МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ДЕНЬ МАТЕРІ. Наше буття - дзеркало наших цінностей.

05/08/2011 | Gorgan
Сьогодні день Матері! Здавалося б пересічна неділя.

Воно то й так, але неділя непересічна, Християнське свято Неділя Мироносиць, а також неофіційне свято День Матері. І припало ж цього року два свята на один день. Кожна із жінок, що йшли вранці в неділю до Гробу Ісуса Христа з миром для того. щоб намастити Його Тіло була також матір"ю. Чи не прекрасний день для вшанування всіх жінок.

Не даремно Біблія окремо виділяє саме жінок, які першими в недільний ранок ідуть до Гробу і отримують найважливішу вістку для християн, що "Воскрес Спаситель!" Так мило було Всевишньому, щоб першими вісниками Христового Воскресіння була жінка. Він нам вказує, що жінка не просто людина жіночого роду, але першовісник подолання смерті і повалення гріха. Чи не чудовий привід для вшанування усіх жінок за те, що їхні попередниці принесли таку вістку? Питають а за що вшановувати всіх жінок, яке сьогоднішня, емансипована жінка має відношення до тієї горстки жінок-єврейок, які випадково опинилися біля Гробу Воскреслого Христа і отримали цю вістку від Янгола.
Ну, якщо вдатися тут до порівняння цього Свята з 8 березням, то що і в який день ми беремося вшановувати. Сьогодні вшановуємо те, що горстка жінок-єврейок з благими намірами пішла до Гробу намастити пахощами Тіло Ісуса за старозавітними звичаями і отримали для нас доленосну вістку. 8 березня горстка жінок-єврейок (не найкращих представників цієї нації, та не найкращої репутації в суспільстві) підняли бунт за якійсь права в суспільстві, та ще з сатанинськими комуністичними ідеями. Порівнювати дуже легко, кожен вибирає своє, в залежності із пріоритетом цінностей своїх.

День матері. Яке чудове Свято. В Християнстві Матері відводиться чи не одна з центральних ролей, бо тільки завдяки Діві Марії ми отримали Спасителя і маємо можливість очиститися від найбільшого нашого тягаря - первородного гріха, а в додаток маємо можливість отримувати прощення щоденних гріхів. Завдяки Матері Божій ми відкуплені від смерті і отримали Життя Вічне!
В Ісламі мати також стоїть на одному з центральних місць. Коли спитали Пророка Магомета, де Царство Небесне, він коротко відповів - "Біля ніг Матері!".
Тисячоліттями людство розуміє, що роль матері - ключова в формуванні суспільства. Один вчений на Заході на якомусь симпозіумі сказав, що для того, щоб виховати доброго громадянина, необхідно ще з утроби матері прививати йому добрий смак, головно доброю музикою". Згодом, через кілька років він вибачився на черговому симпозіумі і поправив себе, він сказав, щоб виховати доброго громадянина, потрібно його матері ще з утроби прививати добрі звички!

І от перечитуючи новини Інтернету, переглядаючи різні ТБ інформації майже не знаходжу жодної інформації про сьогоднішній такий непересічний день в значенні формування цінностей суспільства. Приїхав Московський Патріярх про щось закликає вірних, щоб приближалися до Бога, щось час від часу говорить Президент (ревний Християнин) про Перемогу, про досягнення в Донецьку, тощо і майже жодного слова, чи радше жодного слова про потребу вшанувати жінок саме сьогодні на честь того, що кожна з них покликана Богом бути джерелом життя майбутнього, що кожна з них покликана народити майбутнього громадянина, майбутнього доброго Християнина, ба чи навіть і доброго Мусульманина.

Задаюся питанням, а українська жінка хотіла б бути вшанована на честь свого покликання бути матір'ю, на честь жінок-єврейок Мироносиць, що принесли світу головну вістку, що Воскрес Господь, що Життя перемогло смерть! Чи вони і надалі готові, щоб їх вшановували на честь жінок-єврейок, що підняли бунт на сатанинських ідеях, на честь жінок-повій. що вийшли 8 березня на вулиці відстоюючи свої права в суспільстві?

Мабуть, кожна людина прагне вшанування згідно цінностей, які вона сповідує. А наші цінності - це "підвалини" на яких ми будуємо майбутнє нашого суспільства. На яких цінностях ми вшануємо жінку-матір, такого громадянина вона народить для суспільства!

Іван Філіпович

Відповіді



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".