МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

За прогнозами синоптиків восени насувається харківське цунамі!

08/23/2004 | Олесь Бережний
"Графітна" серія від видавництва "Фоліо"
http://www.potyah76.org.ua/news/?news=130

Харківське видавництво “Фоліо” започаткувало молодіжну серію під назвою “Графіті”. Відкрити цю серію має новий роман Сергія Жадана “Депеш Мод”, що вийде наприкінці серпня. Загалом Сергій Жадан уклав довготермінову угоду із цим видавництвом на видання кількох своїх книжок. Крім згадуваного “Депеш Мод”, “Фоліо” збирається також видати однією книжкою всі попередні поетичні збірки Жадана, крім останньої “Історії культури ХХ століття” (а саме: “Цитатник”, “Генерал Юда”, “Пепсі” і “Балади про війну і відбудову”). Окремою книжкою буде нова поетична збірка із назвою “УРСР”, яку Жадан зараз закінчує (деякі вірші із цієї збірки можна буде прочитати в четвертому числі “Потяга”). Загалом, згідно з умовами контракту, “Фоліо” пообіцяло видати п’ять книжок Сергія Жадана.

Продовжать “Графіті” дві книжки Ірени Карпи, лідерки гурту “Фактично Самі”. Першою має вийти її книжка, яка міститиме вже видавані “50 хвилин трави”, “Полювання в Гельсінкі” та цілком нову новелу “Ганеша і Синкопа”. Іншою книжкою має стати “Фройд би заплакав”.

Також у цій серії має вийти перевидання “Колекції пристрастей” Наталки Сняданко.

Презентувати нову серію збираються Сергій Жадан разом з Іреною Карпою у вересні у Харкові, Дніпропетровську, Києві, Чернівцях, Івано-Франківську. Закінчиться низка презентацій, названа "Punk-Tour 2004", у Львові під час Форуму видавців.

Відповіді

  • 2004.08.23 | Анетта

    Re: За прогнозами синоптиків восени насувається харківське цунамі!

    Олесю!Це ж все старий мотлох. Сняданко - слабо...слабо..слабо.Тексту не тримає.Жадан краше пише поезію, проза сира і невиразна - мало працює над словом.Карпа - тексти сирі навіть для Четверга, про книжку скромно промовчу - думка і Іздрика і Мацкевича. Фоліо пробує скопіювати кальварійську четвергову серію, але образчиків для цього малувато. Наш Дереш культурно йому відмовив (хоча і нечесно так було робити - кальварійські автори не продаються за російсько-москальскі рублі), а всіх інших ми не запрошували і до себе.Тексти до кальварійського рівня не дотягують. Побавиться з дітьми і кине потім. Крім того вимоги у Фоліо - без редактора, без коректора, без оформлення, - вони для Кальварії завжди були чужими. Фоліо хочет довести всім щось, але в середовищі видавців його індекси від"ємні, а це здобувається роками. Вообщем російськомовна попса з українським фоном.Це відомо вже роками.Фоліо захотілось лаврів Кальварії і Основ, а і Основам і Кальварії в Україні нема що робити - все що хотіли вже здобули. Тому ця демонстрація аж ніяк нічого не вирішить - ринок української книжки вже поділений, а харизми Петра Красовицькому не здобути ніколи.Хай собі молотить державні кошти на поліграфічному комбінаті - для нього гроші не пахнуть, а мені особисто смердять...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.23 | Олесь Бережний

      Очікується післяобідній дощичок замість цунамі?

      Анетта пише:
      > Фоліо пробує скопіювати кальварійську четвергову серію...
      Анетто,
      Власне, це те, що мені відразу впало в око й чому я взагалі звернув на це увагу. Очевидно, кальварійсько-четвергова серія виявилася привабливою моделлю і для копіювання її Фоліо. Дай Боже нашому теляті... Я не збираюся тут захищати Фоліо від вашої нищівної критики, однак і не бачу трагедії в тому, що вони намагаються копіювати вашу успішну модель. Я впевнений, що ніякої небезпеки для Кальварії чи укрсучліту в цьому немає. Навпаки! Зростання книжкового ринку за нормальних обставин є вигідним не тільки для споживачів, але й для всіх учасників ринку, бо розширюється інфраструктура, мережа поширення, торгівлі, додаткових послуг тощо. Проте припускаю, що в Україні навряд чи буває хоч що-небудь "нормальне", включно з україномовним книжковим ринком. Відразу зазначу, що я не знаю всіх тонкощів і спостерігаю за усіма цими процесами відсторонено, як споживач, мінімально заангажований особисто. Тому, саме з цієї точки зору мені радісно було б навіть якщо україномовні книжки друкувалися б хоч в Улан-Баторі, Єрусалимі, та хоч у Кремлі чи на Красній площі за московські рублі, юані, шекелі чи мадагаскарські тугрики.

      До речі, той coup de grace з вибухової суміші Кожелянка, Кононенко та Білоцерківець, який готує на осінь Кальварія, ІМХО, легко відправить конкурентів у нокаут:

      http://www.potyah76.org.ua/news/?news=117
      Осінній книжковий урожай від "Кальварії"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.23 | Анетта

        Re: Очікується післяобідній дощичок замість цунамі?

        Олесь Бережний пише:
        > Анетта пише:
        > > Фоліо пробує скопіювати кальварійську четвергову серію...
        > Анетто,
        > Власне, це те, що мені відразу впало в око й чому я взагалі звернув на це увагу. Очевидно, кальварійсько-четвергова серія виявилася привабливою моделлю і для копіювання її Фоліо.

        Ця серія доволі успішна. Успішна настільки, що в вересні я розширюю її Кишеньковою серією покетів з ціною в 1.1 долара. Саме для незаможніх студентів В цю серію попадає все,що є комерційноуспішними проектами і що можна прорахувати наперед -це Дереш, Поваляєва, Прохасько - повторювати імена і комбінувати можна до безмежності (чого не можна в четверговій серії). наклади там стартують від 3000. Це західний зразок - проба ринку невеликими накладами, а потім запуск комерційного проекта.Крім того мені просто жаль наших студіків, коли вони в мене на презентації збирали копійки на Четвер (тоді я дарувала або скидала ціну...). Це проект для них.
        Дай Боже нашому теляті... Я не збираюся тут захищати Фоліо від вашої нищівної критики, однак і не бачу трагедії в тому, що вони намагаються копіювати вашу успішну модель. Я впевнений, що ніякої небезпеки для Кальварії чи укрсучліту в цьому немає. Навпаки!


        тут погоджуюсь. мені просто смішно. Я розумію, що я дуже і дуже самовпевнена людина, але Красовицькому до Петра майже як до ЛУНИ. Тому і нема чого перейматись. Фоліо позбирало як колись Факт всіх авторів, яким в друці ми відмовили і попробували скопіювати модель. Факт на цьому вже наколовся. Тепер Фоліо туди ж. Але і в мене і в Петра ще дуже і дуже голова працюю - а ми знову щось придумаєм. Деякі прийоми я вам напишу в листі, а потім ви понаблюдаєте за нашим ринком зі сторони і зрозумієте наскільки я права.

        Зростання книжкового ринку за нормальних обставин є вигідним не тільки для споживачів, але й для всіх учасників ринку, бо розширюється інфраструктура, мережа поширення, торгівлі, додаткових послуг тощо. Проте припускаю, що в Україні навряд чи буває хоч що-небудь "нормальне", включно з україномовним книжковим ринком. Відразу зазначу, що я не знаю всіх тонкощів і спостерігаю за усіма цими процесами відсторонено, як споживач, мінімально заангажований особисто. Тому, саме з цієї точки зору мені радісно було б навіть якщо україномовні книжки друкувалися б хоч в Улан-Баторі, Єрусалимі, та хоч у Кремлі чи на Красній площі за московські рублі, юані, шекелі чи мадагаскарські тугрики.
        >
        > До речі, той coup de grace з вибухової суміші Кожелянка, Кононеко та Білоцерківець, який готує на осінь Кальварія, ІМХО, легко відправить конкурентів у нокаут:
        >
        > http://www.potyah76.org.ua/news/?news=117
        > Осінній книжковий урожай від "Кальварії"
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.08.23 | Леонід

          Re: Очікується післяобідній дощичок замість цунамі?

          Давно вже не вступаю в будь-яку дискусію, до якої причетна Анетта, бо вона -- хамло, але повідомляю всіх зацікавлених, що стасовно "Факту", вона, як завжди бреше!
          Пані А., можете не напружуватись і не відповідати. На Вас у мене часу немає.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.08.23 | Олесь Бережний

            Леоніде, цей форум відкритий для всіх!

            Шановний Леоніде,
            Цей форум відвідують переважно "зацікавлені". Однак, далеко не всі є втаємничені в потойбічні рухи майстрів за лаштунками. Тому будь ласка, без особистих образ, було б дуже цікаво почути різні точки зору щодо навколокнижних процесів і "дискурсів". Шануймося!
            Щиро - :sol:


            Леонід пише:
            > ... але повідомляю всіх зацікавлених, що стасовно "Факту", вона, як завжди бреше!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.08.24 | Леонід

              Re: Леоніде, цей форум відкритий для всіх!

              Олесю, відповідаю Вам, а не Анетті, тому що вона продовжує брехати. В мене звичайно є свої думки, якими із задоволенням поділився би з багатьма "Майданівцями", але мені важко спілкуватися з людьми, які шукають не інформацію, а можливість образити чи то нахамити.Декілька разів, коли я висловлювався так вже було, от мені і стало прикро. А оскільки я собі реклами не шукаю, то подумав, що краще не писати на "Майдан" взагалі.
              А по темі --не знаю, про кого пише Анетта і кого ми переманювали (певно не Василя Стуса, не Ігоря Калинця, не Василя Герасим'юка, не Оксану Забужко?), але автори нашої серії масової літератури Еxceptis excipiendis ("все за винятком того, що варте винятку"), які приходили до нашого видавництва, наскільки мені відомо, або з "Кальварією" не перетиналися взагалі (і таких більшість!), або не їм відмовили, а вони відмовили (таких менше). В серії Еxceptis excipiendis вісім книжок, безумовно, є краще, є гірше, але проект розвивається успішно. До форуму у Львові вийде новий роман Світлани Пиркало, а до кінця року ще чотири книжки (нові романи Дністрового та В. Слапчука, а також у перекладі з російської (зважте це, панове!) повісті Яни Дубінянської, ну і дещо "сюрпризне". Відверто кажучі, мене не здивувало, коли набрехали про перехід до нас авторів-невдах від "Кальванрії" (брехня вона є брехня та й взагалі, я рідко звертаю увагу на дописи, де весь час інформація про геніальність себе та свого "про ум Молчалина, про душу Скалозуба"), а от звідки придумано, що ми прокололися з цим проектом -- мені незрозуміло. Повторюю, проект і комерційно і морально успішний.
              Стасовно Жадана. Я, коли він розмовляв зі мною, йому не відмовляв. Сергій вибрав "Фоліо", хай йому щастить!
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.08.24 | Анетта

                Re: Леоніде, цей форум відкритий для всіх!

                Леонід пише:
                > Олесю, відповідаю Вам, а не Анетті, тому що вона продовжує брехати. В мене звичайно є свої думки, якими із задоволенням поділився би з багатьма "Майданівцями", але мені важко спілкуватися з людьми, які шукають не інформацію, а можливість образити чи то нахамити.Декілька разів, коли я висловлювався так вже було, от мені і стало прикро. А оскільки я собі реклами не шукаю, то подумав, що краще не писати на "Майдан" взагалі.
                > А по темі --не знаю, про кого пише Анетта і кого ми переманювали (певно не Василя Стуса, не Ігоря Калинця, не Василя Герасим'юка, не Оксану Забужко?),

                Репліка.
                П.Леоніде! Про переманювання мова не йшла.Не перекручуйте, будь-ласка. Це вам не професійна преса, яка на цьому живе, а ви цим користуєтесь.Я ж не відповідала вам майже рік на ваші уколи в ній стосовно Кальварії, які вважала просто смішними. Я говорю про то,що копіюється. У вас є чудові особисті серії, яких нема в інших і про них не йдеться.Так само не йдеться про Забужко, Калинця (між іншим йому особисто мною було відмовлено)
                і про Герасім"юка (якому Кальварія підписала дозвіл на використання вами текстів, які вийшли у нас, для Факту).

                але автори нашої серії масової літератури Еxceptis excipiendis ("все за винятком того, що варте винятку"), які приходили до нашого видавництва, наскільки мені відомо

                Ви впевнені, що Вам все відомо?!

                , або з "Кальварією" не перетиналися взагалі (і таких більшість!), або не їм відмовили, а вони відмовили (таких менше).

                Але погодьтесь що є і такі і такі. А кого більшість і кого меньшість, то легко з"ясувати операцією сумування, що Вам, як вчителю математики добре відома. І не гоже такий поважній людині, як Ви грязно лаятись на форумі.Я Вам не хамила.Скоріше всього, що ви це зробили.

                В серії Еxceptis excipiendis вісім книжок, безумовно, є краще, є гірше, але проект розвивається успішно. До форуму у Львові вийде новий роман Світлани Пиркало, а до кінця року ще чотири книжки (нові романи Дністрового та В. Слапчука, а також у перекладі з російської (зважте це, панове!)
                повісті Яни Дубінянської, ну і дещо "сюрпризне". Відверто кажучі, мене не здивувало, коли набрехали про перехід до нас авторів-невдах від "Кальванрії"


                Не передергуйте інформацію, за це в карточній грі самі знаєте що роблять.Це хибний шлях.
                Про авторів-невдах не йшлося.
                От Ви їх зараз так особисто назвали і на мій погляд образили всіх своїх авторів.Бо тексти і Дністрового і Слапчука і Дубинянської розглядались в Кальварії (а Ви, думаю, про це чудово знаєте) і ніхто їх не паплюжив. Просто вони не сподобались. У видавництві хазяїн-барін, хіба ви цього не знаєте чи у Вас в Факті є "вища особа", яка спускає рознарядку свише...

                (брехня вона є брехня та й взагалі, я рідко звертаю увагу на дописи, де весь час інформація про геніальність себе та свого "про ум Молчалина, про душу Скалозуба"), а от звідки придумано, що ми прокололися з цим проектом -- мені незрозуміло. Повторюю, проект і комерційно і морально успішний.

                Не про проект йдеться.Вчиться читати між строк.

                > Стасовно Жадана. Я, коли він розмовляв зі мною, йому не відмовляв. Сергій вибрав "Фоліо", хай йому щастить!

                Жадан взагалі тут нідочого. Про нього не йшлося в цій розмові взагалі.

                От і закінчимо цю дискусію, бо пішли вже внутрі... -кі розборки
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.08.24 | Олесь Бережний

                  Унутрішньоцеховізьм! Почали за Фоліо, а закінчили ... як завжди

                  Шановні Анетто й Леоніде,
                  Мені прикро бачити, що конструктивна розмова про подальші шляхи укрсучліту, яку я бажав спровокувати запостінням інфи про Фоліо, відразу спричинила до іншого та зійшла на пси. А я таким чином опинився в акурат між вогнем і полум"ям двох везувіїв. :hot: :love: :hot:

                  Відтак, оскільки за покликом долі й фатуму я вже опинився у такій пікантній позиції між Сцилою і Гарібдом у цій гілці Майдану, то нестиму свою чашу з шапкою Мономаха до останньої краплини крови, бо відступати ніззя, бо самі знаєте яке пекельне почварство криється за нами й сопучи дихає в потилицю...

                  Так от, мені, позацеховому сіромасі, усі ваші учоні дебати про тонкощі хто там кого чого як і куди з ким переманив є трохи фіолетові. Нє, якби там було смакування подробиць статевих актів з нечуваними збоченнями, чи якби там хтось комусь пику набив і юшка ллялася рікою - то вже інша справа. То було б цікаво!

                  Анетто, Леоніде, усі ви поважні люди :jap: , робите надзвичайно корисну й потрібну справу, кожен по своєму, кожен має свої концепції, бачення, принципи, стиль, підхід тощо. Це ж чудово! Ось про це почути на Майдані було б дуже й дуже цікаво. Ну а те, що ви на дух одне одного не переносите особисто - це дріб"язок, з ким не буває. Головне, щоб ширшу картину укрсучліту з-за цього не втрачати!

                  Мені ж збоку видніше - ви є обидвоє дійсно чудові діячі, особисто я високо ціную продукцію ваших видавництв і не соромлюся про це говорити й писати, навіть і тут на Майдані (за що мені не раз були непереливки, і гіршими словами, ніж у цій гілці).

                  Але якщо вам дуже треба зробити когось винним у своїх проблемах і відвести душу (а на владу - зась, бо лячно і теде), то будь ласка - валіть усе на мене, бо я започаткував усю цю дискусію. Я до цього звичний, і рівень мого толерування є дуже високим. Крім того, цьому дуже допомагає моє професійне гасло - ПЕРЕКЛАДАЧ ЗАВЖДИ ВИННИЙ! :hap:

                  Отже, цікаво почути про подальші шляхи розвою укрсучліту в контексті того проекту, який розпочинає Фоліо. На вашу думку, чи можна говорити про утворення в Україні трьох географічно потужних центрів україномовного книговидання - Львів (Кальварія), Київ (Факт), Харків (Фоліо)?

                  Щиро,
                  - Олесь :love:
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.08.24 | Леонід

                    Re: Унутрішньоцеховізьм! Почали за Фоліо, а закінчили ... як завжди

                    Олесь! Розумію Вас, але я маю, на мій погляд, право відстоювати реноме свого видавництва. І коли його (це видавництво) принижують, причому нечесно, мовчати не буду, як би цього комусь і не хотілося.
                    Стосовно суті. Я не вважаю "Факт" київським центром україномовної книжки(є "Основи", "Критика" тощо), не вважаю також "Кальварію" -- центром львівським, а "Фоліо" -- харківським. Я просто елементарно радію, причому не за Жадана, а за "Фоліо". Олександр Красовицький класний бізнесмен (думаю, набагато кращий, аніж всі інші, перелічені Вами)і тому його вибір ураїномовної книжки мене особисто приємно гріє. Я не думаю, що вибір письменників, яке зробило "Фоліо" повністю співпав би із моїм вибором, але це дуже добре. Сьогодні у нас письменників набагато більше, аніж можливостей їх друкувати. Я взагалі намагаюся не відшуковувати негатив у позитиві. Тому, якщо будуть хороші книжки щиро радітимему.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.08.26 | Олесь Бережний

                      Чи "Фоліо" є взірцем для "Факта"?

                      Леонід пише:
                      > Я просто елементарно радію, причому не за Жадана, а за "Фоліо".
                      Шановний Леоніде,
                      Не зрозуміло, чому Ви радієте за "Фоліо", а не за "Факт"? Поясніть будь ласка, що Ви маєте на увазі.

                      > Олександр Красовицький класний бізнесмен (думаю, набагато кращий, аніж всі інші, перелічені Вами)і тому його вибір ураїномовної книжки мене особисто приємно гріє.
                      Розкажіть, будь ласка в чому ж полягає класніть Красовицького. Чи Ви вважаєте і себе гіршим бізнесменом, ніж він? Чому? Чи зможе його вибір україномовної книжки зігріти ще когось і чому?
                      Щиро,
                      - Олесь
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2004.08.26 | Леонід

                        Re: Чи "Фоліо" є взірцем для "Факта"?

                        Олесь! Фоліо не є взірцем для ФАКТА! Вибір книжок, що видає Факт, не є випадковим -- українська література (і сучасна, і українська класика, і не дуже комерційна поезія)--це наш вибір, причому і ринковий, і ідеологічний, і моральний. А радію я за Фоліо тому, що, на мій погляд, воно зробило правильний вибір -- починає видавати сучасну українську літературу українською мовою. Зважте, я не говорю про вибір авторів. Не можу собі дозволити вішати ярлики ("це сіре", "це краще", тощо.) Не тому, що не довіряю своєму смаку, а тому, що читач -- він різний! Кожний з видавців вибирає тих авторів, які йому довподоби і бажано утриматися "облаювати" авторів сусіда.
                        Тепер про бізнес. Справа в тому, що на сьогодні Факт, як і більшість видавництв, ... перестає займатися бізнесом по-справжньому. Ми стаємо ще більше залежними від грантових та замовлених робіт. У Факті минулого року гроші, що надходили від реалізації книжок давали можливість платити зарплатню співробітникам і видавати книжки. А в цьому році -- дзуськи. Добре, що Факт стає все більш знаним і до нас звертаються замовники та грантодавці із цікавими книжками. Але... не зовсім це бізнес. Іноді вітчуваєш себе кваліфікованим найманим працівником. А от Фоліо, як мені здається (хоча чужих грошей я не рахую), справжня бізнес-структура, яка матеріально залежить тільки від себе. Тому, я радий, що Фоліо повернулося до україномовних творів.
                        І ще одне, хоч Ви про це і не запитували. Не думаю, що видання книжкових серій почали українські видавці (смішно так думати, правда?). Тому певно ніхто ні в кого ідей не поцуплював. А от, стасовно назв серій... Не хочу ні на кого наїзжати, але деякі назви бувають такими , що... аж не смішно.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2004.08.26 | Олесь Бережний

                          Слиняться мрії про майбутнє...

                          Шановний п. Леоніде,
                          Дякую за докладні відповіді. А яким Ви вбачаєте майбутнє української книжки в Україні? Зокрема, якщо реалістично зважити на всі можливі політекономічні чинники й прогнози, чи Ви можете уявити ситуацію, коли україномовні книжки в Україні охоплюватимуть такий відсоток ринку, як польські в Польщі, німецькі в Німеччині, французські у Франції тощо? Якщо так, то яким є шлях до цього? Чи вважаєте, що молодіжні серії Кальварії, Фоліо та Ваша Exceptis Excipiendis саме торують цей шлях?
                          Щиро,
                          - Олесь
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2004.08.26 | Леонід

                            Re: Слиняться мрії про майбутнє...

                            Шановний Олесь! Радий, що сприйняли мої відповіді і продовжуєте цікавитися моїми думками. Власне, саме думок мені й не вистачало на "Майдані"! Тому й обмежував я свою участь у обговореннях.Стосовно запитань. Ви не гірше за мене розумієте, що розв'язування питаннь, пов'язаних з "прима-статусом" української книжки в Україні, залежить сьогодні не від письменників, видавців та книгорозповсюджувачів. Але взагалі я впевнений, що ця проблема все'дно буде вирішена. Тому що якщо цього не буде, то взагалі нічого не буде. Будь-яка держава не може існувати не тільки без нафти, чи там газу, але й без культурної політики. Сьогодні культурної політики в державі нема. Отже нема держави. Тому певно зараз йдеться про більш менш продуману тактику, аж ніяк не стратегію. Основне гасло видавництва Факт звучить так:
                            РОСІЙСЬКОМОВНИЙ ---- УКРАЇНОЧИТАЮЧИЙ.
                            І це гасло сьогодення. Я дуже хочу, щоб у ньому скоро не стало потреби. Тому всі наші серії -- це, якщо можна так висловитися, тактика перехідного періоду. Вони безперечно не вирішать усі проблеми, але деякі вирішать і вирішують. І тут справи аж ніяк не в тому, хто краще, а в тому, щоб ми здавали собі справу, що так чи інакше ми працюємо над видавничими технологіями, і що наші автори найкращі сьогодні саме для нас, видавців. І переконати читацький загал у тому, що це саме так -- можна лише якістю книжок, повагою до конкурентів, але аж ніяк не гаслами на Майдані
                            я все розумію
                            ми -- найкращі,
                            всі, окрім нас бездарі.
                            У кожного з нас свої симпатії. Скажімо, я б із задоволенням видавав би Прохасько, але знаю, що його видають без мене. Хотів би видавати книжки Жадана, тому й радію, що Фоліо його видає. Не цікавлять мене Андрухович та Дереш, тому мені все одно, чи будуть їх видавати мої колеги. Постійно видаємо (та й будемо видавати!) книжки Забужко, тому й зрадів, коли в Акті вийшла її книжка.
                            Я трішки розширив перелік Ваших питань? Тоді вибачаюсь
                            З повагою, Леонід.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2004.08.27 | Олесь Бережний

                              Майбутнє починається сьогодні!

                              Шановний Леоніде,
                              Здається, розмова навертається на конструктивне русло. (Двічі тьфу-тьфу!)

                              Леонід пише:
                              > Ви не гірше за мене розумієте, що розв'язування питаннь, пов'язаних з "прима-статусом" української книжки в Україні, залежить сьогодні не від письменників, видавців та книгорозповсюджувачів.
                              Чому ж ні? А від кого тоді воно повинно залежати, якщо не від УСІХ нас/вас? Дозвольте мені з Вами у цьому питанні не погодитися! Невже Ви сподіваєтеся на доброзичливість і прихильність до україномовного книговидання від висококультурного, гуманно-гуманітарного, ліберально-демократичного й напрочуд начитаного "доброго дядечки" чи "батечки царя" з Кремля, з Банкової, чи навіть з Дамбєцька? Можу Вас запевнити, що у найближче тисячоліття цього очікувати зась. Я глибоко переконаний, що кому це болить, той і мусить здіймати хвилі, дмухати у власні вітрила й робити справу! УСІ РАЗОМ(Бажано без дріб"язкових чвар). Крок за кроком. По краплині. По цеглині. У єдиному/ плюралістичному напрямку.

                              > Але взагалі я впевнений, що ця проблема все'дно буде вирішена.
                              Ким? Як? Коли? І чому Ви в цьому впевнені, я також не розумію. Чому цей процес необхідно сором"язливо віддавати на поталу якимось малописьменним невігласам у високих кабінетах, чи ж примхам долі, або сподіватися виключно на Божу ласку?

                              > Тому що якщо цього не буде, то взагалі нічого не буде. Будь-яка держава не може існувати не тільки без нафти, чи там газу, але й без культурної політики. Сьогодні культурної політики в державі нема. Отже нема держави.
                              На жаль, Україна не є унікальною в світі з огляду на це. Є чимало країн, територій, населених населенням, інфраструктурну сукупність якої зовсім не можна вважати державою в сенсі ХХІ віку.

                              > Тому певно зараз йдеться про більш менш продуману тактику, аж ніяк не стратегію.
                              Так, бачу. І знову не погоджуюся. Тактика НЕ ЗАПЕРЕЧУЄ існування стратегії. Це різні речі, які є надзвичайно необхідні. В Україні я не бачив ще ознак "стратегічного мислення" в жодній галузі людської діяльності - чи це державне управління, транспорт, економіка, торгівля, соціальна сфера, ПЕК, культура, оборона, освіта, спорт, наука, охорона здоров*я, україномовне книговидання тощо. Усе здійснюється виключно "тактично", за принципом нацарювання ста рублів і шляхом "вирішення питань". Ухопив, накрав - і навтьоки!

                              > Основне гасло видавництва Факт звучить так:
                              > РОСІЙСЬКОМОВНИЙ ---- УКРАЇНОЧИТАЮЧИЙ.
                              > І це гасло сьогодення.
                              Згоден. А чи маєте гасло майбуття? Яким буте Ваше гасло у 2010? На жаль, ніхто в Україні сьогодні не може набратися сміливості, мудрості чи нахабства й уявити життя в Україні у 2020, чи 2050, а 2100 - і поготів!

                              > У кожного з нас свої симпатії.
                              Безперечно!

                              > Скажімо, я б із задоволенням видавав би ... Хотів би видавати книжки ... Не цікавлять мене ...
                              Чи є певні усталені критерії Вашого відбору авторів? Або ж Ви послуговуєтеся переважно невловимтми нюансами смаку тощо? Можете розповісти як саме Ви шукаєте і знаходите "свого" автора? До речі, тут є один "молодий талановитий автор с." :), який пошукує видавця. http://maidan.org.ua/n/culture/1093537238 І трохи скептично налаштований при цьому. Що б Ви йому порадили?

                              Щиро - :sol: Олесь
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2004.08.27 | Леонід

                                Re: Майбутнє починається сьогодні!

                                Олесю, дорогий, ну навіщо такий надрив? Давайте по-порядку. Все безперечно залежить від всіх! А я говорю конкретно не про громадянську позицію, а про фахову належність. І рішуче ствержую, що письменники, видавці та книгорозповсюджувачі, як би якісно вони не працювали, ситуацію з українською книжкою не змінять самі. Чому я впевнений, що ситуація зміниться? Та перепрошую, як можна щось робити і не вірити? Я так не вмію! Я не думаю про гасло через десять років, я думаю, яку книжку видавати завтра. Приймаю Ваш докір про відсутність стратегії, але тут "коні не винні". Навряд чи сьогодні будь-який підприємець у гуманітарній сфері, якому треба годувати не тільки родину, але й своїх робітників, ризикне вибудовувати стратегію. Давайте бодай декілька місяців зачекаємо! Крім того, Вам важко навіть уявити, що з нами зробили за допомогою законодавчого божевілля. Видавництва були на грані закриття (наскільки мені відомо, деякі позакривалися). Тому я вважаю, що дійсно просто треба намагатися чесно робити свою справу. І ці технологічні проекти видання саме масової літератури українськгою мовою, це подвижки у боротьбі. Тому й радію збільшенню.
                                Тепер про наші критерії. Перше, в нас не молодіжний проект за віком авторів, а молодіжний за духом. Наприклад, Богдану Бойчуку (щойно вийшла в серії "ех. ех." його книжка " Три романи") -- 78. Але перепрошую, він набагато молодший за тих, в кого "криза середнього віку" починається в 25. А критерії відбору текстів зрозумілі: якість (у нашому розуміння), доцільність (у нашому розумінні), маркетинг. Що однозначно не проходить? Відмова друкувати текст українською мовою, небажання співпрацювати, коли "доводиться" текст, а все інше -- читайте назву серії. Ну а письменникові, що погрожує своїми текстами я би порадив дві речі:
                                1) подати свій текст до видавництва, для цього правда доведеться купити бодай одну книжку, щоб списати телефони, та це нічого -- книжку можна не читати (можна і не купляти, а просто списати телефони).
                                2)не писати тексти на парканах... перепрощую, на дискусійних інтернет-форумах. І паркани, і форуми не для цього, бажано поважати свої тексти.
                                Запевняю, що більшість наших авторів приходить "з вулиці" а не за протекцією і грошей ми у авторів ми не просимо, навіть платимо гонорари, дуже невеликі, але дуже чесно.
                                Дякую, що дочитали до кінця.
                                Щиро, Леонід
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2004.08.27 | Горицвіт

                                  Про "паркани"

                                  Леонід пише:
                                  > 2)не писати тексти на парканах... перепрощую, на дискусійних інтернет-форумах. І паркани, і форуми не для цього, бажано поважати свої тексти.


                                  Ви маєте на увазі взагалі не відкривати тексти? Мені здається, це твердження сумнівне. Автор, публікуючи свої тексти безплатно в інтернеті, стає (хоч трохи) відомим. Тоді коли в нього вийде паперова книжка, то вже будуть існувати читачі, які його знають. Це краще, ніж зовсім невідоме ім'я.
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2004.08.27 | Леонід

                                    Re: Про "паркани"

                                    Йдеться не про літературні сайти. Вони безпереречно потрібні. Просто буває трішки сумно, коли при обговореннях і стратегії і тактики на форумах, як аргумент, дописувач вивішує свій, не завжди досконалий текст. Зрозумійте, це може весело і прикольно, але видавництво Факт, наприклад, кожну подачу рукопису супроводжує двома незалежними рецензіями. І я б не ризикнув розмовляти конструктивно з автором, який не стільки працює над собою, скільки бавиться в інтернеті.
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2004.08.27 | Горицвіт

                                      Re: Про "паркани"

                                      Чесно, так і не зрозумів, чому "бавлення в інтернеті" заперечує "працювання над собою". Це якесь упередження, мені здається.
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2004.08.27 | Леонід

                                        Re: Про "паркани"

                                        Шановний Горицвіте! Да не йдеться про те, що бавлення в інтернеті -- це погано! Дідусі в доміно у парку Шевченко грають -- це погано, чи добре? Правда ж ніяк? Але хай їм буде це наздоров'ячко. Йдеться про те, що бавлення в у сітці не може зацікавити видавця, тому цей видавець намагається робити свою справу фахово і бачити зацікавленність автора, бодай у спілкуванні не з читачами, а з фахівцями-видавцями. А якщо з цим погодитися, то слава інтернету!
                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                        • 2004.08.27 | Анетта

                                          Re: Про "паркани"

                                          Підтримую тезу п.Леоніда відносно текстів і інтернету.Автору краще обмежити бавлення в такі речі. Є дуже велика загрозу розумовим здібностям. І є приклади такого.З інтернетом може працювати виключно психічно врівноважена людина, а таких зараз мало є. Інтернет дуже впливає на багато чиників - між іншим і на мову також...
                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                          • 2004.08.27 | Дмитро

                                            Re: Про "паркани"

                                            п.Анетто, Ви якось дивно підтримуєте тезу п. Леоніда, кажучи абсолютно інше...
                                            Хочеться вірити, що це непорозуміння... Хочеться...
                                            Можливо я неправий, але читаючи "не між рядками", а їх-таки, я прочитав в цій тезі просту річ: чекати від видавця, що він буде складати враження про автора за дописами цього автора на різних форумах, чатах та таке інше --- даремно!
                                            Ці виступи можуть, звісно показати погляди автора, але аж ніяк не довести, що його слід видавати.
                                            А за ці виступи йому ніхто --- ну, виходить що, не ніхто, а крім Вас, п.Анетто, ніхто --- добре, скажу так: а за ці виступи йому п. Леонід ажніяк не докоряє.

                                            Інші Ваші, п.Анетто, тези я, мабуть, коментувати не буду. Зовні контексту цієї дискусії вони ще можуть бути "спробовані на смак" та обговорені, але в рамках її виглядають "ляпасом" по тому автору.

                                            Дивна ви жінка...
                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                            • 2004.08.27 | Анетта

                                              Re: Про "паркани"

                                              Ви занадто "заблукали в нетрях", розуміння багатьох речей у вас пов"язано саме з читанням з екрану. Не забувайте, що моя освіта дає право робити деякі висновки - як пов"язані з інтернетом, так і з видавництвом. Зрештою, це моє особисте право - таке саме як і ваше ...Дивного нічого не бачу.Спілкування нетом збагачує з однієї сторони і дуже обмежує з багатьох.Я це проходила особисто і маю "свій" досвід, коли працювала 13 років практикуючим програмістом.Це доволі глибоке усвідомлення і говорити про це можна годинами, яких я нажаль зараз не маю - лишились хвилини...
                                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                              • 2004.08.27 | Дмитро

                                                Re: Про "паркани"

                                                Цікаво...
                                                Мені вже діагноз поставили...
                                                п.Анетто вже знає з чим в мене пов’язано розуміння багатьох речей...
                                                І це тільки через те, що я уважно прочитав два виступи --- п. Леоніда та її --- і помітив, що вони стверджують різне...

                                                А тон-то який:
                                                >> "не забувайте, що моя освіта дає право"
                                                Так і хочеться стати струнко и пронявкати: "тітонька не бійте мене")))

                                                >> Зрештою, це моє особисте право - таке саме як і ваше ...
                                                Безперечно, але я ж не права Вас позбавляв, а свою оцінку його (права тобто) реалізації давав. Причому не так безапеляційно, як Ви...

                                                >> Дивного нічого не бачу.
                                                Ще раз: дивним є не Ваше ставлення до текстів та інтернету, а те, що, по-перше, Ви "підтримуючи" суперечите, а, по-друге, ви жорстко ставите діагнози у досить простих і не конфліктних ситуаціях...

                                                А щодо 13 років роботи практикуючим програмістом та ще й праці у видавництві, так і я, бідолашний, не тільки книжки читаю. Якось так і кандидатом фіз.-мат. наук став, і програмні продукти постворював, і з видавництвами як фрілансер працюю. І ніколи б про це тут не писав, якби не Ваша безапеляційність, що, перепрошую, межує з невихованністю.

                                                Знов повторюю (хоча вже зрозумів, що тексти інших Ви не читаєте, а лише "опускаєтє"...), що з деякими Вашими думками про вплив інтернету на людей я погоджуюсь, але вони ніякого відношення до попередньої дискусії не мають...
                                              • 2004.09.01 | Олег Кочевих

                                                Re: Про "паркани"

                                                1) Назагал підтримую тезу про загрозу від Нету. Але то є загроза не розумовим здібностям. Форуми Мережі радше збільшують до патологічного рівня почуття інформаційної свободи людини. Себто починаєш собі дозволяти те, за що поза межами екрану стає соромно. От п.Леонід, мабуть, здогадався, про що це мені згадалося. Та й пані Наталія Сняданко навряд чи колись вибачить безжальний наїзд на неї. І Книжнику-Ревю в цьому сенсі є що про мене сказати...
                                                2) А щодо засвітки на Форумі розкажу таке. Свою поетичну збірку я за останні два роки надсилав до "Кальварії" (й окремо І.Римаруку), до "Фоліо", до "Факту" та до в-ва В.Даниленка. Про трьох перших не можу точно сказати, що мені відмовили, бо не мав підтверджень, що ці тексти взагалі дійшли (в сенсі поштовому) та були прочитані. Але точно, що друкувати їх ніхто не брався. А ОСЬ ПІСЛЯ мого БАВЛЕННЯ на тутешньому Форумі на початку цього року один видавець мене розшукав і запропонував видати щось найсвіжіше(і якби мій найсвіжіший текст не йшов у "Четвер", №21, який щойно вийшов, то був би я надрукований завдяки Форуму). Отже, це таки шлях.
                                                3)Щодо смішної теми про "авторів, НЕдрукованих у "Кальварії", надрукованих у "Факті"". А що коли я замість "Фоліо" й "Факту" втретє друкуюся у "Четверзі", то невже про мене можна сказати, що львів'яни (Кальварія) переманили мене від киян і харків'ян ???..
                                                Здається, це саме те, що американці називають "піаризація свідомості" - коли прості життєві речі починають серйозно розглядатися з точки зору маркетології, реклами тощо. Просто пані Аннетта неправильно побудувала фразу (очевидно, хотіла погордитися, що "Факт" видає тих, кого відкинула "Кальварія", але сказала дещо образливо для "Факту"). Пан Леонід справедливо обурився, але теж неправильно побудував фразу (в сенсі словесної різкості). І закрутилося таке, що кортить, наче кіт Леопольд, промовити: "Ребята, давайте жить дружно!.."

                                                Все. Обідня перерва закінчується. І я з Форуму виходжу. Адже нишпорити тут у робочий час НЕБЕЗПЕЧНО !!!!!!!!!!!!!!!

                                                Олег Кочевих writer@nemiroff.com.ua
                                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                                • 2004.09.01 | Анетта

                                                  Re: Про "паркани"

                                                  П.Олег!Ви дійсно розставили всі точки .Дякую. Відповідаю особисто Вам.Ваш текст до редакції Кальварії не надходив.Всі Автори і їх тексти реєструються, правила однакові для всіх - поштовий з повідомленням про вручення на нашу адресу, яка є у всіх кальварійських книжках, а правила подачі рукописів є на сайті.Електроні варіанти до уваги не приймаються - нема часу для реєстрації.Про долю рукопису можно завжди дізнатись, зателефонувавши в редакцію з 10 до 17.
                                          • 2004.08.28 | юрко

                                            Re: Про "паркани"

                                            Анетта пише:
                                            > Підтримую тезу п.Леоніда відносно текстів і інтернету.Автору краще обмежити бавлення в такі речі. Є дуже велика загрозу розумовим здібностям. І є приклади такого.З інтернетом може працювати виключно психічно врівноважена людина, а таких зараз мало є. Інтернет дуже впливає на багато чиників - між іншим і на мову також...

                                            це не інтернет винен, а маса інформації, серед якої є може й така сама маса дезінформації. Загроза розумовим здібностям, мабуть, перебільшена. Скоріше за все є загроза усталеним з дитинства уявленням, які, виявляється, можуть бути цілком невірними. Щодо "удару" по психіці, то воно, видно, є результатом сумнівів у вірності тих усталених цінностей. Тобто, людина губить фундамент свого світосприйняття і не знає, кому і чому можна вірити.

                                            Ну, так нічого не зробиш, треба навчитися відсівати непотріб і як є сумнів, постійно перевіряти з інших джерел. Подібний "удар по психіці" отримали ті, котрі призвичаїлися до совковських газет без реклам, раптом змушені були перекопувати газету у 80 сторінок, знаходячи серед реклам та інформаційного сміття, потрібну їм інформацію. То не інтернет винен, а сама голова читаючого.
                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                            • 2004.08.30 | стронґовський

                                              Лист куприкочолим.



                                              Здрастуй, люба інтеліґенціє! Листує тобі, пресвітлій, зомбований нетівськими парканами курвин син, котрий в своїй ницости дійшов до того, що не поважає власні тексти, захаращуючи спілкувальні нужники продуктами особистої літературної життєдіяльности, і має нахабство хвалитися результатом, показуючи якість і кількість використаних папірців. Замість того, аби конструктивно й наполегливо готувати аналізи до здачі, вказаний автор, перепрошую, гидить, де і на кого втрапить ся. Сміє, гад.
                                              Саме тому, шановна інтеліґенція, тобі, з висоти твого елітного унітазу, де лайновідведення поставлено на конвеєр, а папір виключно імпортний, сумно дивитися на зграйки дикуватих срулів, котрі ну геть нічого не тямлять в таїні процесу дефекації. Замість того, аби вдосконалювати свою техніку, спочатку оволодіваючи нічним горщиком, потім дао очка, з першою сивиною - до рівня вживаного унітазу й, нарешті, під кінець життя водрузити свою зморщену жо... перепрошую, дупу, на високотехнолоґічне диво японської техніки з біде та вбудованим аналізатором IQ. В процесі копроінтелектуального розвитку автору, цілком можливо, дозволять проявити себе перед висококуприковою комісією, котра, хоч і різкувата в своїх судженнях, мов пронос, але досить вірогідно, дозволить проявити особливості його стилю дефекації, підтирання і анігіляції папірця, по результатах яких йому буде дозволено ходити в громадські туалети, що, відповідно, означатиме, його соціяльну безпечність і гуманістичну скерованість. Якщо ж автор й надалі буде ся полегшувати під різними несанкціонованими парканами, та ще й прикриватися знанням класиків, від Жрж Бтя через Слвдр Дл до Сркн-а, то прапор йому в третє око і паротяг назустріч. Такі прояви творчости висококуприкову комісію не цікавлять - шансів на підвищення куприка здобувач не має.
                                              Що ж можу відповісти на ці закиди я, скромний нормальнокуприковий? Травна система мого інтелекту виховувалась на традиціях Ґ-ґ-уа та П-ґ-юеля, і, власне, додаткововго збільшення ВВП не потребує. Маю, щоправда, великі сумніви у власній психічній врівноважености - инакше послав би висококуприкову комісію... (далі йде неперекладна гра слів), разом з її освітою і правом робити висновки. Ні, хворий, як і більшість нет-спільноти, на вербальну діярею, гордо піднявши свій апендицит, я рвуся в бій :))
                                              А тепер дозволю собі згадати рйкнскй монолоґ авторства Жвнцк: "Сіґізмунд, шутки шутками, но могут быть и дети". Довистрибуєшся, тобто. Адже, хоч в куприкочолих і немає ані крапелиночки поваги до молодих і перспективних, хоч вони ставляться до тебе з тою самою повагою, що й до мавп у зоопарку, ти мусиш їх шанувати, бо саме вони мають давати тобі банани, апельсини і решту, що звемо хлібом насущним. Ти мусиш їх розважати, щоби вони розтягували свої пики в гиготливому зображенні задоволення. Ти мусиш висіти на одній лапі на ліані, а великий палець другої руки засунути до рота, бо вони свято вірять, що саме для того Господь тебе і створив. І навіть допис свій ти маєш написати так, щоб вони краєм третього ока глянули на нього і пораділи власній проникливості - мовляв, бачите, який кретин! А я попереджав(ла)! Не можна садити мавпу за друкарську машинку. І не дай боже решта мавп з зоопарку з ними не погодяться - зоопарк закриють. А наступного разу куприкочолі прийдуть знущатися з иншої мавпи.
                                              Проблєма відносин мавп і куприкочолих - це трґнвск проблєма батьків і дітей, перенесена на ґрунт капіталістичних відносин. Доки куприкочолі не зрозуміють, що продукти дефекації в неті можуть бути настівльки ж вигідні й шкідливі, як і на папері, доти матимемо оце нерозуміння, що завжди, як писав Крлмркс, спричиняє аґресію.
                                              З иншого боку, куприкочолі свято вірять в те, що несуть мавпам світло духовного зростання й розвитку. Вони гадають, що мавпи не тільки не мають ображатися на хамство, але й радіти такому відношенню, бо воно, рано чи пізно, змусить мавпу розвинутися (чи деґрадувати) до куприкочолого, де такий вид спілкування, як нас переконують, є оптимальним для висловлення і пропаґування своїх позицій, а наше небажання "вчитися" сприймають за шкідливий вплив нету.
                                              Тому лякають мене, перш за все, дві речі. По-перше, неможливість перейти до табору високочолих без зради своєї позиції. По-друге, неможливість не йти до цього табору - инших каст в цьому жаб'ятнику нема. А хавати хочеться. І зовсім не зону.
                                              На цьому, шановна інтеліґенціє, листа до тебе завершую, у марному сподіванні, що ти його візьмеш до уваги, якщо, звісно, піднатужишся і втямиш. Прошу, одначе, стежити за двома речами: щоби від надлюдських зусиль кишка не випала, і, з иншого боку, аби не довелось виписувати фталазолу. Кажуть, супроти розлогих і водянистих патякань дуже допомагає.

                                              P.S. З мого попереднього допису: Т.Ф. – тавки Тарас Федюк, тільки журнал не Книжник, а Київ, № 6, 2004. Рекомендую для загального розвитку.
                                              Т.М. – не торгова марка, а Таня Малярчук, чий творчість неодноразово обговорювалась на Майдані, авле, все-таки, недостатно, як на її талант.
                                              В Житомирі, як не дивно, є не тільки я, хоча простору лишається небагато. Відкриттям 2004 в жанрі малої прози хотів би назвати Наталю Лаптик, вона не менш цікава, ніж Таня, а більшости розкручених до неї ого скільки. Якщо шановне товариство схоче, матиме змогу за декілька місяців ознайомитися з її новелями у новій неабищівській збірці.
                                              Ще одне. Хто з шановних присутніх збирається на Форум книговидавців до Лвв? Маю там бути. З одного боку, пан Іздрк має представляти новий номер часопису "Четвер" в якому, нарешті, сподіваюсь, буде мій роман "Nіц" (рік тому вислав). З иншого – спеціяльно до Форуму буде підготовлено декілька складнів. Бажаючі зможуть отримати зразок сучасного самвидаву.
                                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                              • 2004.08.31 | Анетта

                                                Re: Лист куприкочолим.

                                                Мені на Ваш яд і злобу відповідати не хочеться зовсім. Легко ставати в позу ображеного- значно тяжче бути успішним. Я вам бажаю досягти незведених висот, не принижуючи нікого біля себе. Ви дуже молоді ще, щоб зрозуміти і познати все. Крім того - судити завжди легше.Ви справу зробіть, а потім трепихайтесь...Ви що думаєте, що ми от так зразу взяли і народились і успішними і багатами?!Ви попрацюйте з наше етак років 10-12...І ніхто вас не зажимає. Створіть особисте видавництво і видавайтесь до умопомраченія і рахуйте себе конгеніальною особистістю...
                                                А в 21 номері Четверга, який щойно сьогодні вийшов друком, вашого роману нема.Питайте Іздрика - він формує журнал.
          • 2004.08.24 | Анетта

            Re: Очікується післяобідній дощичок замість цунамі?

            Цікаво, що ж я такого вам збрехала і нахамила...Факт працює і живе своїм життям. Якщо людина сама хамить, то вона принижує в першу чергу особисто себе, що ви і зробили.
          • 2004.08.24 | Анетта

            Re: Очікується післяобідній дощичок замість цунамі?

            Леонід пише:
            > Давно вже не вступаю в будь-яку дискусію, до якої причетна Анетта, бо вона -- хамло, але повідомляю всіх зацікавлених, що стасовно "Факту", вона, як завжди бреше!

            Вам подати перелік авторів яким Кальварія відмовила і які були видані у Факті?Чи може Ви, п.Л., саме про це чудово знаєте, тому і огризаєтесь на інформацію, яка вас майже не стосувалась.Кожен воленс робити, то що забажає - так само і видавати кого хоче. Кальварії притикнути за це неможливо, бо нема у нас товару другої свіжості.
            Я констатувала факт дій, а не робила висновків і не збиралась.
            А брешуть собакі - пора про це вже нагадати шановному товариству.ЩО? Критика не сподобалась і полізли сваритись...Це просто смішно.Це навіть не мяукання, а так собі щось незрозуміле...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.08.24 | Леонід

              Ще раз, до всіх кому цікаво

              Готовий відповісти на всі запитання всім, окрім "підколювачів" та Анетти. Готовий до спілкування, готовий вчитися. Але прошу не "стьобатися" та й не вчити.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.08.24 | Анетта

                Це у Вас, п.Леоніде, особисте..

                Чомусь у Вас, п.Леоніде, говорить особисте (а Кальварію Ви ніколи не любили незрозуміло чого, приводів особистої сварки я щось не наблюдала.Крім Вашого небажання спілкуватись - так я і не навязуюсь в співрозмовники...Це ми з Олесем розмовляємо.)...
                А критике подвласны все и Вы - не исключение.
                Падведем итоги:
                1.Вам ніхто не хамив. Це Ви зробили.
                2.Вас ніхто не ображав
                3.В Вашу "видавничу" кухню ніхто не ліз і гроші в Вашій кишені не рахував.
                4.У Кальварії було значно більше приводів реагувати на ваші "репліки" в пресі, чого вона не робила і робити не буде.

                Що ж Ви тоді ...
                Якось це негарно з Вашої сторони.
                Але бог Вам суддя.Живіть як вважаєте за потрібне, а час нас розсудить.
              • 2004.08.24 | Олесь Бережний

                Леоніде, маю запитанння про веб-сторінку Факту

                Леонід пише:
                > Готовий відповісти на всі запитання всім, окрім "підколювачів" та Анетти. Готовий до спілкування, готовий вчитися. Але прошу не "стьобатися" та й не вчити.

                Шановний Леоніде,
                Зробив учора пошук - катма. Кальварія та Фоліо викрашаються в Інтернеті, а вас немає. Чи плануєте власну веб-сторінку? Чи маєте відношення до веб-сайту Забужко?
                Щиро,
                - Олесь
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.08.24 | Леонід

                  Re: Леоніде, маю запитанння про веб-сторінку Факту

                  Пане Олесь! Відповідаю. Так, ми, звичайно, маємо свою веб-сторінку (www.fact.kiev.ua). Стосовно сайту Оксани Забужко. Цей сайт -- наша їй "дизайн- та ПК-допомога". Тобто добірка матеріалів безпосередньо зроблена п. Оксаною.
                  Радий відповідати на запитання. Готовий прийняти будь-яку критику, пропозиції та поради. Ще повинен додати, що на роботу з користувачами інтернету не вистачає часу та розуміння важливості цієї роботи (ну дуже нас мало в цій країні!).
                  Щиро, Леонід.
                • 2004.08.24 | Дмитро

                  Re: Леоніде, маю запитанння про веб-сторінку Факту

                  Цікаво...
                  Ввів я в Яндексі чи в Гуглі "видавництво факт" --- в обох випадках перше посилання на їхній сайт...
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.08.24 | Олесь Бережний

                    Results 1 - 10 of about 453 for "видавництво факт".

                    Дмитре, мені соромно!
                    А я все ніяк не міг збагнути як серед 453 результатів не знайшов... найпершого! Авжеж, не очікував що відповідь знайду на найпершій позиції, тому відразу просковзнув далі, це по-перше. А по-друге, хто вам збрехав, що я уважний? :crazy:

                    Дмитро пише:
                    > Цікаво...
                    > Ввів я в Яндексі чи в Гуглі "видавництво факт" --- в обох випадках перше посилання на їхній сайт...
  • 2004.08.24 | Горицвіт

    Шановні, прошу уникати лайки і особистих образ

    Навіть якщо ви вважаєте, що це відповідь на образу у ваш бік. Намагайтеся дискутувати по суті питань. Безперечно, такі шановні люди мають що сказати один одному (і головне – нам, зацікавленим читачам) і без скочування в "дурак -- сам дурак". Пам'ятайте, що образливі дописи можуть бути стерті модератором.
  • 2004.08.26 | стронґовський

    Re: профанації

    Ех, інтеліґенція, інтеліґенція... Ледь цю гілку до кінця прочитав - ноги обварив. Як кращі друзі людини москалі говорять - кіпятком пісал. Вершки нації, блін.
    Якби Юзьо Обсерватор був моїм другом, сказав би мені: "не лізь, стронґовський, у всю цю байду, вони ж там всі хами, кому і що ти збираєшся доводити?" І якби я був другом Юзі, згадав би поведінку вельмишановного пана М. (прізвища повністю не вказую, всі й так впізнали) під час "війн видавництва "К" з малими "п" (піратами, тобто)". Я б цілком закономірно вирішив, що так, якщо це вершина, то навіщо туди дертися і взагалі шукати до неї підходів. Я, врешт, згадав би безсмертні слова "Помпіліуса" про те, що "у холма нет вершины", і на тому б все і вичерпалось.
    Нажаль, на мій перевеликий, підкреслю, жаль, мені не начхати. І якщо я повністю згоден з тим, що у повсякденному житті особа може бути рідкісною потворою, то, відповідно до ситуації, керівні особи видавництв в неті розцінюватися інакше, як керівні особи видавництв НЕ МОЖУТЬ. Особливо після того, як вони зізнались у своєму статусі. Є річ, в нашій Мухосранщині, підозрюю, геть нечута. Зветься вона реноме, і означає, перепрошую за власне розуміння цього слова, ЗАЛЕЖНІСТЬ авторитету (особи, фірми чи орґанізації, яку вона представляє, незалежно від посади тої особи) від ВЧИНКІВ. Відповідно, якщо мене недостатньо якісно обслужили, маю повне право скаржитися в інстанції, визначені законом і а) більше ніколи не користатися з послуг тої фірми; б) попереджати всіх, хто збирається скористатися цими послугами, про можливу небезпеку. На Заході, і, поступово, в Москаляндії, реноме оберігають, як чоловіки яйця. Бо це втрата клієнтури, партнерів, відповідно - прибутків. Панам керівним особам, гадається, паралельно до таких дрібниць. Оце зара майнула думка - може це одна з причин непопулярності української книжки? Жартую, звісно, але в кожному жарті...
    Зараз я шукаю видавця. Когось, кому я міг би передати для користування частину прав на мою інтелектуальну власність, і від кого зміг би отримати належне відшкодування за ці права. Це щонайменше. Але також мені важливо, що про мене думатимуть читачі, а на це впливає й імідж видавництва. І якщо я читаю в інтерв'ю Т.Ф. журналу "К-в", що вказаний Т.Ф. в майбутньому не бажає мати нічого спільного з видавництвом "К", я цілком можу припустити, що інші видавництва, дізнавшись, що я друкувався, для прикладу, в "К" можуть не схотіти опікуватись моєю творчістю, а читачі сприйматимуть її неналежно, на кшталт "Книжка добра, чого ж автор такий лох?" Від видавництва, якщо контракт є, вже не підеш... Це все гіпотетика - хто такий я і чому вказані речі можуть трапитись. Але припустимо, що на місці молодого літератора с. опиниться патріярх А. чи патріарх П.З...
    Саме тому, шановні молоді автори, двадцять два рази подумайте, перш аніж нести свій, припускаю (не)досконалий рукопис куди-небудь.
    До речі, про рукописи. Згадуване в нитці видавництво "Ф" оголосило конкурс на "молодіжний міський роман", ви про це точно знаєте. За піт і кров, що молодий автор покладе на створення цього опусу, йому обіцяють аж 1500 куцих грн. І це, зважте, тільки один щасливчик. Твори решти можуть не повернути, змінити імена авторів, головних героїв і місто дії і о-ба-на! Маємо серію молодіжних міських романів від видавництва "Ф". Твори видавництву дісталися безкоштовно, і якщо з-поміж десятка, знайдеться що-небудь "Культ"оподібне, то серію можна вважати успішною. Якщо ви патріарх чи недалеко від того, вас не ризикнуть так наколювати. А молодь... Що вона тямить? Чи, побудую інакше, хто її захистить? І від хамства поважних осіб також. Питання, як ви здогадались, риторичні.
    А стосовно навал усіляких... Перепрошую, це ж навала пенсіонерів. Так, С. написала чудову книжечку. Але час для захопленого її читання пройшов. Ті, хто був підлітком початку 90-х не дуже рватиметься читати про це, а молодшим про це - нецікаво. Те саме - стосовно поетопрозаїка Ж. Най захаращує. Приємно, що видають пані К. - при всій її епатажевости, пише вона чудово. А що дехто не розуміє, то між поколіннями конфлікти існували завжди. Хотілося б ще побачити томик Т.М. минулорічної номінантки Шевченківської. Це потрібна книжка.
    І насамкінець. Революції відбуваються блискавично, але готуються десятиріччями. І перш ніж говорити про харківську навалу, озирніться - Житомир набагато небезпечніший...:))
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.26 | Олесь Бережний

      Як помаранч!

      стронґовський пише:
      > Ех, інтеліґенція, інтеліґенція...

      Шановний стронґовський,
      Браво! Естетичне задоволення отримав я майже, як від драматурґічної Матриці! :love:
      Але, з огляду, ймовірно, на мій з Вами розрив ґенерації та ґеоґрафії, дещо залишилося поза межами утороплювання моєю макітрою. Переважно, акроніми та власні назви, символи доби чи що... Відтак, ґречно прохав би Вас з"ясувати особисто для мене про що ж там достеменно ідеться. Щиро,
      - Олесь :sol:

      Список у додатку:

      Юзьо Обсерватор = гуцульський фацет, про якого всі знають, бо насправді це загальновідомий літератор е-е ...?
      пан М. = пан Мацкевич
      видавництво "К" = видавництво "Кальварія"
      видавництво "Ф" = Факт? Фоліо? Нє, таки Фоліо, факт!
      "п" = палкі проповідники правового пофігізму, промовисті прихильники порушення прав письменників, поетів!
      "Помпіліус" = Віктор Цой...
      Мухосранщина = Велика Житомирщина?
      Москаляндія = Південно-Східна Фінляндія!
      аж 1500 куцих грн. = незначна сума місцевою валютою?
      журнал "К-в" = Київ, Кальміюв, Кур"єркривбасув, Критикав???
      молодий літератор с. = стронґовський!!!
      патріярх А. = Андрухович
      поетопрозаїк Ж. = Жадан
      патріарх П.З. = ???
      пані К. = ???
      пані С. = ???
      Т.М. = ???
      Т.Ф. = ???

      Буду надзвичайно вдячний, якщо хто-небудь розшифрує мені останні кілька абревіатур! :jap:
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.26 | Olena

        Re: Як помаранч!

        > патріарх П.З. = ???
        Павло Загребельний?

        > пані К. = ???
        Ірена Карпа

        > пані С. = ???
        Наталя Сняданко?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.08.26 | Олесь Бережний

          Oлено, щиро дякую! Лишаються ТМ, ТФ і журнал "К-в"... (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.08.27 | Олена-маленька

            Re: Oлено, щиро дякую! Лишаються ТМ, ТФ і журнал "К-в"... (-)

            Т.Ф. -- Тарас Федюк,
            журнал "К-в" -- К(нижник)-(ре)в(ю):))
            видавництво "Ф" там -- таки "Фоліо".

            А К. -- таки Карпа, бо я чогось подумала що Кононенко. І злякалась за стронґовського:))).
    • 2004.08.26 | Обережний герой

      Якщо такий стиль і в книжках...

      то с очень і очень... А тут його змалювали як якогось літературного уклоніста. Класичний стиль і гумор. Хоча недаремно кажуть, що Далі гарно міг малювати і класично, тому гарні в нього і абстракції.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.08.26 | Горицвіт

      Цікаво, цікаво (про Житомир)

      стронґовський пише:
      > І перш ніж говорити про харківську навалу, озирніться - Житомир набагато небезпечніший...:))


      І що в Житомирі?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.08.26 | Shooter

        Re: Цікаво, цікаво (про Житомир)

        Горицвіт пише:
        > стронґовський пише:
        > > І перш ніж говорити про харківську навалу, озирніться - Житомир набагато небезпечніший...:))
        >
        >
        > І що в Житомирі?

        стронґовський?...;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".