МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна після виборів: оптимізм Вашингтона

02/03/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Незалежно від результату виборів, Україна не зійде з демократичного шляху. Так вважають екс-посли США в Україні Стівен Пайфер та Уільям Тейлор. Вони та ще низка політичних експертів взяли участь у телемості «Вашингтон – Київ».

Однак українські експерти американського оптимізму не поділяють. Чого ж чекають від нового українського Президента в експертному середовищі України та Америки?
Українці навчилися проводити чіткі, вільні й демократичні вибори, саме так оцінює нинішні президентські перегони колишній посол США в Україні Стівен Пайфер. Дипломат прогнозує, що Україна швидше за все збереже демократичний вектор розвитку, і перемога того чи іншого кандидата на це мало вплине: «Україна – чи не найбільш вільна країна на пострадянському просторі. Захід готовий простягнути їй руку, головне – щоб новий президент сформував послідовну політику. У Вашингтоні очікування щодо наслідків українських виборів – досить помірковані. Але ми впевнені, що Україна не зробить різкого повороту назад, хто б не переміг на виборах».

Стівен Пайфер відзначив також, що на відміну від виборів-2004, сьогодні американські політики не виділяють в Україні якогось кандидата-фаворита. Саме таким небажанням Білого Дому впливати на виборчу кампанію в Україні експерт пояснює тимчасове зменшення активності у взаєминах двох держав.

Україна як локомотив пострадянського табору

Американські експерти припускають, що після президентських виборів відбудеться певне зближення України з Росією. Але якщо Київ не втратить при цьому європейської орієнтації, це позитивно вплине й на інші пострадянські держави, відзначає екс-посол США в Україні Вільям Тейлор: «Ми впевнені, що й після виборів Україна залишиться європейською державою. Це дуже важливо, адже з неї братимуть приклад Молдова, Білорусь, і навіть Росія. І навпаки, зміна політичної орієнтації України потягне такі ж зміни і в цих державах.»

У зближення Києва з Кремлем після виборів не вірить віце-президент Атлантичної ради США Деймон Вілсон, оскільки, на його думку, і для українського народу, і для влади вигідно зміцнити зв’язки з усім світом. Водночас експерт прогнозує для України після виборів низку проблем, які зможуть зашкодити демократичним процесам. З поміж них Деймон Вілсон виділяє відсутність інвестицій в газотранспортну та енергетичну сфери, корупцію, невизначеність суспільства щодо приєднання до НАТО чи іншої міжнародної системи безпеки.

Розвиток гальмує відсутність вибору – експерт

Українські експерти вважають, що позиція американських колег – це не прогноз, а радше сподівання на краще і не бачать у найближчому майбутньому підстав длязначного розвитку демократії. Про це каже учасник телемосту, провідний експерт Інституту зовнішньої політики при МЗС Олександр Палій.

«Американці висловлюють оптимізм, бо треба на щось сподіватися. Формувати певну матрицю для українських політиків. Але не можна видавати бажане за дійсне, адже печерний рівень безвідповідальності обох кандидатів у президенти дуже небезпечний. Українці фактично позбавлені вибору», – зазначив Олександр Палій.

Експерт Інституту зовнішньої політики при МЗС Олександр Палій погоджується з американськими фахівцями, що різкі зміни політичного курсу після виборів малоймовірні. А це призведе до поглиблення кризових явищ. У чому всі експерти зійшлись, це на тому, що подолати будь-які негаразди зможе консолідація українського суспільства.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/1946955.html

sean

Відповіді

  • 2010.02.03 | Петро

    Песимізм українця

    Партія, яка під час президентства В. Ющенка узурпувала владу на Луган-щині, фактично створила собі „державу в державі”.
    Тут в усіх гуманітарних сферах активно діє розроблена обласною радою програма виховання молоді „Патріот Луганщини” обсягом фінансування 5 млн. 2030 грн., у якій є місце і для вшанування воїнів-інтернаціоналістів („афганців”), і ветеранів Великої вітчизняної війни, і членів „Молодої гвардії”, і „героїв-стаханівців”, і для поклоніння постколоніальним пам’ятникам, зате немає місця для правдивої української історії.

    Голова Луганської облради (100 із 120 депутатів якої є членами ПР, а голова ЛОДА Антіпов та його заступник Заблоцький теж депутати цієї ради) В. Голенко (він же — голова т. зв. Гуманітарної українсько-російської ради) постійно наголошує на „неприпустимості розпалювання політичної істерії навколо теми Голодомору як геноциду українського народу”, а офіційна Україна, на його думку, „впроваджує ідеологію агресивного українського націоналізму”, нав’язуючи нашим землякам „думку Галичини”.

    А в листопаді 2008 року на запрошення Луганської облради до Луганська приїхав високоповажний гість — В.Чорномирдін і привіз подарунок для луганських п’ятикласників — 9 ти-сяч примірників підручника „Страноведение. Путешествие по Руси и России во времени, пространстве и языке”.
    За словами високого іноземного гостя, цей підручник є альтернативою українським підручникам, у яких переписана історія.
    Подаровані підручники вже поширені по школах області, а президент Української академії русистики О. Олійник пообіцяв, що подібні підручники будуть створені й для учнів інших класів шкіл Луганщини, а не лише для п’ятикласників.

    Ірина Магрицька
  • 2010.02.03 | Историк

    "Демократия - форма существования англо-саксонских сообществ"

    (Джин Киркпатрик). С помощью политтехнологий (манипуляций избирательными процедурами и СМИ) в Москве можно выбрать Тягныбока, а в Киеве Жириновского. Наличие самой избирательной машины - еще не благо (ре: Гитлер, Путин, Хамас...). Главный национальный вопрос для РФ - продолжит ли она свое существование как империя - или нет. Для Украины - отстоит ли она свою национальную независимость (от Москвы) или нет. Эти проблемы решаются м.б. с помощью, но отюдь не путем голосования...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.03 | GreyWraith

      Re: "Демократия - форма существования англо-саксонских обществ"

      Историк пише:
      а в Киеве Жириновского.
      Так обрали мером, причому без манiпуляцiй. :) Мережевi технологii, за допомогою яких створюеться згуртована структура з клiентiв, рулять... :(
  • 2010.02.03 | Чучхе

    приємно знати, що хоч у когось є оптимізм

    Певно, це через значну географічну віддаленість Вашингтону від українських реалій


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".