МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Програми кандидатів одним абзацом - головне(л)

12/24/2009 | Ukrpatriot(patriot)
http://www.vgolos.com.ua/blog/194.html

Передвиборчі програми – конкретно про головне
21.12.2009 14:27 __ Андріян Фітьо
Максимально збережено мову оригіналу. Курсив – текст редактора.


* Інна Богословська

Маdе in Ukrainе. Виробляти все, що не можна якісне завести з-за кордону, система держзамовлень. Реформа оподаткування – звільнення, зменшення. Зерновий Союз – Росія, Казахстан, Україна, інститут чорнозему, держпідтримка с/г виробників.
Нацпрограма «Здоров`я нації», переоснащення медзакладів, подолання туберкульозу. Нацпрограма «Освіта», переосмислення Болонських стандартів, 10 років у школі.
Подолання корупції, через атестацію чиновників, скорочення чиновників в два рази, введення інституту держсекретарів. Вибори до ВР та АРК 50 на 50, у місцеві за мажоритарною системою, обмеження депутатської недоторканості.
Державна мова – українська, офіційна – російська, англійська – міжнародного спілкування. Криму реальну автономію. Професійна армія.


* Михайло Бродський

Корупція, охорона здоров`я, податкова політика.
Контроль за майном чиновників, декларування доходів, амністія, конфіскація. Отримання і дача хабара – кримінал. Довічне позбавлення права обіймати посади в держслужбі корупціонерам.
Реформа медичного обслуговування, страхова медицина, держстрахування.
Реформування оподаткування – частина скасування, частина зменшення.


* Анатолій Гриценко

Порядок і кримінальна відповідальність.
Скасування недоторканності, декларація чиновниками доходів та витрат, за хабар 10 тис. дол. – 15 років (для слідчих, суддів, прокурорів - пожиттєво). Скасування держтехогляду автотранспорту. Президент формує і очолює уряд. Ліквідація райдержадміністрацій, обласні адміністрації і міністерства – скороченя чиновників. Реформування податкової системи, скасування ПДВ, заборона офшорних компаній.
Сприятливі умови для села, швидкісні дороги, індустрія відновлення інтелекту, 10 років для школи.
Позаблоковий статус, контрактна армія, державна мова - українська.


* Юрій Костенко

Структурні реформи в економіці, конкурентоспроможна продукція. Розвиток українського виробництва, обмеження зростання цін, подолання безробіття, професійне управління держвласністю. Акцент на енергозбереженні. Прозоре та збалансоване бюджетотворення, держзакупівлі через тендер.
Розвиток села, пільгове довгострокове кредитування, кооперативи, збереження родючості землі, право власності на землю, земельний кадастр.
Пенсійна реформа, єдиний соцвнесок. Місцеве самоврядування відповідно до Європейської хартії. Гарантування територіальної цілісності, НАТО – так, армія – мобільна, боєздатна, ефективна система ППО. ЧФ РФ до 2017 року, початок виводу з 2010 року.
Економічна, енергетична безпека, захист інформпростору та духовності, відновлення історичної пам’яті. Визнання УПА. Справедливий розподіл активів колишнього СРСР. Подолання корупції, ефективна влада, верховенство права.


* Володимир Литвин

В центрі уваги – Людина. Справедливість, подолання бідності, Впровадження народозберігаючої програми соціально-економічного розвитку України. Повернення в державну власність газових і нафтових родовищ, в комунальну водоканалів, газомереж, електромереж, теплоцентралей, людям заощаджень. Аналіз та перегляд приватизації, державна підтримка при започаткуванні бізнесу, оподаткування прогресивне, для малого бізнесу спрощенне.
Здоров`я нації, особливо, матерів, молоді, людей з обмеженими можливостями та пенсіонерів пріоритет. Державна підтримка села, створення земельного банку, крупнотоварне с/г виробництво, пільгове оподаткування.
Боротьба з корупцією, посилення кримінальної відповідальності, декларування доходів та витрат держслужбовців, заборона працювати у комерційних структурах після держслужби, народний контроль.
Скорочення держапарату на 40%, прийняття Виборчого кодексу, відкриті списки, ВР – 300 депутатів не більше двох термінів, місцеві органи влади – мажоритарна система, скасування інституту недоторканності.
Державна мова – українська, російська – мова міжнаціонального спілкування, позаблоковий статус.


* Олександр Мороз

Політична реформа, боротьба з корупцією, реформування судової системи. За посилення впливу держави на суспільно-політичні та соціально-економічні процеси. Підтримка вітчизняного виробника, земля - державна власність. Позаблоковий статус України. Зовнішньо політика – ЄС, Китай, Близький Схід, пріоритет – Росія. Родина особлива турбота держави, охорона навколишнього природного середовища..


* Олександр Пабат

Всі погані, все погано. В Україні не буде безробіття, олігархів, корупції і безвідповідальної влади. Україна буде розвиватись, рости, справедливою, народною. Незрозуміло тільки як і коли. Незрозуміле, також, відношення до української мови та НАТО, дуже вже якась слизька позиція.


* Василь Противсіх

Всі погані, але не все погано. Він єдиний знає що робити, щоб перетворити Україну на Швейцарію для Східної Європи. Основна увага захист життя та екології (очевидно, мало бути - навколишнього природного середовища). За професійну невелику армію і повну майнову відповідальність чиновників та посадових осіб. За 10 років навчання у школі та єдиний 10 % податок для бізнесу.


* Сергій Ратушняк

Справжню Україну так і не збудовано. В країні анархія та безлад, тотальна деградація суспільної моралі, практично середньовіччя, все привласнили олігархи.
Щорічне звітування починаючи від Президента закінчуючи сільським головою. Виборність керівників регіонів, суддів, керівників фінуправлінь. Запровадження податку на багатство та переоцінка приватизованої державної власності з урахуванням кадастрації. Реформування судової, фіскальної та правоохоронної системи, тотальні чистки. Фактично за двомовність. Пріоритети – енергозбереження, створення транснаціональних корпорацій, жорсткий протекціонізм, захист національного товаровиробника.
Відновлення ядерного статусу, відновлення повного циклу збагачення урану, професійна армія.


* Олег Рябоконь

Не коротко, але вся програма про громадянське суспільство. Громадянське суспільство при сильному Президенті. Особлива увага – самоорганізації громадян, активізації діяльності громадських об`єднань.


* Петро Симоненко

Влада трудящих, соціалізм, дружба народів, радикальна демократизація політичної системи, соціалістичний шлях розвитку.
Україна – парламентська республіка, нова Конституція, вибори ВР та місцевого самоврядування у 2010 році (після чого складе повноваження).
Система народного контролю, влада на місця, ліквідація недоторканості, виборність суддів. Участь трудящих та профспілок у розподілі прибутків, здійсненні інвестполітики та політики оплат праці на підприємствах. Край монополії олігархів на електронні ЗМІ, проявам фашизму, расизму, ксенофобії, заборона насильства та аморальності.
Канонічне православ’я - так, ОУН-УПА, сектам – ні.
Антикризова програма – посилення контролю держави за економікою, вихід з кризи з-за фінансування олігархів. Націоналізація базових галузей, централізоване планування, олігархічні клани від «енергетичної годівніці», перегляд угод з ВТО, припинення співпраці з МВФ та ВБ, розвиток системи держбанків, кредитування виробників під 3%. Заборона банкам вилучати майно. Керівника НБУ до кримінальної відповідальності.
Прогресивне оподаткування, податки на нерухомість та предмети розкоші.
Громадські роботи, подолання безробіття. Розвиток високотехнологічних і наукоємних виробництв. Зростання ВВП на 30% за рахунок машинобудування.
Селу – аграрні кооперативи, кожному селу – школу, медпункт, бібліотеку, клуб. Модернізація країни – дороги, енергетика, гідротехспоруди, ЖКГ.
Заробітна плата на рівні 60% від собівартості. З/плата на рівні прожиткового мінімуму. Витрати на утримання житла не більше 15% від середньої з/плати. 15% ВВП на розвиток освіти, науки, культури, медицини. Освіта, медицина – безоплатні. Програма боротьби з алкоголізмом та наркоманією. Охорона навколишнього пророднього середовища. Якість води.
Нейтралітет, позаблоковий статус, НАТО – ні. Стратегічний союзник – РФ, єдиний економічний простір.


* Людмила Супрун

Оновлення Конституції України, децентралізації виконавчої влади, зміцнення системи місцевого самоврядування.
Інноваційно-реформаторська програма - «Новий курс України». Запровадження інноваційно-інвестиційної моделі розвитку. Стратегічна мета - нова якість життя звичайних людей. Пріоритети: металургія, машинобудування, хімічна й нафтопереробна галузі, транспорт, житлове будівництво та агропромисловий комплекс. Створення держбанку розвитку, реформування Податкового Кодексу України, скасування ПДВ, податкові канікули, податок на прибуток – 15%. Науково-технічні проекти, технопарки, венчурні інвестиції, державний венчурний фонд. Україна стратегічний транспортний вузол між Заходом та Сходом.
Освіта одинаків рівень та доступ у місті і селі. Навчання протягом всього життя. Принцип один учень – один комп’ютер, навчання 10 років. Держпрограма «Житло для вчителя». Сприятливі умови для розвитку культури.
Медпослуги – безкоштовні відповідно до закону. Скрінінговий контроль стану здоров'я, профілактика – щеплення. Особлива увага дітям. Добровільне медстрахування. Програма «Вода для життя». Збільшення площ природно-заповідного фонду на 10%, розв'язання проблеми переробки і утилізації сміття.
Добросусідські відносини з країнами колишнього СРСР. Стратегічні партнери – Росія, Білорусь. Професійна армія, розширення співпраці з розбудови Європейської системи колективної безпеки.


* Сергій Тигіпко

Конкурентоспроможна економіка, сильна держава, розвинена демократія.
Відновлення банківської системи, створення державного Банку Розвитку, валютним спекуляціям – ні.
Започаткування великих державних інвестпроектів, будівництво доріг, мостів. Захист нацвиробника – 13% на імпорт. Спрощення та зниження податків, регуляторна реформа. Інновації, розвиток біо-, нано- та інформтехнологій,
Село – зона розвитку, великотоварне с/г господарство. Селу – дороги, газ, світло, телефон, інтернет. Землю людям, ринок землі, Земельний банк, земельний кадастр.
Сімейна медицина, державне медстрахування, держпрофілактика захворювань.
ЖКГ – створення сцецдержкомітету, конкурентне середовище.
Сильна президентська влада, імпічмент, реформа держапарату, нова Конституція, відкриті списки на всіх рівнях, уряд підконтрольний Президенту. Громадянське суспільство, незалежне правосуддя, якісна освіта, захист материнства та дитинства.
Боротьба з корупцією – позбавлення пільгових пенсій корупціонерів, виселення з квартир, заборона на політичну діяльність чиновників.
Багатовекторність, добросусідські стосунки з Росією (перезавантаження), партнери Азія, Китай та Індія. Спрощення візового режиму з ЄС.
Російська мова – міжнаціонального спілкування, статус вирішують органи місцевого самоврядування.
Нова військова доктрина, мобільна професійна армія.


* Олег Тягнибок

Україна – унітарна, президентська республіка, парламент – 300 депутатів на 3 роки, відкриті списки, відкликання депутатів, суддів. Виборність суддів.
Люстрація влади, графу «національність» у паспорт, закон про громадянство, подвійному громадянству – ні, закон «Про захист української мови», іспит для держслужбовців і кандидатів на виборні посади з укрмови. Повернення етнічних українців та науковців, симетричний візовий режим з іншими країнами.
Україна правонаступниця Русі-України, визнання окупації України Росією, суд над комунізмом, ліквідація більшовицьких символів, визнання ОУН-УПА.
Стратегічні підприємства – власність держави, розвиток середнього класу, малий бізнес - малі податки, ринку землі – ні, пільгове кредитування сільського господарства.
Культивування здорового способу життя, заборона реклами тютюнових виробів та алкоголю, нацпрограма «Репродуктивне здоров’я нації».
Захист інформпростору, розвиток кіноіндустрії.
Зовнішньоекономічний напрямок – євро центризм, Балто-Чорноморська геополітична вісь, делімітація, демаркація кордонів, візовий режим з Росією.
Контрактна армія, фінансування – 5% ВВП, ядерний статус, Чорноморський флот РФ до 2017 року. Зміна статусу АРК та Севастополя.


* Юлія Тимошенко

Порядок в судовій системі, чесні, порядні суди, обрання та відкликання суддів, дисциплінарні справи проти суддів. За корупційну діяльність довічне ув’язнення.
Журналістам умови для незалежної діяльності. Суспільне телебачення та радіомовлення, забезпечення доступу до інтернету.
Депутати за відкритими списками, закріплення за округами, опозиції - Рахункову палату та контрольні парламентську комітети. Місцеве самоврядування формує виконавчі комітети, новий Бюджетний кодекс. Всеукраїнські та місцеві референдуми – так.
«Український прорив», пріоритет - наукоємні галузі, податкові пільги для банків, що працюють з малим бізнесом, довгострокове кредитування, частину ризиків по кредитах на державу, зменшення податкового навантаження.
Звільнення від частини податків при створенні виробничих потужностей, аукціони для несільськогосподарської землі, зменшення податкового та адміністративного навантаження, депресивним районам податкові канікули та спрощене інвестування на 10 років, робочі місця молоді.
Україна – транзитна держава, енергозберігаючі технології, головний енергоресурс – вугілля. Створення замкнутого ядерно-паливного циклу. Звільнення від податків виробників енергії з нетрадиційних джерел.
Земля тільки громадянам України, довгострокове кредитування с/г виробництва, створення с/г інфраструктури від лану до переробки, від оптових ринків до роздрібного покупця, с/г кооперативи.
Освіта – найкраща інвестиція, незалежне тестування, фіннезалежність ВНЗ.
Медичне страхування, лікарняні каси, три роки на заміну обладнання в медзакладах.
Повернення вкладів Ощадбанку СРСР, держвиплати при народженні дитини, довгострокова іпотека під 2-4% на 10-30 років, реконструкція міст.
Дружні відносини з РФ та СНД. Контрактна, професійна армія.


* Віктор Ющенко

Конституційна реформа, нова Конституція, у випадку не прийняття (за 100 днів) дострокове припинення повноважень ВР. Вибори до ВР – за відкритими списками, до місцевих рад за мажоритарною системою. Скасування недоторканості депутатів, суддів, Президента, скорочення депутатського корпусу. Ні – політичній цензурі, захист свободи слова, незалежна журналістика, громадський контроль.
Пам`ять про національні трагедії, засудження Голодомору, відновлення історичної справедливості, православне християнство.
Членство в ЄС, безвізовий режим в ЄС, чорноморський флот до 2017 року, усі держави-сусіди рівноправні.
Соціальний захист, справедливі пенсії, захист материнства (скорочення робочого дня). Вчителям, лікарям – статус держслужбовців.
Корупції – бій, Антикорупційне бюро з спеціальними повноваженнями (для високопосадовців). Податки для багатих.
Подолання економічної кризи, податкові стимули, збереження робочих місць, додаткові податки та збори, спрощення адміністративних процедур для бізнесу, започаткування бізнесу без реєстрації.
Децентралізація влади – більше повноважень громадам. Судова реформа, спеціальні податкові суди, відкликання суддів.
Земля - товар, запровадження ринку землі, земельний кадастр, держпідтримка села.
Україна – транзитна країна, ЄВРО-2012 – так, енергозбереження, використання альтернативних джерел енергії. Військова реформа.


* Віктор Янукович

Системні реформи, кардинальні зміни у житті суспільства, світове визнання, за 10 років до G-20 (великої двадцятки). Основа – інвестиційно-інноваційна модель розвитку, маштабна модернізація. Новий Податковий кодекс (хоча, ще не має і старого), податкові канікули на 5 років, ПДВ – 17%, податок на прибуток – 16%. Відродження села, дотації, компенсації відсотків за кредит.
Соціальний захист, стимулювання народжуваності, перша дитина – 25 тис. грн., друга – 50 тис. грн., третя і наступна – 100 тис. грн. Збільшення держзамовлення на навчання до 75%, відміна зовнішнього оцінювання, вступ за шкільними аттестатами.
Кредитування при купівлі житла не більше 7%, соціальне житло, за 10 років – 1 млн. квартир для молоді, віськовослужбовців, соцвразливих верств населення.
Витрати на охорону здоров`я – 10 % ВВП, викорінення хабарів з медсектору, інститут сімейних лікарів, безкоштовна екстрена меддопомога.
Позаблоковий статус, переозброєння армії, основа збройних сил – бронетехніка, військово-транспортна авіація, ракетні комплекси.
Російська мова – друга державна.* Арсеній Яценюк

Загальна та інтенсивна модернізація країни, нова індустріалізація, промислова революція. Новий Курс - курс модернізації та розвитку. Прискорений розвиток сільського господарства, великотоварне виробництво, повний цикл.
Після виборів Президента негайне переобрання ВР та місцевих органів на підставі нового закону. Відкриті партійні списки, прийняття Конституції народом, більше повноважень місцевим органам.
Східноєвропейський проект. Київ – центр східноєвропейської цивілізації, спільне з країнами СНГ:
- енергетика;
- транспорт та зв'язок;
- виробництво продовольства;
- наука, високі технології, сфера освоєння авіації, космосу, військових технологій, участь у ринку озброєнь.
Проект Великої Європи, від Атлантики до Тихого океану, лідер – Україна. Партнерські стосунки з США та Китаєм.
Державна мова – українська, неприпустимість дискримінації – російської.

Відповіді

 • 2009.12.24 | AxeHarry

  Відповідь на Програми кандидатів однією фразою.

  Всіх - у вирій на юх. А пана Ющeнка я попрoшу залишитись :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.25 | sama

   Re: Відповідь на Програми кандидатів однією фразою.

  • 2009.12.25 | Ukrpatriot(patriot)

   І до чого це

   Ніколи не можна тупо підтримувати когось, навіть Ющенка. Треба читати, порівнювати.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.25 | Kulish

    Re: І до чого це

    А який сенс у тому читанні, коли це все - декларації, невиконання яких не має ніяких фінансових наслідків для політиків. Про мораль вже мовчу...
  • 2009.12.25 | karpo

   Re: Відповідь на Програми кандидатів однією фразою.

   AxeHarry пише:
   > Всіх - у вирій на юх. А пана Ющeнка я попрoшу залишитись :)

   Ви, мабуть, жартуєте. Взагалі, цікаво, хтось з дописувачів приймає участь у виборчій кампанії. Крім того що клацає по клавішах компа.
   А я приймаю. І що я бачу - реально, ніхто за Ющенка не бореться. У деяких районах дільниці представниками Ющенка наповнює Партія Регіонів. А там де ще є якісь структури НУ ніхто не вірить ні у яку перемогу.
 • 2009.12.25 | Kulish

  Re: Програми кандидатів одним абзацом - головне(л)

  І ніхто не проти народу! Всі тільки за...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.25 | karpo

   Re: Програми кандидатів одним абзацом - головне(л)

   Kulish пише:
   > І ніхто не проти народу! Всі тільки за...

   Усі, хто хоч щось каже про особливий статус якоїсь іншої мови - проти українського народу.
   А далі вже інші обіцянки треба аналізувати. Дідусь Фройд вмер, а справа його живе і перемагає. І в програмах досить багато, за бажанням, можна побачити.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua