МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Яка жахлива та обурлива маніпуляція цифрами (л)

12/30/2009 | zmej_gorynych
http://unian.net/ukr/news/news-354806.html

Тимошенко: ми не накопичували борги, ми їх повертали

Уряд у 2009 році не вийшов за межі запланованого рівня зовнішніх запозичень держави. Про це прем`єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО заявила під час підсумкової прес-конференції, повідомили УНІАН в Управлінні у зв’язках із засобами масової інформації Секретаріату Кабінету міністрів України.
За словами Ю.ТИМОШЕНКО, у 2009 році дефіцит державного бюджету був затверджений на рівні 2,96% ВВП. Глава уряду зазначила, що такий рівень в умовах кризи у порівнянні з іншими країнами світу є мінімальним: так, дефіцит бюджету у США становить 12,5% ВВП, Великої Британії – 11,6% ВВП, Японії – 10,5% ВВП, Росії – 7,7% ВВП.
"Очікуваний рівень дефіциту державного бюджету України за 2009 рік, яка внаслідок 18-літньої бездіяльності попередніх урядів має найслабшу структуру економіки, сьогодні тримається в межах 3% ВВП. Фінансові ресурси, які залучалися на покриття дефіциту бюджету, направлялися в Стабілізаційний фонд, який використовується тільки на реальний сектор економіки", - заявила Ю.ТИМОШЕНКО.
Глава уряду підкреслила, що на 2010 рік дефіцит держбюджету запланований в межах 3,97% ВВП, тоді як інші країни світу формують свої бюджети з дефіцитом 10-12% ВВП.
Як зазначила прем`єр-міністр, безпідставними є всі закиди в адресу уряду щодо надмірних зовнішніх запозичень: "Кожна країна під покриття дефіциту бюджету робить зовнішні запозичення. Як наслідок, безумовно, державний борг утворюється, але в прогнозованих межах. І ми не виходимо за цивілізовані межі державного боргу".
Ю.ТИМОШЕНКО звернула увагу на те, що зовнішні запозичення України значно нижчі від норми, яка допускається у інших країнах світі. "Тому абсолютно ніякої системи запозичень, за що сьогодні критикують уряд, немає", - заявила прем`єр-міністр.
Крім того, Ю.ТИМОШЕНКО підкреслила, що попередні уряди так побудували політику зовнішніх запозичень, що на кризовий 2009 рік припала рекордна сума повернень запозичень. "У 2009 році нам потрібно було повернути 31,3 млрд. грн. прямого боргу без обслуговування, а якщо з обслуговуванням боргу (з відсотками), то ця цифра складає 50,6 млрд. грн., з яких 71% - це запозичення, взяті іншими урядами", - сказала вона. Глава уряду підкреслила, що такого рівня повернень зовнішнього боргу не було за всі попередні роки. "Ми не накопичували борги в цьому році, а ми їх повертали, і повертали, скорочуючи всі можливі виплати", - заявила глава уряду.
За її словами, значну частину зовнішніх запозичень здійснив Національний банк України, а не уряд. "Уряд України запозичив рівно стільки, скільки прописано державним бюджетом України. І ми будемо в цих параметрах триматися і це далеко не загрозливий борг, а він є найменшим серед всіх європейських цивілізованих країн", - заявила Ю.ТИМОШЕНКО.

Відповіді

 • 2009.12.30 | Микола Гудкович

  Можете зробити її розтин?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.30 | zmej_gorynych

   Прошу вибачення, вельми зайнятий. Трохи пізніше.

   Але там в самій статті, навіть не порівнюючи цифри з "офіційними", видна дика маніпуляція :-(
 • 2009.12.30 | Мартинюк

  Приклади з цього ж тексту

  >Ю.ТИМОШЕНКО звернула увагу на те, що зовнішні запозичення України значно нижчі від норми, яка допускається у інших країнах світі. "Тому абсолютно ніякої системи запозичень, за що сьогодні критикують уряд, немає", - заявила прем`єр-міністр.

  Оце правильно - ніякої системи в діях Тимошенко не було - просто позичала всюде де можна і стільки скільки давали.

  > "Ми не накопичували борги в цьому році, а ми їх повертали, і повертали, скорочуючи всі можливі виплати", - заявила глава уряду.

  Це типу борги за російський газ???

  >За її словами, значну частину зовнішніх запозичень здійснив Національний банк України, а не уряд. "Уряд України запозичив рівно стільки, скільки прописано державним бюджетом України. І ми будемо в цих параметрах триматися і це далеко не загрозливий борг, а він є найменшим серед всіх європейських цивілізованих країн", - заявила Ю.ТИМОШЕНКО.

  Ну це вже хуцпа для колгоспників ...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.30 | zenon

   Про т.з. ручне управління.

   > Оце правильно - ніякої системи в діях Тимошенко не було - просто позичала всюде де можна і стільки скільки давали.
   А це і є система. Система оперативного реагування. Саме така поведінка найбільш адекватна в умовах тотальної кризи. Не думати, а робити. Пожежу гасити там, де вона виникла, а не там, де "прогнозує" мозгічна теорія.

   Я ненавиджу Тимошенко, але зазначу, криза дуже яскраво показала, що ніякої т.з. "економічної науки" не існує. Ніяка економічна теорія не передбачила кризи і жодна з цих теорій не дає рецептів по виходу з кризи. В усіх країнах діють приблизно однаково -- роздають гроші. Це заперечує будь-яка т.з. "економічна теорія", але, схоже, що ручне управління зараз єдина адекватна тактика поведінки.

   Ви ж виходите з того, що система, це є поведінка, яка базується на певних наукових концепціях. На жаль, ви такої наукової концепції не наводите. А тому і не наводите, бо ніяких наукових концепцій щодо економіки не існує.

   Так навіщо класти в основу політики те, що не існує?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.12.30 | Боббі

    жодна економічна теорія не передбачила цю кризу (відео)

    Економіка - не точна наука, тому жодна економічна теорія не змогла передбачити нинішню глобальну кризу. Підтвердження:

    http://www.youtube.com/watch?v=Z0YTY5TWtmU
    http://www.youtube.com/watch?v=2I0QN-FYkpw

    а також стаття у Вікіпедії:

    http://links.i.ua/go/-779367486

    Те, що інши --- дурні, та б'ють себе головою об стіну не привід розумній людині робити те саме.

    Саме нинішня криза висвітлила неспроможність ручного керування економікою та суцільну некомпетентність нинішнього та попереднього урядів та складів ВРУ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua