МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Поінвестували - та й годі, можете бути вільними ....(/)

01/11/2012 | Мартинюк
УНН
Китай відмовиться від залучення іноземних інвестицій у виробництво автомобілів
Автор: Олена Кедич
10 січня | 03:56

ПЕКІН. 10 січня. УНН. Нові правила відносно іноземних інвестицій, згідно з якими складальні автомобільні виробництва в Китаї виключаються зі списку "заохочуваних" галузей для іноземних інвесторів, наберуть чинності 30 січня, повідомляє у вівторок газета "Чайна дейлі".

В той же час, згідно з цими правилами, розробленим Китайським комітетом із розвитку і реформ і міністерством комерції КНР, виробництво автодвигунів, науково-дослідницькі, дослідно-конструкторські і технологічні роботи у галузі автопромисловості залишаються у списку "заохочуваних" для інвесторів з-за кордону.

Вперше в цей список додані такі напрями, як виробництво акумуляторів і електричних двигунів.

На думку офіційних осіб, проблемою китайського автопрома є недостатня кількість власних розробок і національних брендів, особливо у середньому і верхньому ціновому сегменті. Продажі автомобілів китайських марок складають менше 30% від загальних продажів седанів, свідчать останні дані Китайської асоціації автовиробників.

Джерело: УНН

Відповіді

  • 2012.01.11 | Арій.

    Логічно. В Китаї панують націократи, тож ВОНИ використовують іноземців (і їхні інвестиції),

    а не навпаки.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.01.11 | Боббі

      Вони там і під час Культурної революції та Стрибка вперед також панували?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2012.01.11 | Мартинюк

        Я би все таки зосередився на особливостях автобізнесу

        Більшість експертів солідарні в тому що чи не найбільша складова прибутків автобізнесу це те що отримується в якості "націнки" на бренд. Навіть якщо ця націнка не дуже велика внаслідок нерозкрученості і новизни бренду вона все одно залишається найменш затратною частиною вартості авто - фактично це реклама. З другого боку право власності на бренд дисциплінує автовиробника і стимулює його вкладати у технології та служби сервісу.

        Що зробили китайці - вони зараз вельми елегантно "застрибують" на вершину "харчового циклу" автопрому, монополізуючи за собою перспективи володіння кінцевими брендами того що буде вироблятися і експортуватися з Китаю, залишаючи в тім відкриті двері для подальшого імпорту технологій в галузі запчастин, моторів ( тобто найважливішого).

        Гадаю у китайських митців технологічних воєн варто повчитися .
        В Україні на жальт до недавнього часу робилося все окрім кінцевого бренду .
        Своє було цілеспрямовано знищено. ("Славута" - розробка перших років незалежності - не пізніше 1992 року).
        Як це не дивно але на обкатаній та добре відрегульваній Таврії можна кататися із витратою 4,5 літра на трасі. Однак все це було знято з виробництва оскільки конкурувало із "збиральними" Ланосами, Опелями та Шевроле на які Автозаз отримував ті самі пільги що й на повністю вітчизняні марки.
      • 2012.01.11 | Арій.

        Тоді в них був маоїзм, а зараз - денсяопінізм. Не плутайте ці речі.

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2012.01.11 | Боббі

          То у них деньсяопізм чи націократія чи бюрократія?

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2012.01.11 | Мартинюк

            Я б радив цю проблему розглядати не макроекономічно а так би мовити мікроекономічно.

            З погляду макроекономіки , а особливо макроекономіки великих розвинутих країн ;) будь яка інвестиція це добре, а будь яка спроба країни що розвивається цим покерувати це погано.
            З другого боку економічно розвинуті держави самі активно втручаються і регулюють економічні та інвестиційні процеси і в себе і вкраїнах куди інвестується...

            Просто це не кидається у вічі бо робиться більш фахово і делікатно, хоча за масштабами , наприклад грошовими, ці втручання на порядки перевершують те, про що могли б помріяти найцентралізованіші і "найдержавніші" національні економіки.

            Я абсолютно не мав наміру заперечувати значення і роль зарубіжних інвестицій . Я лише звернув увагу що у тій "музичці" яку зараз грають провідні китайські економічні стратеги помінялися деякі тональності та інструменти оркестру, і що це на мою думку звучить досить непогано. Звісно "добре звучить" не для провідних світових автовиробників, а для самих китайців.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2012.01.11 | Боббі

              та до вас у мене зауважень немає, я до Арія

              бо у нього що звучить добре — то націократія, а що погано — то вже що завгодно, але не націократія.

              Трохи нагадує світогляд Шутера. Тільки в того замість націократії є вічна мудрість соціал-демократів з країн золотого мільярду, які, на відміну від українських ультра-лібералів встановили справедливі високі податки.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2012.01.11 | Shooter

                маладца! типова метода "ультра"-щось

                На городі Бузина, а язик чешеться.


                Боббі пише:
                > вічна мудрість соціал-демократів з країн золотого мільярду, які, на відміну від українських ультра-лібералів встановили справедливі високі податки.

                :) От як поясните -

                а) чому в країнах з найвищими в світі податками (Данія, Швеція) справи йдуть суттєво краще ніж в країнах з найжичими в світі податками (наприклад, Чад, Ангола)
                та
                б) чому ті ж згадані дві країни входять в десятку найліберальніших економік світу (нагадаю - Ви сам колись наводили ці дані)

                - тоді приходьте - поговоримо.

                Поясните, звісно, для себе. ;)
              • 2012.01.11 | Мартинюк

                Найцікавіше що я вважаю наприклад Данію чи Канаду не соціал-демократіями

                а прикладами дуже успішної розбудови сучасного капіталізму . Так би мовити розвинутий капіталізм з людським обличчям ;) .

                Як на мене капіталізм це не виключно ринок , а головним чином витончена корпоративна форма організації виробництва і розподілу - в Данії громадяни без "жаби" платять нехилі податки тому що бачать, що це все ж таки не вкидання грошей в бездонну і безадресну грошову бочку, а в 60% виплати в конкретні цільові фонди і програми, які приносять користь цьому громадянину майже негайно.
                Решта 40 % абсолютно прозоро і раціонально розподіляється та витрачається на якісь спільні національні витрати , такі як оборона, освіта чи підтримання порядку.

                Досих пір не можу забути лекції одного канадського професора ( до речі українця за походженням ) в якій той наглядно і покроково продемонстрував як можна абсолютно ринковими методами ( акціями, позиками, облігаціями) втілити в конкретне будівництво моста через ріку, конкретну користь від побудови якого, котру потім отримають місцеві жителі і підприємці.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2012.01.11 | Shooter

                  Ну це вже "лексика". З арґументами ж я погоджуюся.

                  Не забуваючи нагадати, у принципі, що каптіалізм також в Латинській Америці чи Африці.

                  Але є, звісно, капіталізм - і капіталізм.
          • 2012.01.11 | Арій.

            Денсяопінізм - це така в них форма націократії

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2012.01.11 | Боббі

              а не партократії випадково?

              цікаве поєднання теоретично інтернаціоналістичної комуністичної ідеології в умовах наскрізь корумпованої однопартійної авторитарної системи з "НАЦІОкратією"...
  • 2012.01.11 | Shooter

    Не побачив цього

    Побачив лише зняття пільгового режиму для галузі яка "стала на ноги".

    Зовсім інша річ в порівняння з Вашим описом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.01.11 | Мартинюк

      Не можна було побачити те, чого не було

      Опису не було - була більш менш суха і професійна журналістська інформація. Погоджуватися чи не погоджуватися з тим що "в Китаї грім вбив корову" просто безглуздо.

      Певні роздуми щодо цього ( які втім також не можна назвати описом ) викладені мною ось тут http://www2.maidan.org.ua/n/free/1326285549 . Якщо Ви не згодні з чимось із цього (підозріваю що -1 це Ваша оцінка :) ) то прошу висловитися більш конкретно ...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2012.01.12 | Оk

    а нада так Re: Поінвестували - та й годі, можете бути вільними ....(/)

  • 2012.01.12 | Pest Control

    Проекція блакитних мрій Мартинюка

    Він би теж із задоволенням повизначав, куди кому інвестувати, а не дають.
    А комуняцькі чиновники безсумнівно знають, куди треба і куди не треба інвестувати - доведено хоча б новенькими містами-мільйонниками, які стоять порожні, та швидкісними потягами, які їздять порожні й приносять багатомільярдні збитки щорічно. Але простим китайцям ті гроші все-одно не потрібні, то ж хай хоч бюрократи потішаться.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.01.12 | Мартинюк

      Звичайний "вошизм"

      Те що Ви пропагуєте називається "вошизм" , тобто ідеологія що аби щось виникло потрібно абсолютно нічого не робити. Але від цього чомусь заводяться виключно воші.

      Наші комуністи до речі з великим задоволення практикували цей "вошизм" у 90 роках і пізніше зворушливо поєднуючи запеклу боротьбу за збереження памятників ленінізму з всебічним заохоченням хаотичного дерибану і занепаду державної власності (як умови і стимулу до згаданого дерибану).

      Як це не дивно але філософія "недіяння", тобто даосизм це інтелектуальний продукт Китаю. Однак китайці , навіть даосисти вельми діяльні - для того аби в майбутньому зекономити зусилля на ліквідацію наслідків деяких бвидів бездіяльності в теперішньому.

      Звісно Китай це погано, але не тому що утискає демократію, а тому що не дозволяє собою керувати МВФ і намагається це робити сам.

      От Малі чи Ліберія це круто ... Полігон ліберал-більшовицького вошіанства
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2012.01.12 | Pest Control

        Воші - це далеко не настільки шкідливо, як бюрократи, які "щось роблять"

        Проти вошей є ефективні хімзасоби, а проти бюрократів поки не винайшли.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".