МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Перша літературна/книжкова кавярня у Харкові

08/14/2004 | Обережний герой
Чи перше, яке я знаю. Назва "Книжкова арка", центр міста, вул. Донець-Захаржевського, 4, біля старої компьютерної крамниці МКС, біля метро "Радянська". Двоповерховий чепурненький заклад, на першому поверсі книжки, на другому книжки і столики з стільцями. Другий поверх поки був зачинений. Розмір чималенький, достатній, хоча може трохи менше від BOOKS на Сумській. Людей поки мало, але почали зявлятися. Ціни помірні, можливо навіть не вищі від книжкового базару, хоча напевне це сказати не можу.

Відповіді

  • 2004.08.14 | otar

    а як там з українськими книжками?(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.14 | Обережний герой

      Поки не дуже роздивився

      Нову книгарню треба опановувати кылька днів, щоб втлумати, що де розташовано. Кілька україномовних книжок я бачив. Можливо там якраз реалізовано рівноправність україно- та російськомовних книжок на відміну від резервацій україномовних книжок, яку я помітив у інших книгарнях. Тобто коли україномовні книжки розташовуваються не в тематичних розділах, а зібрані докупи, як книжки французською мовою, наприклад. Рівноправна модель справедливіше. Якщо це сучасна україномовна книжка, її місце в розділі сучасної літератури поруч з російськомовними. Звичайно за умови кількісної переваги російськомовних книжок україномовні книжки виглядають розпорошеними і якщо поставити завдання шукати саме україномовні книжки, знайти їх важко. Але якщо людина двомовна, їй пофіг, якою мовою надруковано книжку. Поки це як на мене крок уперед україномовної літератури порівняно з резерваціями. Можливо, колись російськомовні книжки опиняться в резерваціях :-). Та до цього ще як до Києва рачки і, можливо, це взагалі непотрібно.
  • 2004.08.15 | Анетта

    Re: Перша літературна/книжкова кавярня у Харкові

    Буду дуже вдячна, якщо напишете мені телефон і контактну особу з цієї кавярні, яка саме контролює наповнення книжками і звітністю.Могли б запропонувати всі кальварійські книжки
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.15 | Обережний герой

      Особу не гарантую

      телефон спробую. А що у вас агента з розповюдження книжок у Харкові немає? Велике одначе місто і ринок чималий. Хоч Ви десь і казали, що тут російськомовних забагато.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.16 | Анетта

        Re: Особу не гарантую

        Я розумію що велике і що російськомовне, але ж ми не можемо тримати торгову сітку у власному видавництві.Це дуже нерентабельно і робиться виключно тільки тому, що на Україні власне торгова книжкова мережа знищена. Видавництво має видавати книжки, а заробляти на продажі цих книжок має не тільки воно, а й ті хто продає цей товар.Якщо ж ми ще почнемо розвивати торгову мережу, то сил у на не вистарчить на підготовку гарних книжок і якість впаде - ми не гонимо за надприбутками.Це Фоліо, якому по барабану що і як видавати і на якій мові і якої якості редагування, перекладу і оформлення - вони притримуються 1 закону поліграфії - "чим гірше папір і якість книжки, то вища рентабільність", може собі дозволити, а в Кальварії такі промахі недоречні.Для нас бренд важить дуже багато і тому "конвеєра" книжок всяких і різних сподіватись від нас нема сенсу, а от чогось виключно кальварійського, особистого - то так. Хоча я буду завжди вдячна кожному, хто висловить бажання працювати як торговий агент з нашими книжками в своїх регіонах.Ми подаємо товар найвищої якості і заробити на ньому можно распрекрасно - було б бажання.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.08.17 | Обережний герой

          Які обов'язки агента з розповсюдження?

          Чи є стандартні вимоги, текст договору? В мене є родич, якого замучила наукова робота. Може хтось інший прочитає на форумі та зацікавиться. Як я розумію, головна проблема - вміти витрушувати гроші з книгарень, що вперто не хотять платити. Тут повинні бути і навички мерчайндрайзера, тобто вміння примусити продавця належним чином виставити саме твій товар. Для цього мабуть потрібно мати професійну підготовку. Як показує Ваш досвід - хто краще працює - професіонали чи прості смертні? Хоча Ви самі в минулому математики, але перенавчались.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.08.17 | Анетта

            Re: Які обов'язки агента з розповсюдження?

            Обережний герой пише:
            > Чи є стандартні вимоги, текст договору? В мене є родич, якого замучила наукова робота. Може хтось інший прочитає на форумі та зацікавиться. Як я розумію, головна проблема - вміти витрушувати гроші з книгарень, що вперто не хотять платити.

            Ну не зовсім так. Скоріше проблема полягає в тому, що книжки не доходять до магазинів, а якщо і доходять, то з перебоями. Крім того продавцям абсолютно всеодно (в більшості) чи є у них книжки і чи треба дозамовляти знову. Основні обов"язки - взяти прайс, книжки і пояснити що це ну дуже добрий товар і контролювати, щоб всі новинки були в наявності, а якщо чогось бракує, то знову ж копати їх щоб дозамовляли, бо їм в більшості лінь це робити. Ми працюємо і з поштою і з курьерскою поштою і тому це не є проблема доставки книжок в Харків. Наші книжки не купують, бо їх просто , банально нема .


            Тут повинні бути і навички мерчайндрайзера, тобто вміння примусити продавця належним чином виставити саме твій товар.

            Оце взагалі суперові навички.

            Для цього мабуть потрібно мати професійну підготовку. Як показує Ваш досвід - хто краще працює - професіонали чи прості смертні? Хоча Ви самі в минулому математики, але перенавчались.

            Профіків в нашій справі на Україні не існує, бо загальні принципи книжкового бізнеса ніхто і ніде не навчить. Просто правилам бізнеса навчити можуть, але тут справа особлива.Продавці настількі нерозумні, що іноді приходиться їм пролсто переказувати зміст книги, щоб вони розуміли що вони продають.
            Прості смертні, які мають добру освіту і люблять книжку абсолютно професійно надаються для такої роботи, але й ще треба мати сили і нерви говорити і переконувати в своїй правоті продавців.Крім того постійно контрролювати проходження і продаж товару.
            Для таких речей дуже вигідне створення звичайного ПП - платиш свої 100 грн., а сам береш книжки на реалізацію і платять вже магазини Вам, а Ви розраховуєтесь з нами (але можна і без ПП на % від проданих книжок).При нормальній роботі можна постійно отримувати % від наших скидок, але для цього просто треба знаходити нові точки продажу, наблюдати де в супермаркетах можна втикнутись, де роставити класно книжки і переконати власників торгувати українською книгою. Крім того ще непахане поле це бібліотеки регіону.Вони також мають фінансування і затоварюються або з магазинів або з пропозицій видавництв. добратись до таких мені ой як непросто, бо далеко...
            Так що от така робота.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.08.19 | Обережний герой

              Заходив ще раз

              На вході довга галерея, там теж
              скляних вітринах розташовано книжки. Дуже багато книжок "Фоліо", в тому числі україномовних. Телефон у залі 057-712-69-85, але там дівчини не в курсі заказів, але може вони Вас виведуть куди треба. Начебто ця крамниця належить книжковій фабриці імені Фрунзе.
              Цікавою мені здалася книжка з латинськими висловами, але вона видавництва "Фоліо" і сучасного укладання, коштує 65 гривень. Ви мене так залякали тим "Фоліо", шо я прямо побоююся його купувати, може халтура яка. Хоча мені сподобалось на перший погляд. Чи є зараз гарні укладачі книг чи все сучасне - халтура?
              З ПП фірмам працювати зазвичай незручно, бо ПП як правило не платники ПДВ. Але на книжки ПДВ відмінили? Пільги вже набрали чинності? Допомагає? Як за нульового ПДВ податкові накладні потрібні чи ні?
              Як Ви ставитесь до пиття кави разом з книжками, це ж можна позаливати та забруднити книжки. Чи каву п'ють окремо? Поки другий поверх з кавою зачинений. Відвідувачів ще замало для тої кави.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.08.19 | Анетта

                Re: Заходив ще раз

                Обережний герой пише:
                > На вході довга галерея, там теж
                > скляних вітринах розташовано книжки. Дуже багато книжок "Фоліо", в тому числі україномовних. Телефон у залі 057-712-69-85, але там дівчини не в курсі заказів, але може вони Вас виведуть куди треба. Начебто ця крамниця належить книжковій фабриці імені Фрунзе.
                > Цікавою мені здалася книжка з латинськими висловами, але вона видавництва "Фоліо" і сучасного укладання, коштує 65 гривень. Ви мене так залякали тим "Фоліо", шо я прямо побоююся його купувати, може халтура яка. Хоча мені сподобалось на перший погляд. Чи є зараз гарні укладачі книг чи все сучасне - халтура?

                Є і добре є і халтура. Але на рахунок ФОЛІО в мене є стійке ставлення - все халтура, бо вони економлять на редакторах і перекладачах і мені соромно, що вони відносятся до нашого цеху видавців, бо соромно навіть говорити скільки вони платять -хоча кічаться по всьому Києву, що платять більше всіх (а реально за переклад за 40 000 - 200 грн.?! Хіба не соромно?!)

                > З ПП фірмам працювати зазвичай незручно, бо ПП як правило не платники ПДВ. Але на книжки ПДВ відмінили? Пільги вже набрали чинності? Допомагає? Як за нульового ПДВ податкові накладні потрібні чи ні?
                Пдв на книжки зараз нема.До 2009 року з 1 липня.


                > Як Ви ставитесь до пиття кави разом з книжками, це ж можна позаливати та забруднити книжки. Чи каву п'ють окремо? Поки другий поверх з кавою зачинений. Відвідувачів ще замало для тої кави.
                Ставлюсь нормально.Може трохи і залють, але хоч прочитають.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.08.19 | Обережний герой

                  ПДВ скасували - ціни знизились??

                  Чи знизились ціни на книжки після скасування ПДВ на них? Мабуть що ні. Тобто усю вигоду від цього привласнили профіки, що працюють з книгою? А споживачам нічого від цього не перепало? Тобто весь гамір і акції з спалення книг були спрямовані не заради читача, а заради кишені книжкових профіків? Звичайно, простимульовані профіки теж гарно, але ж і читачів треба якось заохотити.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.08.19 | Анетта

                    Re: ПДВ скасували - ціни знизились??

                    Юний друже!Вчить історію книжкового бізнесу. Такі забавки з ПДВ вже проходили багато країн - Польша, Росія, франція, Щвеція...Ніхто ціни на книжки не піднімав з видавців ніде і українські також - це зрозуміло, як отче наш - на видавничу ціну вам улюблена держава добаваила 20% ПДВ та ще здерла з видавців 30% ефемерного недополучкеного прибутку, бо якщо ти , дурень видавничій, виробив книжку і віддав її в магазин при таких умовах, то будь добр - 30% державі улюбленій і 20% Пдв в кінці місяця. ЩО, сподоболась арихметика????
                    А видавці як мали свої копійки так з ними і лишались, якщо читачи купували а магазини росплачувались...Уж дуже ми заробили на знищенні виробництва...
                    І що тепер? От попробуйте ті магазини заставити знизити ціни. Чорта з два.Ніде цього не досягли ні в одній країні і в Україні також буде той самй бардак. Де це ви бачили, щоб ціни у нас піднялись, а потім впали..
                    І чого зразу їхати на видавців...коли вині не вони і вони про це верещали. підрізали нас як дурнів. Тай же виглядає що це зроблено абсолютно навмисне - щоби за 6 місяців всі повиздихали, а на попеліще прийшли російські монстри АСТ, Азбука, Ексмо...і зробили філіали АСТ-Україна....і закидали макулатурою Україну, переманили україномовних письменників писати російською(бо в Росії кризис письменників) і взагалі зробили з України провінційне село, ще й сільраду спалили ...Сподобався Вам мій прогноз? От тепер і подумайте як далі жити і на кого класти оком про надприбутки.Раджу особисто видати за свої кровні книжку і продати...
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.08.19 | Ігор Немашкало

                      Так було не тільки з книжками

                      В парфумах та ж історія. Свого часу зубні пасти були позбавлені від ПДВ. І що ціна впала? Ніяким чином. Просто ці 20% поклали собі до кишені виробники та торговці зубними пастами. Як точніше, то саме виробники. Бо в парфумах, зубних пастах і тому подібному торговці пляшуть від гуртових цін виробника. Як тільки гуртова ціна знижається, висока конкуренція змушує миттєво знизити і роздрібні ціни. Так що 20% поклали до кишені виробники. Але поступово конкуренція зробила таки своє, а саме гостра конкуренція між Аквафрешем, Блендомедом і Колгейтом, призвела до зниження відповідного ціни. Тепер зворотня історія, ввели ПДВ на всі зубні пасти і почався бардак - то тримають ціну, то повищують на 20% то знову знижують на 20%, повищують на ту, на яку ПДВ було завжди. Вочевидь в книжковій справі немає такої гострої конкуренції та й кілька гривень не відіграє тут такої важливої ролі, бо книжки купують рідко і кілька гривень не смертельні. Можна завважити, що мабут багато книжок розповюджувалося в тіні, з використанням можливостей приватних підприємців, які працюють за спрощеною системою і не є платниками ПДВ. Справді, як надрукувати невраховану книжку, варто тільки довезти її до спрощеного підприємця, хоч на базар, хоч в крамницю і все - ніхто і не помітить, що ПДВ за книжку не сплачено. Хоча ПДВ може бути сплачено за сировину, якщо і її не вдасться купити за тіньовою схемою. Тобто ПДВ і так і так не платили. Все це призводить зараз до того, що ціни на книжки не впали. Та все таки легально працювати простіше, тому з часом таки розвернеться легальне українське видавництво і друк книжок і ціни, можливо, впадуть. Треба дати час. Хоча є і зворотня тенденція, про яку раніше казала Анетта, здорожчання книжок просто тому, що видавець і друкар хочуть більше заробляти, більше починають поважати себе і свою працю. З огляду на цю тенденцію, навряд чи читачу варто очікувати здешевлення книжок. Доцільніше їм в свою чергу повищувати ціну своєї праці, боротися за повагу до себе, так щоб все рівномірно повищувалося до світових цін. Хоча багато у нас і зараз вище світових цін. Так ціни на комп'ютери, взуття світових виробників у нас значно вище світових цін.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2004.08.20 | Анетта

                        Re: Так було не тільки з книжками

                        Ігоре!Ціна на книжку в Україні злочино дешева!Світові ціни на книжку в твердій палітурці 10-15 евро (а кальварійська коштує 10-15 грн.), та й всі ще ниють, що це задорого.Хоча це бред - 30-30%витрати на поліграфію+30%витрати на збут+30%видавцю типу прибуток (але він не є таким, бо гроші вкладаєш зразу, а отримуєш від реалізації за 2-3 місяці і тому - %банку на на кожен день...). От така схема.Бізнес не дуже прибутковий, але дуже цікавий сам по собі.Якщо б були нормальні торгові мережі продажу, то при таких об"ємах як у нас - 3-4 нових книжки в місяць мінімум, то ми б мали дуже пристойні оберти. А так - боремось за повагу саме до праці видавця, бо саме він ризикує на всіх етапах.І тут нюх видавця на продажність книжки і бренд видавництва має найвизначальну суть.Але надіюсь, що ситуація все ж таки поліпшиться, якщо держава про нас тупо забуде.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2004.08.20 | otar

                          пані Анетто, ну знову ви... :(

                          Анекдот про "нема ручок - нема печенька" знаєте? Нема потреби переказувати? Навіщо ви щоразу повторюєте про "злочинну дешевість", забуваючи наголосити перед тим на злочинно низькому рівні життя потенційних покупців української книги? І на тому, що за світовими цінами вона нафіг нікому не буде потрібна, та вона й за теперішніми мало кому потрібна?

                          Не сприйміть як "наїзд"... Ми багато з вами про це дискутували, і я розумію, що ми стоїмо на різних платформах. Але мені здається, що видавці виглядатимуть привабливіше, якщо констатуватимуть, що економічна ситуація вимушує їх завищувати ціни, а не заважає їм їх підняти.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2004.08.20 | Анетта

                            Re: пані Анетто, ну знову ви... :(

                            otar пише:
                            > Анекдот про "нема ручок - нема печенька" знаєте? Нема потреби переказувати? Навіщо ви щоразу повторюєте про "злочинну дешевість", забуваючи наголосити перед тим на злочинно низькому рівні життя потенційних покупців української книги? І на тому, що за світовими цінами вона нафіг нікому не буде потрібна, та вона й за теперішніми мало кому потрібна?

                            Глибоко помиляєтесь.В Україні всі бідні і убогі?!Ознайомтесь з статистикою, Отаре. Крім того навіть за нашими розрахунками і порівняльною характеристикою - в липні-серпні 2004 книжок куплено читачами на 30% БІЛЬШЕ НІЖ в липні-серпні 2003.

                            >
                            > Не сприйміть як "наїзд"... Ми багато з вами про це дискутували, і я розумію, що ми стоїмо на різних платформах. Але мені здається, що видавці виглядатимуть привабливіше, якщо констатуватимуть, що економічна ситуація вимушує їх завищувати ціни, а не заважає їм їх підняти.

                            Ніхто цін не завищував.Просто знову ж ваша необізнаність з економічними показниками видавничого бізнесу. Вас турбує лише поліграфічні витрати, а вони зовсім не такі вагомі, як вам здається.Поляки говорять - не проблема видати книжку, не проблема її продати, проблема отримати гроші за продану книжку.
                            От візьміть папірець і всі складові процесу додайте і тоді зрозумієте що і скільки.Видавництво і поліграфія не мають жодної спільної риси.
                            Але я вже про це і писала і говорила. Зараз, нажаль, часу ну просто нуль. Форум йде. Давайте не будемо розвивати дискусії спочатку. Всеодно вам тяжко зрозуміти позицію видавця...А сваритись в мене також ні бажання ні часу.Краще я ще одну книжку підготую.
                            Між іншим буде новий 21 Четвер і Повернення придурків з четвергової серії. Крім того для задоволення особистих смаків малозабеспечених читачів розпочинаємо виключно комерціну покет серію Кишенькова бібліотека журналу Четвер. Дешеві покети по 6 грн, а автори туди попадають ті, в продажності яких я не сумніваюсь - Дереш, Поваляєва, Прохасько. Да і наклади там починаючи з 3000. Приходьте на форум 16 вересня.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2004.08.20 | otar

                              Добре, подивимось на форумі (-)

  • 2004.08.18 | Олег

    Re: Перша літературна/книжкова кавярня у Харкові

    Креатура Фоліо. Відповідн, до половини книжок їхні. Дуже багато й російських (напевно, російських власників Ф?). Україномовні справді розташовано тематично, а не у гетто. Але їх украй мало, здається, лише Ф-івські. Сучасної української літератури взагалі нема як такої. Магазин великий, тож одні й ті самі книжки можна надибати разів 10 у різних кінцях приміщення...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.18 | Анетта

      Re: Перша літературна/книжкова кавярня у Харкові

      Дуже жаль.Фоліо і особисто Красовицький гадає, що якщо він зробить 30 однакових презентацій на Форумі у Львові або 10 разів повторить, що його книжки краще, то від того щось змінеться...І раптом всі почнуть читати Карпу або Сняданко ако шедеври - а ці тексти "забраковані" аж двома кальварійськими редакторами - Іздриком і Мацкевичем - як сирі і недосконалі, цікаво, але треба авторам ще працювати...
      Гадаю, що читач як і видавець розумніше і не піддасться на всілякі такі удочки і легко визначить що йому читати і хто видає дійсно книжки для розумного читача і якісно перекладені і відредаговані, а не макулатурне читво рівня Ф.
      дуже жаль, що Харків потребує а не має книжок такого рівня, а потчуют вас всіх отим всім ффффф...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".