МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Скасування виборів – клановий страх перед неминучою люстрацією

03/03/2010 | Оксана Кулинич
26 лютого 2010 року в Тернопільській обласній раді відбулася прес-конференція представників фракції ВО «Свобода» в Тернопільській обласній раді на тему: «Узурпація влади в Україні – загрози та ефективна протидія суспільства». В прес-конференції взяли участь: голова фракції ВО «Свобода» в Тернопільській обласній раді Олег СИРОТЮК та голова комісії з питань законності Тернопільської обласної ради Леонід БИЦЮРА.
На прес-конференції аналізувались правові підстави для скасування місцевих виборів, призначених на 30 травня 2010 року, перспективи прийняття ефективних змін до виборчого законодавства щодо виборів депутатів місцевих рад, зокрема запровадження мажоритарної системи виборів або виборів за відкритими партійними списками, а також прикладів узурпації влади в сучасній політиці України.
У ході прес-конференції голова комісії Тернопільської обласної ради з питань законності Леонід Бицюра зазначив: «Верховна Рада прийняла антизаконне рішення, оскільки в порушення Конституції та Законів України, самоуправно і злочинно продовжила повноваження своїх представників у місцевих радах. Це називається узурпацією влади. В громадян відібрано право самостійно формувати владні органи. Це при тому, що ще 04 червня 2009 року Конституціний Суд України прийняв Рішення N 13-рп/2009, в якому серед іншого вказав на те, що принцип періодичності проведення виборів закріплено на конституційному рівні, а його застосування згідно з міжнародними актами є важливою складовою їх демократичності. Зокрема, у статті 25 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права 1966 року, який ратифікований Україною, зазначено, що кожен громадянин повинен мати можливість голосувати і бути обраним на справжніх періодичних виборах.
Періодичність виборів є одним з важливих загальних демократичних принципів, визначеним світовим співтовариством. Періодичність виборів – це гарантія змінності виборних осіб за підсумками голосування, право виборців на зміну неефективних представницьких органів. »
«Скасування місцевих виборів, які мали відбутись 30 травня 2010 року, вважаємо спробою олігархічно-кланових груп, представлених у Верховній Раді, зберегтися у владі на регіональному рівні через свої фракції. Добре розуміємо, що ці місцеві вибори могли стати тим народним люстраційними механізмом, який міг очистити місцеві органи влади від політичних сил, які не відстоювали інтересів своїх виборців, місцевих громад, а подекуди просто займались відвертим здирництвом. Така ганебна практика ігнорування законодавства забирає можливість у народу провести люстрацію шляхом виборів депутатів місцевих рад.
Оскільки, на даний час, місцеві вибори скасовані, то у народних депутатів з’являється можливість внести необхідні зміни до виборчого законодавства, які би дали можливість побудувати ефективну модель місцевого самоврядування, які б забезпечили підзвітність і відповідальність депутатів перед громадами, які їх обирають.
Під час президентських виборів усі кандидати, партії яких представлені у Верховній Раді заявляли про необхідність повернення до мажоритарної виборчої системи або ж до відкритих списків і гарантували, що такі зміни будуть внесені у виборче законодавство. Але віз і нині там. Серед 32 законопроектів щодо внесення змін у Закон України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» немає жодних пропозицій від таких кандидатів в президенти як Яценюк, Костенко, Симоненко, Гриценко, Литвин, Богословська. Мабуть, ці кандидати настільки були зайняті передвиборчими обіцянками, що часу на реальне їх втілення не знайшли.
Всеукраїнське об’єднання «Свобода» виступає за кардинальну реформу виборчого законодавства і системи місцевого самоврядування. Це передбачено в «Програмі захисту українців» та проекті Національної Конституції, розробленої представниками «Свободи». Зокрема «Свобода виступає за зменшення чисельності депутатського корпусу на всіх рівнях, скорочення термінів повноважень місцевих рад з п’яти до трьох років та за запровадження мажоритарної системи виборів для депутатів сільських, селищних та міських рад та пропорційно-мажоритарної (змішаної) – для депутатів вищого рівня рад. Пропонуємо, щоб депутатом місцевої ради міг обиратися громадянин України, який на день виборів досяг 18 років, є дієздатним, не судимим і проживає на території громади не менше ніж 5 років.
Також вважаємо, що територіальним громадам повинно бути забезпечено право шляхом таємного, рівного і прямого виборчого права обирати на 3 роки сільського, селищного, міського та районного(обласного) голову, який повинен очолювати відповідний виконавчий комітет.
Обов’язковою фактором відповідальності влади має стати право громади не тільки обирати, але і відкликати депутатів місцевих рад, суддів місцевих судів та висловлювати недовіру голові виконавчого комітету, землевпоряднику і керівникові відділу внутрішніх справ шляхом плебісциту.
Необхідно запровадити практику якнайширшого прямого народовладдя у територіальних громадах – референдуми, плебісцити, загальні збори тощо. Проводити місцеві референдуми з життєво важливих питань, і що вкрай важливо - запровадити механізм вета громади щодо рішень органів місцевого самоврядування.
Вибори до місцевих рад – це можливість для українського народу реалізувати своє конституційне право, закріплене в статті 5 Основного закону, де зазначено: «носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є
народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної
влади та органи місцевого самоврядування». І місцеві вибори, які неминуче відбудуться, якраз є тією можливістю провести народну люстрацію, що приведе до влади людей патріотичних і відповідальних, очистить державний організм від пристосуванців та нероб»- висловив свою думку на прес-конференції голова фракції ВО «Свобода» в Тернопільській обласній раді Олег Сиротюк.

Відповіді

  • 2010.03.05 | Araneo

    Re: Скасування виборів – клановий страх перед неминучою люстрацією

    Panove ternopolyany, po-ukr. ne "viz i dosi tam", a "khura j dosi tam", chutajte klasykiv, zokrema - Hlibova. Nazad do shkoly!..
    Оксана Кулинич пише:
    > 26 лютого 2010 року в Тернопільській обласній раді відбулася прес-конференція представників фракції ВО «Свобода» в Тернопільській обласній раді на тему: «Узурпація влади в Україні – загрози та ефективна протидія суспільства». В прес-конференції взяли участь: голова фракції ВО «Свобода» в Тернопільській обласній раді Олег СИРОТЮК та голова комісії з питань законності Тернопільської обласної ради Леонід БИЦЮРА.
    > На прес-конференції аналізувались правові підстави для скасування місцевих виборів, призначених на 30 травня 2010 року, перспективи прийняття ефективних змін до виборчого законодавства щодо виборів депутатів місцевих рад, зокрема запровадження мажоритарної системи виборів або виборів за відкритими партійними списками, а також прикладів узурпації влади в сучасній політиці України.
    > У ході прес-конференції голова комісії Тернопільської обласної ради з питань законності Леонід Бицюра зазначив: «Верховна Рада прийняла антизаконне рішення, оскільки в порушення Конституції та Законів України, самоуправно і злочинно продовжила повноваження своїх представників у місцевих радах. Це називається узурпацією влади. В громадян відібрано право самостійно формувати владні органи. Це при тому, що ще 04 червня 2009 року Конституціний Суд України прийняв Рішення N 13-рп/2009, в якому серед іншого вказав на те, що принцип періодичності проведення виборів закріплено на конституційному рівні, а його застосування згідно з міжнародними актами є важливою складовою їх демократичності. Зокрема, у статті 25 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права 1966 року, який ратифікований Україною, зазначено, що кожен громадянин повинен мати можливість голосувати і бути обраним на справжніх періодичних виборах.
    > Періодичність виборів є одним з важливих загальних демократичних принципів, визначеним світовим співтовариством. Періодичність виборів – це гарантія змінності виборних осіб за підсумками голосування, право виборців на зміну неефективних представницьких органів. »
    > «Скасування місцевих виборів, які мали відбутись 30 травня 2010 року, вважаємо спробою олігархічно-кланових груп, представлених у Верховній Раді, зберегтися у владі на регіональному рівні через свої фракції. Добре розуміємо, що ці місцеві вибори могли стати тим народним люстраційними механізмом, який міг очистити місцеві органи влади від політичних сил, які не відстоювали інтересів своїх виборців, місцевих громад, а подекуди просто займались відвертим здирництвом. Така ганебна практика ігнорування законодавства забирає можливість у народу провести люстрацію шляхом виборів депутатів місцевих рад.
    > Оскільки, на даний час, місцеві вибори скасовані, то у народних депутатів з’являється можливість внести необхідні зміни до виборчого законодавства, які би дали можливість побудувати ефективну модель місцевого самоврядування, які б забезпечили підзвітність і відповідальність депутатів перед громадами, які їх обирають.
    > Під час президентських виборів усі кандидати, партії яких представлені у Верховній Раді заявляли про необхідність повернення до мажоритарної виборчої системи або ж до відкритих списків і гарантували, що такі зміни будуть внесені у виборче законодавство. Але віз і нині там. Серед 32 законопроектів щодо внесення змін у Закон України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» немає жодних пропозицій від таких кандидатів в президенти як Яценюк, Костенко, Симоненко, Гриценко, Литвин, Богословська. Мабуть, ці кандидати настільки були зайняті передвиборчими обіцянками, що часу на реальне їх втілення не знайшли.
    > Всеукраїнське об’єднання «Свобода» виступає за кардинальну реформу виборчого законодавства і системи місцевого самоврядування. Це передбачено в «Програмі захисту українців» та проекті Національної Конституції, розробленої представниками «Свободи». Зокрема «Свобода виступає за зменшення чисельності депутатського корпусу на всіх рівнях, скорочення термінів повноважень місцевих рад з п’яти до трьох років та за запровадження мажоритарної системи виборів для депутатів сільських, селищних та міських рад та пропорційно-мажоритарної (змішаної) – для депутатів вищого рівня рад. Пропонуємо, щоб депутатом місцевої ради міг обиратися громадянин України, який на день виборів досяг 18 років, є дієздатним, не судимим і проживає на території громади не менше ніж 5 років.
    > Також вважаємо, що територіальним громадам повинно бути забезпечено право шляхом таємного, рівного і прямого виборчого права обирати на 3 роки сільського, селищного, міського та районного(обласного) голову, який повинен очолювати відповідний виконавчий комітет.
    > Обов’язковою фактором відповідальності влади має стати право громади не тільки обирати, але і відкликати депутатів місцевих рад, суддів місцевих судів та висловлювати недовіру голові виконавчого комітету, землевпоряднику і керівникові відділу внутрішніх справ шляхом плебісциту.
    > Необхідно запровадити практику якнайширшого прямого народовладдя у територіальних громадах – референдуми, плебісцити, загальні збори тощо. Проводити місцеві референдуми з життєво важливих питань, і що вкрай важливо - запровадити механізм вета громади щодо рішень органів місцевого самоврядування.
    > Вибори до місцевих рад – це можливість для українського народу реалізувати своє конституційне право, закріплене в статті 5 Основного закону, де зазначено: «носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є
    > народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної
    > влади та органи місцевого самоврядування». І місцеві вибори, які неминуче відбудуться, якраз є тією можливістю провести народну люстрацію, що приведе до влади людей патріотичних і відповідальних, очистить державний організм від пристосуванців та нероб»- висловив свою думку на прес-конференції голова фракції ВО «Свобода» в Тернопільській обласній раді Олег Сиротюк.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".