МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Проапозиція батькам дітей молодшого і середнього шкільного віку

11/15/2004 | Киянка
Батьки дітей молодшого і середнього шкільного віку, які хочуть розширити для своїх дітей можливості достойного спілкування!
Давайте знайдемося по мікрорайонах, районах, де і як можливо. Можна було б навести багато аргументів, чому це потрібно. От би зі смаком докладно розписатися... Але де вже у такий тиждень! Проте якраз такий активний час шкода втрачати. Втім, ті, для кого це потрібно вже „вчора”, і так розуміють, про що я. Вміщую тут фрагменти лінки „Вільного форуму”, з якої ініціатива й започатковується (а ще є аргументи у статті Майдану „Шановним батькам ровесників братів Василенків. І не тільки”):

Майдан / Вільний Форум
Майданівці, давайте знайдемося по сусідству, в мікрорайонах (46 -1064), Киянка ®. поч. 09-11-2004 10:58, ост. 14-11-2004 20:04 2. конструктивно
09-11-2004 12:39, Киянка
Дякую всім, хто відгукнувся й відгукнеться. Я живу в мікрорайоні Осокорки-Позняки (Княжий затон), якщо є хтось з дітьми 8-10 років - буде просто супер!
Батьки 8-10 річних, пишіть, можна зробити багато корисного, в першу чергу, для наших дітей. З подякою, Ольга.
P.S. Якщо не зможете доступитися на e-mail через майданівську довідку для зареєстрованих, просто напишіть в форумі, якщо є бажання сконтактуватися, і дам адресу сама.
09-11-2004 20:38, Barvinka 9 rokiv
Re: Дякую всім, хто відгукнувся й відгукнеться,
Дорогі майданівці, допоможіть знайти однолітків для корисних справ як брати Василенки та щоб дружити. Я Богдана, мені 9 років
12-11-2004 18:12, Михайло Свистович
Агов, дорослі з Харківського масиву. Дайте своїх дітей під оруду Богдани й братів Василенків
12-11-2004 19:55, Киянка
Відповідаю за Богданку, яка на цей момент теж не тут
Іншим дорослим майданівцям, особливо з Осокорків-Позняків, і особливо тим, кому є кого "здавати під оруду". Відгукніться, це буде корисно, і класно. Вибори - це в першу чергу, а потім - це ж лише початок! Скільки всього ми зможемо разом! Є ідеї в нас і у батьків Василенків.
З повагою, Ольга
13-11-2004 19:03, Майстер
Давайте тему про дітей -- у Культуру. І серйозно про це поговоримо. Про створення середовища для наших дітей. Іншими словами - референтної групи. Маю троє, з них двоє 7 і 8 років. Їм потрібне спілкування з розвиненими українськими дітьми їхнього віку.
14-11-2004 00:16, Киянка
Майстру й іншим, хто хоче для своїх дітей достойного спілкування Шановний Майстре! Те, що Ви написали, є тим, на що очікувала, поруч з конкретними пропозиціями співпраці - кооперації дітей по сусідству під час виборчої компанії. Ваша пропозиція – стратегічно важлива, найближчим часом уважніше перечитаю форум “Культура” і започаткую таку гілку (якщо ж Ви першим встигнете – тоді приєднаюся). Оскільки хочеться написати там докладно, то поки що – декілька слів для Вас та інших зацікавлених. Якраз в ці тижні є унікальні можливості для активнішого включення наших дітей в наразі найактуальнішу сферу української культури – культури спілкування, культури відстоювання своїх прав, формування й відточення своєї світоглядної позиції (загляньте, зокрема, у статті/Шановним батькам ровесників братів Василенків) - шляхом знайомлення дітей свідомих українців між собою, спільних справ, а у перспективі спокійнішої ситуації – спільних екскурсій, походів, навчання, зрештою – просто прогулянок і забавок. А в якому районі Ви живете? Ех, напевно, написали б, якби десь поруч з нами… Але в мене є пропозиції і для тих батьків та дітей, які живуть і в інших районах. Якщо захочете про це та інше з теми поспілкуватися, зголошуйтесь - знайдемо можливість сконтактуватися.
З повагою, Ольга.
Також звертаю Вашу увагу на дві інших можливості допомогти Вашим дітлахам знайти гарних друзів, які, втім, не роблять зайвою, а доповнюють мою пропозицію: 1. недільні школи, які існують при окремих православних та більшості католицьких і протестантських храмах (чи місцях зборів громади). На сайті www.risu.org.ua є у веб-ресурсах адреси багатьох парафій, релігійних організацій, церковних ЗМІ тощо.
2. Пласт (www.plast.org.ua). Дві групи (молодшого і середнього шкільного віку) збираються по суботах (16 г.) та неділях (здається, 12-12.30) в клубі „Ровесник” біля Голосіївської площі (Васильківська, 2а)

Буду дуже рада відповідям! З повагою, Ольга.

Відповіді

  • 2004.11.17 | art-em

    Re: Проапозиція батькам дітей молодшого і середнього шкільного віку

    Було би добре! Ось тільки ще дітей в мене трошки нема. А на перспективу...
  • 2004.11.18 | Майстер

    Одразу після виборів за це візьмемось.

    Наприклад, можна організувати курінець молодих козачат, чи скаутську групку чи щось таке. Чи можна якісь "походи вихідного дня" - у парк, на дит.майданчик, скажімо, на Володимировій горі.
  • 2004.12.07 | Киянка

    Додаток

    Наразі, коли революція ще продовжується, в надії на те, що "як тільки, так відразу" займемося дитячими справами "упритул", додаю статтю про Пласт однієї з виховниць новачків, Ксені.
    До речі, в наметовому Містечку багато пластунів, і пластунський вишкіл допомагає їм доцільно організуватися.

    „Про моду, яка, іноді, раптово повертається...”
    Жив був на світі, а точніше в Великій Британії такий собі полковник Роберт Бейден- Пауел і от занесло його випадково в Африку(якраз тривала англо –африканська війна). В Африці було багато диких небезпечних тварин, непролазних хащів і войовничих африканців...
    Полковник звернув увагу, що хлопці 14-18 років краще, ефективніше і швидше, ніж дорослі пристосовуються до різних екстремальних ситуацій і здібна до надзвичайних вчинків. Це його зацікавило.
    Повернувшись на Батьківщину Б.Пауел вирішив створити таку організацію в якій у веселій захоплюючій грі в гармонії з природою молодь змогла б розвиватись, вчитись і пізнавати. Таке чудове поєднання корисного і приємного було названо Скавтінгом. „Скаут” в перекладі на Українську означає „розвідник”. Бі-Пі(псевдо Б.Пауела) розробив структуру, мету, способи і правила цієї „Великої гри” і уклав то все в книгу „Skavting for boys”.Ця книга побачила світ в 1908 році і раптово стала модною, а ідеї Скавтінгу поширились по всьому світу.

    Приблизно в той же час в Україні існувала інша мода - „мода Українства”.
    За Україну помирали, потрапляли у в’язниці,влаштовували демонстрації, повстання, піднімали національні прапори, співали Українські пісні, читали Українські видання, спілкувались Українською мовою.......

    І от знайшлось троє наймодніших людей(І.Чмола,О.Тисовський, і П.Франко(син Івана Франка)), які незалежно один від одного вирішили поєднати ці дві моди. І в них це навіть вийшло. 12 Квітня 1912 року у Львові відбулась перша присяга: їх ідеї поєднались і створилась нова супермодна – Національна Скаутська Організація України –Пласт. Метою, якої було всебічне та патріотичне виховання і самовиховання молоді за скаутськими методами в поєднанні з кращими Українськими традиціями.
    А потім був стрімкий розвиток: щотижневі сходини, семінари, мандрівки, вишколи, злети, табори і збори....

    Пізніше була Перша Світова, пластуни стали в лави добровольців Українських Січових Стрільців, Армії Народної Республіки.

    Потім,була влада імперій, а пластуни всеодно вели свою діяльнісь, розвивались і співпрацювали зі скаутами інших країн.

    Пізніше-Друга світова, коли пластуни вступають до Укріїнської Повстанської Армії і борються за незалежність України.

    Потім- доба світлого комунізму...
    Можливо це дивно, але зараз Пласт налічує близько 14 000 членів(6000 в Україні і 8 в діаспорі).
    Якщо ви зустрінете десь Пластунів (А ви їх обов’язково десь зустрінете і одразу впізнаєте), то не дивуйтесь...
    Просто мода, дійсно, іноді раптово повертається...


    PS: Через Пласт пройшли:
    Юрій Липа,Катерина Зарицька,Орест Субтельний,Леся Храплива,Любомир Гузар,Микола Павлюк,Олег Кандиба-Ольжич,Степан Бендера,Роман Шухевич, Богдан Гаврилишин,Микола Кравців,...
    та багато інших.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.12.17 | art-em

      хіпувате

      Я не проти разом виховувати дітей. Але, може, годі змалку забивати їх духом квазівійськових (ну, військовоморфних) формувань? Це - не через лапшу на вухах з приводу пласту, це просто з позицій категоричного пацифізму...Було би справді кльово людям, що мають стосунок до мистецтва, виховувати дітей саме по-мистецьки, спільним зусиллям. ростячи чутливих, вумних українців. Не йдеться про розпещеність, адже навички співжиття з природою в наметі можна набути і інакшим шляхом... А то всі ці Донієві гасла про українську культуру, яка має бути аґресивна або мертва... Нарешті настав час їй бути доброю!..
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.12.21 | Майстер

        А методика?

        Просто Пласт та інші дитячо-юнацькі товариства скаутського типу мають методики, знають, чим забавити дітей. І дітям цікво. Я, як колишній гіпі, переконаний що 7-8-річним дітям гіпувати не так цікаво, як в’язати туристичні вузли, лазити по канату й здобувати нашивки кашоварів. Але то таке. Головне - почати хоч щось. Хоч просто в м’ячика поганяти. Хай-но настане весна, давайте змовлятися в якомусь парку, наприклад, Дружби народів. Нехай малеча подуріє.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.12.22 | art-em

          Re: А методика?

          Ну то я за методику просто методику. Сам ходив у школі до туристичного гуртка, сам вузли в'язав, і в ті походи ходив, тільки стосунки там були просто товариські, навіть з керівником.
          До речі, про методики. Хтось придумав, як зацікавити дитину в таких зустрічах, наскільки вони мають бути формалізованими?
  • 2004.12.22 | Киянка

    Додає надії те, що навіть в такий гарячий час народ відгукується

    Дякую всім, хто в такий гарячий час заходить і сюди, та ще й обговорює тему. Взагалі сподіваюся, що після виборів учасників тут побільшає. Водночас, з досвіду вже знаю, що ентузіастів, які готові окремо і конкретно працювати на "дитячі" справи, на жаль, поки було небагато. Мої спроби в мікрорайоні, а також в деяких інших "обмежених" середовищах, поки що не давали сталого помітного результату, крім інформаційної допомоги деяким батькам і дітям (куди чад вже можна прилаштовувати).
    Також звертаю увагу на те, що, на жаль, поки що конкретні "дитячі" проекти залишаються по суті на узбіччі уваги навіть Наших. Звісно, це добре, що ВАЮ привітав дітлахів з Миколаєм, добре, що зробили дитячу акцію (й думаю, він президентом буде багато чого робити важливого на користь дітей-майбутнього України). Але, знов-таки, хто бачив "дитяче наметове містечко" і "лист президенту", міг спостерігати ну зовсім непереконливі "наметики", куди втиснутися можна було лише дуже завзятим дітлахам з допомогою самих настирливих батьків, які не злякалися перемазати верхній одяг фарбою (а як би було цікаво позалазити малечі в справжній великий намет, повчитися гуртом революційних пісень, і замість цукеркових наборів, які на святки вже з горла вивалюються в переважній більшості принаймні київських дітей, покуштувати щось з "меню революційної польової кухні" або хоча б ті ж "наколоті апельсини"!) Сам лист - це добре. Але шкода, що не можна було віддати комусь щось самочинно намальоване чи написане - так, щоб не шукати спершу "когось" довго й нудно, а потім не побачити, що "твір" був поблажливо засунутий куди попало. Я розумію, що все це треба було б комусь розробляти та комусь цим займатися (а хіба до того, адже купа серйозних справ!) Втім, подібні речі варті зусиль. Якщо на те вже пішло, вони теж "виглядають", а реальної користі для дітей дали б значно більше, бо запам"яталися б як щось більш "справжнє", вагоміше, більш відмінне від просто святкових розваг.
    Справді ж, саме з "дитячих" справ, з "інвестицій" у дітей (навіть в час, коли нема коли, бо революція :) !) все інше й виростає! Так давайте починати з себе, зі свої організації - це те, що є можливе для нас самих. Сподіваюся, помаранчева революція, яка вже змінила багато чого у свідомості - ну, не всіх, але великої кількості - людей, допоможе і в цьому.

    Я так думаю, що ті чи інші дитячі групки можуть бути самого різного переважного (хоч, може, й не одного єдиного) спрямування - відповідно до уподобань батьків та потреб дітей: для когось - мистецького, для когось - спортивного (багато чого можна придумати). Наприклад, для моєї "спортивне" не було б привабливим (з її точки зору) як основне, але для неї, "помісі Гаррі Поттера з Герміоною" без особливого бажання будь-якого квідичу, щось спортивно-туристичне як елемент потрібне для фізичного розвитку та розвитку відповідних навичок та вмінь.
    На мій погляд, є потреба і в "комплексних" групках, і у "спеціалізованих" за родом занять і розваг.
    А головне - достойне спілкування з нормальними українськими розвиненими дітьми.
    Я б не відкладала наші спроби "на тепло", пропоную організовуватися відразу після інавгурації Ющенка (дай Бог, щоб вдалося так попрацювати, щоб це сталося якнайшвидше!)
    З повагою, Ольга.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".