МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Уряд та МЗС України мають якнайшвидше розпочати роботу над підготовко

02/25/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Галина Яворська, експерт з європейської політики прокоментувала для Майдану резолюцію Європейського парламенту:

Сьогодні Європейський парламент прийняв резолюцію по Україні. Завдяки цій резолюції табу на обговорення перспектив членства України в ЄС знято. Питання може – і має якнайшвидше увійти до порядку денного дипломатичного діалогу України з ЄС. Воно переходить у практичну площину.
Резолюція Європейського парламенту містить пункт, який засвідчує готовність ЄС розглядати Україну як країну, що може в майбутньому стати членом ЄС. Цитуємо: «оскільки Україна є Європейською державою і, згідно з 49 статтю Угоди про Європейський Союз, може подавати заявку на членство в ЄС, так само як будь-яка Європейська держава, яка твердо дотримується принципів свободи, демократії, поваги до прав людини і фундаментальних свобод, а також верховенства права».
Те, що подається нині в резолюції як самозрозуміла річ – належність України до Європейських держав та її відданості принципам демократії – насправді є кардинально важливим сигналом щодо права України претендувати на членство в ЄС. Особливо якщо зважити на те, що протягом тривалого часу ЄС всіляко ухилявся від визнання за Україною такого права. Варто згадати лише боротьбу навколо резолюції за результатами саміту Україна – ЄС у вересні 2008 р. під час головування Франції в ЄС. Тоді не тільки не було допущено в цьому документі жодних згадок про можливість майбутнього членства України в ЄС, але й зроблено усе, щоб Україна не фігурувала в ньому як «Європейська держава». Саме через передбачену для «Європейських держав» можливість подавати заявку на членство в ЄС. Тому у підсумковому документі тодішнього саміту йшлося не про Україну не як про «Європейську державу» (European state), а як про «Європейську країну» (European country). Така кваліфікація має юридичні наслідки. Крім того Європейська країна – на відміну від держави – фокусує на географічній приналежності до Європи, а цього, щоб претендувати на членство в ЄС, замало.
Відтепер – коли право на подання заявки на членство в ЄС є офіційно визнаним, Уряд та МЗС України мають якнайшвидше розпочати роботу над її ретельною і грамотною підготовкою. Адже якщо таку заявку буде подано і прийнято до розгляду ДО завершення роботи над Угодою про асоціацію з ЄС, відповідний пункт буде включено до цього документу. Якщо ж не поквапитися – шанс буде втрачено на невизначений строк.

Відповіді

  • 2010.02.25 | Павло

    Re: Уряд та МЗС України мають якнайшвидше розпочати роботу над підгот

    А де вони раніше були???
  • 2010.02.26 | Pavlo

    НМД, принципово важливо, що Україна тут не прив"язана до Грузії.

    Ця прив'язка наробила нам багато шкоди: в ЕС Помаранчеву революцію розглядали в одному ряді з революцією троянд у Грузії, тож євроатлантичну перспективу розглядали скопом, відразу для двох країн.
    Стадо бізонів біжить зі швидкістю самого повільного бізона, в цьому ж випадку було стадо з бізона і носорога - Грузія і Україна дуже різні країни з різних регіонів і з різним розкладом. Тож розгляд ЕС і НАТО в одному флаконі Києва і Тбілісі тільки гальмував інтеграційний процес.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.26 | Pavlo Z.

      Re: НМД, принципово важливо, що Україна тут не прив"язана до Грузії.

      Pavlo пише:
      > Ця прив'язка наробила нам багато шкоди: в ЕС Помаранчеву революцію розглядали в одному ряді з революцією троянд у Грузії, тож євроатлантичну перспективу розглядали скопом, відразу для двох країн.
      > Стадо бізонів біжить зі швидкістю самого повільного бізона, в цьому ж випадку було стадо з бізона і носорога - Грузія і Україна дуже різні країни з різних регіонів і з різним розкладом. Тож розгляд ЕС і НАТО в одному флаконі Києва і Тбілісі тільки гальмував інтеграційний процес.
      Найважливіше гальмо спарки - війна в Грузії і непідконтрольність частини території.
  • 2010.02.26 | 123

    кофмортно бути оптимістом, але краще бути реалістом

    ЄС годує Україну не вітамінними препаратами, і не шоколадом, а цукерками, в яких навіть цукру нема, не те що вітамінів. Це насправді звичайне плацебо, крейда, яку нам кілька років перед тим умисно не давали не з якихось високих міркувань, а лише для того, щоб ми цю крейду тепер зацінили як унікальний вітамінний препарат. А реально від його вжитку нічого не змінюється крім самозаспокоєння - "вони не жадібні, вони нас люблять, в нас є поступ у стосунках". А поступ насправді підмінюється збиранням реально нічого не вартих (ані для нас, ані для них) шматочків крейди, розфарбованих яскравими кольорами.

    А вони між тим вже мають нові цукерки-плацебо - які вони начебто нам віддадуть (ще років через 5-10), нічого при цьому не втративши. Одну вигадали й раніше - угода про асоціацію.

    Інша зовсім свіжевинайдена. Ціллю заходів з лібералізації візового режиму тепер проголошено не скасування віз, а скасування плати за візи. Тобто Європа так само буде за парканом, і так само треба буде випрошувати перепустку, єдине від чого вони відмовляються - це від надходження невеликих грошей, які вони з цього мали. Ми ж розуміємо, що візи для країн ЄС - це не бізнес, не засіб підробляння. Ця поступка їм нічого не варта, але і вона буде зроблена не завтра, а "середньостроково", після надання мандату, створення робочих груп і кропіткої праці ексепртів. По суті вони відкладають безвізовий режим ще на один етап, запроваджуючи замість нього фейк-стадію - етап безкоштовних віз.

    Це все характерні ознаки справжньої суті політики ЄС щодо України, яку не те що дружньою - щирою назвати складно.

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Галина Яворська, експерт з європейської політики прокоментувала для Майдану резолюцію Європейського парламенту:
    >
    > Сьогодні Європейський парламент прийняв резолюцію по Україні. Завдяки цій резолюції табу на обговорення перспектив членства України в ЄС знято. Питання може – і має якнайшвидше увійти до порядку денного дипломатичного діалогу України з ЄС. Воно переходить у практичну площину.
    > Резолюція Європейського парламенту містить пункт, який засвідчує готовність ЄС розглядати Україну як країну, що може в майбутньому стати членом ЄС. Цитуємо: «оскільки Україна є Європейською державою і, згідно з 49 статтю Угоди про Європейський Союз, може подавати заявку на членство в ЄС, так само як будь-яка Європейська держава, яка твердо дотримується принципів свободи, демократії, поваги до прав людини і фундаментальних свобод, а також верховенства права».
    > Те, що подається нині в резолюції як самозрозуміла річ – належність України до Європейських держав та її відданості принципам демократії – насправді є кардинально важливим сигналом щодо права України претендувати на членство в ЄС. Особливо якщо зважити на те, що протягом тривалого часу ЄС всіляко ухилявся від визнання за Україною такого права. Варто згадати лише боротьбу навколо резолюції за результатами саміту Україна – ЄС у вересні 2008 р. під час головування Франції в ЄС. Тоді не тільки не було допущено в цьому документі жодних згадок про можливість майбутнього членства України в ЄС, але й зроблено усе, щоб Україна не фігурувала в ньому як «Європейська держава». Саме через передбачену для «Європейських держав» можливість подавати заявку на членство в ЄС. Тому у підсумковому документі тодішнього саміту йшлося не про Україну не як про «Європейську державу» (European state), а як про «Європейську країну» (European country). Така кваліфікація має юридичні наслідки. Крім того Європейська країна – на відміну від держави – фокусує на географічній приналежності до Європи, а цього, щоб претендувати на членство в ЄС, замало.
    > Відтепер – коли право на подання заявки на членство в ЄС є офіційно визнаним, Уряд та МЗС України мають якнайшвидше розпочати роботу над її ретельною і грамотною підготовкою. Адже якщо таку заявку буде подано і прийнято до розгляду ДО завершення роботи над Угодою про асоціацію з ЄС, відповідний пункт буде включено до цього документу. Якщо ж не поквапитися – шанс буде втрачено на невизначений строк.
  • 2010.02.26 | selu

    Заради такої цукерки бігти не варто.

  • 2010.02.26 | Абу

    Резолюція закликає Україну до реалізації цього права(/)

    у укрправди ідіотський заголовок, але менш з тим - Веселовський діло каже

    Януковичу радять швидко "хапати" простягнену руку Європи
    П'ятниця, 26 лютого 2010, 15:30

    Посол України при ЄС Андрій Веселовський вважає, що резолюція Європарламенту по Україні закликає Україну скористатися правом приєднання до Євросоюзу.

    Таку думку він висловив у розмові з кореспондентом УНІАН у Брюсселі.

    "Резолюція вперше однозначно і дуже чітко підтверджує право України бути членом ЄС і фактично усім своїм змістом закликає Україну до реалізації цього права", - сказав він.

    "Нам простягнута рука, ми цю руку повинні швидко ухопити, і, поки вона нас тягне, – просуватися в цьому напрямку", - впевнений Веселовський.

    Посол зазначив, що схвалена 25 лютого Європарламентом резолюція по Україні є в цілому доброзичливою.

    При цьому він звернув увагу на пункт В резолюції, у якому написано: "Оскільки Україна є європейською державою, то відповідно до статті 49-ї Договору про Європейський Союз вона може подати заявку на членство в ЄС, як і будь-яка інша європейська держава, що пристає на принципи свободи, демократії, поваги до прав людини та фундаментальних свобод і верховенства права".

    На думку Веселовського, констатація того факту, що Україна підпадає під визначення 49-ї статті Угоди ЄС про те, хто може бути членом Європейського Союзу, є опосередкованим запрошенням для України.

    "Це багато що змінить, якщо ми зможемо скористатися цим опосередкованим запрошенням. У мене є великі надії на те, що ці слова будуть почуті, і наша держава в цілому, всі її інституції займуться втіленням в життя цієї ідеї", - сказав дипломат.

    Він також зазначив, що в резолюції, яка вийшла досить великою, є багато різних пунктів, зокрема, позитивна оцінка виборчого процесу в Україні з констатацією низки недоліків, пункти, присвячені "Східному партнерству", Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, питання поваги до громадян та прав людини, а також питання історії.

    Поява останнього в резолюції, на думку Веселовського, є досить несподіваною.

    "Я би не говорив, що в даному випадку саме внесення цієї ідеї сюди є правильним, бо деякі питання історії мають цілком двосторонній характер і зовсім не розповсюджуються на відносини України з ЄС в цілому", - сказав він, маючи на увазі пункт 19 резолюції, яким Європарламент висловив жаль щодо відзначення Степана Бандери званням Героя України.

    "Бачите, тут є і великі філософські речі, і є конкретика пряма, яка стосується нас. З цієї точки зору, кожен у резолюції може знайти те, що він хоче", - охарактеризував Веселовський зміст резолюції.

    Як відомо, 25 лютого, в день інавгурації Віктора Януковича, Європарламент схвалив резолюцію про ситуацію в Україні.
    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Галина Яворська, експерт з європейської політики прокоментувала для Майдану резолюцію Європейського парламенту:
    >
    > Сьогодні Європейський парламент прийняв резолюцію по Україні. Завдяки цій резолюції табу на обговорення перспектив членства України в ЄС знято. Питання може – і має якнайшвидше увійти до порядку денного дипломатичного діалогу України з ЄС. Воно переходить у практичну площину.
    > Резолюція Європейського парламенту містить пункт, який засвідчує готовність ЄС розглядати Україну як країну, що може в майбутньому стати членом ЄС. Цитуємо: «оскільки Україна є Європейською державою і, згідно з 49 статтю Угоди про Європейський Союз, може подавати заявку на членство в ЄС, так само як будь-яка Європейська держава, яка твердо дотримується принципів свободи, демократії, поваги до прав людини і фундаментальних свобод, а також верховенства права».
    > Те, що подається нині в резолюції як самозрозуміла річ – належність України до Європейських держав та її відданості принципам демократії – насправді є кардинально важливим сигналом щодо права України претендувати на членство в ЄС. Особливо якщо зважити на те, що протягом тривалого часу ЄС всіляко ухилявся від визнання за Україною такого права. Варто згадати лише боротьбу навколо резолюції за результатами саміту Україна – ЄС у вересні 2008 р. під час головування Франції в ЄС. Тоді не тільки не було допущено в цьому документі жодних згадок про можливість майбутнього членства України в ЄС, але й зроблено усе, щоб Україна не фігурувала в ньому як «Європейська держава». Саме через передбачену для «Європейських держав» можливість подавати заявку на членство в ЄС. Тому у підсумковому документі тодішнього саміту йшлося не про Україну не як про «Європейську державу» (European state), а як про «Європейську країну» (European country). Така кваліфікація має юридичні наслідки. Крім того Європейська країна – на відміну від держави – фокусує на географічній приналежності до Європи, а цього, щоб претендувати на членство в ЄС, замало.
    > Відтепер – коли право на подання заявки на членство в ЄС є офіційно визнаним, Уряд та МЗС України мають якнайшвидше розпочати роботу над її ретельною і грамотною підготовкою. Адже якщо таку заявку буде подано і прийнято до розгляду ДО завершення роботи над Угодою про асоціацію з ЄС, відповідний пункт буде включено до цього документу. Якщо ж не поквапитися – шанс буде втрачено на невизначений строк.

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > Галина Яворська, експерт з європейської політики прокоментувала для Майдану резолюцію Європейського парламенту:
    >
    > Сьогодні Європейський парламент прийняв резолюцію по Україні. Завдяки цій резолюції табу на обговорення перспектив членства України в ЄС знято. Питання може – і має якнайшвидше увійти до порядку денного дипломатичного діалогу України з ЄС. Воно переходить у практичну площину.
    > Резолюція Європейського парламенту містить пункт, який засвідчує готовність ЄС розглядати Україну як країну, що може в майбутньому стати членом ЄС. Цитуємо: «оскільки Україна є Європейською державою і, згідно з 49 статтю Угоди про Європейський Союз, може подавати заявку на членство в ЄС, так само як будь-яка Європейська держава, яка твердо дотримується принципів свободи, демократії, поваги до прав людини і фундаментальних свобод, а також верховенства права».
    > Те, що подається нині в резолюції як самозрозуміла річ – належність України до Європейських держав та її відданості принципам демократії – насправді є кардинально важливим сигналом щодо права України претендувати на членство в ЄС. Особливо якщо зважити на те, що протягом тривалого часу ЄС всіляко ухилявся від визнання за Україною такого права. Варто згадати лише боротьбу навколо резолюції за результатами саміту Україна – ЄС у вересні 2008 р. під час головування Франції в ЄС. Тоді не тільки не було допущено в цьому документі жодних згадок про можливість майбутнього членства України в ЄС, але й зроблено усе, щоб Україна не фігурувала в ньому як «Європейська держава». Саме через передбачену для «Європейських держав» можливість подавати заявку на членство в ЄС. Тому у підсумковому документі тодішнього саміту йшлося не про Україну не як про «Європейську державу» (European state), а як про «Європейську країну» (European country). Така кваліфікація має юридичні наслідки. Крім того Європейська країна – на відміну від держави – фокусує на географічній приналежності до Європи, а цього, щоб претендувати на членство в ЄС, замало.
    > Відтепер – коли право на подання заявки на членство в ЄС є офіційно визнаним, Уряд та МЗС України мають якнайшвидше розпочати роботу над її ретельною і грамотною підготовкою. Адже якщо таку заявку буде подано і прийнято до розгляду ДО завершення роботи над Угодою про асоціацію з ЄС, відповідний пункт буде включено до цього документу. Якщо ж не поквапитися – шанс буде втрачено на невизначений строк.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.26 | 123

      звісно він каже що це дуже добре - це ж типу його заслуга

      наївно було б чекати від посла іншої реакції :)

      Абу пише:
      > Посол України при ЄС Андрій Веселовський вважає, що резолюція Європарламенту по Україні закликає Україну скористатися правом приєднання до Євросоюзу.
      >
      > Таку думку він висловив у розмові з кореспондентом УНІАН у Брюсселі.

      Надто сумнівна думка. Якби хотіли закликати - не робили б застережень "ну Ви ж в Європі, як й інші". Цим формулюванням можна і Азербайджан вважати закликаним.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.02.26 | Олена Весел

        Там європейська держава, що поділяє цінності - це раз

        А два - це те, що по Азербайджану таких резолюцій не приймали ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.02.26 | 123

          Re: Там європейська держава, що поділяє цінності - це раз

          Олена Весел пише:
          > А два - це те, що по Азербайджану таких резолюцій не приймали ;)

          Нема підстави азербайджанському послу попросити для себе премію, це точно. А в нашого є.

          Це мабуть основна практична відмінність :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2010.02.26 | Олена Весел

            бо наш посол заслужив, а їхній нє

            а те, що наші парламентарі не заслужили більшого, то до чого тут наш посол?
  • 2010.02.28 | Сергій Вакуленко

    Моя підозра

    Майдан-ІНФОРМ пише:

    > Відтепер – коли право на подання заявки на членство в ЄС є офіційно визнаним, Уряд та МЗС України мають якнайшвидше розпочати роботу над її ретельною і грамотною підготовкою. Адже якщо таку заявку буде подано і прийнято до розгляду ДО завершення роботи над Угодою про асоціацію з ЄС, відповідний пункт буде включено до цього документу. Якщо ж не поквапитися – шанс буде втрачено на невизначений строк.

    Вони навмисне "під Януковича" це пропонують. Знають-бо: вийде з того пшик.

    А вони потім казатимуть: ми ж вам (Україні) пропонували, а ви не скористалися.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.28 | stryjko_bojko

      хід "конем"?

      Сергій Вакуленко пише:
      > Майдан-ІНФОРМ пише:
      > Мoя підозра
      > > Відтепер – коли право на подання заявки на членство в ЄС є офіційно визнаним, Уряд та МЗС України мають якнайшвидше розпочати роботу над її ретельною і грамотною підготовкою. Адже якщо таку заявку буде подано і прийнято до розгляду ДО завершення роботи над Угодою про асоціацію з ЄС, відповідний пункт буде включено до цього документу. Якщо ж не поквапитися – шанс буде втрачено на невизначений строк.
      >
      > Вони навмисне "під Януковича" це пропонують. Знають-бо: вийде з того пшик.
      >
      > А вони потім казатимуть: ми ж вам (Україні) пропонували, а ви не скористалися.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".