МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українці втратили свою державу через прорахунки в інституті громадянства

02/26/2011 | Станіслав Полянський
У своїй попередній статті я обґрунтовано довів, що станом на сьогоднішній день українська державність зруйнована. Відновити довіру  громадян до державних інституцій, які повністю себе дискредитували - практично неможливо і недоцільно. Я зробив висновок, що після Януковича потрібно буде створювати нову українську державу, яка стане правонаступницею України-91.

Як вже зазначалося, у нову державу не повинні потрапити люди, які руйнували її попередника. Частина експертів бачить вирішення цієї проблеми шляхом проведення процедури люстрації. Так, це правильно. Але на мою думку, питання лежить у  більш широкій площині і стосується в першу чергу неправильного формування інституту громадянства, яке було закладено на початку існування новітньої України. Власне, зараз виправити ті хиби уже неможливо, люстрація виглядатиме як напівміра. Вона усунить від влади певних осіб, але не поміняє ситуацію по країні в цілому. Грубо кажучи, ми люструємо комуністів та бандитів, натомість ті, хто їх обирав, знайдуть собі нових придурків і будуть за них голосувати. По різним причинам: за гречку, за сало, через власну психічну хворобу або щоб зробити гірше сусіду. Якщо ви зараз скажете, буцім-то це ой-як недемократично забирати право голосу у бомжів, алкашів і українофобів, які своїм голосуванням вирішують нашу долю, тоді давайте уважно розглянемо "історію успіху" - формування інституту громадянства в Латвії. 

Латвійський досвід

Проголосивши незалежність 21 серпня 1991р. (за три дні до України), латвійські державотворці зіштовхнулися з важкою демографічною ситуацією. За час перебування республіки у складі СРСР частка латишів у ній зменшилася із 75,5% до 52% громадян. При цьому в країні проживало близько мільйона росіян, що становило майже 34% усього населення. Якщо врахувати той факт, що частина етнічних латишів була змосковщена,виходила парадоксальна ситуація: корінний латвійський етнос був меншістю у власній державі! Однак вихід із цієї ситуації був знайдений. І полягав він у формуванні інституту громадянства.

11 грудня 1991 року в Латвії був прийнятий Закон про реєстрацію проживаючих в країні осіб. Метою цього закону був відбір людей, яким надавалося право голосу на майбутніх виборах. Латвійські паспорти отримали колишні громадяни Латвії, котрі проживали в республіці до 1940 року. Їм також була надана можливість обиратися. Також був створений Національний Реєстр постійних жителів.

В перелік осіб,  котрі не могли отримати латвійське громадянство, входили учасники антиконституційної діяльності, військовослужбовці Збройних сил СРСР, особи, які працювали в органах державної безпеки, особи, направлені до Латвії після 17 червня 1940 року в якості партійних функціонерів Комуністичної партії і комсомолу, а також наркомани, хронічні алкоголіки, особи, які не мають законного джерела доходу.

Згідно Закону про громадянство громадянами Латвії можуть стати особи, які:
- постійно проживали на території республіки протягом останніх п'яти років;
- не мають громадянства іншої держави;
- успішно здали екзамени зі знання латвійської мови, основних положень конституції, конституційного закону про права та обов'язки людини і громадянина, державного гімну та історії цієї країни.

Таким чином латишам вдалося вирішити проблему із власною меншістю у своїй державі. Після формування інституту громадянства вони перетворилися на більшість. Серед латишів громадянство мають 99,6 % людей, натомість серед росіян - 42% (1). Хто ж не отримав громадянства, той має статус постійного жителя. Він може користуватися всіма правами, що і громадяни, окрім декількох, які пов'язані з правом формувати державну владу. На сьогоднішній день у Латвії проживає близько півмільйона осіб без громадянства.

В результаті Латвії вдалося убезпечити свою державу від впливу іноземних і антидержавницьких угрупувань. Внаслідок цього влада республіки захищала латвійські інтереси, що призвело до покращення рівня життя громадян і вступу до Європейського союзу і НАТО. Станом на 2009 рік згідно дослідження Світового банку Латвію віднесено до країн з високим рівнем доходів на душу населення. Її ВНП на душу населення становить 12 390 доларів США на рік.

Чому Україна не стала Латвією

Помилки у формуванні власного інституту громадянства є однією з вагомих причин сьогоднішнього занепаду української держави. Однак на власних помилках треба вчитися. Тому розглянемо їх детальніше.

На відміну від латишів, українським державотворцям дісталася краща ситуація з національним складом. Так, згідно даних 1989 року, українці становили 72,7% населення України, а росіяни - 17,3%. Можливо це і стало причиною нехтування розробкою ефективного інституту громадянства. Згідно українського закону громадянами України стали:

- усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991 року) постійно проживали на території України;

- особи, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних чи інших ознак, які на момент набрання чинності Законом України "Про громадянство України" проживали в Україні і не були громадянами інших держав;

- особи, які прибули в Україну на постійне проживання після 13 листопада 1991 року і яким у паспорті громадянина колишнього СРСР зразка 1974 року органами внутрішніх справ України внесено напис "громадянин України", та діти таких осіб, які прибули разом із батьками в Україну і на момент прибуття в Україну не досягли повноліття, якщо зазначені особи подали заяви про оформлення належності до громадянства України.

Такий псевдодемократичний підхід до надання особам українського громадянства виходить нам боку до сьогоднішнього часу. Парадоксально, але громадянами України поставали люди, які докладали всіляких зусиль, аби такої держави на мапі світу не було. Гебня, зеки, наркомани, військові пенсіонери (які приїхали в Україну на пенсію) і просто випадкові люди, яких примха долі занесла в Україну - отримали українське громадянство. Їх не цікавила і не цікавить до сьогодні українська культура. Вони принципово зневажають українську мову. Це люди, які на відміну від Латвії, уникли процедур люстрації і натуралізації. Натомість їм подарували право формувати владу, вирішуючи долю народу, який вони люто ненавидять. Тому, хоч і сумно це констатувати, в такому вигляді українська держава була приречена з самого початку ухвалення Закону "Про громадянство". 

Перед вами усім відомі мапи президентських виборів 2004-го і 2010-го років. 



Вибори Президента в Україні відрізняються від виборів керівних осіб в інших державах. Бо у нас основні кандидати різняться цивілізаційно. Один (В.Ющенко, Ю.Тимошенко) пропонує українські цінності, а інший (В.Янукович) - російські. Нам зараз не важливо те, що, наприклад, Тимошенко на ділі не захищала права українців. Для нас важливо, за що в даному випадку голосував народ. Із цих мап прослідковується тенденція підтримки українських цінностей західним і центральним регіонами, а російських - південним і східним. 

Тепер подивимося на наступну мапу, яка теж давненько гуляє по блогах:




Кількість людей, для яких рідна мова - українська. Співставляємо дані з мапами голосування і отримуємо: більшість з тих, для кого рідна мова неукраїнська, голосували за російський вектор. Як бачимо, невключення в порядок надання громадянства іспиту з української мови стало однією з причин обрання частиною громадян антиукраїнських політиків у владу.

Наступні мапи показують частки населення, яке народилося відповідно в Україні і Росії:



І знову знайомий розподіл. Тут ми бачимо, що за проросійського Януковича (ще раз повторюсь - справа не в персоналіях) голосувала більшість уродженців Росії. Цього можна було б уникнути, аби в процедурі отримання громадянства був прописаний ценз осідлості.


Загальновідомо, що наркоманія є однією з основних причин поширення ВІЛ-інфекцій. Давайте поглянемо на наступну мапу:



Хоч і не так явно, але прослідковується та ж сама тенденція із південно-східними регіонами. На відміну від латишів, Україна усім своїм наркоманам подарувала права обирати і бути обраним . Тепер ці люди вирішують нашу з вами долю на виборах.  І не тільки на виборах, а і у владних кабінетах!

Результат прорахунків у Законі "Про громадянство" вам відомий. Якщо - ні, то сходіть в магазин і купіть кіло гречки. Станом на 2009 рік згідно дослідження Світового банку Україна віднесена до країн з рівнем доходу населення нижче середнього. Валовий національний продукт України на душу населення у чотири рази менший за латвійський і становить 2800 доларів США на рік.

Що робити?

Довгостроковий план. Готуватися до революції, потім прощатися з януковичами і проголошувати нову українську державу. Спираючись на латвійський досвід, прийняти новий закон про громадянство, який би передбачав застосування процедур люстрації і натуралізації колишніх громадян України, а також вводив поняття "особа, яка постійно проживає на території України" для тих, хто не пройшов вищезазначених процедур.

Короткостроковий план. Вже зараз потрібно чинити соціальний і моральний тиск на тих людей, які наступають на українські цінності чи права людини. В той же час, патріоти і непристосуванці потребують підтримки у суспільства, коли переслідуються владою за  свою державницьку позицію. Готуватися до майбутньої люстрації потрібно тут і сьогодні шляхом створення такого квазісудового органу, як Громадський суд і ведення "чорних списків" ворогів українства та "білих списків" репресованих. Детальніше про це я напишу в наступній статті. 


Станіслав Полянський

Відповіді

  • 2011.02.27 | Мірко

    Re: Українці втратили свою державу через прорахунки в інституті громадянства

    Латвія добрий приклад. Нагода була у 1991-му. Тепер "переладовання" України проблематичне. Проти українців постануть украинці, а їх дещо більше ніж цих міфічних 17%. Московщина підримає совків-малоросів, а хто підтримає українців?
  • 2011.02.27 | dniprovska

    Re: Українці втратили свою державу через прорахунки в інституті громадянства

    Стаття слушна. Лише одне зауваження. Причиною зазначених автором проблем була не помилка, а той факт, що на відміну від Латвії, в Україні зміни влади де-факто не відбулось - при владі залишилась колишня партноменклатурна верхівка, вона і проводила руйнівну для держави політику.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.02.27 | hrcvt

    звідки ви взяли це:

    > а також наркомани, хронічні алкоголіки [їм не давалось громадянство Латвії]

    В законі про громадянство я такого не знайшов:
    http://www.mfa.gov.lv/ru/consul-info/356/

    (маленька дрібничка, щоб не обговорювати безглузду ідею "перезаснування держави")
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.02.27 | Stanislove1

      Це в Законі "Про реєстр мешканців" від 11.12.1991р.

      Даю лінк на наукову роботу, де це написано:

      http://referatu.net.ua/referats/207/6445/?page=13

      На жаль, сам закон в інтернеті не знайшов, хоч шукав довго.

      А щодо проголошення нової держави раджу почитати мою попередню статтю: http://maidan.org.ua/static/mai/1296838301.html
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.02.27 | hrcvt

        Re: Це в Законі "Про реєстр мешканців" від 11.12.1991р.

        вибачте, але сторінка на сайті рефератів - не наукова робота.

        Я шукав якісь згадки про наркоманів і алкоголіків у зв'язку з латвійським громадянством, але поверхневий пошук ґуґлом нічого не дав. Думаю, тому не дав, що цього не було.

        Щодо ідеї "перезаснувати державу" - то тільки один аргумент: хто це буде робити (перезасновувати)? Набагато легше створити партію і виграти вибори. Але і на це нема ресурсів. Більше того - ще набагато легше провести потужний мітинг - але і мітинги нема кому проводити. Листівки ніхто не поширює, крім маленьких груп, епізодично і місцями. То про що мова.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.02.27 | Stanislove1

          Джерело посилається на закон. Якщо у вас є кращі джерела, поділіться

          але ж ви самі сказали що погуглили і нічого не знайшли.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.02.27 | hrcvt

            та ну які "кращі джерела"?

            Ви робите якесь твердження, всіх доказів знаходите одну сумнівну сторінку. Це вам на підтвердження треба шукати кращі джерела. Я навів закон про громадянство _з_офіційного_сайта_ - там нема про наркоманів і алкоголіків.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.02.27 | Stanislove1

              Не чує той, хто не хоче чути

              Повторюю: це в Законі "Про реєстр мешканців" від 11.12.1991р. Якщо ви вважаєте, що це не так, наведіть мені обгрунтування. А якщо "погуглили і нічого не знайшли", то розмовляти ні про що.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.02.27 | hrcvt

                Re: Не чує той, хто не хоче чути

                мені здається, такого закону з такою датою не існує. Я вже зрозумів, що авторитетний лінк на його існування ви навести не можете. Але це таке, ті алкоголіки, маленька деталь, не настільки принципова в цьому питанні.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2011.02.27 | Stanislove1

                  Цей закон існує. Ось підтвердження

                  Із сайту Латвійського управління зі справ громадянства та міграції:
                  http://www.pmlp.gov.lv/ru/

                  11 декабря 1991 года Верховный Совет Латвийской Республики принял закон "О Регистре жителей", согласно второй статье которого, "Департамент гражданства и иммиграции Министерства юстиции Латвийской Республики руководит созданием и использованием Регистра".

                  http://www.pmlp.gov.lv/ru/par_pmlp/vesture_2.html
    • 2011.02.28 | Shooter

      таваріщ відвертий фантазьор

      з супергіперультра "націоналістів"
  • 2011.02.27 | Kohoutek

    Маячня

    Станіслав Полянський пише:
    >В перелік осіб,  котрі не могли отримати латвійське громадянство, входили ... також наркомани, хронічні алкоголіки, особи, які не мають законного джерела доходу.
    Маячня.

    >Парадоксально, але громадянами України поставали люди, які докладали всіляких зусиль, аби такої держави на мапі світу не було. 
    "Червоні латиські стрільці" отримали латвійське громадянство без перешкод. Як і росіяни, батьки яких були громадянами довоєнної Латвії. Держава - це не закрите акціонерне товариство, а форма існування народу. Який народ - така і держава. Українці мають якраз те, на що заслуговують.
  • 2011.02.27 | ziggy_freud

    саме по собі місце народження - поганий фільтр

    Янукович народився в Україні. Тоббачьнєґ теж в Україні.

    а хто буде визначати стадію алкоголізма для позбавлення громадянства?

    до речі, латишам воно допомогло лише частково. Мер Риги, якщо не помиляюсь, мєстний. Але він типовий професійний русскій і бізнес-партнер Лужкова.

    Латвію більше рятує послідовна культурна та інформаційна політика. А також членство в ЄС і НАТО.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.02.27 | Stanislove1

      Принаймі це допомогло латишам вступити в НАТО/ЄС

      а також мати річний ВНП на душу в чотири рази більший за Україну. Це при цьому, що їхня країна маленька і не багата ресурсами.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.02.27 | ziggy_freud

        Re: це допомогло - що "це"?

        крім могільових з пахлами в Україну на початку 90-х повернулось чи переїхало багато людей, для яких вона дійсно є батьківщиною. І як вже фільтрувати, варто враховувати принаймні декілька чинників. З чим погоджусь: міграційна політика в держави такі да відсутня. Хоча було декілька спроб її сформулювати, але жодної - впровадити в життя.

        що в статті погано: автор замість реальної ситуації досліджує поширення в країні ригі-анальних мислевірусів і наслідки технологій роботи з лохоратом. Чомусь всі альтернативні електоральні географи дружно наводять мапи, що підтверджують їх теорії. І дружно ігноруюють всі інші. Хоча не далі як за Кучми мапа "розколу України" виглядала зовсім інакше.

        Спробуйте намалювати подібні мапи для сусідніх країн. І буде вам дзен про "розкол" Німеччини, Польщі, Румунії...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.02.27 | Stanislove1

          Ніхто тут не каже про розкол

          І мапи приведені не для цього. А для того, щоб проілюструвати хиби українського закону "Про громадянство".

          Замість "відфільтрувати" передбачена процедура натуралізації. Тобто для нас не важливо, хто є людина по крові. Для нас важливо, аби вона знала і поважала українську мову, культуру, традиції, закони.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.02.27 | ziggy_freud

            треба спочатку спиляти роги деяким місцевим, а вже потім

            братись натуралізувати азіатів з африканцями.

            якби кожний, хто останні 20 має пачпорт з тризубом, мав хоча б зелене уявлення про українську культуру, проблем з мігрантами в такій кількості як зараз, було б дуже мало. Значна частина старих українських, може навіть і більшість, не здатна слугувати позитивними взірцями для нових українських. Навіть коли вони після міграції сумлінно шукають такі взірці, то згодом перестають...

            Stanislove1 пише:
            > І мапи приведені не для цього. А для того, щоб проілюструвати хиби українського закону "Про громадянство".

            так. Хиби в процедурі надання громадянства є. Як покурять янучари плану Путіна, і приймуть ще один Кодекс, то всьо буде путьом?
  • 2011.02.27 | Анатоль

    А хто ж в нас прийме такі закони про громадянство? Меншість? Марсіани?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.02.27 | Stanislove1

      Відповім по-єврейськи, тобто питанням на питання

      А хто приймав рішення повернутися до Конституції-96? Меншість? Марсіани? :-)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.02.27 | Анатоль

        Відповім хто. Влада. Тобто більшість. Правда не конституційна більшість, тому і змахлювали

  • 2011.02.27 | Мартинюк

    Шкідливий мислевірус - схоже добродій із когорти "ділителів" України.

    Проблема не в неправильному громадянстві, а в неправильному формуванні правлячої еліти України в часи незалежності .

    Цю еліту сформували по принципах ще радянської "перестройки" - "Вся власність - партогам, комсоргам і червоним директорам".

    Оскільки в Україні уціліла переважно ( про причини цього окремо і іншому місці) сировинна-обробна промисловість яка зосереджена на Сході і і трохи на Півдіні, то відповідно гроші, а потім і влада опинилися у цих людей.

    До речі у великій кількості завбачливо приланих із Москви саме незадовго до розпаду СРСР ...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.02.27 | Stanislove1

      Ні, я не з "ділителів". А хто голосував за цих комсоргів і парторгів?

      якби був розроблений ефективний інститут громадянства, вони б взагалі не мали права балотуватися.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.02.27 | Мартинюк

        Справа не в балотуванні та у виборах - справа у грошах і багатстві

        Цій публіці дісталися у власність підприємства та фінансові установи. Ну а вибори та засоби масовї інформації то вже наслідок
  • 2011.02.27 | Sean

    ще не втратили і тим більш не через прорахунки в інституті громадянства

  • 2011.02.27 | Олекса

    Re: Українці втратили свою державу через прорахунки в інституті громадянства

    Дякую Вам, пане Станіславе!

    Ясно і чітко все викладено. Так і маємо зробити. Хоч, можливо, потрібно утворити постійно діючий Комітет виборців, не підзвітний органам влади, який і буде контролювати виборчий процес і Конституцію Держави, тобто буде здійснювати контрольну і утворюючу функцію Народу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.02.27 | Регіонал

    Автор сам собі суперечить

    > На відміну від латишів, українським державотворцям дісталася краща ситуація з національним складом. Так, згідно даних 1989 року, українці становили 72,7% населення України, а росіяни - 17,3%.
    То хто завадив українцям мати свою державу?
  • 2011.02.27 | Громенко

    Дякую за статтю - все правильно.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.02.27 | Регіонал

      Що саме правильно? Що українці самі собі начебто завадили утримати свою державу?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.02.27 | Громенко

        Це ваші вигадки.

        Проблем насправді дві.

        По-перше - і тут автор правий - громадянство України отримала купа різного шумовиння, якому давати його не можна було за жодних обставин. І тут порівняння з прибалтами є доцільним.

        По-друге: в Україні з самого початку, з 1991 року, при владі були ті, в кого влада та гроші були і при Союзі - а саме колишні бандити та колишні комуністи-комсюки. Що поєднує цю публіку? Правильно: тотальна зневага до закону та прав людини, ненависть до всього українського та рос. мова спілкування.

        Що робить така "псевдоеліта", щоб втриматись біля влади? Агітує та мобілізує "псевдогромадян".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.02.27 | Регіонал

          Що вигадки? Те, що 70% населення України - українці?

  • 2011.02.27 | Sych

    Держава як була, так і є. Просто інші свині дорвалися до корита.

    P.S. А ви шось маєте проти демократії? ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.02.28 | Kulish

    Re: Автор, здається, взагалі все ставить догори ногами (або навпаки)...

    За автором виходить, що мова йде вже зовсім про іншу державу. А ми розглядаємо цю статтю зсередини існуючої держави.
    Держави, яка не є українською.
    Але як поставити все на місце не зрозуміло.
    Демократичним шляхом при цьому рівні бидляцтва населення навряд чи вийде.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.02.28 | 123

      це не прорахунок, а імплементація волі більшості. просто Вам воно не подобається

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.02.28 | Регіонал

        ТАК ! (с)

      • 2011.02.28 | Kulish

        Re: Якщо це до мене, то я нічого не зрозумів...

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.02.28 | Регіонал

          Мудрий український народ демократично обрав собі нашого Лідера Президентом. Тепер ясно?

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.02.28 | Kulish

            Re: Не сумніваюсь в тому, що обрав...

            Сумніваюсь в тому, що мудрий...
          • 2011.02.28 | 123

            так сталося, що довелося обирати між двума мудаками - хоч мудрий, хоч ні, а немудака не обереш

      • 2011.02.28 | 123

        сорі, це до автора статті

    • 2011.02.28 | Stanislove1

      Станом на сьогоднішній день основні державні інституції дискредитовані

      та не виконують своїх функцій

      Обгрунтування можете почитати у попередній статті, яка є тут на Майдані:

      http://maidan.org.ua/static/mai/1296838301.html
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.02.28 | Shooter

        а тому варіанти

        а) ррррррррреволюція (і громадянська війна)
        б) анархія (варіант - лібертитанство) - мать порядка

        А от "головою подумати" - нє палучацца, і всьо тут.
  • 2011.02.28 | Арій.

    Писав мій однодумець.

  • 2011.02.28 | toluant

    Не згоден. Це не прорахунки, а цілеспрямоване виконання завдань Ворогів

    Тобто представників країн, етнічних угруповань чи інших сторін, яким потрібен придатокдля безкарної експлуатації, пограбування чи вивільнення територіії від автохтонного населення, а не сильна Україна. (для цього можна створити навіть партію "Сильна Уркааїна"
    Окупант завжди називає переможений народ хамом чи бидлом (поляки), хохлами, бандерами (росіяни), неарійцями (німці). Осіб, що чинять спротив - бандитами. В той же час у випадку послабення своїх позицій, чи закріплення своєї перемоги - тих же людей називають братами (молодшими),та закликають до людяності, толерантності, підкупаючи водночас лідерів та перетворюючи їх на зрадників. На Україніу 1918 Центральна Рада роззброїла армію, залишившись беззаахисною перед противниками, Після 1991 - віддали ядерну зброю, порізали літаки, зруйнували економіку - це теж злочини зрадників з метою послаблення держави. За розграбування країни ніхто не відповів. А ласкаве щебетання про світле завтра слухаємо як у радянські часи. Це щоб не сіпались
  • 2011.02.28 | Sviatoslav D

    Перший прорахунок інститутом було здійснено ще 1654 року.

  • 2011.02.28 | Ghost

    уточнення

    до 31 грудня 1999 року діяло тимчасове положення в законі про громадянство, згідно якому існувала спрощена процедура отримання українського громадянства. точіше, не отримання, а "визначення". якщо я, або хтось з моїх близьких родичів, народився, та/або колись жив в Україні, я міг прийти до відповідної державної установи, та заявити, що я подумав та вирішив, що я є український громадянин.

    у 1999 році мені вдалося скористатися цією можливостью, та я був трохи здивований, коли я дуже легко отримав українського паспорта. при цьому нікого взагалі не цікавило, чи я володію українською мовою, чи прочитал я хоч один раз українську Конституцію, не кажучи вже про історію з географією, культуру, т.і.

    разом з паспортом я отримав виборче право. у своє виправдення :) можу тількі сказати, що я близько п'яти років їм не користувався, я вважал, що моральне право обирати мають лише корінні мешканці, та ще ті, хто досить давно живе у цій країні.

    тому я зі співчуттям ставлюсь до поглядів автора, ставлю +1. до речи, я досить часто чую образливі слова про Україну та про все українське від деяких людей, неприємно це чути, але хай вони собі думають і кажуть все що їм завгодно, не маючи права обирати владу в Україні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".