МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Наші дійсно розвідкою зайнялися чи в росіян просто параноя?(/)

12/17/2009 | Мартинюк
У Росії посадили українця за шпигунство для СБУ
Четвер, 17 грудня 2009, 14:29
Версія для друку
Коментарі
8


У Росії суд присудив до 5 місяців позбавлення волі українця за нібито спробу контрабанди документації на військовий зенітно-ракетний комплекс.

Так 16 листопада цього року Володарський райсуд Брянська визнав гендиректора української науково-виробничої фірми "Адрон" Миколи Архіпова винним у контрабанді, повідомив співрозмовник, який брав участь у розслідуванні цієї справи.

Суд призначив Архіпову покарання у вигляді п'яти місяців позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму, передає Інтерфакс.

Співрозмовник уточнив, що покарання Архіпову було призначено з врахування його активної співпраці зі слідством з моменту затримки з контрабандним вантажем на російсько-українському кордоні при митному огляді потяга "Москва-Кишинів" 12 червня поточного року.

Архіпов намагався незаконно вивезти в Україну техдокументацію і дослідний зразок інфрачервоної лампи, яка є ключовим елементом унікальних російських комплексів протидії ПЗРК.

Фірма "Адрон" була створена колишніми офіцерами, що проходили службу в авіації ППО і вищих військових училищах Києва, і спеціалізується на створенні і модернізації авіаційної військової техніки України.

Джерела заявляють, що фірма виявила цікавість до розробок засобів захисту авіації від ПЗРК, і її співробітники намагалися встановити неформальні контакти з керівництвом низки оборонних підприємств у Московській області.

Щоб одержати доступ до цієї розробки Архіпов від імені підставної російської фірми уклав угоду про співробітництво з підприємством-розроблювачем виробу й одержав у тимчасове користування технічну документацію і дослідний зразок інфрачервоної лампи нібито для використання в наукових цілях усередині Росії.

Однак після одержання унікальних матеріалів він спробував вивезти їх в Україну.

Також джерело повідомило, що нібито встановлено, що "Архіпов був тісно зв'язаний із двома співробітниками СБУ, що займалися контррозвідувальним забезпеченням ВТС України".

За зізнанням самого Архіпова, саме за завданням цих співробітників українських спецслужб його фірма займалася збором науково-технічної інформації.

Як заявив один із представників російського ВПК, якби їхні розробки в області протидії ПЗРК потрапили в Україну, "то вони відразу б опинилися в американців або інших країн-членів НАТО".

У той же час експерт у колах спецслужб повідомив "Українській правді", що добуванням інформації закордоном СБУ не займається згідно з українським законодавством. "У компетенцію СБУ входить захист державних секретів, а не добування інформації за рубежем", - сказав співрозмовник УП.

Також він підкреслив, що Україні не цікаві подібні системи впізнання, оскільки це радянська техніка, яка є в України.

"Українська правда"

Відповіді

 • 2009.12.17 | zmej_gorynych

  Нічого дивного. Не те, і не друге.

  Просто давнє та неухильне слідування чіткому кремлядському плану: формування з України образу ворога Росії. Зрозуміло, що для внутрішнього вжитку.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.17 | Мартинюк

   Тобто російського обивателя дресирують для війни з Україною?

 • 2009.12.17 | AxeHarry

  Re: Наші дійсно розвідкою зайнялися чи в росіян просто параноя?(

  А мeні іншe цікаво:
  як так сталось що рос. контріки мали інфо про наміри фірми в якій працював діяч?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.17 | zmej_gorynych

   Це Ви серйозно?

   AxeHarry пише:
   > А мeні іншe цікаво:
   > як так сталось що рос. контріки мали інфо про наміри фірми в якій працював діяч?
   Я впевнений, що всі рос. силові структури знають достеменно хто з причетних до укр. силових структур (і взагалі, будь-яких українських структур, пов"язаних з владою) чим срав після сніданку, обіду й вечері. Нема в Росії таємниць щодо України. Жодних. Бо маємо купу кротів та "п"ятоколонівців" на всіх без винятку рівнях.
   Інша справа, що вірне тлумачення кремлядями цих таємниць [полішинеля] може інколи трохи буксувати :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.17 | AxeHarry

    Ta OTO}|{...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua