МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Становище ОУН щодо виборчої кампанії 2010 року

12/14/2009 | ОУН Провід
2010-тий рік – це рік виборів Президента України, а також низки інших виборів: міських голів, депутатів місцевих рад і, можливо, дострокових до Верховної Ради України.
Кожні з цих виборів – важливі. Їхні результати визначатимуть не тільки майбутній курс держави України, адже основні політичні сили чітко декларують наміри змінити політичний устрій держави шляхом Конституційної реформи. Лише глибокі політичні реформи здатні забезпечити українському суспільству політичну стабільність, демократичність і децентралізацію влади, вдержати цілісність країни і створити умови для стійкого розвитку держави на благо української нації.
Ключовим виборчим процесом, безперечно, є вибори Президента України. Згуртований націоналістичний табір не виростив у своїх рядах необхідного кандидата. На старті виборчої кампанії Організація Українських Націоналістів оприлюднила критерії-вимоги до кандидата у Президенти від національно-патріотичного руху. Ми сформулювали нашу позицію у Заяві «Обираймо Президента-українця!», закликавши український загал робити зважений вибір і не дозволити себе зловити на порожні обіцянки. Окресленими критеріями-вимогами ми звернули увагу нашого членства і всього патріотичного суспільства на світоглядні і політичні переконання претендентів на головну державну посаду і, також, на особисті чесноти кожного кандидата.
Наступним політичним кроком ОУН стало звернення до всіх висуванців, які позиціонували себе представниками державницьких сил, щодо консолідації навколо національної ідеї та визначення серед них єдиного кандидата, який мав би реальні шанси на перемогу. Перед нами стояв високий ідеал єдності, а, також, і приклад 2004 року, коли спільна позиція національно-демократичних, націоналістичних сил, ініційована ОУН, призвела до народного піднесення і принесла позитивний результат.
Маємо ствердити, що на наше звернення отримано реакцію лише від штабу діючого Президента Віктора Ющенка, який задекларував волю до широкого об’єднавчого діалогу. На жаль, інші кандидати, до яких було направлено наше бачення розвитку ситуації, публічно відмовились взяти участь у консолідаційних процесах. Розвиток виборчої ситуації довів, що реальними претендентами на перемогу є троє кандидатів: В.Ющенко, Ю.Тимошенко, В.Янукович. Всі інші є технічними кандидатами.
Виходячи з вищесказаного, та, беручи до уваги резолюції нарад провідного членства, ОУН заявляє про підтримку діючого Президента України Віктора Ющенка на виборах у січні-лютому 2010 року. Ми вважаємо, що він не на словах, а реальними кроками проводить політику відродження України і пропонує конституційні реформи для виходу з політичної кризи.
Виборча програма Віктора Ющенка вирізняється тим, що дає пряму відповідь на сучасні українські виклики. Передовсім, Президент чітко виступає за виведення з території України Чорноморського флоту Російської Федерації, заявляє про підтримку української мови як єдиної державної, проголошує курс на євроатлантичну інтеграцію та збереження національної пам’яті.
Ми вітаємо зусилля державницьких громадських організацій, які заявили про необхідність перемоги Віктора Ющенка як загальнонаціонального лідера, а не представника окремої політичної партії чи блоку.
Водночас, ми переконані, що обов’язком кожного громадянина, а, першочергово, українського націоналіста, є брати участь у виборах, а не утримуватися від голосування. ОУН за те, щоб кожен громадянин в Україні і за її межами голосував і контролював вибори. ОУН за те, щоб представники української діаспори найактивніше долучилися до процесу спостерігання за чесними виборами як на території України, так і за її межами. На цій ділянці ми створюємо, на час виборів, координаційний центр.
Ми звертаємося до всіх українців не бути байдужими, а, головне, застерігаємо від спроб продавати свій голос! Зрозуміймо: продаючи власний вибір, можна продати Україну і майбутнє своїх рідних!
ОУН з-під стягу Степана Бандери закликає:
Оберімо Президентом українця!
Ми, патріотичні виборці України, хочемо Президента, який:
Керуватиме з допомогою ефективної команди відданих особистостей.
Змагатиме за консолідацію нації і побудову національної держави.
Створить умови для розвитку національної економіки й капіталу.
Виступає за визнання боротьби ОУН і УПА на державному рівні.
Дбає про відродження культури та національної пам’яті нації.
Створить умови для утвердження єдиної помісної УПЦ.
Збереже зовнішній курс України як європейської держави.

Таким кандидатом на Президентських виборах у 2010 році є Віктор Ющенко. Підтримавши його кандидатуру, ми робимо свідомий вибір в напрямку утвердження Української Самостійної Соборної Держави!Провід ОУН (б)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua