МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна може стати 6-м у світі найбільшим постачальником зброї(\

02/27/2010 | kotygoroshko
Експерти: Україна може стати 6-м у світі найбільшим постачальником зброї

Україна за підсумками минулого року може вийти на шосте місце в світі з продажу зброї.

Таке переконання висловили експерти Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Валентин БАДРАК і Сергій ЗГУРЕЦЬ в статті для газети "Дзеркало тижня" (№ 8 (788) 27 лютого - 5 березня 2010).

За їх словами, завдяки укладеним у 2009 році контрактам Україна впритул наблизилася до п`ятірки світових лідерів збройової торгівлі і, за попередніми підрахунками, може опинитися в шістці найбільших постачальників зброї після США, Росії, Франції, Німеччини та Ізраїлю.

Пояснюючи ці прогнози, В.БАДРАК і С.ЗГУРЕЦЬ зазначили, що згідно з даними Агентства з питань ОПК Мінпромполітики України, об`єм виробництва підприємств ОПК країни в 2009 році зріс на 58% в порівнянні з попереднім роком, що дасть можливість Україні вийти на 6 місце в світі за об`ємами продажів зброї.

При цьому найбільше зростання виробництва за підсумками року відмічене в авіабудуванні -77%, суднобудуванні - 71%, в секторі виробництва озброєнь і військової техніки - 16%.

«З огляду на економічну кризу результати справді вражають. Але є ще один важливий нюанс: становище ОПК України торік поліпшилося виключно за рахунок збройового експорту», - відзначили експерти.

Аналітики стверджують, що 2009 рік став для України рекордним з укладання великих контрактів.

«Пакет замовлень ДК «Укрспецекспорт» та її дочірніх підприємств забезпечив заділ для солідного зростання щорічних обсягів збройового експорту на найближчі два-три роки. Йдеться про контракти на модернізацію військово-транспортних літаків Ан-32 для Індії (вартістю понад 400 млн. дол.), поставки партії малих десантних кораблів на повітряній подушці типу «Зубр» Китаю (на 315 млн. дол.), поставки Іраку шести військово-транспортних літаків Ан-32 (на суму близько 100 млн. дол.) і 420 нових бронетранспортерів БТР-4 (на суму близько 46 млн. дол.), нарешті, про поставки великої партії бронетранспортерів Таїланду», - пишуть експерти.

«Також вагомими стали поставки газотурбінних установок виробництва ДП «Зоря-Машпроект» для індійських ВМС (для раніше поставлених Індії фрегатів російського виробництва та національних есмінців проектів Р15А і Р15В). А також угода на поставку ВПС Індії 100 двигунів АІ-20 сер. 5 для Ан-32 (вартістю близько 110 млн. дол.)», - розповіли аналітики.


постiйна адреса статтi: http://www.unian.net/ukr/news/news-365043.html

Відповіді

  • 2010.02.27 | Мартинюк

    Ну от , а кажуть що даремно дали Героя шефу "Укрспецекспорту"

    До речі експорт зброї був чи не єдиною галуззю де ще зберелиглися повноваження Президента.
  • 2010.02.27 | GreyWraith

    Ти дивися...

    kotygoroshko пише:
    Пояснюючи ці прогнози, В.БАДРАК і С.ЗГУРЕЦЬ зазначили, що згідно з даними Агентства з питань ОПК Мінпромполітики України, об`єм виробництва підприємств ОПК країни в 2009 році зріс на 58% в порівнянні з попереднім роком, що дасть можливість Україні вийти на 6 місце в світі за об`ємами продажів зброї.
    Як же ж так? Але ж нас наші (?) ЗМI привчили плакатися, що ми самі ні на що не здатні... :)

    При цьому найбільше зростання виробництва за підсумками року відмічене в авіабудуванні -77%, суднобудуванні - 71%, в секторі виробництва озброєнь і військової техніки - 16%.
    Я не так давно зі здивуванням дізнався, що побудовані вже за незалежності корвети Українських ВМС за досить напруженим графіком беруть участь у операціях НАТО у Середземному морі, а не так давно здійснили трансатлантичний похід. (Нагадаю, що флоти покійних Російської Імперії та СРСР відзначалися тим, що ходили в море відносно мало)...

    Йдеться про контракти на модернізацію військово-транспортних літаків Ан-32 для Індії (вартістю понад 400 млн. дол.),
    Все логічно: я читав, що Ан-32 розробили з відносно потужніми двигунами фактично на замовлення Індії під умови її високогірних гімалайських аеродромів.

    поставки Іраку шести військово-транспортних літаків Ан-32 (на суму близько 100 млн. дол.) і 420 нових бронетранспортерів БТР-4 (на суму близько 46 млн. дол.),
    Цього не може бути, бо кожний ісконний русопатріот знає, що прокляті піндоси влаштували в Іраку кам'яний вік та анархію, а тепер крадуть там всю нафту. :lol: А українські солдати там займалися невідомо чим та невідомо заради чого...

    А також угода на поставку ВПС Індії 100 двигунів АІ-20 сер. 5 для Ан-32 (вартістю близько 110 млн. дол.)», - розповіли аналітики.
    На форумі www.forumavia.ru русопатріоти плювалися через інше: Україна домовилася купувати у Китаю навчальні літаки і під цей контракт продала велику партію якихось найновіших авіадвигунів. Причиною плювків була відмова від російських літаків, оскільки китайські, на відміну від тих, є надзвуковими (та й, повторюю, двигуни там українські), але росіяни, дізнавшись, що літаки є навчально-бойовими, реготали над тим, що так свій авіапарк оснащують лише злидні, яким бракує грошей на повноцінні бойові літаки. :)

    Ще трохи про цивільну авіацію. Виявляється, вже Ан-148 почав поступово приносити гроші на комерційних рейсах, тому ті ж росіяни вже закупили тут ліцензію на його виробництво - як колись на DC-3. А на київському авіазаводі вже замовлень стільки, що починають працювати по суботах, і є великий дефіцит кваліфікованих робітників...
  • 2010.02.27 | zmej_gorynych

    А може й не стати.

    Задовбали статті на тему "Україна може..", "Україна планує...", "Україна хоче...".
    От коли "стане", "зробить", "реалізує" тоді й варто вискакувати зі штанів та захлинатися слиною від щенячого захвату.
    А то аж зі шкіри пнуться деякі журналізди та гасударєві люді так пазітіфф висмоктують з пальця :(


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".