МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

З’їзд УНР закликав голосувати проти всіх - тобто за Ющенка.

12/21/2009 | Майдан-ІНФОРМ
З’їзд УНР закликав голосувати проти всіх - тобто за Ющенка.

Вчора у Києві , у тому самому залі Київського політехнічного університету, де на початку 90 проходили перші з’їзди Народного Руху України, відбувся установчий з’їзд Української народної Ради , яка за складом учасників і способом формування виявилася вельми вдалою реінкарнацією Народного РУХу України початку 90 років.
Захід разюче відрізнявся від „одобрямсних” масовок, які ми маємо змогу спостерігати останні 10 років - реєстрація, овація, резолюція, фуршет ...

Запальні дискусії і виступи продовжувалися з самісінького ранку , і після обіду – до вечора. Вельми показовим стала участь і виступи на трибуні з’їзду „націонал-комуніста” Олійника, „ненашоукраїнських” депутатів, зокрема екс БЮТівця Григорія Омельченка , який емоційно та водночас дуже переконливо закликав зала зробити все можливе для проходження в другий тур Віктора Ющенка.

Квота делегатів установчого з’їзду УНР формувалася демократичним шляхом на грунті творення місцевих осередків та проведення регіональних конференцій. Делегати від переважної більшості місцевих організацій приїхали на установчий з’їзд з рішеннями місцевих конференцій про безумовну підтримку Віктора Ющенка.

Фактично Українська народна Рада стала відповіддю громадськості на оприлюднений на початку виборчої кампанії Віктором Ющенком закликом до створення широкого загально національного народного руху на захист української державності і незалежності.
Делегати від регіонів оприлюднювали вражаючі факти нахабної дискримінації українців та підігрівання проросійських настрої місцевою владою, депутатами від двох найбільш представлених у Радах політичних сил – БЮТ та ПР.
Так наприклад офіцер військово-морського флоту Махно і Севастополя повідомив про цікавий факт – виявляється у Севастополі до війни ( коли Крим до речі перебував у складі РФСРСР) 16 тисяч місцевих українців мали одну середню школу. Під час окупації цю школу ліквідували поставлені німцями бургомістри-росіяни. Таким чином сьогоднішня відсутність жодної повноцінної української школи на всі 80 тисяч українців Севастополя є яскравим і беззаперечним наслідком німецької окупації Севастополя.

З’їзд прийняв резолюцію. в якій закликав всіх українських патріотів, демократів , представників інших національностей ( які до речі були представлені серед делегатів з’їзду підтримати на виборах кандидата Віктора Ющенка , зробити все можливе для проходження його в другий тур і перемоги на виборах.

Одночасно з’їзд звернувся до всіх тих кандидатів , які вважаються себе патріотами та державникам, аби ті зняли свої кандидатури і долучитися до кампанії Віктора Ющенка. Список таких кандидатів зумисне на наводився..

Відповіді

 • 2009.12.21 | Майдан-ІНФОРМ

  Резолюція установчого з’їзду Української Народної Ради


  Українська Народна Рада, створена за загальнонаціональною ініціативою громадська самозахисна організація, проголошує головними цілями своєї діяльності:

  – Повернення приватизованої олігархічними кланами влади народові, участь у розбудові європейської української держави.

  – Утвердження в суспільній свідомості моральних принципів та християнських цінностей.

  – Домагання від держави проведення соціальної політики, спрямованої на подолання бідності, підвищення якості та тривалості життя людей, зростання народжуваності та чисельності українського народу.

  – Участь у збереженні для прийдешніх поколінь екологічно чистого довкілля та нашого найбільшого національного багатства –

  землі.

  – Протидія будь-яким спробам розколу України та антиукраїнським акціям, спрямованим проти наших державницьких традицій, національних цінностей, насамперед – української мови та культури.

  – Сприяння зміцненню національної безпеки та оборони.

  – Вироблення рекомендацій владі щодо розв’язання найважливіших проблем духовного, культурного, наукового, політичного, соціального та економічного розвитку нашої країни, її обороноздатності та національної безпеки.

  – Здійснення громадянського контролю за діяльністю органів влади.

  – Організація громадських акцій, в тому числі і протестних, для досягнення проголошених цілей.

  З’їзд запрошує громадян України, насамперед, студентства до членства в Українській Народній Раді та до активної участі в її діяльності.

  Українська молодь, спираючись на досвід старших поколінь борців за волю і державність своєї Батьківщини, має відігравати провідну роль як у досягненні загальних цілей УНР, так і в захисті через УНР своїх власних прав, зокрема на якісну і доступну освіту, житло, гарантоване перше робоче місце.

  Установчий з’їзд УНР констатує наявність в Україні глибокої політичної кризи, викликаної серйозними порушеннями конституційного порядку, руйнацією владної вертикалі і недієздатністю Верховної Ради, сформованої не громадянами шляхом вільного вибору депутатів, а за допомогою купівлі депутатських місць у партійних списках. Послаблення державної влади посилює ворожу діяльність п’ятої колони всередині країни, збільшує зовнішні загрози національній безпеці України.

  З огляду на ситуацію, що склалася, УНР закликає громадян України бути готовими до загальнонаціональних масових акцій, спрямованих на:

  – Відновлення прав громадян вільно обирати і бути обраними до Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування через відповідні зміни Закону “Про вибори народних депутатів”.

  – Обрання дієздатної Верховної Ради з якісно новим складом.

  – Відновлення дії Конституції України 1996 року і запровадження конституційного порядку, ключовим елементом якого мають стати сильна вертикаль президентської влади, представницький парламент та уряд, що повинні співпрацювати в інтересах суспільства, а не олігархічних кланів, ефективно забезпечувати національну безпеку і захист країни від зовнішніх загроз.

  – Відсіч підривній антиукраїнській, антидержавній діяльності п’ятої колони.

  – Припинення подальшого роззброєння України, зокрема знищення ракет “Скад” – єдиної зброї стримування, яка залишилась в Україні.

  – Фінансування Збройних Сил України відповідно до вимог Закону України “Про оборону” у розмірі 3 % ВВП.

  – Інформування громадян про переваги членства України в НАТО, як ефективного колективного інструменту забезпечення національної безпеки.

  УНР вважає, що новообраний президент, новообраний парламент та новосформований уряд мають підтвердити безальтернативність цивілізаційного вибору України – курсу на інтеграцію до Європейського Союзу та членства в НАТО.

  Пропозиції, спрямовані на реалізацію мети Української Народної Ради, висловлені в доповідях і виступах на установчому з’їзді УНР, вважати складовою частиною цієї Резолюції.

  В Українській Народній Раді ми бачимо й відчуваємо організацію, здатну успішно боротися за українську Україну!

  Слава Україні!

  20.ХІІ.2009
 • 2009.12.21 | Мартинюк

  Був на тому зїзді - УНР структура реальна.

  Організаційним питаннями займався Ратушний, який робив те саме при формуванні НРУ у 89-90 роках . Місцеві організації реальні провели конфернції, вибрали делегатів і прислали свої резолюції - убільшості - підтримувати Ющенка і слово і дією..
  Звернув увагу на членів декількох молодіжних мереживних кампаній - щось на манір чорної Пори і кампанії "Чиста Україна". Якщо чесно був шокований - люди які виросли при Незалежній Україні, абсолютно інше бачення, інші цінності і здатність до дії.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.21 | АБВГ

   Re: абсолютно інше бачення, інші цінності

   а можна в двох словах детальніше?
  • 2009.12.21 | samopal

   А, крім Ратушного, ще когось там упізнали?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua