МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А що таке олігарх?

02/24/2012 | неВільний радикал
Прошу. дайте відповідь.

Відповіді

  • 2012.02.24 | Koala

    Емоційна оцінка багатої людини

    Десь бачив навіть таке: "в кожному містечку можна знайти 3-4 місцевих олігархів, які захочуть щось там підтримати..."
  • 2012.02.24 | damoradan

    це заможна людина, яка збільшує свій капітал значою мірою за рахунок

    зв'язків у владі, або прямого контролю над певними інститутами державної або місцевої влади, силовими органами, судами та ін. При цьому владні структури надають підприємствам олігарха несправедливі преференції або здійснюють пряму передачу активів на користь цих підприємств, що часто супроводжується спробами приховати інформацію про ці дії від громадськості. Силові органи та суди допомагають олігарху здійснювати рейдерські захвати активів інших власників.

    Дільність олігарха завжди пов'язана із корупцією, як економічною (хабарництво), так і політичною (підкуп обраних депутатів).

    Олігарх зазвичай є людиною широко відомою у регіоні, де він веде свою діяльність, часто дає інтерв'ю, займається благодійністю, у масовій свідомісті українця має статус скоріше "поважної та успішної людини", ніж злочинця.
  • 2012.02.24 | Kohoutek

    Re: А що таке олігарх?

    В традиційному політичному смислі - "людина, що належить до невеликої групи, які править, але не обирається народом".

    В найбільш розповсюдженому сучасному пострадянському смислі термін "олігарх" поступово став означати просто багатого та впливового бізнесмена, на лаври його переосмислення і популярізації претендував Б. Березовський.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.02.24 | Sviatoslav D

      Традиційний політичний сенс у нас намагаються протиставити "нетрадиційному". З 1917 р.

      Kohoutek пише:
      > В традиційному політичному смислі - "людина, що належить до невеликої групи, які править, але не обирається народом".

      За основоположником цього терміну, "олігархія" - "влада небагатьох".
      Він розглядав олгархію, як гірший варіант "аристократії" - "влади кращих", яка передається у спадок. Олігархами є невелике коло людей, які здійснюють владу у тому числі і судді, чи воєначальники, наприклад. Здобуття ними влади не має прямого стосунку до їх майнового статусу. Своі пацани, карочє...
      Правління багатих називається "плутократією".
      Сучасніші теорії відносять до олігархій і владу компартійної номенклатури (не плутати з бюрократією), і владу коипрадорної бізнес-еліти у пост колоніальнихкраїнах третього світу (як у нас, наприклад). З сокового часу в наше "нетрадиційне" уявлення вклали розуміння олігарха, як буржуя-міліонщіка який має реальну владу через представників так званої буржуйсько демократії, які від нього залежні, а сам при цьому не займає державних посад.
      Як не крути, а олігархія та демократія є різними системами влади, то ж кляті буржуї своїх називають, як завгодно - і магнатами, і тайконами (запозичене з японської), і баронами (індустріальними), а ось наших пацанів називають олігархами. І це правильно. Вони самі не проти, та й громадськість призвичаїлася.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2012.02.24 | Sych

        В реальності будь-яка система держвлади є олігархією.



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".