МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Колишній міністр економіки Богдан Данилишин отримав політичний притулок у Чеській Республіці.

01/13/2011 | Майдан-ІНФОРМ

Колишній міністр економіки Богдан Данилишин отримав політичний притулок у Чеській Республіці. Це свідчить принаймні про те, що Чехія визнає наявність політичних репресій в Україні.

Рішення про це у четвер ухвалило міністерство внутрішніх справ Чехії. Досі Данилишин перебував у в’язниці попереднього затримання в Празі. Міський суд ще має вирішити питання про звільнення Данилишина з-під варти.

Богдан Данилишин — екс-міністр в уряді Юлії Тимошенко — був затриманий у Празі 18 жовтня минулого року під посольством України поліцією Чехії на підставі запиту Інтерполу.

Данилишина обвинувачують в Україні за ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу.

Представники опозиції називають справу сфабрикованою і заявляють про політичне переслідування колишнього міністра уряду Юлії Тимошенко.

Відповіді

  • 2011.01.13 | Sakharov

    Re: Колишній міністр економіки Богдан Данилишин отримав політичний притулок у Чеській Республіці

    Це вже серйозний дзвіночок. Фактично офіційне визнання наявности політичних репресій в Україні і небезпеки (загрози життю та здоров'ю) для переслідуваних владою. А ще того що Україна намагається використовувати Інтерпол для розшуку і депортацій переслідуваних. Дожилися. Вже, мабуть, недовго чекати оголошення ресідента нев'їздним до цивілізованого світу. "Вєрной дороґой ідьотє, товаріщі" слідом за бацькою.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.13 | Мартинюк

      З того що я знаю Данилишин просто виконував розпорядження Тимошенко

      Сам він був надто несміливим і надто добропорядним аби лізти у якісь значні махінації. Власне за Тимошенко мінекономіки пертворилося в установу яка не відіграє якоїсь великої ролі.
      А от Мінфін це вже набагато серйозніше. Можливо черз філософію Тимошенко, яка завжди віддавла первагу "реальним грошам" Мінфіну ""абстрактній економіці" Мінекономіки, в якій вона за свідчення американських дипломатів з Вікілікс нічого не петрала, на відміну від фінасових махінацій з держкоштами і високоліквідними товарами на манір газу, спирту, цукру і тому побного.
  • 2011.01.13 | Tatarchuk

    регіонали переконали пручающихся європейців, що вони політичні терористи

    Попри вперте самонавіювання багатьох європейських урядів щодо російських та проросійських "перспектив" якогось оксамитового переродження та лібералізації, парні з бейсбольними бітами змогли зробити те, що роками не вдавалося акуратно одягненим "людям в сірому" - переконати, що ікли та кігті під ворованими шапками це не маскарадний костюм.
    Побачимо, наскільки це розів/ється у тенденцію
  • 2011.01.13 | Hadjibei

    Чехи - молодці!

    По писку Януковіч отримав.
    Хто дасть йому по печінках?
  • 2011.01.13 | Kulish

    Re: То тепер виходить, що...

    Інтерпол є посібником влади, яка переслідує людей за політичними мотивами?
    Об*ява пошуку когось в Інтерполі є можливим маскуванням політичніх переслідувань?
    Цікаво, чи буде відмиватись ця організація від лайна, в яке вляпалась?

    Пригадаємо: "...керівник робочого апарату Укрбюро Інтерпола Василь Неволя на брифінгу в четвер...

    ... повідомив, що одразу після встановлення місця знаходження Данилишина до Міністерства юстиції було направлено пакет документі для його екстрадиції.

    "Потім на адресу чеської сторони був надісланий ще один додатковий пакет документів з перекладами чеською мовою, це було 29 жовтня", - сказав він.

    "Зараз всі ці документи знаходяться на розгляді чеської сторони. Ця процедура займає певний проміжок часу. Який саме проміжок часу ми не знаємо"

    (http://www.unian.net/ukr/news/news-408197.html)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.13 | Sakharov

      Нічого не виходить

      Інтерпол ні в що не вляпався, вляпалася українська влада, що підсунула Інтерполу, який є виконавчою структурою, завдання на розшук політично переслідуваної особи. Висновком може стати відлучення України від співпраці з Інтерполом.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.13 | Kulish

        Re: Якраз і виходить ...

        Що ця "виконавча структура" може будь якою владою використовуватись для ганебних цілей. Потенційно, звичайно ...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.01.13 | Sakharov

          Є запобіжники

          які у випадку з Данилишиним спрацювали. Інтерпол розшукує, але для видачі затриманих потрібні судові рішення, Інтерпол людей не викрадає для передачі "замовникам". І Інтерпол - структура лише координаційна. Данилишина напевне затримували чеські правоохоронці. Та й сама процедура прийняття заявки на розшук не тупа. Якщо заявка була прийнята, а потім виявилося що Данилишина видавати не можна, висновок може бути наступний - Інтерполу передали сфальсифіковані матеріали розслідування. Йой, що буде...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.01.14 | Kohoutek

            Re: Є запобіжники

            Sakharov пише:
            > Якщо заявка була прийнята, а потім виявилося що Данилишина видавати не можна, висновок може бути наступний - Інтерполу передали сфальсифіковані матеріали розслідування. Йой, що буде...

            Ні, в даному випадку ніяких свідчень щодо очевидної фальсифікації справи немає. Данилишина не дозволив видати чеський суд, бо вирішив, що у країні, яка вимагає його видачі, він не отримає справедливого суду. Інтерпол тут взагалі ні до чого - він чесно виконав свою роботу. Законодавство щодо екстрадиції підозрюваних чи звинувачених у скоєнні злочинів в т.зв. цивілізованих країнах обмежує можливість такої видачі низкою умов - зокрема, не можна видавати розшукувану особу до країни, яка вочевидь не забезпечить для неї неупередженого і справедливого суду - тому Великобританія і Євросоюз не видають Росії Березовського. Тепер і Україна опинилася в цій компанії. Іншим приводом для невидачі з країн ЄС є, наприклад, загроза винесення такій особі смертого вироку, скасованого в країнах Ради Європи.

            Суд країни, яка вирішує питання про депортацію, не розглядає обвинувачення звинуваченої особи за суттю. Навіть якщо країна, яка вимагає видачі, надасть беззаперечні докази скоєння такою особою злочину, вона не буде видана і не буде підлягати кримінальному переслідуванню в країні притулку, якщо тільки місцева прокуратура не вирішить порушити власну справу проти неї. Я знаю про випадок, коли Польща відмовила у видачі китаянки, яка була китайським судом засуджена до страти за скоєння вбивства. Адвокати тієї жінки не заперечували її провину, але вона отримала політичний притулок в Польщі, а згодом - і дозвіл на постійне проживання.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.01.14 | Sakharov

              Дякую за роз'яснення

        • 2011.01.13 | Tatarchuk

          а шо, вже всі забули про "оголошення Інтерполом в розшук Тимошенко"?

          Це ж класична історія. Поки Росія не прибрала своєї заявки на затримання Тимошенко, "всє газєти (певного напряму, тоді ще до розколу помаранчів) писали" що вона у розшуку. Офіційний інтерпол тоді пояснював ріницю між своїми ухвалами та ухвалами МВС країн-учасниць, які без слідчого впровадження є нікчемними
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.01.13 | Kulish

            Re: а шо, вже всі забули про "оголошення Інтерполом в розшук Тимошенко"?

            Як мінімум, виходить, що можна перекрити якомусь політику можливість втекти за кордон та довести свою позицію іншим державам.
            Тобто "він" або "вона" легалізується з ризиком негайно бути заарештованим.
            А розбірки та реабілітація - вже потім. Після інфаркту...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.01.13 | Sakharov

              У європейських структурах діє "презумпція добропорядности"

              Там якось не звикли що якась держава може цілеспрямовано підсунути туфту, бо в урядах розуміють чим це закінчується. НМД, наслідки для України не забаряться, чому радіти не доводиться - ці суки бєспрєдєльниє за 10 місяців опустили країну на рівень чи не Сомалі в очах світу.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.01.13 | Kulish

                Re: Так от мені й цікаво,

                Як ця "виконавча структура" буде викручуватись? Як буде знімати об*яву в розшук? Чи може розшукуваний їздити в інші "інтерполівські" країни?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2011.01.13 | Sakharov

                  А мені цікаво інше

                  Інтерпол якось з тим упорається. Приберуть Данилишина з бази даних про розшукуваних і все. Цікаво інше - у ПР мусить бути обмежена (у тому числі розумово) група осіб, яка диригує всією дурнею і бєспрєдєлом. Не Янук же сам це вигадує і реалізує - не з його зовсім вже дубовою головою це робити. Цікаво б побачити списочок з розподілом ролей.
                • 2011.01.13 | zаброда

                  Re: Так от мені й цікаво,

                  Kulish пише:
                  > Як ця "виконавча структура" буде викручуватись?
                  А звідки, на Вас, їй треба викручуватися? Українське НЦБ Інтерполу звернулося до Генсекретаріату з проханням сприяти Україні в розшукові особи, підозрюваної в злочині, навело, мабуть, обов'язкові в таких випадках підстави - от і по всьому.

                  > Як буде знімати об*яву в розшук?
                  Певне, відповідно до процедури, що її передбачає статут і правила Міжнародної організації кримінальної поліції, а не ісходя із іних соображеній

                  > Чи може розшукуваний їздити в інші "інтерполівські" країни?
                  А що там із Закаєвим у Польщі трапилося, не пригадуєте?
                • 2011.01.14 | Kohoutek

                  Re: Так от мені й цікаво,

                  Kulish пише:
                  > Як ця "виконавча структура" буде викручуватись? Як буде знімати об*яву в розшук?
                  Ніяк. Об'яву не зніматимуть.

                  > Чи може розшукуваний їздити в інші "інтерполівські" країни?
                  Не рекомендовано. Рішення чеського суду, напевно, буде достатньо для його вільного пересування країнами ЄС, але поза межами ЄС рішення про його екстрадицію кожна країна буде виносити самостійно. Та й у межах ЄС рішення чеського суду в кожній іншій країні може бути оскаржене (хоча малоймовірно, що переглянуте), як це сталося нещодавно в Польщі з Закаєвим, який отримав притулок у Великобританії.
  • 2011.01.13 | GreyWraith

    Невже у Заходу ліміт терпіння вичерпався?

    Заяви єврокомісара і американців, просідання у рейтингах (причому я рейтинг економічної свободи вважаю куди важливішим, ніж Freedom House), тепер ще ось це... Думаю, Захід нашому кнуру справді видав певний кредит довіри, розраховуючи що, що той хоч якусь пристойність зберігатиме. Плюс, видно, ПРУ встигла у Європі розжитися фан-клубом серед суциків і подібної лівоти (недаремно під час Майдану-2 якийсь поляк із Європарламенту гавкав, що не розуміє, чим підприємці незадоволені). Але поступово розчарування наростало, а ось ця резолюція Єропарламенту була дуже товстим натяком, щоб отямилися. А ці важкі тупі предмети вирішили, що пронесло, і тепер можна свинячити по-кучмівськи без наслідків... Не хочуть розуміти по-доброму? - отримають іншу розмову. І то, схоже, квіточки. Врешті-решт, той же МВФ гроші теж у західних урядів бере і може в один прекрасний момент від'єднати цих від крапельниці. Ну і зробити деяким українським бізнесменам пропозиції, від яких вони не зможуть відмовитися...

    І як то може бути? Може бути із Майданом-3, а може статися так, що ЗНЕНАЦЬКА штук 70 депутатів від ПРУ прозріють, побачать, які неподобства творяться, і як проклятий Азаров їх обдурював із реформами, і відставлять уряд а також ще декого одіозного. Януковича можуть відправляти у відставку, а можуть і не відправляти. Зведеться ситуація до часів середнього Ющенка...
    (і це, до речі, не є добре, бо номенклатуру рятує від краху)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.13 | zаброда

      Ще не вже Re: Невже у Заходу ліміт терпіння вичерпався?

      Терпець у Заходу майже такий самий довгий, як і в українського гречкосія ;) (нащадки ж оріїв бо там теж осідали), тож, на мене, буржуїни рятувать нас ще не спішать. А ще й "крізіс", газ, Іран, Китай етц.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.01.13 | GreyWraith

        Ну так що, вони будуть на свої голови ще одну проблему брати?

        zаброда пише:
        А ще й "крізіс", газ, Іран, Китай етц.
        І що, їм ще до цих клопотів ще й додатковий головний біль у особі нашого тупого важкого предмета брати? :) Краще розібратися із ним доти, доки воно ще маленьке, але вже ясно, що нічого доброго з нього не виросте... Самі вони нічого робити не стануть, але нам допоможуть.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.01.13 | zаброда

          Re: Ну так що, вони будуть на свої голови ще одну проблему брати?

          GreyWraith пише:
          > Краще розібратися із ним доти, доки воно ще маленьке, але вже ясно, що нічого доброго з нього не виросте...

          Справді, не було б зле.

          > Самі вони нічого робити не стануть, але нам допоможуть.
          "Ну так що, вони будуть на свої голови ще одну проблему брати," нам допомагаючи?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.01.14 | Sakharov

            Re: Ну так що, вони будуть на свої голови ще одну проблему брати?

            Не будуть. Ляснуть дверима перед писками ригів, а нам скажуть - ви його обирали, ви з ним і розбирайтеся. Дємократія, однако.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.01.14 | Isoлято

              Краще б вони по їхніх банківських рахунках і нерухомості... "ляснули"...

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.01.14 | GreyWraith

                Ну, це буде залежати від того...

                ... наскільки велике роздратування від цих панів. Та й там якщо дають людям із України політичний притулок, то НМД розуміють, що зараз тут порядки не особливо демократичні, тому самостйні можливості вибрців тут щось змінити обмежені. Плюс повна залежність режиму наших дешевих клоунів від підгодовування тим же Заходом, бо від дефолту їх рятують лише транші МВФ.

                А чим далі, тим цей бур'ян полоти буде важче і дорожче, тому "цю сволоту треба убивати, доки вона ще маленька" (с) анекдот. (та й не ставляться у Європі до нас як до неповноцінних через Януковича, бо там через диктатури як мінімум половина націй проходила). Але оскільки ще не всім виборцям цього чуда його діяльність мізки прочистила (хоча процес успішно йде), то, з іншого боку, і поспішати не дуже варто...

                Але і Сомалі з Гаїті, яке тут намагаються розбудувати Янукович із компанією, європейцям під боком навряд чи дуже потрібне.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".