МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Британські міста визнали Голодомор геноцидом

12/17/2009 | Майдан-ІНФОРМ
КИЇВ, 17 грудня. (УКРІНФОРМ). Міста Великої Британії включилися у кампанію з визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років. Спочатку регіон Керкліз, а потім місто Бредфорд ухвалили резолюцію, визнавши Голодомор актом геноциду проти українського народу, повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на "Німецьку хвилю".

Сесія міської ради Бредфорда, великого промислового міста на півночі Англії, одностайно ухвалила резолюцію, в якій Голодомор названо актом геноциду проти українського народу. Раніше таку ж ухвалу підтримала рада регіону Керкліз, який об'єднує чотири інші англійські містечка.

Обидва представницькі органи влади північно-англійських міст у своїх резолюціях не лише визнали Голодомор геноцидом українців, але й закликали британський уряд зробити таке визнання. У містах Бредфорді і Гуддерсфілді, на які поширюються повноваження обох рад, проживають досить великі організовані українські громади, що протягом тривалого часу проводили лобіювання депутатів, влаштовували виставки для поширення знань про Голодомор у своїх містах.

"Рішення Бредфордської міської ради народилося з чудової підготовчої роботи бредфордського відділу Союзу українців. Думаю, що ухвала ради є дуже важливим кроком у забезпеченні дальшого поширення знань у цій країні про жахи Голодомору і пам'яті про тих, що зустріли таку варварську смерть в Україні за правління Йосипа Сталіна в 1932-33 роках", - розповів генеральний секретар Союзу українців у Великій Британії Федір Курляк.

Як повідомила прес-секретар Бредфордської ради Джейн Люїс, пропозицію щодо визнання Голодомору на розгляд сесії подав лідер опозиційної лейбористської фракції Іен Рінвуд за підтримки лідера правлячої фракції консерваторів Кріса Гопкінса. Після коротких виступів представників обох цих партій ухвалу було підтримано радою одностайно.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=858056

sean

Відповіді

  • 2009.12.17 | xantim

    Хто ініціює подібні питання з боку України?

    не тільки згдіно з законом, а і в реальному житті?

    Яка партія (об"єднання, окрема особа(и)) найсильніше лобіюють (популяризуть, розповсюджують) такі питання в інших країнах?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua