МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Цей день ми наближали, як могли

12/06/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Президент України Віктор Ющенко своїм Указом зняв незаконні позначки "опублікуванню не підлягає" з численних президентських (в абсолютній більшости - його попередників) указів та розпоряджень.

Указ Президента України №963/2009 з'явився на сайті Верховної Ради України (http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=963%2F2009&p=1255855788972929) та в інших пошукових системах.

Зокрема, Указом "розсекречено" Положення про Державне управління справами, затверджене Указом №1180 від 17.02.02, офіційного оприлюднення якого ми домагалися кілька років, у т.ч. в суді (справа перебуває на розгляді Київського адміністративного апеляційного суду) http://www.khpg.org/index.php?id=1070546391.

Нагадаємо, що раніше ми неодноразово зверталися з інформаційними запитами до Президента України з вимогою надати тексти актів під незаконними позначками "опублікуванню не підлягає" та "не для друку", а також ініціювали кілька судових позовів (дещо з узагальненої історії - тут: http://maidanua.org/static/mai/1204984673.html та http://maidanua.org/static/mai/1216552740.html ).

У квітні цього року заступник керівника Секретаріату Президента п.Марина Ставнійчук повідоми нам на відповідний черговий запит про те, що в СП згідно з розпорядженням глави СП №155 почалася робота з перегляду позначок обмеженого доступу на правових актах Президента України. Нарешті це сталося.

Зняття Президентом Ющенком незаконних позначок з "правових актів" можна сміливо вважати перемогою наполегливих консолідованих зусиль громадянського суспільства (котре, слід сказати, завжди переможе, якщо зусилля будуть консолідованими і наполегливими). А також - перемогою права і здорового глузду.

Відтак ми:

а) вітаємо Президента України Віктора Ющенка - з прийняттям правового, справедливого, розумного рішення,

б) вітаємо всіх правозахисників, громадські організації та небайдужих громадян, котрі брали участь у відповідних акціях, передусім - Харківську правозахисну групу та особисто пана Євгена Захарова, який ще на початку 2005 року звернувся до В.Ющенка з відповідною вимогою та Програму "Верховенство права" Міжнародного фонду "Відродження" за неоціненну допомогу, вітаємо себе самих та всіх зацікавлених читачів "Майдану" і спеціалізованого ресурсу "Право знати" (http://stop-x-files-ua.org/)

Відповіді

 • 2009.12.06 | Sean

  цікаво буде ознайомитися з цим...

  розпорядження Президента України від 22 січня 2005 року N 27 "Про забезпечення безпеки колишнього Глави Адміністрації Президента України В. Медведчука".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.06 | Адвокат ...

   А про "балувану" ДУС`ю,-- не цікаво?

  • 2009.12.06 | Koala

   І ще цікавіше ознайомитися з чимось на кшталт

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.06 | Koala

    Re: І ще цікавіше ознайомитися з чимось на кшталт

    >розпорядження Президента України від 22 січня 2005 року N 27 "Про забезпечення безпеки колишнього Глави Адміністрації Президента України В. Медведчука".
    розпорядження Президента України від 23 січня 2005 року N 28 "Про скасування розпорядження N27"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.06 | Адвокат ...

     Re: І ще цікавіше ознайомитися з чимось на кшталт

 • 2009.12.06 | zmej_gorynych

  Re: Цей день ми наближали, як могли

  Майдан-ІНФОРМ пише:

  [dd]

  > У квітні цього року заступник керівника Секретаріату Президента п.Марина Ставнійчук повідоми[ла] нам на відповідний черговий запит про те, що в СП згідно з розпорядженням глави СП №155 почалася робота з перегляду позначок обмеженого доступу на правових актах Президента України. Нарешті це сталося.
  >
  По-перше - вітаю всіх! Це і дійсно неабияка подія серед нинішнього передвиборного болота, ага. Хоча неприхованим є факт роботи саме на передвиборну гризню. Ну і ІКС з ним. Головне - результат.

  ---------Flame mode on--------------------
  Чекайте-но, а чи не виглядає це так, що "я ніх не буду робити в цьому напрямку аж до наступних виборів, бо перед ними нІчого буде показувати лохам-"маленьким українцям". Тобто, воно не окупається, бо про нього забудуть. А от перед самими виборами я покажу який я добрий!
  ---------Flame mode off--------------------

  По-друге, хочу запитати шановне товариство, котре "в курсі": наскільки пані Марина Ставнійчук є проукраїнська пані? Бо до мене вже неодноразово і, звичайно, неофіційно поступала досить оптимістична інформація про неї. Від, скажімо так, організацій, котрі як правило називають "ультранаціоналістичними" (не плутати з фашистськими! котрих, якщо чесно, я в Україні і не знаю/не бачив).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.06 | Адвокат ...

   Дякую на добрім слові!

   zmej_gorynych пише:
   > Майдан-ІНФОРМ пише:
   >
   > [dd]
   >
   > > У квітні цього року заступник керівника Секретаріату Президента п.Марина Ставнійчук повідоми[ла] нам на відповідний черговий запит про те, що в СП згідно з розпорядженням глави СП №155 почалася робота з перегляду позначок обмеженого доступу на правових актах Президента України. Нарешті це сталося.
   > >
   > По-перше - вітаю всіх! Це і дійсно неабияка подія серед нинішнього передвиборного болота, ага. Хоча неприхованим є факт роботи саме на передвиборну гризню. Ну і ІКС з ним. Головне - результат.

   Власне,-- Subj! Головне тутки в тім,-- що Ющ, таки!-- зробив, що обіцяв. ІКС`ове,-- що зробив він теє страшенно запізно. А прикрим є те, що му в го претензіях на пеереобрання теє аж ніяк не допоможе.


   >
   > ---------Flame mode on--------------------
   > Чекайте-но, а чи не виглядає це так, що "я ніх не буду робити в цьому напрямку аж до наступних виборів, бо перед ними нІчого буде показувати лохам-"маленьким українцям". Тобто, воно не окупається, бо про нього забудуть. А от перед самими виборами я покажу який я добрий!
   > ---------Flame mode off--------------------

   Можливо. На жаль, нашу боротьбу з усілякими "ґріфамі" не дуже то й підтримала "громадськість". ;) От же, оскільки не було "широкого нарднього запиту",-- то й з "відповідями",-- відверто не спішили...


   > По-друге, хочу запитати шановне товариство, котре "в курсі": наскільки пані Марина Ставнійчук є проукраїнська пані? Бо до мене вже неодноразово і, звичайно, неофіційно поступала досить оптимістична інформація про неї. Від, скажімо так, організацій, котрі як правило називають "ультранаціоналістичними" (не плутати з фашистськими! котрих, якщо чесно, я в Україні і не знаю/не бачив).

   Поки що, я маю про неї добре враження, як про хвахового, розумного, досвідченого державного службовця, що добре виконує свої обов`язки. Добре,-- то є на користь Українській Державі та Українському Суспільству.
 • 2009.12.06 | Koala

  Re: Цей день ми наближали, як могли

  А чому той указ нечинний?
  http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=1&nreg=963%2F2009
  Документ 963/2009, редакцiя вiд 24.11.2009, не набрав чинності
  (перепрошую за лівий пост)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.07 | rr

   Re: Цей день ми наближали, як могли

   Тому що підписаний, але ще офіційно не опублікований.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua