МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Навіщо Верховній Раді позбаляти українців права обирати

02/25/2010 | uim
Виступ представника тернопільських НУО Володимира Ханаса на з’їзді регіональних громад

Шановне побратимство і посестринство!

Дякую за можливість нехай друкованим текстом але бути серед Вас.
Окремо дякую Віктору Януковичу та депутатам Верховної Ради, котрі мобілізували громадськість зі всієї України.
Сьогодні маємо унікальну ситуацію, коли Верховна Рада, посягнувши на наші конституційні права щодо обрання міських та сільських голів, навіть не встановила дати виборів. Цей факт не знайшов адекватної оцінки як у керівництва держави, так і серед більшості політичних сил, котрі пафосно-гламурно називають «елітою» Насправді ця «еліта» виявились банальними політичні банкрутами та конституційними рейдерами і жодна політична сила не може дати адекватної відповіді Верховній Раді та стати на захист конституційних прав громадян. Своїм рішенням про перенесення місцевих виборів депутати Верховної Ради вчергове довели свою байдужість та зверхність до правових підвалин Української державності. Окрім очевидних порушень Конституції України та Закону України "Про місцеве самоврядування" щодо термінів повноважень депутатів та голів місцевих рад, "народні обранці" знову дали потужний сигнал суспільству про те, що задля особистих, політичних інтересів можна зневажити Закон і Право. Це вочевидь, удар по намаганням формування в Україні правової свідомості та правової культури громадян. Якщо вища законодавча владна інституція може дозволити собі відверте ігнорування законності, то чого можна вимагати від пересічного громадянина, який бачить такі "приклади" правової поведінки?
Громадські діячі одразу ж оцінили небезпечну ситуацію, що межує і державним переворотом і з державною зрадою. Ще 17 лютого п'ятеро громадян - майданівців звернулися до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Верховної Ради України, Голови ВРУ, Президента України, оскаржуючи скасування Радою місцевих виборів, раніше призначених на 30-те травня цього року Позиція «Ні-хунті! Ні-диктатурі» знаходить все більше прихильників. Консультації, круглі столи, прямі ефіри проходять по всій Україні.. Тернопіль не став винятком. Майже два десятки громадських організацій підтримали ініціативу про проведення сьогоднішнього з’їзду. Завтра нас буде більше. Ми щоденно проводимо низку заходів, щодо ситуації що склалася. Я зацитую позицію громадських лідерів Тернопільщини:
Ярослав Тищенко, Адаптаційний чоловічий центр: «В Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" слід внести зміни з метою зменшення кількості депутатів місцевих рад, які приймають рішення про формування тимчасових комісій. Також, вважаєю доцільним, щоб третина складу відповідної ради мала право звертатися до Верховної Ради України з пропозицією призначати дострокові вибори. В Законі України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" необхідно зменшити кількість депутатів місцевих рад, яка необхідна для оголошення місцевого референдуму. Крім того, з метою забезпечення вільного волевиявлення представників певної територіальної громади шляхом проведення місцевого референдуму необхідне внесення змін до діючого законодавства і передбачення можливості фінансування місцевого референдуму за рахунок приватних джерел або ж внесення змін до Бюджетного кодексу України й виділення урядом України коштів з резервного фонду".
Ярослав Чорнозуб: Тернопільська експертна група «В котрий раз ми говоримо, що партійна пропорційна система привела до того, що депутати не мають жодного зв’язку з народом. Є в нас закон про місцеве самоврядування, в якому чітко встановлюється, що депутати місцевих рад, в тому числі Тернопільської міської ради, мають звітувати перед виборцями один раз на півроку. Ми не чули жодного публічного звіту!»
Леонід Бицюра: ТОГО «Правнича спілка»: «У випадку призначення чергових виборів, Верховна Рада відіграє більш процесуальну, формальну роль,визначаючи старт та технічні, організаційні питання забезпечення виборчих процедур, оскільки правова складова, терміни, повноваження тощо чітко відображені виборчим законодавством та Конституцією України. Те, що вчинила Верховна Рада, незаконно продовживши строк повноважень депутатів та голів місцевих рад, які майже повністю утворені представниками парламентських, політичних сил має своє визначення - узурпація влади. Узурпацією є незаконне захоплення влади.Стаття 5 Конституції України говорить: «Ніхто не може узурпувати державну владу».

Окремо хочу звернути увагу на непоборну ницість заяв та коментарів депутатів Верховної Ради щодо відсутності Державного Бюджету на 2010 рік, і відповідно коштів на проведення виборчої кампанії.
Чому ж ви, нешановані мною депутати, цей бюджет не ухвалили? Для ухвалення антиконституційної постанови голоси знайшли, а для ухвалення бюджету ні? Вам складно вирішувати першочергові державні справи? Нешановані мною депутати! Подивіться уважно на свої руки….Крали вони чи не крали, я не запитую. Для цього на землі є правоохоронні органи, а на небі Бог. Я просто депутатів з перебинтованими руками щось не бачив у сесійній залі. Роблю висновок, що ніхто вам пальці у дверях не затискав, і не змушував силою виконувати безпосередні депутатські обов’язки. Не можете справитись – напишіть заяву про відставку. Всіма різнокольоровими фракціями, постійними та тимчасовими комісіями та міжфракційними групами. І напишіть одразу ж на наступний день після того, як проголосуєте за відміну антиконституційної Постанови...
Окремо, як ініціатор присвоєння у 1997 році Віктору Андрійовичу Ющенку, звання «Почесний громадянин міста Тернополя» звертаюся з пропозицією до нього гідно завершити президентську каденцію. В свій останній робочий день направити до Конституційного Суду подання про визнання неконституційною Постанови Верховної Ради від 16 лютого 2010 року «Про визнання такою, що втратила чинність, Постанови Верховної Ради України "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2010 році».
І на завершення. Ігнорування депутатами Верховної Ради наших конституційних прав, абсолютне небажання підтримати громадські ініціативи щодо прийняття нового Основного Закону Конституційною асамблеєю дає мені всі підстави пропонувати з’їзду визначитися з датою початку установчого процесу шляхом укладання між громадянами відповідної суспільної угоди через наступну легітимізацію її шляхом збору підписів. Делегатам з’їзду пропоную провести негайні консультації з громадськими організаціями та окремими особами, щодо проведення в адміністративних одиницях України зборів та засідань по вибору делегатів Установчих зборів.
Беру на себе зобов’язання організувати такі збори в Тернополі
Владі народу – так! Хунті –НІ!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".