МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Уряд звільняє редактора «Кримської світлиці». За патріотизм?(/)

12/30/2009 | MV
Уряд звільняє редактора «Кримської світлиці». За патріотизм?

30.12.2009
Володимир Притула

Сімферополь – Міністерство культури України розпорядилося звільнити головного редактора «Кримської світлиці» Віктора Качулу. Це сталося у переддень 17-ї річниці заснування цієї єдиної в Криму повноцінної українськомовної газети, яка має державний статус.
У наказі, підписаному директором Державного журнально-газетного видавництва Віталієм Сатаренком і завізованому міністром культури і туризму України Василем Вовкуном, причиною звільнення Віктора Качули названо «систематичні порушення вимог наказів та розпоряджень Міністерства культури і туризму України і Державного журнально-газетного видавництва без поважних причин і неналежне виконання службових обов’язків».

Сам редактор, заслужений журналіст України Віктор Качула каже, що чиновники з уряду натякали: на шпальтах видання «занадто багато Президента та патріотичної тематики».

За його словами, він також не погодився з вимогою керівництва державного видавництва про радикальне скорочення трудового колективу редакції.

Віктор Качула повідомив, що через проблеми з фінансуванням із державного бюджету газета заборгувала за друк 65 тисяч гривень і за оренду приміщення 25 тисяч гривень.

Чи виживе українська газета в українському Криму

Протягом року громадськість Криму неодноразово протестувала проти неналежного фінансування Міністерством культури і туризму України єдиної на півострові українськомовної газети.

Громадська наглядова рада «Кримської світлиці» закликала Президента і Прем’єр-міністра України втрутитися в конфліктну ситуацію, а міністра культури і туризму – скасувати згаданий наказ і провести службове розслідування щодо намірів керівництва Державного журнально-газетного видавництва довести до банкрутства єдине в Криму українськомовне видання.

Громадсько-політична і літературна газета «Кримська світлиця» виходить у Сімферополі з 30 грудня 1992 року. Останні два роки співзасновником видання стало Міністерство культури і туризму України. Газета виходить щотижня на 24 сторінках накладом близько 3 тисяч примірників. Колектив газети також видає дитячий щомісячник «Джерельце».
http://www.radiosvoboda.org/content/article/1917236.html

Відповіді

 • 2009.12.30 | Мартинюк

  Починається зачистка ?

  Урядовці пані Тимошенко бояться що не встигнуть зробити це пізніше?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.12.30 | Адвокат ...

   Та не! То Хам-са перед кремблядями жопу дере!

   Бо черговий пруцячий "міністр ( з питань знищення української ) культури" те б зробив би, що перднув би,-- природньо, в сенсі.

   А тутки,-- хєроізьмь анти-прищавий та бублічьний!
 • 2009.12.30 | MV

  Вже призначено нового редактора (л)

  http://ukrlife.org/main/uacrim/ks_2009.html

  http://ukrlife.org/main/uacrim/ks_2009a.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua