МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

РЕЗОЛЮЦІЯ VIIІ Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України

01/28/2011 | Pavlo Z.
РЕЗОЛЮЦІЯ VIIІ Асамблеї
громадських організацій малого та середнього бізнесу України

Проаналізувавши підсумки роботи Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України, результати виконання плану дій за період вересень – грудень 2010 р., результати виконання плану дій, затвердженого VII позачерговою Асамблеєю 9.12.2010 та обмінявшись думками, VIIІ Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України відзначає наступне:

1. Асамблея поступово розбудовує механізми співпраці своїх учасників; постійно відбувається діалог з метою узагальнення напрацювань та пропозицій. Найбільш перспективними напрямками видаються формування мережі громадського руху «Вільний простір» та утворення профспілкових організацій.

Проведена інвентаризація членства у Асамблеї показала необхідність поширення діяльності на Івано-Франківську, Житомирську, Закарпатську області.

2. Робота Асамблеї є недостатньо ефективною внаслідок вкрай повільного формування спільного ресурсу, недостатньої поінформованості окремих членів Асамблеї, недостатньої координованості спільних дій.

3. Затверджений VII позачерговою Асамблеєю план дій виконаний лише частково і потребує доопрацювання з урахуванням зміни зовнішніх чинників.

4. Попередня робота показала, що у взаємодії з органами влади найбільшу ефективність мають заходи і механізми громадського впливу.

5. Розпочата активна взаємодія Асамблеї:

· з Радою підприємців при Верховній Раді України, до якої делеговані декілька представників Асамблеї. За рахунок такої взаємодії стає можливою законотворча ініціатива Асамблеї;

· з Асоціацією банків України. За рахунок такої взаємодії стає можливим підвищення ефективності фінансово-кредитної підтримки малого та середнього бізнесу;

· з незалежними профспілками. За рахунок такої взаємодії стає можливим підвищення ефективності дій із захисту законних прав та інтересів підприємців.

6. Здійснюється формування механізмів правового захисту членів Асамблеї, визначена доцільність створення єдиного ресурсного центру фінансової підтримки окремих членів Асамблеї, що постраждали від неправомірних дій органів влади

7. Необхідно систематичне оперативне коригування тактичних кроків Асамблеї відповідно до затвердженої стратегії її дій.


Виходячи з вищевикладеного пропонується:

Продовжити роботу з реалізації плану дій, затвердженого VII позачерговою Асамблеєю 9.12.2010, визначивши терміновими поточними завданнями:

1. Розбудова структури громадських організацій та органів підтримки спільної діяльності учасників Асамблеї

1.1. Рекомендувати всім учасникам Асамблеї створити на базі власних громадських організацій структури громадського руху «Вільний простір», про що повідомити секретаріат Асамблеї не пізніше 10 лютого поточного року.

1.2. Новообраному голові Координаційної ради вжити заходів щодо залучення громадських організацій Івано-Франківської, Житомирської, Закарпатської областей до роботи у Асамблеї.

1.3. Продовжити роботу із створення профспілкових організацій, маючи на меті утворення обласних рад профспілок підприємців та підприємницьких структур протягом І кварталу 2011 р.

1.4. Утворити до 10 лютого об’єднане юридичне бюро Асамблеї та протягом І кварталу утворити мережу юридичної підтримки учасників Асамблеї і забезпечити її скоординовані дії з мережею «Вільного простору».


2. Формування співпраці із сторонніми організаціями

2.1. Затвердити меморандум про співпрацю з Асоціацією банків України.

2.2. Доручити Координаційній раді підготувати та підписати від імені Асамблеї меморандум про співпрацю з Конфедерацією незалежних профспілок.

2.3. Активізувати роботу у Раді підприємців при Верховній раді України, роблячи наголос щодо розробки та прийняття нормативно-правових актів з покращення підприємницького середовища.


3. Заходи громадського впливу.

3.1. Оголосити початок акцій громадської непокори, що матимуть на меті забезпечення дотримання законних прав та інтересів підприємців, з 01 лютого поточного року у всіх містах України. З цією метою:

Координаційній раді до 30.01.2011 оприлюднити основні гасла акцій та методологію взаємодії з органами влади у акціях громадської непокори. Взяти за основу гасла Асамблеї, представлені на майдані 2010 року;

учасникам Асамблеї до 30.01.2011 надати до секретаріату плани проведення акцій громадської непокори,

провести переговори з іншими організаціями – учасниками Майдану щодо формування легітимного координаційного центру підприємницького спротиву («генеральному координатору» Олександру Данилюку прохання не турбуватися). Перелік таких організацій на базі досвіду подій вересня – січня 2010 – 2011 рр. доручити визначити Координаційній раді Асамблеї.

3.2. Оскаржити до 01.02.2011 р. у встановленому порядку неправомірні вимоги щодо додаткових стягнень до Пенсійного фонду України у 2010 р.

3.3. Затвердити проект законотворчих ініціатив. Вважати нагальною потребою запобігання будь-яким можливостям щодо проведення планових перевірок суб’єктів господарювання без попередження. Підготувати заходи щодо нейтралізації негативної дії вимог Податкового кодексу України в частині проведення фактичних перевірок.

Доручити представникам Асамблеї у Раді підприємців при Верховній Раді України ініціювати відстеження результативності дії Податкового кодексу з метою його наступного перегляду.

Підтримати проект закону про спрощену систему в редакції Ради підприємців при Верховній Раді.

3.4 Сформувати чорний список чиновників, винних у порушенні прав підприємництва, та постійно опубліковувати його поточну версію на сайті.

3.5 Підтримати протести студентів та науковців з вимогою відхилення законопроекту «Про вищу освіту» та ряду міністерських ініціатив, що загрожують автономії вузів, поглиблюють корупцію, позбавляють вітчизняну освіту перспектив, а отже позбавляють бізнес кваліфікованих кадрів.


4. Формування спільного ресурсу.

4.1. Всім учасникам Асамблеї до 01 лютого 2011 р. надати до секретаріату пропозиції щодо власного внеску у спільний ресурс Асамблеї. Секретарю Асамблеї узагальнити ці пропозиції і надати узагальнені пропозиції Координаційній раді для прийняття подальших рішень.

4.2. Доручити Координаційній раді не пізніше 01.03.2011 утворити фонд взаємодопомоги учасникам Асамблеї, яким нанесено шкоду неправомірними діями органів влади і правоохоронними органами.

4.3 Доручити Координаційній раді Асамблеї вирішити питання формування офісу Асамблеї у Києві до 01.03.2011.


Координаційній раді з урахуванням рішень VIIІ Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України скоригувати план дій Асамблеї на наступний період.


Львів, 25січня 2011р.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".