МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Закарпатті переголосують питання про гімн

12/29/2009 | Майдан-ІНФОРМ

УЖГОРОД, 27 грудня. /Ярослав Ядловський- УКРІНФОРМ/. Повторно винести питання про гімн області на засідання сесії вирішила президія Закарпатської обласної ради. Заперечивши звинувачення у потуранні проявам сеператизму, члени президії разом з тим дійшли висновку, що питання "Про гімн Закарпатської області" потребує додаткового вивчення.

Нагадаємо, що на сесії обласної ради 22 грудня ц.р. гімном Закарпаття було затверджено пісню на слова Олександра Духновича "Подкарпатские русины, оставте свой глубокий сон..." Це рішення отримало неоднозначну оцінку в області і за її межами. Суперечки почалися вже у залі засідань. Опоненти звернули увагу на порушення процедурних моментів. Крім того, вірш О.Духновича, написаний т.зв. "язичієм" у середині ХІХ ст., був спрямований проти мадяризації закарпатських русинів /українців/. Тепер же зовсім інша ситуація: проти кого ж нині скеровують депутати "русское племя" /так О.Духнович називав закарпатських русинів/?

Словом, рішенням закарпатстьких депутатів зацікавилися правоохоронні органи, його категорично засудив ряд політичних і громадських організацій, відомих діячів. Від цього рішення відмежувався і голова Закарпатської обласної держадміністрації Олег Гаваші. Отож є надія, що депутати облради врахують настрої більшості закарпатців і не стануть далі загострювати ситуацію в краї.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=860157

sean


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua