МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

МЗС РФ: Москва готова обговорювати з Токіо проблему островів

12/28/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив про готовність Москви обговорювати з Токіо територіальну проблему, використовуючи нестандартні підходи.

При цьому глава російської дипломатії відмовився розкрити суть "нестандартних підходів" у переговорах, зазначивши, що позиції Москви і Токіо з територіальної проблеми на даному етапі розрізняються.

"Водночас, також правдою є і те, що і Японія, і Росія налаштовані на те, щоб цю проблему вирішувати. Ця позиція Російської Федерації принципова, ми її висловлювали і керувалися нею і в рамках наших відносин з попередніми урядами Японії", - заявив міністр у понеділок, 28 грудня, за підсумками переговорів зі своїм японським колегою.

Оцінюючи першу особисту зустріч з головою МЗС Японії Кацуя Окадою, Лавров сказав: "Ми встановили непоганий контакт і сподіваємося, що він сприятиме створенню потрібної для подальших переговорів доброзичливої, конструктивної атмосфери".

Зі свого боку, японський міністр зауважив, що після зустрічі в Москві він та Сергій Лавров домовилися продовжувати конкретні переговори щодо вирішення територіального питання. "Позиції Японії та Росії (з територіального питання) сильно відрізняються, і сьогодні ми висловили основи своїх позицій, і я думаю, що ми розпочали переговори, щоб зблизити позиції обох сторін", - заявив Окада.

Нагадаємо, раніше Окада в інтерв'ю російським ЗМІ заявив, що співпраця між Японією і Росією буде лише на словах, якщо найближчим часом сторони не врегулюють питання щодо Курильських островів.

Питання про приналежність Курил є перешкодою на шляху підписання між Японією і Росією мирного договору. Токіо вважає, що має право претендувати на ці території, посилаючись на російсько-японський Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Росія, у свою чергу, називаючи себе правонаступницею Радянського Союзу, вказує на те, що названі острови увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни.

У листопаді уряд Японії у відповіді на депутатський запит сформулював сучасний стан чотирьох Південно-Курильських островів як "незаконно зайнятих Російською Федерацією".

Пізніше міністерство закордонних справ Японії заявило, що урядовий документ, у якому повідомлялося про незаконну окупацію Курил Російською Федерацією, потрапив у ЗМІ помилково і був лише незатвердженою чернеткою.

http://ua.korrespondent.net/world/1031255

sean

Відповіді

 • 2009.12.29 | Историк

  Пора, пора с ними эту проблему обсудить. А то у них

  все еще многовато островов остается - Хоккайдо там всякие, Кюсю, Хонсю... Куда им столько?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.29 | Koala

   Точно. Чотири запівденні острови Курильської гряди

   Якщо Північний полюс - продоження шельфу, то тут сам Бог велів...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.29 | Чучхе

    Потім японцям ще знадобиться вирішити такіж острівні проблеми з

    іншими сусідами - Кореями, Китаєм і В"єтнамом, які не підписували Сан-Францизьким мирний договір
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.29 | Историк

     Ясный пень, Япония - "больной человек" Азии. Пора

     соседям позаботиться о японском наследстве...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua