МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Потреба щеплення від дефіциту здорового глузду

12/10/2009 | Киянка
В київських школах проводять планові (які начебто мали бути восени) профілактичні щеплення (зокрема, від дифтерії). І це після карантину (і коли знов посилення епідемії та карантини на сході країни, що не за тридевять земель), перед кінцем семестру, між всіма олімпіадами, які "стиснули" до щотижня, заліками, контрольними, посиленим надолуженням відставання програм і т.д. І це при тому, що частина тих, хто перехворів тим чи іншим грипом чи ОРВІ, й досі ще не вичухався від ускладнень. Невже не можна було це відкласти, поки грип надійно не відступить?

У вересні батькам роздали бланки, де вони мали погодитися або відмовитися від щеплень (беручи в разі відмови всю відповідальність на себе). У бланку згадується Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб". В його ст.12 "Профілактичні щеплення" йдеться, зокрема, про те, що "Профілактичні щеплення проводяться після медичного огляду особи в разі відсутності у неї відповідних медичних протипоказань". Ви уявляєте собі якісний медогляд кожної дитини перед щепленням, коли їх женуть потоком в медкабінет?

Батькам не повідомили про проведення щеплень напередодні. Знов-таки, в ст.12 Закону читаємо: "Особам, які не досягли п'ятнадцятирічного віку чи визнані у встановленому законом порядку недієздатними, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків або інших законних представників. Особам віком від п'ятнадцяти до вісімнадцяти років чи визнаним судом обмежено дієздатними профілактичні щеплення проводяться за їх згодою після надання об'єктивної інформації та за згодою об'єктивно інформованих батьків або інших законних представників цих осіб". Ну і де ця інформація?

А якщо дитина вже з вірусом, але він ще себе не проявив? В кращому разі перед щепленням їй поміряють температуру, і спитають, як вона себе почуває. Чи можна покластися на ці дані, коли грип ще не пішов з Києва, а вже насувається нова хвиля?

У згаданому Законі нічого нема про те, чи роблять планові профілактичні щеплення в ситуації, коли епідситуація з іншою хворобою є складною. Я маю певну медичну освіту (в універі на воєнці цей один меддень на тиждень нам сумлінні викладачі намагалися всунути програму медінституту, була реальна практика в лікарнях, і хто хотів - міг непогано навчитися), але не пам"ятаю, чи казали нам щось про таку проблему. Однак все ж за логікою так робити не мали б. Я не заперечую щеплень взагалі і не збираюся входити в глобальні з цього приводу дискусії, але стиль і якість виконання щеплень викликають багато запитань. В даному разі, зокрема, хто конкретно розпорядився продовжувати планові щеплення зараз, і чи є закон, за яким ця людина відповість в разі, не дай, Боже, поганих наслідків для дітей?

Відповіді

  • 2009.12.10 | S.D.

    Re: Потреба щеплення від дефіциту здорового глузду

    Киянка пише:
    > І це при тому, що частина тих, хто перехворів тим чи іншим грипом чи ОРВІ, й досі ще не вичухався від ускладнень. Невже не можна було це відкласти, поки грип надійно не відступить?
    За чинними нормативами, щеплення можна робити навіть дитині з катаральним явищами у разі відсутності підвищеної температури.

    > У вересні батькам роздали бланки, де вони мали погодитися або відмовитися від щеплень (беручи в разі відмови всю відповідальність на себе).
    До речі, жодний законодавчий акти не звільняє лікарів від відповідальності за здоров'я дитини у разі непроведення щеплень.

    > У згаданому Законі нічого нема про те, чи роблять планові профілактичні щеплення в ситуації, коли епідситуація з іншою хворобою є складною.
    Не дозволяється робити будь-які профілактичні щеплення у випадку оголошення карантину. В будь-який інший час - можна.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.10 | Киянка

      Гм. А як щодо

      якості та повноти попереднього медогляду? Щодо попередження батьків, щоб напередодні утримали дитину від алергенних продуктів (це ще моїй мамі радила стара моя педіаторка). Як щодо того, що в родині хтось може бути вже хворий, і це теж додатковий ризик для щойно щепленої дитини?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.11 | S.D.

        Re: Гм. А як щодо

        Ризиків купа.
        Днем смерті Атона Тищенка датований наказ про порядок проведення медичного огляду перед щепленням КаКою. З'ясувалося, що бригада у складі фельдшера та медичної сестри повинні не тільки міряти температуру, але й робити кардіограму, аналіз крові, гінекологічний огляд і багато чого іншого. Норматив - 100-150 паціентів на день.

        Ось у новому законопроекті передбачено компенсації на випадок ускладнення, але немає навіть визначення терміну "післявакцинальне ускладнення". Але є "ускладнений перебіг щеплення" - це виявлення гострої або загострення хронічної хвороби, у випадку якого пацієнт не отримує нічого.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.12.11 | Киянка

          Дякую! А на сайті МОЗ є цей наказ?

          Бо тоді ясно, що в школах щепити незаконно взагалі, бо який там аналіз крові та кардіограма!!!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.12.12 | S.D.

            Re: Дякую! А на сайті МОЗ є цей наказ?

            Ні, немає.

            Це наказ №156-адм, датований 12.05.2008.
            "адм" свідчить про те, що він є "адміністративним" (як наказ про надання відпустки прибиральниці будинку міністерства, наприклад) і не повинен бути оприлюдненим, але чомусь був терміново надісланий по регіонах для неухильного виконання наступного дня після смерті Тищенка. Наказ стосується виключно КаКи і не розповсюджується на планові щеплення (див. Наказ МОЗ від 03.02.2006 № 48).

            Я писав про це тут:
            http://infoporn.org.ua/2008/11/06/vaktsina-kaka-a-%C2%ABvoz%C2%BB-i-nyine-tam
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.12.12 | Киянка

              Дякую. Значить, їм мало ...

        • 2009.12.11 | Киянка

          А таке попереднє медобстеження й інших щеплень стосується?

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.12.12 | OlalaZhm

            Будь-яке щеплення дозволять лиш якщо мінім 2 тижні не хворіли

            Хворій людині, або якщо якщо ознаки захворювання, або якщо ознак нема, а аналізи не добрі - щеплення робити не можна. Це медичний закон. Чому зараз часто його переступають - зрозуміти не можу. Може, люди мріють хоч в тбрмі від цього ідіотського життя відпочити? Там все просто - падьйом-атбой, обід згідно затвердженого меню...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.12.12 | S.D.

              Така точка зору науковців, але...

              ftp://80.90.231.139/brag/136-137.JPG

              Але накази МОЗ вимагають щепити одразу після того, як дитина перестає "температурити".
            • 2009.12.12 | Киянка

              Та хто ж школярам ті аналізи робить перед щепленням?

              Так є такий Закон чи документ ВОЗ, за яким перед профілактичними плановими щепленнями мають робити щось більше, ніж поміряти температуру, і оглянути та спитати, чи не хворіє чимось зараз?
  • 2009.12.11 | Уляна

    Індивідуальний досвід.

    Не мій. Думаю, варто з таким ознайомлюватися.
    http://alexbogd.livejournal.com/760359.html
  • 2009.12.12 | Тарас

    вірусок з лабораторії

    "...В Лос Анджелесе раскрыт фармакологический картель, ответственный за создание и распространение пандемического вируса “свиного гриппа” H1N1, а также вакцин против него..." Детальніше: http://the-insider.ru/2009/раскрыт-фармакологический-картель-о/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua