МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хмельницька "Свобода" пікетувала сесію обларади з приводу ситуації на ринку закупівлі молока

05/18/2011 | UPA_Podilya
18 травня 2011 року Хмельницька обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" пікетувала чергову сесію Хмельницької обласної ради та Хмельницьку обласну державну адміністрацію. Вимога пікету – жорсткий контроль за закупівельними цінами на молоко з боку обласної влади та Антимонопольного комітету, а також упровадження відкритих аукціонів із закупівлі молока у населення за принципом: сировинна база дістанеться тому заводу, котрий дасть найкращу ціну і найкращі умови для розвитку молочного скотарства.

Фракція "Свободи" наполягала на включенні до порядку денного сесії питання про низькі закупівельні ціни на молоко. Однак регіональна більшість виступила проти. Зрештою, депутати-свободівці, завдяки тиску громади, яка скандувала на вулиці: "Геть молочну мафію!", таки домоглися розгляду питання низьких закупівельних цін на молоко. Результатом стало звернення до Кабінету міністрів.

Крім того, фракція ВО "Свобода" в облраді розповсюдила заяву обласної організації "Занижені закупівельні ціни на молоко – злочин проти селян!". Її з трибуни озвучив депутат-свободівець Ігор Сабій.

Наводимо текст заяви повністю.

"Хмельницька обласна організація ВО "Свобода" висловлює глибоку стурбованість ситуацією на ринку закупівлі молока. За повної бездіяльності влади закупівельники на власний розсуд встановлюють занадто низькі ціни на молоко, ігноруючи інтереси селян. Щомісяця ціна, котру платять селянам, знижується, тоді як у крамницях молоко вже коштує по 8-9 грн. за літр. Особливо безсовісним є спосіб розрахунку за отримане молоко: заготівельники повідомляють ціну за вже здане молоко на початку наступного за розрахунковим місяця, як правило, така ціна щораз менша.

На важкій щоденній праці селян перекупники нагрівають руки і накопичують капітали. Така цінова політика у молочній галузі знищує молочне скотарство. Селяни продовжують вирізувати корів, оскільки не бачать сенсу їх утримувати. Корова-годувальниця, яка була одним із символів українського села, може відійти у минуле. Адже "молочники" поставили селян у ситуацію, коли їх молоко є дешевшим за воду. Для селянина кошти, отримані за молоко, є єдиним заробітком і дають йому можливість виживати за умов безвідповідальної політики щодо сільського господарства.

Постанову Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2009 року про встановлення мінімальної ціни на рівні 2,12 грн. за літр ігнорують. У молочні галузі працюють свої закони – закони нахабства і наживи на чужій праці.

Влада бездіяльна, вона не захищає селян, не впливає на ситуацію, чим, фактично стала на бік заготівельників. А ті заходи, яких вживають перед телекамерами, для журналістів, є нічим іншим, як дешевою показухою та імітацією діяльності, адже закупівельні ціни від того не зростають, а залишаються на критично низькому рівні. Керівництво молокопереробних підприємств, яке знімає "вершки" у вигляді надприбутків і наживається на важкій праці селян, належить переважно до Партії регіонів, її сателітів і є депутатами місцевих рад. Такі от вони – "покращувачі життя вже сьогодні".

Чинна влада вже відзначилася ввезенням китайської кормової гречки. З таким ставленням до молочного тваринництва нас може очікувати завезення молока з якоїсь екзотичної країни. Сьогодні по всій області відбуваються сходи сіл, проходять сесії місцевих рад, де головним питанням є неприпустимо низькі закупівельні ціни на молоко.

Категорично проти цієї ситуації на ринку заготівлі молока виступили учасники сходів сіл Деражнянського, Летичівського, Ярмолинецького, Красилівського, Кам'янець-Подільського, Старосинявського, Теофіпольського, Полонського, Новоушицького, Віньковецького районів. Відреагували на ситуацію і сесії місцевих рад.

У багатьох населених пунктах селяни оголосили бойкот заготівельникам з 18 по 20 травня 2011 року. У такій ситуація необхідне втручання обласної ради як представницького органу. Ми повинні змусити заготівельників встановити адекватні ринкові ціни на молоко. ВО "Свобода" наполягає на негайному укладенні договорів селян із заготівельниками з обов'язковим пунктом про мінімальну ціну.

Хмельницька обласна організація ВО "Свобода" вимагає жорсткого контролю за закупівельними цінами на молоко з боку обласної влади та Антимонопольного комітету.

Ми наголошуємо на необхідності запровадження відкритих аукціонів із закупівлі молока у населення. Саме таким чином можна уникнути остаточного зубожіння селян та занепаду молочного скотарства не тільки у Хмельницькій області, але й по всій Україні. Аукціон має діяти за принципом: сировинна база дістанеться тому заводу, який дасть найкращу ціну і найкращі умови для розвитку молочного скотарства. Починати торги на аукціоні варто з 3 грн/л. молока влітку і 4 грн/л. узимку. При цьому обов‘язковим має бути контроль вихідної продукції на відповідність стандартам", – наголошено у заяві.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".