МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Уряд Ассада в Сирії є в руках племени Алавітів, що становить 10 відсотків населення.

04/10/2012 | hrushka
Христіяни та Друзи піддержують уряд, однак разом це далеко не до 50 відсотків населення,

тому уряд користуєтсья сильними утисками населення, щоби задержатись при владі ...

Відповіді

  • 2012.04.10 | charly3091

    Re: Уряд Ассада в Сирії є в руках племени Алавітів, що становить 10 відсотків населення.

    А в руках якого племені уряд України?
  • 2012.04.11 | Bogun

    Дуже схожа ситуація у нас, тільки у нас влада знаходиться у іншої нац. меншини до якої також

    липнуть місцеві яничари...
  • 2012.04.11 | Мартинюк

    Це християни, яких колись силоміць навертали у іслам

    Вона так і залишилися десь посередині між християнством і та шиїтським ісламом, який у свою чергу є більш християнізованім варіантом віри в єдиного бога у порівнянні із суннізмом.

    Найрадикальніші - це ваахабітські течії суннізму, які насправді не є якимсь прямимим лініями від "пророка Муххамеда" а своєрідним ісламським "протестанством".

    Саудівські вахабіти у свій час поруйнували по всій Аравії всі могили різних мусульманських святих і навіть памятні камені які увічнювали перебування пророка Мухамеда в різних місцях. Але найгірше - це спалення великої ісламської біліотеки, започаткованої самим пророком Муххамедом - це катастрофа на рівні спалення прихильниками єпископа Климента знаменитої Александрійської Біліотеки. Адже задяки Муххамеду в ісламі було запроваджено заборону на знищення БУДЬ-ЯКИХ писаних текстів . Якийсь зіпсований чи "сумнівний" текст щонайбільше міг би бути "захований на збереження" згідно певної процедури.
    Завдяки цьому Європа змогла була поновно відкрити для себе Арістотеля та інших грецьких мислителів, оскільки ранні християни вважали все що не було Ббілією та Євангелієм - єретичним писаннями.
    Очевидно що "бібліотека Пророка" у Мецці також мала якісь унікальні тексти доісламського періоду, Однак вона була знищена після приходу до влади в Аравії нинішньої династії Саудів на межі 18-19 сторічь.

    Тепер про алавітів - до своїх святих писаннь крім Корану вони також включають Біблію, Євангелія і навіть твори Платона і ще деяких філософів. Також вони святкують декілька великих християнських свят - наприклад Трійцю.
    За свідченнями французів, які взяли під контроль Сірію після
    І Світової війни - алавіти в даному регіоні були єдиною етнічною групою, придатною до військової та адміністративної служби. Алавіти розмовляють арабською говркою, яка зберегла багато від арамейської мови - рідної мови Ісуса та діви Марії.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2012.04.11 | Kohoutek

      Вони такі ж християни, як турки

      Мартинюк пише:
      > Вона так і залишилися десь посередині між християнством і та шиїтським ісламом, який у свою чергу є більш християнізованім варіантом віри в єдиного бога у порівнянні із суннізмом.
      Нічого християнського в шиїзмі немає і не було. Шиїти розділилися з суннітами винятково за політичними уподобаннями (перші вважали, що наслідувати халіфат мають тільки потомки Мухаммада, другі підтримали чинного халіфа), потім вже накопичилися і богословські розбіжності.

      Алавіти - ісламська секта (точніше, декілька споріднених сект), яка засвоїла деякі ідеї та традиції з християнства та гностицизма. Таких (квазі)ісламських сект на Близькому Сході існує декілька - крім алавітів також ісмаїліти, друзи, алі-ілахі.

      > Тепер про алавітів - до своїх святих писаннь крім Корану вони також включають Біблію, Євангелія і навіть твори Платона і ще деяких філософів. Також вони святкують декілька великих християнських свят - наприклад Трійцю.
      Релігійні засади алавітів достеменно невідомі. Святим Писанням для них є Коран, велике релігійне значення мають деякі шиїтські богословські збірки. Біблію (а Євангелія, взагалі-то, є складовою частиною Біблії) вони святим письмом, наскільки відомо, не вважають, хоча справді вшановують Христа, Богоматір та деяких християнських святих (що теоретично притаманно ісламу взагалі), а також святкують деякі християнські свята та іранський Навруз.

      > Алавіти розмовляють арабською говркою, яка зберегла багато від арамейської мови - рідної мови Ісуса та діви Марії.
      Арамейською мовою досі розмовляють ассирійці. У алавітів власної мови немає, вони розмовляють мовою того народу, до якого належать - арабською, курдською, турецькою.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2012.04.11 | Мартинюк

        Якщо силоміць "навернули" то вони дійсно зараз не християнами ...

        Християнські мотиви в шиїзмі є - це культ стражданнь Алі, якого вбили ( чи замучили) "предки суннітів". Все це щороку, з суто християнською детальністю та натуралізмом подається під час шиїтських світ та обрядів - люди плачуть, шмагають себе батогами, тобто ідентифікуються з муками Алі, так само як християни з Христом в його стражданнях.

        Загалом це мій власний висновок - вперше я зрозумів це коли дивився по супутнику вражаючий прямий репортаж з якоїсь шиїтської мечеті в Іраку. Судячи зі всього це було якесь ключове шиїтське "свято", приурочене до дати стражданнь і смерті Алі. Драматичність нагнітання емоцій просто вражає - тут навіть християни залишають позаду... До речі шмагання самих себе батогами нагадує російську секту "хлистів". Однак мазохістичні емоції дививижно балансують із готовністю в будь який момент перейти в емоції агресії та насильства.
        Райони шиїзму - це райони де перед ісламом було поширене несторіанське християнство, гноститцизм та маніхейство , яке вважало себе наступником християнства.
        Припускаю що що ідея стражданнь та позбавлення від них внаслідок "правильної віри" перешла у шиїзм саме від новонавернутих в іслам християн.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2012.04.11 | Kohoutek

          Re: Якщо силоміць "навернули" то вони дійсно зараз не християнами ...

          Мартинюк пише:
          > Християнські мотиви в шиїзмі є - це культ стражданнь Алі, якого вбили ( чи замучили) "предки суннітів". Все це щороку, з суто християнською детальністю та натуралізмом подається під час шиїтських світ та обрядів - люди плачуть, шмагають себе батогами, тобто ідентифікуються з муками Алі, так само як християни з Христом в його стражданнях.
          Чому, власне, християнські? Про культ Кібели що-небудь чули?

          Ви занадто багато уваги приділяєте християнству. Особливе значення воно набуло тільки тоді, коли стало державною релігією Римської Імперії, і в перші сторіччя по тому - тільки на території цієї імперії та у найближчих регіонах. А християнство, в свою чергу, багато чого запозичило у конкуруючих культів - зороастрізму, мітраїзму тощо. Вплив християнства на іслам незаперечний - врешті-решт, пророк Іса, мир йому, є безпосереднім попередніком Мухаммада, мир йому також, - але не такий вже і великий порівняно хоча би з юдаїзмом, який є батьком обох пізніших релігій.

          > Загалом це мій власний висновок - вперше я зрозумів це коли дивився по супутнику вражаючий прямий репортаж з якоїсь шиїтської мечеті в Іраку. Судячи зі всього це було якесь ключове шиїтське "свято", приурочене до дати стражданнь і смерті Алі. Драматичність нагнітання емоцій просто вражає - тут навіть християни залишають позаду...
          Це ще треба уточнити, якими були християнські обряди і традиції в ті часи і в тих місцевостях, де вони могли вплинути на іслам. Те, що ми бачимо в сучасних християнських церквах, складалося поступово, і першохристиянські звичаї інколи дуже відрізняються від сучасності. Не факт, що культ мучеництва вже тоді був настільки розвинутий, як зараз. Та й зараз він поділяється зовсім не всіма християнами. Розпинати себе на хресті, наприклад, додумалися тільки філіпінці у ХХ ст.

          > Райони шиїзму - це райони де перед ісламом було поширене несторіанське християнство, гноститцизм та маніхейство , яке вважало себе наступником християнства.
          Шиїзм зародився в Іраку, де послідовники цих релігій завжди були меншістю. Гностицизм же взагалі - елліністична за походженням і дохристиянська ідеологія, християнство запозичувало у гностиків так само, як і решта релігій.

          > Припускаю що що ідея стражданнь та позбавлення від них внаслідок "правильної віри" перешла у шиїзм саме від новонавернутих в іслам християн.
          Хто зна, вони й самі цілком могли до цього додуматися або запозичити у язичницьких культів. Можливо, і християнство мало якийсь вплив, але я не згадую, щоб у християнстві культ мучеництва колись набирав такої сили, як в шиїзмі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2012.04.11 | Лермонтов

            "...щоб у християнстві культ мучеництва..." - це суть християнства!

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2012.04.12 | Kohoutek

              А я думаю, все ж таки віра в Христа як месію та боголюдину.

  • 2012.04.12 | Арій.

    З точки зору протистояння суннітській експансії - алавітів потрібно би підтримати.



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".