МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чотири тисячі за російську мову

12/12/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Чотири тисячі за російську мову
має виплатити Віктору Таратушці МВС, бо співробітники ДАІ паплюжили державну мову
Сергій ДОВГАЛЬ
http://umoloda.kiev.ua/number/1554/116/54743/


Днями Бабушкінський районний суд Дніпропетровська під головуванням Тетяни Кудрявцевої ухвалив рішення, яке ще довго згадуватимуть як наочне свідчення топтання в Україні державної мови. Причому людьми, яких саме ця держава і наділила чималими владними повноваженнями, — співробітниками Державтоінспекції. Як уже повідомляла «УМ», голову Дніпропетровської обласної організації Спілки офіцерів України, колишнього бойового пілота, полковника Віктора Таратушку, який їхав разом зі ще одним полковником із рідного села Могилева у Царичанському районі, саме за українську мову хвацькі даішники у найпрямішому розумінні слова тицьнули обличчям в асфальт.

Причому для конфлікту не було найменших підстав. Коли співробітники ДАІ зупинили авто Таратушки, який ніколи скандальністю не відзначався, той абсолютно мирно попросив їх звернутися до нього державною мовою. Проте люди у погонах від таких слів буквально оскаженіли: надягли полковникові наручники, повалили на асфальт, при цьо­му промовляючи слова, як стверджує 61–річний полковник, які незбагненно паплюжили українську мову.

Але офіцер виявився не з боязкого десятка. Крок за кроком він відстоював свою честь та гідність. Зокрема, домігся аудієнції з найвищим керівництвом Державтоінспекції Дніпропетровщини, яке від гріха подалі своїх співробітників відразу ж звільнило з роботи. Полковник пішов ще далі, звернувшись до суду з позовом до управління Міністерства внутрішніх справ України та управління Державтоінспекції у Дніпропетровській області, де, з–поміж іншого, вимагав 100 тисяч гривень компенсації за заподіяні моральні збитки.

Відповідачі, за великим рахунком, свою провину у суді не визнавали, проте казали, що цей випадок поодинокий і системних коренів не має. Позивач разом з адвокатом Миколою Бесарабом наполягали на тому, що кричущий випадок спричинила слабка робота з кадрами і, зокрема, те, що вище начальство й саме при виконанні службових обов’язків дер­жавною мовою не користується. Отож, мовляв, підлеглі й взяли з нього приклад.

Зрештою, суд вирішив стягнути з УМВС України у Дніпропетровській області та управління Державтоінспекції чотири тисячі гривень. Утім для цих установ така сума не порівнюється навіть з укусом комара, адже фінансовий тягар, згідно з чинним законодавством, у таких випадках лягає на плечі Держказначейства. Тому прийнята судом стосовно поважних структур окрема ухвала, в якій ідеться про кричущі непорядки у міліцейських лавах, зокрема і щодо виховання підлеглих та поваги до людей, здається, підсумком куди вагомішим.

sean

Відповіді

 • 2009.12.12 | З Москвовщини

  Re: Чотири тисячі за російську мову

  ТАК ПОТРІБНО ЧИНИТИ КРУГОМ - В УСТАНОВАХ, НА ФІРМАХ, В КРАМНИЦЯХ. НЕ ВСЕ ПОВИНЕН ПРЕЗИДЕНТ, А СУСПІЛЬСТВО ТАК САМО. ДОСИТЬ СИДІТИ НА ШИЇ ОКРЕМИХ ПАТРІОТІВ.
 • 2009.12.12 | Alexx

  Re: Чотири тисячі за російську мову

  А держава в свою чергу може стягнути із винних осіб, вирахувати із зарплати.
 • 2009.12.13 | Max

  І недорого!

  Честь і гідність відставного пілота-полковника суд оцінив у UAH 4'000.00!

  Та ж то дуже дешево! Чи хтось має сумніви, що за таку ціну будуть ще бажаючі познущатись? Як не з того полковника, так з іншого громадянина.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.13 | rais

   Паплюження міліції продовжуєтться. І недорого!

   Це ще один сигнал для Луценка. Системна структура репресивного апарату минулого виховує свої кадри за совковими вимірами.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.13 | stryjko_bojko

    на жаль...

    rais пише:
    > Це ще один сигнал для Луценка. Системна структура репресивного апарату минулого виховує свої кадри за совковими вимірами.
   • 2009.12.13 | zаброда

    А що значить "сигнал для Луценка"?

    Обратітє вніманіє, дараґой таваріщь Луценко, какіє нєподобства тваряцця во ввєрєнном Вам вєдомствє? І він, заскрипівши бойовим шкіряним плащем, з-під якого бачити золотаве "L" на блакитному трикутнику, полетить "на расборкі"?
    Може, йдеться про "сигнал про Луценка"? Тоді той сигнал кому спрямовано?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua