МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звершилося - Тимошенко таки перетворила "Нафтогаз" в ЄЕСУ !

12/19/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Кабінет міністрів реорганізував Національну акціонерну компанію «Нафтогаз Україна» з державного товариства відкритого типу в публічне акціонерне товариство.

Про це йде мова в постанові Кабміну № 1354 від 2 грудня.

Уряд вніс зміни до статуту НАК, збільшивши статутний фонд компанії на 18,6 млрд. гривень до 24 164,714 млн. гривень.

Уряд також ухвалив, що «Нафтогаз» за узгодженням з Кабміном затверджує завдання своїм представникам на голосування на загальних зборах акціонерів і засіданнях наглядової ради відкритих акціонерних товариств «Укрнафта» і «Укртранснафта» і державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» з питань зміни розміру статутного капіталу, проведення додаткової емісії акцій, розподілу прибутку, обрання голови правління, реорганізації товариств, а також заснування вказаними компаніями інших юридичних осіб, придбання пакетів акцій (часток, паїв) в статутному капіталі.

Також НАК ухвалюватиме рішення з передачі державного майна в статутний капітал «Укрнафти», «Укртранснафти» і «Чорноморнафтогазу».

Міністерству палива і енергетики доручається вжити заходи для державної реєстрації змін, внесених справжньою постановою в статут «Нафтогазу», пише proUA.

Відповіді

 • 2009.12.20 | Стась

  Без паніки! Тимошенко НЕ перетворювала "Нафтогаз" в ЄЕСУ

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Кабінет міністрів реорганізував Національну акціонерну компанію «Нафтогаз Україна» з державного товариства відкритого типу в публічне акціонерне товариство.

  Ну й до чого цей заголовок? У 2008 році був прийнятий закон про акціонерні товариства, де вже не передбачено ані ВАТ, агі ЗАТ, натомість є публічні та приватні АТ. На владнання змін в уставах відведено два роки. Все. Що кабмін не так зробив?

  Новинарі - не ліпить жовтих заголовків до новин, будь ласка.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.21 | Schwarzkopf

   Не перетворюйте Майдан на бульвар

   Стримуйте емоції, по-більше перевірених фактів та аналітики!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.21 | samopal

    Ну, і де факти та аналітика?

   • 2009.12.21 | observеr

    Це Ви до "Майдан-Інформу", сподіваюсь?

    Schwarzkopf пише:
    > Стримуйте емоції, по-більше перевірених фактів та аналітики!
  • 2009.12.21 | Мартинюк

   Усі пусі мої хорошенькі - як за мамусю обстаєте

   А питання лише в одному чарівному слові "Державне"
   Воно містилося в назві Державного ЗАТ "Нафтогаз" , і чудодійним чином зникло із назви Публічного АТ "Нафтогаз". Як врешті і з решти державних АТ , які тепер також стали "публічними" .

   Може ви й за таке її любите і поважаєте, але я напевне ні ...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.21 | 123

    якщо державі належить - то державне.

    якщо ні - то ні. назва - то є похідне від належності акцій, і все.

    яким законом наявністю у назві компанії слова "державна" закріплюється більша державність відповідної компанії? лінк дайте будь-ласка.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.21 | Мартинюк

     Бардак, кидок, хапок

     Усунення слова "державне" в майбутньому дозволяє тихесенько і мирнесенько змінити структуру паїв та прав власності, та ще й так що ніхто цього не помітить. Бо воно звісно не зруки ділити "Нафтогаз" між Коломойським і ще кимось, коли на ньому муляє око табличка "державний"

     А якщо помітить то залишить лише проклинати клятого Ющенка , який дозволив вкрасти "Нафтогаз". Регулярні попередження від СП про таку перспективу звісно не будуть враховуватися.

     І взагалі не виконує своїх президенських обовязків - дороги піском не посипає, кишенькових злодіїв не ловить.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.21 | 123

      Re: Бардак, кидок, хапок

      Мартинюк пише:
      > Усунення слова "державне" в майбутньому дозволяє тихесенько і мирнесенько змінити структуру паїв та прав власності, та ще й так що ніхто цього не помітить. Бо воно звісно не зруки ділити "Нафтогаз" між Коломойським і ще кимось, коли на ньому муляє око табличка "державний"

      Одночасно з реєстрацією зміни власників зміниться і назва. В чому проблема? Це стандартна процедура. Коли Криворіжсталь купив Мітал, він змінив назву на Міттал Стіл Кривий Ріг, а потім на Арселор Міттал Кривий Ріг, коли частину Міттала купила Арселор (тобто вони злилися).

      > А якщо помітить то залишить лише проклинати клятого Ющенка , який дозволив вкрасти "Нафтогаз". Регулярні попередження від СП про таку перспективу звісно не будуть враховуватися.
      >
      > І взагалі не виконує своїх президенських обовязків - дороги піском не посипає, кишенькових злодіїв не ловить.

      Це все дуже цікаво, але не розкритою лишалася тема того, як назва компанії запобігає зміні власників, особливо тема посилань на відповідні закони.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.21 | Мартинюк

       Розповідаю популярно

       Знаходите якесь лежаче ЗАТ яке ніхто не рухав бо називалося державне.
       Прикидає те на око скільки в нього майна - у випадку донєцких -скільки потенційного металолому . Виясняєте керівників структур акціонерів - в першу чергу шукаєте тих хто має назву "комерційне підприємство". Купуєте посаду директора. Підкуповуєте інших .

       Далі як вийде - ввадите нового співласника - наприклад фонд держмайна островів Науру, або якогось кіпріота чи багамця з "інвестицією".

       Оримуєте більшість голосів і продаєте "збиткове майно" - наприклад труби від Харкова до Ужгорода , бо вони іржаві і костюм Версаче іноземному інвестору забацькали ...


       А взагалі коли зараз приїджає міліція і "вилучає" на аналіз сотню фур товару на пару десятків мільйонів, , а потім строго згідно закону реалізує їх "аби не попсувалося" то можна ще й не таке придумати.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.12.21 | 123

        який це має стосунок до Нафтогазу?

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.12.21 | Мартинюк

         Подальші бізнес-лекції за гонорар

         Скажімо за пляшку хорошого коньяка.

         А коротко - введення російських учасників і можливл європейських ( я к потім виявиться тих же російських)
         Бо 100 учасників у нафтогазі напевно немає.
         А в якійсь угоді вже звучав текст про "імушество Газпрома на території України"

         Окрім того достеменнно памятаю заявки росіян про те що для налагодження співправці у ядерній сфері треба пертворити державні холдінги у "публічні". До речі ще навіть закону такого не було березневі турне Тимошенко до Москви у 2008 році.
         Як бачимо коли ВОНА (Росія) хоче, то навіть нардепи починають працювати.

         До речі вислів "ВОНА працює" скоріше про Росію , а не Україну, і навіть не Тимошенко - бо вона лише язиком меле та руцями по державних кишенях шарудить - "а може щось нове появилося"?
      • 2009.12.21 | Schwarzkopf

       Re: Бардак, кидок, хапок

       Старе найменування: "Національна акціонерна компанія"Нафтогаз України" ", нове нацменування: "Публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України""
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.12.22 | 123

        От Юлька, ну вороффка ж!!!

        Schwarzkopf пише:
        > Старе найменування: "Національна акціонерна компанія"Нафтогаз України" ", нове нацменування: "Публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України""
    • 2009.12.21 | saha

     В старому ззаконі про господарчі товариства

     державне здаєтья якщо більше 60 відсотків +1 акцій в державі.
     Тобто збори АТ повністі підконтрольні АТ (для зборів потрібна присутність 60%+1 акція)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.21 | Мартинюк

      Правильно - а тепер воно просто "публічне"

      Скільки там держава має чи не має.

      Подробиці телефоном у Андрюші Портнова.
     • 2009.12.21 | 123

      Re: В старому ззаконі про господарчі товариства

      saha пише:
      > державне здаєтья якщо більше 60 відсотків +1 акцій в державі.
      > Тобто збори АТ повністі підконтрольні АТ (для зборів потрібна присутність 60%+1 акція)

      як це стосується наявності слова "державне" в назві? як кількість акцій у власника впливає на долю компанію - розумію. як слово в назві впливає - не розумію.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.21 | Schwarzkopf

       Re: В старому ззаконі про господарчі товариства

       В старому найменуванні небуло слова "державна" і в новому немає. В старому найменуванні було слово "національна" і залишилось в новому. Згідно закону акціонерні компанії мають бути публічними, або приватними. Для публічних обов'язкова процедура лістингу. На черзі може бути ДАК "Ексімбанк".Згідно діючого законодавства аналогічні зміни чекають всі ДАКи. КМУ зобов'язаний
       зареєструвати нові статути ДАКів. Бажаючі можуть надати к о н к р е т н і пропозиціїї КМУ як обійти вимоги ЗУ "Про акціонерні товариства" від 17.09.08. для недопущення подібних перетворень ДАКів та НАКів. Якщо пропозиції будуть слушні, та можливо підготувати звернення Майдану до КМУ.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.12.22 | 123

        Re: В старому ззаконі про господарчі товариства

        Schwarzkopf пише:
        > В старому найменуванні небуло слова "державна" і в новому немає. В старому найменуванні було слово "національна" і залишилось в новому. Згідно закону акціонерні компанії мають бути публічними, або приватними. Для публічних обов'язкова процедура лістингу. На черзі може бути ДАК "Ексімбанк".Згідно діючого законодавства аналогічні зміни чекають всі ДАКи. КМУ зобов'язаний
        > зареєструвати нові статути ДАКів. Бажаючі можуть надати к о н к р е т н і пропозиціїї КМУ як обійти вимоги ЗУ "Про акціонерні товариства" від 17.09.08. для недопущення подібних перетворень ДАКів та НАКів. Якщо пропозиції будуть слушні, та можливо підготувати звернення Майдану до КМУ.

        На таке пан Мартинюк здатен лише за гонорар ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua