземо сьогодні, завтра підключать газ?”

Зараз у людей багато готівки, з банків усе позабирали, економлять, тож логіка ціноутворення нового керівництва “Київгазу”, можливо, і правильна...

http://zaua.org/pg/article/solodko/read/10616/

Відповіді

 • 2009.12.03 | DADDY

  2 зауваження, якщо дозволите

  Стопудів пише:

  > Зараз у людей багато готівки, з банків усе позабирали, економлять, тож логіка ціноутворення нового керівництва “Київгазу”, можливо, і правильна...
  >
  > http://zaua.org/pg/article/solodko/read/10616/

  1. КиївГаз - поки що не "космічна" контора .
  2. Дивна якась, збочена логіка: якщо люди позабирали гроші з банків і мають на руках готівку, то вони мають цю готівку віднести знахабнілим баблососам з КиївГазу? КиївВодоканалу? КиївЕнерго? КиївСалупа та інших космічних та некосмічних груп та холдінгів?
  Чомусь мені здається, що якби той начальничок з КуйЗнаєЩоГаз почув би "клац" фотоапарату, то він би не тільки відшкодував вартість газопостачання в конкретну будівлю, а й благодійно підігнав Рендж Ровер до воріт маєтку.
  Холера!! Час вже їбаш...ти цих чиновників, як на почонтку 90-х бізнесменів.
 • 2009.12.03 | Franko

  Вы, дорогие мои сограждане, взятки даете постоянно (/)

  Вы, дорогие мои сограждане, взятки даете постоянно, причем, в крупных, а то и особо крупных размерах. Даете, сами о том не подозревая.

  Вот самый легкий для понимания пример. Перед предпоследними выборами в московскую городскую думу одна из партий раскидала по почтовым ящикам свои листовки. И не какая-нибудь либеральная, и не коммунистическая, обозленная, что ее отогнали от кормушки, а вполне лояльная правительству партия, во главе которой стоит третий человек в государстве, спикер Совета федерации Сергей Миронов. И в листовке приведен отчетливый и недвусмысленный факт: “40% стоимости жилья в Москве – взятки чиновникам”. А что это значит? Фирма, строящая дом, платит чиновникам. Из своего кармана? Да этого никакой карман не выдержит! Просто сумму мзды прибавляют к цене квартир. Скажем, реальная стоимость квартиры пятьдесят тысяч долларов, а покупателю приходится платить восемьдесят. И тридцать из них - взятка, которую, сам того не подозревая, дает чиновному жулью рядовой работящий россиянин.

  ( тут повністю стаття - http://www.cigarinfo.ru/week/zhukhovitskiy/2214.html )
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua