МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сьогодні в Гадячі спробують «роздерибанити» унікальне орхідейне

12/09/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні, в середу 9 грудня, районна рада Гадяцького району розглядатиме питання про створення потужного піщаного кар’єру на території проектованого регіонального ландшафтного парку «Гадяцький» - кандидата на титул природного дива України.

Як стало відомо Національному екологічному центру України, сьогодні, у середу 9 грудня о 10 ранку, районна рада Гадяцького району Полтавської області розглядатиме питання про створення піщаного кар’єру площею 110 га. Землевідведення планують зробити на території, яка планується для створення унікального природно-заповдіного об’єкту – регіонального ландшафтного парку (РЛП) «Гадяцький». В 2008 році, проектований РЛП «Гадяцький» розглядався в числі кандидатів на титул «7 природних чудес України». На цій території зростають 5 видів рослин, занесених до Червоної книги України (у т.ч. 3 види орхідей та реліктова комахоїдна рослина - альдрованда пухирчаста) та мешкають 8 видів «червонокнижних» тварин. Детальніше про природну цінність урочища можна почитати за адресою http://7chudes.in.ua/info/258.htm .

Проте в грудні, Гадяцька райдержадмінстрація спільно з предстваником полтавського домобудівного комбінату Квачем Генадієм провела фіктивне обстеження ділянки, на якій планують зробити кар’єр. Документ, що з’явився в результаті обстеження свідчить, що жодних зникаючих виідв рослин і тварин на ділянці не виявлено (в грудні під шаром снігу!).

Нищення видів рослин і тварин, занесених до Червоної книги суворо заборонене та карається згідно із заокнодавством. Також, згідно внутрішніх інструктивних документів, Мінприроди України, Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Полтавській області не має права погоджувати землевідведення на місці проектованих природно-заповдіних територій. Отож, створення кар’єру планується без погодження з природоохоронними органами. Громадські природоохоронні організації звернулись до контролюючих органів з проханням неприпустити створення кар’єру на місці майбутнього РЛП.

Просимо Вас сьогодні зателефонувати до Гадяцької районної ради та поцікавитись долею рішення щодо створення піщаногокар’єру (053 5420694, 066 4209404).


Контакти:
Микола Федорович Тореник (м. Гадяч)
099 2736105

Олексій Володимирович Василюк (Київ, Національний екологічний центр України)
097 1000473

Відповіді

 • 2009.12.09 | Hadjibei

  Та куди там! Треба в Копенгаген!

  Ось цим би тим екологам і зайнятися, а не шлятися по копенгагенах у надії, що за обсирання України їм хтось бабла підкине.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.09 | zаброда

   Авжеж, екологія - прадажная дєвка імпєріалізма!

   Фате вчьоними притворяцця - бігом буряки сапати!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua