МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Провокації проти українсько-польського примирення

12/26/2009 | keymaster

ПОЛЬСЬКИЙ ПІП ГАПОН СКАЖЕНІЄ


Немає нічого страшнішого в світі за релігійний фанатизм, особливо коли він замішаний на політичному екстремізмі фашистського (шовіністичного) толку. Свідченням того є релігійні війни як минулого, так і сучасності. Що принесла Росії провокація агента царської охранки попа Гапона, який повів обдурену юрбу гнаних і голодних на явну смерть від вимуштруваних солдатів, знає кожний. Щось подібне відбувається і в сучасній Польщі, де екстреміст ксьондз Т. Ісаковіч-Залескі організовує вуличні провокації т.з. кресов’якув проти проведення наукової сесії Польської Академії Умеєнтносці (уміння, досвіду), присвяченої пам’яті митрополита А. Шептицького в Кракові. Та не тільки її. Де відбуваються антиукраїнські провокації, там завжди серед організаторів світиться цей войовничий ксьондз.

Провокації в Кракові спрямовані проти духовної співпраці римо-католицької та греко-католицької церков, цих церков-сестер. Вони також спрямовані проти польсько-українського примирення і єднання, яке потрібне не тільки двом нашим народам, але й усій Європі. Вигідні вони лише Російській імперії зла, тим шовіністичним силам Кремля, які провокують польсько-українські конфлікти. Як видно з польської преси, інформацію про становище в Україні Т. Ісаковіч-Залескі отримує з рук «Союза офіцеров СССР», крайньої антиукраїнської організації, метою якої є руйнування нашої незалежності та відновлення радянської колоніальної імперії зла.

Не може шовініст Т. Ісаковіч-Залескі змиритися з тим, що митрополит Андрей і його брат Климентій, походженням з польсько-української змішаної окатоличеної родини стали на захист підневільної української нації, а їх рідний брат став польським генералом, який уярмлював українську націю. Ми на нього не держимо зла: таким був його вибір. Так чому ж його брати не мала права і моральних мотивів вибрати шлях служіння тому народові, до якого вони відносилися? Це що, їх гріх чи злочин? Закиди, що митрополит Андрей служив Гітлеру чи благословляв капеланів дивізії Галичина, є нікчемними. Перш за все потрібно брати до уваги про його заслуги перед українським, польським і єврейським народами, представників двох останніх він рятував від смерті. Назвіть ще одного владику, який так багато зробив для порятунку людей?

Ми не хочемо загострення стосунків між народами, мотивуючи походження тих або інших лідерів зі змішаних родин. Ми любимо і вклоняємося пам’яті благословенного Яна Павла Другого, вважаючи його справжнім приятелем українців. Не забуваємо, що його мамою була українка Емілія Качаровська з Волині, яка вийшла заміж за поляка без благословення батьків, бо її брата підступно вбила банда польських екстремістів. Можливо від матері-українки наш Папа отримав найкращі свої риси. Слава Ісусу Христу!

Львівське обласне відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранівCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua