МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ТЕХНОПОЛІС ПОТРАПИВ В ПОЛЕ ЗОРУ РЕЙДЕРІВ

03/30/2012 | Микола Правдолюб
В країні провідною компанією, що здійснює постачання та продаж ектро та побутової техніки є компанія «Технополіс».
Мешканці та гості Києва, зокрема жителі Микільської Борщагівки, вже звикли що протягом останніх 9 років невід’ємною частиною колишньої території заводу ВО «Електронмаш», що знаходиться у м. Києві по вул. В.Окружна 4 є магазин побутової техніки «Технополіс». Весь цей час «Технополіс» працює та продовжує втілювати свою ідею, стосовно забезпечення максимально широкого асортименту техніки, щоб кожен покупець знайшов все, що потрібно, під одним дахом.
Не зважаючи на численні позитивні реформи, що відбуваються в Державі, в тому числі судової реформи 2010 року, яка направлення на запобігання спробам рейдерського захоплення майна підприємств, починаючи з квітня 2011 року триває рейдерське захоплення майна компанії «Технополіс», що вже призвело до позбавлення компанії права власності на будівлю магазину побутової техніки, що знаходиться у м. Києві вул. В.Окружна 4.
У квітні 2011 року компанія «Технополіс» набула право спільної власності на будівлю за адресою: м. Київ, вул. Велика Кільцева 4, в якій розміщений найбільший магазин з продажу еклектро та побутової техніки.
В той же час колишній «володілець» будівлі ТОВ «Боедем» в особі керівника Черепанова В.О. почав здійснювати всілякі протизаконні заходи з метою привласнення майна належного компанії «Технополіс».
У червні Черепанов В.О. в особі підконтрольної офшорної компанії Ферта Голдінг ЛТД зареєстрованої у республіці Сейшели, ініціював судовий розгляд справи у Дніпровському районному суді м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області. Місце розгляду справи було обрано не випадково, оскільки компанія «Технополіс» не має своїх представництв у даному місті та позбавлена можливості дізнатися про судовий розгляд справи.
Предметом розгляду справи було стягнення не повернутої позики у розмірі 2 000 000 грн, яку Черепанов В.О. отримав від офшорної компанії Ферта Голдінг ЛТД, при цьому у якості забезпечення виконання грошового зобов’язання Черепанов В.О. обрав будівлю магазину компанії «Технополіс», що знаходиться у м. Києві по вул. В.Окружна 4.
На першому ж судовому засіданні офшорна компанія Ферта Голдінг ЛТД та компанія Черепанова В.О. (ТОВ «Боедем») уклали мирову угоду на врегулювання спірних відносин. Згідно з умовами мирової угоди компанія Черепанова В.О. (ТОВ «Боедем») передала у власність офшорній компанії Ферта Голдінг ЛТД будівлю магазину компанії «Технополіс», що знаходиться у м. Києві по вул. В.Окружна 4.
В подальшому підконтрольна Черепанову В.О. офшорна компанія Ферта Голдінг ЛТД подала до Київського БТІ документи на реєстрацію за собою будівлі магазину компанії «Технополіс», що знаходиться у м. Києві по вул. В.Окружна 4.
Звісно Київським БТІ було відмовлено у реєстрації вказаної будівлі за компанією Ферта Голдінг ЛТД.
З метою завершення «випрацюваного механізму» позбавлення права власності, компанія Ферта Голдінг ЛТД звернулася до місцевого Якимівського районного суду Запорізької області з вимогами до Київського БТІ зареєструвати право власності на майно належне компанії «Технополіс».
Зауважуємо, що згідно з вимогами існуючого в Україні законодавства справа щодо зобов’язання Київське БТІ зареєструвати право власності повинна була розглядатися у Окружному адміністративному суді м. Києва (за місцем знаходження відповідача).
Але, з метою приховання своїх злочинних намірів щодо привласнення майна компанії «Технополіс», позов рейдерами було подано до районного суду Запорізької області, яким було прийнято рішення зобов’язати Київське БТІ зареєструвати право власності офшорної компанії на будівлю належну компанії «Технополіс».
Таким чином, фактично була завершена перша спроба Черепанова В.О. привласнити собі налагоджений бізнес компанії «Технополіс».
У жовтні 2011 року компанія «Технополіс» дізналася про позбавлення її права власності на будівлю найбільшого магазину побутової техніки у м. Києві по вул. В.Окружна 4, та як власник будівлі звернулася до відповідних місцевих судів з заявами про скасування не правомірних рішень.
На початку грудня 2011 року заяви компанії «Технополіс» були задоволені, безпідставні рішення судових органів Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області та Якимівського районного суду Запорізької області були скасовані тим ж самими судами.
Таким чином, була зупинена спроба незаконно позбавити компанію «Технополіс» майна.
Але це не зупинило «підприємливих ділків», і вже у середині грудня 2011 року компанія Черепанова В.О. (ТОВ «Боедем»), використовуючи у якості беззаперечного доказу вже скасовані судові акти Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області та Якимівського районного суду Запорізької області звернулася до Київського апеляційного господарського суду з заявою про скасування судового рішення на підставі якого компанія «Технополіс» набула права власності на будівлю магазину, що знаходиться у м. Києві по вул. В.Окружна 4.
Взявши за основу документи (скасовані судові рішення) подані Черепановим В.О., Київський апеляційний господарський суд позбавив компанію «Технополіс» права власності на будівлю магазину, що знаходиться у м. Києві по вул. В.Окружна 4 та передав вказану будівлю до компанії Черепанова В.О. - ТОВ «Боедем».
Таким чином була завершення чергова спроба привласнення майна компанії «Технополіс».
Це не перша спроба Черепанова О.В. не законним шляхом набути право власності на майно належного іншим особам, в тому числі Державі в особі Державного виробничого об’єднання «Електронмаш».
Так, ще у 1992 році з початку засування компанії «Боедем» основним її засновником виступало, що володіє в цілому 65 % частки в статутному капіталі товариства, було Державне виробниче об’єднання «Електронмаш» на чолі з беззмінним директором Мовою В.І. Директором компанії «Боедем» був Черепанов В.О., який одночасно був посадовою особою ВО «Електронмаш».
У 1996 році Державне виробниче об’єднання «Електронмаш» було виключено з числа засновників компанії «Боедем», при цьому при виході зі складу учасників «Боедем», Державне ВО «Електронмаш» мало було отримати 181 082 850 000 (сто вісімдесят один мільярд вісімдесят два мільйони вісімсот п'ятдесят тисяч) українських карбованців.
Натомість отримало лише 20 192 000 000 українських карбованців.
Збиток державі в особі Державного виробничого об’єднання «Електронмаш» склав 160 890 850 000 (сто шістдесят мільярдів вісімсот дев'яносто мільйонів вісімсот п'ятдесят тисяч) українських карбованців, що в перерахунок на гривні склав біля 1 млн. 700 тисяч грн.
Одразу після виходу Державного виробничого об’єднання «Електронмаш» зі складу учасників компанії «Боедем», Черепанов В.О. уклав договір з директором ВО «Електронмаш» Мовою В.І. про продаж нерухомого майна належного Державному об’єднанню за ціною, що явно не відповідала ринковій вартості - 800 тис. грн.. за будівлю у м. Києві площею 10 220 кв.м.
В подальшому, у різних роках, Черепанов В.О., як директор компанії «Боедем» ще двічі придбавав у Мови В.І. , як директора ВО «Електронмаш» нерухоме майно за явно заниженими цінами.
Вказані «махинації» з Державним майном можливо було здійснити лише при зговорі двох керівників підприємств Черепанова В.О. та Мови В.І., які були одночасно членами Ради директорів компанії «Боедем» та посадовими особами ВО «Електронмаш».
У 2010 році факти щодо правомірності використання компанією «Боедем» нежитлових приміщень у м. Києві по вул. В.Окружна 4 перевірялися прокуратурою Київської області, яка за результатами перевірки встановила відсутність права власності компанії «Боедем» на вказану будівлю.
Не зважаючи на це, ТОВ «Боедем» всілякими шляхами намагається узаконити право власності на вказану будівлю в тому числі шляхом рейдерського захоплення, використовуючи підроблені документи та судові акти, які втратили свою чинність.

Відповіді

  • 2012.03.30 | zmej_gorynych

    То що треба робити? Re: ТЕХНОПОЛІС ПОТРАПИВ В ПОЛЕ ЗОРУ РЕЙДЕРІВ

    Я так і не зрозумів дві основні речі:

    1. Стаття відображає, чи ні дійсний стан речей?
    - якщо так - то бігом в суд! Тим більше, що автор захоплюється "позитивними реформами, котрі відбулися в Україні, починаючи з 2010 року"
    - якщо ні - то кому і нах тут потрібні висери всяких лоббістів чужих мільйонерів?

    2. Власне, а яка мета статті? На що аффтар сподівається? Що плебс зараз дружніми рядами побіжить з вилами та сокирами на захист якогось мільйонера, котрий раптом попав в немилість до провладних мільярдерів?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".