МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

РНБОУ закликає світ відреагувати на заяви Кадирова

12/25/2009 | Майдан-ІНФОРМ
25.12.2009
Заява щодо недружніх висловлювань на адресу України

На тлі розвитку позитивних тенденцій в українсько-російських взаєминах в Апараті РНБО України серйозне занепокоєння викликає агресивна риторика керівника одного з федеральних утворень РФ Р.Кадирова, яка пролунала в інтерв'ю агентству «Reuters». Він у неприпустимо ворожій формі заявив: «Грузия, Южная Осетия, Украина - это все будет продолжаться и продолжаться. Это лишняя болезнь для России, зачем всегда болеть, если можно искоренить это раз и навсегда. Мы - великая держава, у нас есть всё. Есть армия, есть техника. Надо нападать - если тебя не оставляют в покое, не надо обороняться, надо нападать на государства и на что хочешь - чтобы жить спокойно. Они нас так просто не оставят. И мы для этого готовимся, и шутить с нами, играться мы никому не позволим».

Не торкаючись особистості автора заяви та його неспроможності здійснювати серйозний вплив на політику центральної влади Росії у зовнішньополітичній сфері, варто зазначити - подібні «месиджі» несуть загрозу для національних безпек як України, так і Росії. Вони спрямовані на демонтаж процесу стабілізації та виходу на новий рівень стратегічного партнерства двох рівних і незалежних держав. Особливою небезпекою є те, що вони торпедують гостру необхідність «перезавантаження» двосторонніх відносин, що все більше відіграють роль певних гарантів стабільності та безпеки від «Ванкувера до Владивостока».

Спроба роздмухування протистояння між двома народами, об'єднаними історією, Шевченком і Гоголем, перемогою у Другій світовій війні та спільною відповідальністю за неповернення до сталінської політики роз'єднання, знищення народів, включаючи і чеченський, позбавлена будь-якої перспективи. Невмотивований розпал ворожнечі має бути засуджений як неприйнятний для демократій спосіб поновити відкинуту націями політику сили, замінити печерними психологією і повадками норми міжнародного права.

Подібна заява має стати викликом як для державної влади Росії, так і для російської політичної еліти, які намагаються вести цивілізовану дискусію в пошуках нової моделі невоєнного розвитку сучасного світу та глобальної системи безпеки на основі загальновизнаних принципів поваги до суверенітету і територіальної цілісності. Натомість така риторика Р.Кадирова виправдовує і трагічну історію війни в Чечні, інших воєн, воєнних конфліктів, що дестабілізували світ, відкинули цілі народи від прогресу.

В Україні з розумінням сприймають необхідність діалогу навколо ініціативи Президента Росії Д.Мєдвєдєва щодо нової архітектури колективної системи європейської безпеки. Тому викликає здивування неприхована спроба одного із «воєнних стратегів» зірвати цей процес та втягнути Росію в нову холодну війну. Ми сподіваємося, що російська політична влада будуватиме відносини з іншими країнами на визнаних принципах добросусідства, взаємоповаги і невтручання у внутрішні справи відповідно до Статуту ООН та взятих на себе зобов'язань в Будапештському меморандумі, підтверджених спільною заявою президентів США і РФ від 04.12.09, та дасть відповідну і жорстку офіційну оцінку провокаційним заявам Р.Кадирова. Цивілізований світ мусить відреагувати на це, щоб попередити подібні явища на майбутнє.


http://www.rainbow.gov.ua/news/1064.html

sean


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua