МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Майданівців частково почули. Зміни до закону про вибори през (л)

12/20/2009 | Ukrpatriot(patriot)
Кандидатам «другого туру» можуть заборонити брати участь у президентських виборах

«Якщо у «другому турі» президентських виборів кандидат-переможець набере менше голосів ніж графа «не підтримую жодного кандидата», то вибори визнають такими, що не відбулися, а обом учасникам заборонять брати участь у наступних повторних виборах», - проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про вибори Президента України», який пропонує таку норму, зареєстрований сьогодні у Верховній Раді народним депутатом України, довіреною особою кандидата в Президенти України від Української народної партії Юрія КОСТЕНКА Ярославом ДЖОДЖИКОМ.

«Законопроект пропонує визнавати вибори Президента такими, що не відбулися, якщо під час повторного голосування кандидат-переможець отримає менше голосів, ніж графа «Не підтримую жодного кандидата на пост Президента України», а особі, котра брала участь у повторному голосуванні виборів, які визнані такими, що не відбулися, пропонується заборонити брати участь у наступних президентських виборах», - повідомляє автор.

Ярослав ДЖОДЖИК переконаний: «Такі зміни буду справедливими, оскільки президент повинен користуватися довірою більшості народу України, а не бути обраним лише завдяки тому, що виборча система не дає суспільству інших варіантів дій».

Крім цього, на думку представника УНП, «немає змісту другий раз підряд витрачати державні кошти на участь у виборах тих кандидатів, які не отримали довіри населення у другому турі, бо низький результат свідчить: люди прагнуть бачити інших людей на найвищій посаді».

Підсумовуючи, політик підкреслив: «Зміни дозволять суспільству більш ефективно впливати на формування влади і політичних еліт». «Це буде своєрідним запобіжником і для політиків, що покладатимуться не на політичні технології і контроль над ЗМІ, а на формування власного позитивного іміджу своїми діями», - резюмував Ярослав ДЖОДЖИК.

http://www.unp.ua/ua/bodycomments/25815.htm

Текст законопроекту
http://www.unp.ua/ua/bodywork/25796/200/197.htm
Закон України Про внесення змін до Закону України «Про вибори Президента України» (проект)

Вноситься народним депутатом України Джоджиком Я.І.

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

1. Внести такі зміни до Закону України «Про вибори Президента України»

Статтю 9 «Види виборів Президента України» доповнити частиною сьомою наступного змісту:

«7. Особа, що брала участь у повторних виборах Президента України, котрі були визнані такими, що не відбулися, відповідно частини дев’ятнадцятої статті 85 цього Закону, не може бути висунута кандидатом на пост Президента України на наступних позачергових виборах, призначених у зв’язку із виникненням вказаних обставин.»

Частину третю статті 15 викласти у наступній редакції:

«3. Позачергові вибори Президента України проводяться у зв'язку із достроковим припиненням повноважень Президента України у випадках, передбачених Конституцією України ( 254к/96-ВР ) та у випадку визнання виборів Президента України такими, що не відбулися відповідно до частини дев’ятнадцятої статті 85 цього Закону»

Частину четверту статті 17 доповнити пунктом п’ятим наступного змісту:

« 5) прийняття постанови Верховної Ради України про призначення позачергових виборів у зв'язку з визнанням виборів Президента України такими, що не відбулися, відповідно до частини дев’ятнадцятої статті 85 цього закону.»

Статтю 85 «Повторне голосування» доповнити частиною дев’ятнадцятою наступного змісту:

«19. Якщо до виборчого бюлетеня для повторного голосування було включено двох кандидатів і в результаті повторного голосування кандидат, що набрав більше голосів, отримав менше голосів ніж графа «Не підтримую жодного кандидата на пост Президента України», вибори Президента України вважаються такими, що не відбулися і відповідно до цього Закону та Конституції України Верховна Рада призначає проведення позачергових виборів Президента України»
2. Кабінету Міністрів України, Центральній виборчій комісії, іншим центральним органам виконавчої влади у тримісячний строк привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону.
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України : «Про внесення змін до Закону України «Про вибори Президента України»

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Згідно статті 5 Конституції України Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ і ніхто не може узурпувати владу в Україні. Разом з тим через нерівномірний доступ до ресурсів, контроль над ЗМІ в Україні з боку окремих фінансово-промислових груп склалася ситуація, коли різні кандидати мають різні можливості для висвітлення власних програмних засад, внаслідок чого виникає пряма загроза рівних можливостей в реалізації виборчого права, а також отриманні виборцем об’єктивної інформації про кандидатів.

Останнім часом посилилося використання політичних технологій, методів психологічного тиску на громадян України, що веде до створення умов, за яких виборцю свідомо нав’язуються різноманітні сценаріїв, позбавляють його можливості обирати свідомо, вивчаючи програмні засади і діяльність кандидатів.

Разом з тим, через недосконалість діючої редакції закону «Про вибори Президента України» існує реальна загроза узурпації влади, коли пост президента може посісти особа, яка отримає підтримку меншості населення України, і тим самим буде порушено основний принцип Конституції України про народ, як єдине джерело влади і неможливість узурпації влади будь-ким.

2. Цілі та завдання прийняття акта

Усунути недоліків виборчого законодавства і усунення передумов, що ведуть по викривлення волі громадян України та порушення їхніх конституційних виборчих прав.

3. Загальна характеристика і основні положення

Законопроектом пропонується доповнити статтю 85 Закону України «Про вибори Президента України» нормою, яка веде до визнання виборів Президента України такими, що не відбулися, якщо під час повторного голосування кандидат, що набрав більше голосів виборців отримав менше голосів ніж графа «Не підтримую жодного кандидата на пост Президента України»
Також пропонується доповнити статтю 9, Закону України «Про вибори Президента України» положенням, яке забороняє брати участь у наступних позачергових виборах Президента України особі, що брала участь у повторному голосуванні виборів, які визнано такими, що не відбулися, відповідно до запропонованих змін до статті 85 Закону України «Про вибори Президента України».

Змінами до статей 15, 17 регулюється порядок призначення позачергових виборів Президента України, внаслідок виникнення обставин, за яких вибори Президента України визнано такими, що не відбулися, відповідно до змін до статті 85 Закону України «Про вибори Президента України».

4. Стан нормативної бази у сфері правового регулювання

До сфери правового регулювання належать: Закон України «Про вибори Президента України»

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту закону.

Прийняття даного закону дозволить усунути недоліки виборчого законодавства, які можуть бути використані для узурпації влади, сприятиме оновленню політичних еліт демократичним шляхом, підвищенню довіри населення до владних органів, позитивно вплине на стабільність владної системи, утвердженню демократичних принципів громадянського контролю за владою.

З сайту ВРУ (щоправда там немає поки що текстів)
http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=36731

Відповіді

 • 2009.12.21 | Д. А.

  Цікаво, скільки нардепуків за цей законопроект проголосують?

  Якщо його взагалі внесуть до порядку денного.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.21 | Ukrpatriot(patriot)

   Це вже запитання до нардепів

   Але позитивно є те, що серед них вже є такі, які хочуть змін.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.21 | zаброда

    Еге ж! Re: Це вже запитання до нардепів

    Там іще ніхто не вносив законопроекту про збільшення надоїв гарячого шоколаду від вітчизняних кажанів? Не всяк проект свідчить про щире бажання, нє?
 • 2009.12.21 | Людмила

  "почули" - якщо проголосують. а такого не буде

 • 2009.12.21 | Чучхе

  Не можна починати вибори за одним законом, закінчувати за іншим

  це - маразм, який дозволить постійно ставити під питання легітимність результатів виборів

  а анархія для України страшніша навіть за Тимошенко
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.21 | Odesa

   Re: Не можна починати вибори за одним законом, закінчувати за іншим

   Чучхе пише:
   > це - маразм, який дозволить постійно ставити під питання легітимність результатів виборів
   > а анархія для України страшніша навіть за Тимошенко

   Згоден. Реальним наслідком внесення законопроекту буде чутка про те, що "є такий закон", і відтак - ще певну, хай і невелику, додаткову кількість голосів буде подано "проти всіх", себто, за Януковича.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.21 | Shooter

    системна хиба

    Odesa пише:
    >певну, хай і невелику, додаткову кількість голосів буде подано "проти всіх", себто, за Януковича.

    Проти всіх - це проти всіх. І крапка.

    Бо інакше "за Юлю" можна трактувати як "за Мудведчука". Проголосуєте за Мудведчука?
   • 2009.12.21 | Ukrpatriot(patriot)

    Кожен електорат вартий свого вибору

    Якщо люди будуть достатньо свідомі, то не буде ні Юлі ні Януковича. Як на мене, обоє є зло. Треба всього лише 50 % + 1 голос проти всіх.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.21 | Майдан

     Кожен труп вартий своєї кулі

     Ви агітуєте те що не буде прийняте - ні БЮТ ні ПР , ні фінсово залежні від БЮТ комуністи за це не проголосують.

     Тобто правдоподібно морочите людям голови - до речі у першому турі.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.22 | Ukrpatriot(patriot)

      Я не агітую нікого, я пропоную механізм зміни еліт

      Майдан пише:
      > Ви агітуєте те що не буде прийняте - ні БЮТ ні ПР , ні фінсово залежні від БЮТ комуністи за це не проголосують.

      Який на сьогодні існує. Якщо у другому турі половина плюс один проголосують проти всіх, то вибори визнають недійсними.
      >
      > Тобто правдоподібно морочите людям голови - до речі у першому турі.
      Ні. Голосувати кожен повинен за свої переконання. Тобто читаючи, запитуючи, аналізуючи. А не за картинку і це особистий вибір кожного.
   • 2009.12.22 | Михайло Свистович

    Re: Не можна починати вибори за одним законом, закінчувати за іншим

    Odesa пише:
    >
    > Згоден. Реальним наслідком внесення законопроекту буде чутка про те, що "є такий закон", і відтак - ще певну, хай і невелику, додаткову кількість голосів буде подано "проти всіх", себто, за Януковича.

    Голоси проти всіх не жє голосами за Януковича. Брехати негарно.
  • 2009.12.21 | Ukrpatriot(patriot)

   Анархії не буде

   Будь-які зміни вступають вже з наступними виборами. Хоча я б вніс зараз :) Інші ж зміни щодо виборів вже вносили.
  • 2009.12.24 | странник

   Маразм, це тупе 3-річне сидіння замість необхідної зміни

   Чучхе пише:
   > це - маразм, який дозволить постійно ставити під питання легітимність результатів виборів

   Маразм це вибори без вибору.

   > а анархія для України страшніша навіть за Тимошенко

   Яка в біса анархія??
   Тут питання в іншому. Чим всі займалися весь час між виборами, коли вам говорилося не тільки про те що закон про вибори треба змінити, але й пропонувалась конкретна схема змін.
 • 2009.12.21 | Via

  По такому закону Ющенко залишатиметься презом хоч сто років

  А тим часом вируватимуть бурхливі перевибори хоч сто разів.

  Хоча - Ющенко все одно залишається на другий термін, а отримає він цей термін одразу у лютому 2010го чи після тищі турів-перевиборів, не має жодного значення. Ну хіба що населення при роботі - у ДВК і ОВК, в наметах і штабах.
  5 мільйонів робочих місць якраз набирається :(
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.21 | Ukrpatriot(patriot)

   За такого закону пані Тягнибок отримає шанс

   Хоча цей варіант був би напевно не кращим, як Тимошенко
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.21 | karpo

    Re: За такого закону пані Тягнибок отримає шанс

    Ukrpatriot(patriot) пише:
    > Хоча цей варіант був би напевно не кращим, як Тимошенко

    Ні Тягнибок таки кращий за Тимошенко, нмд, і набагато.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.22 | Ukrpatriot(patriot)

     Кращий хіба тим, що непрохідний

     бо згідно програми - такий самий - націонал-комуніст
 • 2009.12.21 | Мартинюк

  І скільки Джоджик отримав за це від Юлі і Яника ?

  Реальний "проти всіх" зарає є Ющенко. А це розпачлива спроба зберегти в частини виборців хибну ілюзію що голосувакння за графу "проти всіх" щось змінить.
  Ви бачте шановні це просто недулога спроба вибрати "позицію" у які Юля , Яник і Путін взують Україну. Типу причесування , споглядання назад себе в дзеркало " а чи красіво я буду виглядєть ПРИ ЭТОМ"
  А Джоджик своїм провокативним закончиком шепче "красіво, красіво і навіть трохи блаародно"

  Хотів би подивитися, як "члени виборчих комісій" від канддата "проти всіх" будуть контролювати правильність покладення бюлетенів на відповідні купки?

  Ну а звізно що найгаласливіша кампанія за голосування "проти всіх" буде проплачена саме в першому турі. Розводилово для тупих малоросів.
  Щось УНП стрімко опускається - політична панель видно до того змушує.

  До речі вчора бачив дуже багато знайомих УНПівців на зїзді УНР - вони голосуватимуть за Ющенка...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.21 | Sean

   а може ніскільки, га?

   Мартинюк пише:
   > Реальний "проти всіх" зарає є Ющенко. А це розпачлива спроба зберегти в частини виборців цю хибну ілюзію .

   Знову за своє? Про яку ілюзію ти кажеш, якщо йдеться про другий тур?

   І за кого голосуватимеш у другому турі у разі "ТЮ - Янукович"?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.21 | Мартинюк

    Значить в темну розвели ....

    Бо агітація за "проти всіх" йде в першому турі

    До речі глянь в пошту нашого земляка пана Бріка ...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.21 | Sean

     Re: Значить в темну розвели ....

     Мартинюк пише:
     > Бо агітація за "проти всіх" йде в першому турі
     >
     > До речі глянь в пошту нашого земляка пана Бріка ...
     дивлюся - відповідаю
    • 2009.12.22 | Ukrpatriot(patriot)

     В другому турі теж є графа "Не підтримую жодного з кандидатів".

   • 2009.12.21 | observеr

    Вже не перший день спостерігаю за Вашою нелегкою боротьбою за

    відповідь на це запитання. заздрю Вашій наполегливості :)

    Sean пише:

    > І за кого голосуватимеш у другому турі у разі "ТЮ - Янукович"?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.21 | Мартинюк

     Не люблю "мисленного тягання вантажів"

     І взагалі не переношу фантазії на тему - "яку білизну нам треба надіти і яку позу прийняти на випадок згвалтування - аби при цьому виглядати цнотливо, благородно і непорочно"
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.12.21 | observеr

      одне маленьке але:це не фантазії, а реальність з ймовірністю 99%

      і нічого не робилось щоб цю ситуацію змінити

      Мартинюк пише:
      > І взагалі не переношу фантазії на тему - "яку білизну нам треба надіти і яку позу прийняти на випадок згвалтування - аби при цьому виглядати цнотливо, благородно і непорочно"

      якщо дівчина лягла в лісі розсунувши ноги, то їй якраз і варто подумати про те, про що Ви пишете
  • 2009.12.21 | karpo

   Що, муляє бо не досталось? Re: І скільки Джоджик отримав

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.22 | Ukrpatriot(patriot)

   А Ви зателефонуйте і поцікавтеся :) (л)

   www.unp.ua Але не думаю, що він щось за те отримав. Джоджик по-моєму достатньо заможна і порядна людина :), щоб мати власну думку.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.22 | странник

    Нарешті. І для цього потрібно було чекати цілий рік? :)

    Ну хоч наш останній варіант використали, а не торішній, де було що "проти всіх повинно набрати 50%+1"...
    Дехто невідомо для чого пропонує наш старий варіант, а він гірший ніж наш останній. Невже це просто глюпство? Чи?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.22 | странник

     Ставимо УНП плюс :) А Костенко переміщуємо на перше місце

     Костенко перший.
     Але ж це лише п.1 нашого Звернення... Малувато буде :)

     Та й незрозуміло чому механізм "проти всіх" прописано лише для 2-го туру?? Можна зекономити ще у першому.

     http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?key=1258731517&trs=-1&bn=maidan_free&site=maidan


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua