МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Уряд не збирається вирішувати проблеми в енергетиці

12/11/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Уряд України у проекті Держбюджету на 2010 рік планує створити Спеціальний загальнодержавний фонд енергоефективності та енергозбереження, який буде становити 3 млрд. 205 млн. грн. Проте ці кошти планується витрати не на заходи з енергозбереження, а на будівництво нових потужностей у атомній промисловості.

Громадськість і експерти застерігають Уряд від використання цих коштів на розвиток атомної енергетики, а саме - на добудову Дністровської гідроакумулюючої електростанції, а також блоків Хмельницької атомної електростанції, як про це заявила Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

На сьогодні в країні склалась критична ситуація з енергозбереженням. Для виготовлення одиниці промислової продукції в Україні споживається чи не найбільше в світі енергоресурсів. В середньому для виготовлення української продукції на суму в 1000 доларів використовують 3,17 тон енергетичних ресурсів (в нафтовому еквіваленті), в той же час у середньому в світі цей показник складає 0,32 тони. Аналогічна ситуація склалась у житлово-комунальному секторі, де питомі витрати на опалення, освітлення та водопостачання у 3-4 рази більші, ніж у країнах ЄС.

Замість того, щоб за рахунок Спеціального загальнодержавного фонду енергоефективності та енергозбереження вирішувати проблеми в промисловості і ЖКГ, які споживають понад 70% всіх енергетичних ресурсів, Уряд України планує витратити ці кошти на будівництво нових енергогенеруючих потужностей.

Наша країна має величезний потенціал для економії енергоресурсів. Інвестиції в заходи по енергозбереженню повертаються значно швидше, ніж будівництво нових енергогенеруючих потужностей.

Координатор енергетичної програми Національного екологічного центру України Дмитро Хмара, стверджує: «Шлях до енергетичної безпеки лежить саме через підвищення енергоефективності. Уряду потрібно створювати умови, за яких запровадження заходів по збереженню енергії в побуті і на виробництві стає економічно привабливим.»

«Якщо Уряд вже створив фонд енергоефективності, то нехай і витрачає гроші на енергоощадні заходи. Якщо ці 3 мільярди призначені для гідроакумулючих та атомних станцій, то нехай би і назвали це чесно «фондом на підтримку атомної енергетики» - додає він.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Дмитро Хмара
координатор енергетичної програми
Національний екологічний центр України
А/С #89, 01025, Київ, Україна
тел: +380 44 3537841, факс: +380 44 2386259
dmytro.khmara@necu.org.ua http://www.necu.org.ua

Відповіді

 • 2009.12.11 | Alexx

  Re: Уряд не збирається вирішувати проблеми в енергетиці

  якщо будуть економити, то будуть менше платити, а це хіба потрібно влесникам Обленрго?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.11 | Max

   Причини

   Alexx пише:
   > якщо будуть економити, то будуть менше платити, а це хіба потрібно влесникам Обленрго?
   1. Власники обленерго і облгазів нічого не мають до уряду. Останнім уряд нещодавно виповів відкриту війну.

   2. Ощадливісь є гарною річчю, але в побутовому секторі нам особливо немає що заощаджувати. Споживання електроенергії там у нас є і так в 2-3 рази менше, як в розвинутих (ощадливих!) країнах. Позірно великі (подекуди) затрати енергії в побутовому секторі є результатом приписок заінтересованих сов'ячих структур (ЖЕК-ів, теплокомуненерго, водоканалів).

   3. Основною енергетичною проблемою є технологічна і структурна відсталість совкової уркаїнської промисловості: "Для виготовлення одиниці промислової продукції в Україні споживається чи не найбільше в світі енергоресурсів. В середньому для виготовлення української продукції на суму в 1000 доларів використовують 3,17 тон енергетичних ресурсів (в нафтовому еквіваленті), в той же час у середньому в світі цей показник складає 0,32 тони."
 • 2009.12.11 | AK

  Ще пара таких повідомлень і я голосуватиму за Тимошенко

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Уряд України у проекті Держбюджету на 2010 рік планує створити Спеціальний загальнодержавний фонд енергоефективності та енергозбереження, який буде становити 3 млрд. 205 млн. грн. Проте ці кошти планується витрати не на заходи з енергозбереження, а на будівництво нових потужностей у атомній промисловості.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.11 | Мартинюк

   Заспокойтеся - ці гроші вкрадуть через тиждень після "виділення"

   Для Тимошенко не грає ролі - чи "будувати енергопотужності", чи "посилати експедицію" на Місяць - головне аби "виділити кошти"
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.11 | Убітий Єнот

    Бачите до чого Ющенко довівCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua