МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Передвиборчі щеплення під час епідемії?

12/10/2009 | Киянка
Мова йде про медичні щеплення дітей. В мене наразі два питання: яка ситуація по Україні та хто знає, які політики не (лише) піаряться на цій проблемі, а пропонують/підтримують притомні кроки.

Отже, в київських школах зараз роблять (без попереднього медобстеження) планові щеплення (зокрема, від дифтерії) - і це після карантину (і коли знов посилення епідемії та карантини на сході країни, що не за тридевять земель), перед кінцем семестру, між всіма олімпіадами, які "стиснули" до щотижня, заліками, контрольними, посиленим надолуженням відставання програм і т.д. І це при тому, що частина тих, хто перехворів тим чи іншим грипом чи ОРВІ, і досі ще не вичухався від ускладнень.

Так сталося, що в мене є й певна медична освіта (в універі на воєнці цей один меддень на тиждень нам сумлінні викладачі намагалися всунути програму медінституту, була реальна практика в лікарнях, і хто хотів - міг непогано навчитися). Я не заперечую щеплення взагалі і не збираюся входити в глобальні з цього приводу дискусії, але стиль і якість виконання щеплень викликають багато запитань. Зараз сподіваюся привернути увагу до тих конкретних, з яких почала. Хто що знає?

Відповіді

 • 2009.12.10 | Киянка

  Ще забула дописати, що батьків ніхто не попереджав,

  просто "приїхали вакцини", школярів погнали в медпункт. Дитина зателефонувала, що треба прямо зараз це вирішувати: щепити чи не щепити (невідомо від чого). І це при тому, що я в бланку, котрий (до речі дуже безграмотно складений) видавали батькам заповнювати на початку року, чітко написала, що будь-які щеплення дозволяю тільки за умов виконання всіх офіційно затверджених перед ними медичних процедур та оповіщення батьків.
 • 2009.12.10 | Crazy Lawyer

  Re: Передвиборчі щеплення під час епідемії?

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про захист населення від інфекційних хвороб

  Стаття 12. Профілактичні щеплення

  Профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень.

  Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до: зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. У разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

  У разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення небезпечної інфекційної хвороби на відповідних територіях та об'єктах можуть проводитися обов'язкові профілактичні щеплення проти цієї інфекційної хвороби за епідемічними показаннями.

  Рішення про проведення обов'язкових профілактичних щеплень за епідемічними показаннями на відповідних територіях та об'єктах приймають головний державний санітарний лікар України, головний державний санітарний лікар Автономної Республіки Крим, головні державні санітарні лікарі областей, міст Києва та Севастополя, головні державні санітарні лікарі спеціально уповноважених центральних органів виконавчої влади з питань оборони, внутрішніх справ, виконання покарань, охорони державного кордону, Служби безпеки України.

  Медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, повинні мати відповідну підготовку з питань їх проведення та зобов'язані надати об'єктивну інформацію особам, яким проводиться щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень та про можливі поствакцинальні ускладнення.

  Профілактичні щеплення проводяться після медичного огляду особи в разі відсутності у неї відповідних медичних протипоказань.

  Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою після надання об'єктивної інформації про щеплення, наслідки відмови від них та можливі поствакцинальні ускладнення. Особам, які не досягли п'ятнадцятирічного віку чи визнані у встановленому законом порядку недієздатними, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків або інших законних представників. Особам віком від п'ятнадцяти до вісімнадцяти років чи визнаним судом обмежено дієздатними профілактичні щеплення проводяться за їх згодою після надання об'єктивної інформації та за згодою об'єктивно інформованих батьків або інших законних представників цих осіб. Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов'язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження - засвідчити це актом у присутності свідків.

  Відомості про профілактичні щеплення, поствакцинальні ускладнення та про відмову від обов'язкових профілактичних щеплень підлягають статистичному обліку і вносяться до відповідних медичних документів. Медичні протипоказання, порядок проведення профілактичних щеплень та реєстрації поствакцинальних ускладнень встановлюються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров'я.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.10 | Киянка

   Дякую. але в тому то і проблема

   Що не виконується це. Я вже мовчу про епідемію. Хтось може собі уявити якісне попереднє медобстеження, коли під час перерви в медкабінет згоняють стадо школярів? І не питають батьків, чи дитина була здорова останній час (не всі діти на таке питання можуть адекватно відповісти)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.10 | Crazy Lawyer

    Re: Дякую. але в тому то і проблема

    Скаргу до прокуратури, управлінь охорони здоров"я та МОЗ
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.10 | Киянка

     На кого?

     Не на шкільу ж медсестру, яка просто фізично не могла б вповні спрвитися. Наскільки я розумію, школу просто ставлять перед фактом приїзду вакцини в один несподіваний прекрасний день. І хотілося б знати, що законно\незаконно в у виконанні планових щеплень під час епідекмій ін. хвороб
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.10 | Crazy Lawyer

      Re: На кого?

      Медсестра шкільна, до речі, порушує закон, виконуючи злочинні накази.
      Писати на "на кого", а повідомляти про факт порушення ст. 12 названого закону.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.10 | Киянка

       І як довести, що

       "Профілактичні щеплення проводяться після медичного огляду особи в разі відсутності у неї відповідних медичних протипоказань. " - що оце було зроблено неякісно? Хоча ж і коню зрозуміло, що кожній дитині приділити належну увагу в таких ситуаціях просто неможливо.

       Мені здаєтся, в даному разі важливіше, що планові щеплення роблять коли грип ще не вгамувався, це ж додатковий ризик! Може, дитина вже підхопила вірус, а він ще не проявив себе?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.12.10 | Crazy Lawyer

        Re: І як довести, що

        Не треба доводити, треба захищати свою дитину, карати винних та здіймати галас, вчити інших, як не давати поводитися з собою як з худобою
  • 2009.12.10 | Киянка

   Відсутня інфа про планові щеплення під час епідемій ін.хвороб

 • 2009.12.10 | DADDY

  Re: Передвиборчі щеплення під час епідемії?

  Киянка пише:
  > Мова йде про медичні щеплення дітей. В мене наразі два питання: яка ситуація по Україні


  ♫ не стій осторонь! http://mtmvua.com/
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.10 | Киянка

   Дякую, почитаю там може щось корисне з цього приводу трапиться

  • 2009.12.10 | Crazy Lawyer

   Цікава думка щодо юлячого грипу (л)

   http://mtmvua.com/monahiniavrachah1n1vakcina
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.10 | Боббі

    «Пандемія політична» (л)

    http://vityok.livejournal.com/133646.html
   • 2009.12.10 | Киянка

    На жаль, мені добре відомо

    що яке б походження не мала ця фігня, а цього року ходять якісь зліші віруси, з триваючими наслідками, з якими лікарі поки не можуть не те, щоб справитися (вилікувати), але й розібратися, що воно нетипове таке, куди пішло і де засіло й досі гадить :(
 • 2009.12.10 | zakhar

  Який номер школи?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.10 | Киянка

   Re: Який номер школи?

   не думаю, що це стосується однієї школи, а, знаючи, скільки зусиль вкладає адміністрація в те, щоб залишатися достойним українським закладом, до з"ясування обставин не буду робити щось, що може їм зашкодити. Не вони цю проблему створили


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua