МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

НАТО вважає необгрунтованою рос. доктрину превентивного удару

12/17/2009 | Майдан-ІНФОРМ
МОСКВА, 16 грудня. (Ігор Соловей - УКРІНФОРМ). Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен вважає, що плани Росії передбачити у воєнній доктрині можливість нанесення превентивного ядерного удару є необгрунтованими. Про це він сказав в інтерв'ю радіостанції "Эхо Москвы", повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу в РФ.

"Це необгрунтовано, як мені здається", - сказав А. Расмуссен.

На його думку, всі ядерні країни повинні прагнути досягти "ядерного нуля"."Це ідеальна мета для всіх нас. Ми повинні розуміти, що в реальному світі володіння ядерною зброєю може бути елементом стримування. Але мені не хотілося б, щоб ядерна зброя використовувалася в наступальних діях, як ми це бачили в російському документі", - сказав генсек НАТО.

Він зазначив, що дуже важливо, щоб РФ і Альянс взаємодіяли в розвитку стратегії і воєнних доктрин. При цьому він додав, що керівництво НАТО готує стратегічний концептуальний новий план НАТО, який буде прийнято в листопаді наступного року, і запросили РФ внести свій вклад у розробку цього документа.

Як повідомляв УКРІНФОРМ, 14 жовтня секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев в інтерв'ю газеті "Известия" заявив, що нова редакція Воєнної доктрини РФ передбачає можливість нанесення упереджувального ядерного удару по агресору в критичних для національної безпеки ситуаціях.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=857815

sean

Відповіді

  • 2009.12.18 | Историк

    а вы все - "Иран, Иран..."Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua