МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Рок-екзистенція - 2005

07/18/2005 | Sean
Не будь як всі – слухай справжню музику!

Шановні друзі!

Дирекція всеукраїнського фестивалю рок та альтернативної музики «Рок Екзистенція» оголошує про
початок відбіркового туру для фестивалю
“Рок Екзистенція 2005”.

Відбір проводиться з 15-го липня по 15 вересня 2005 року.
Для участі у відборі необхідно надати, або надіслати в дирекцію, до 15-го вересня, заявку та
три музичні твори в аудіоформаті на CD.
Просимо обов’язково вказати Ваші координати!

Результати відбору будуть оприлюднені на сайті www.artveles.kiev.ua після 20-го вересня.
На сайті також можна отримати заявку-анкету і ознайомитись з концепцією та положенням
фестивалю.

Наша адреса: Київ 01001, а/с В – 155, Фестиваль «Рок Екзистенція» для Олекси Ткачука
(067) 799-24-30

Тел.: (044) 592-89-63, факс: (044) 592-89-64,
mail: artveles@cdmaua.com
www.artveles.kiev.ua

-----------------------------------------------------------------

Положення
Про Всеукраїнський фестиваль рок- та альтернативної музики
“Рок Екзистенція”.

1.Загальні положення:
1.1 Фестиваль “Рок Екзистенція” започатковано з ініціативи ТОВ “Мистецька агенція “Арт Велес”, який є засновником фестивалю.

1.2 Співорганізаторами фестивалю є: Громадська організація “Арт Екзистенція”, Українсько-Британське СП “Комора”, Київська міська рада, Головне управління у справах сім’ї та молоді КМДА.

1.3 Назва фестивалю, логотип та творча концепція затверджені засновником та зареєстровані відповідно до чинного законодавства про торговий знак та авторське право.

1.4 Фестиваль проходить один раз на 2 роки в осінній період у місті Києві.

1.5 Метою фестивалю є підтримка, сприяння розвитку та популяризація української рок-культури.

1.6 Головні завдання:
• сприяння становленню молодих і талановитих гуртів з регіонів;
• створення середовища для творчого спілкування та обміну досвідом між молодими митцями ;
• поширення якісної та інтелектуальної рок-музики серед молодіжної аудиторії;
• стимулювання напрацювання нових програм молодими гуртами;
• кількісне та якісне збільшення аудиторії, яка слухає прогресивну сучасну рок-музику;
• організація наукових диспутів, круглих столів та конференцій для музикантів, менеджерів та продюсерів гуртів з метою підвищення їхнього професійного рівня.

2. Учасники фестивалю:
2.1 У фестивалі мають право брати участь рок-гурти з України та інших країн світу.


2.2 Музика учасників має відповідати вимогам, закладеним у Творчій Концепції, фестивалю.


2.3 Вікові обмеження для учасників фестивалю не встановлені.

3.Порядок подачі заявок:
3.1 Колективи та виконавці, які бажають взяти участь у фестивалі, повинні надати (надіслати не пізніше як за 45 днів до його проведення) на адресу оргкомітету:

• Заявку на участь у фестивалі;

• Демонстраційні записи (три композиції у форматі аудіо на CD);

• Ознайомитись із творчою Концепцією та Положенням фестивалю.

4. Оргкомітет:
4.1 Для підготовки та проведення фестивалю організацією-засновником створюється організаційний комітет.

4.2 До складу оргкомітету входять представники співорганізаторів фестивалю, а також діячі культури та мистецтва ,науковці.

4.3 Склад організаційного комітету затверджується організацією-засновником.

4.4 Організаційний комітет бере участь у вирішенні всіх творчих та організаційних питань, пов'язаних з підготовкою та проведенням фестивалю.

4.5 Загальне керівництво фестивалем здійснює оргкомітет, до складу якого входять представники організацій-засновників. Окремі члени оргкомітету не мають права брати на себе ніякі зобов’язання, які стосувалися б організації фестивалю, реклами або участі окремих виконавців без узгодження своїх дій з оргкомітетом .


5. Експертна рада:
5.1 Для професійного відбору гуртів учасників фестивалю організацією-засновником формується Експертна Рада фестивалю.

5.2 До роботи в Експертну Раду запрошуються провідні фахівці: мистецтвознавці, композитори, музиканти, поети, музичні журналісти, продюсери тощо.

5.3 Експертна рада фестивалю, керуючись критеріями, закладеними у Творчій Концепції фестивалю, проводить оцінку та відбір наданих їй фонограм гуртів, що бажають взяти участь у фестивалі.

5.4 Експертна Рада залишає за собою право визначення належності поданих фонограм до жанру рок-музики.6.Умови участі.
6.1 Гуртам, які пройшли відбір і офіційно запрошені до участі у фестивалі, необхідно надати оргкомітету:

• Фотокартки та слайди, які можна використовувати для реклами колективу;

• Інформацію про колектив;

• Тексти пісень з прізвищами авторів музики і текстів;

• Письмову згоду авторів;

• Технічні вимоги (необхідне звукове, світлове та сценічне обладнання);

• Оргвимоги (зворотні квитки, готель, автоперепустки на територію фестивалю);

• Програма виступу – перелік творів у письмовому вигляді :(назва, тривалість творів у порядку виступу та інше).

6.2 “Рок Екзистенція” – фестиваль “живої” музики, тому виступи під фонограму або імітація гри на інструментах не допускається.

6.3 За рішенням оргкомітету може бути дозволено в окремих випадках використання фонограми як необхідного інструментального доповнення до виступу гурту.

6.4 Фестиваль не є конкурсним. На фестивалі не присуджується звання лауреатів, дипломантів та будь-які інші звання та відзнаки.

6.5 Рішенням засновника та з ініціативи Експертної Ради можуть додатково встановлюватися спеціальні премії.


6.6 Оскільки фестиваль спрямований на розвиток національної молодіжної культури, твори, за винятком тих, які виконують гурти - учасники фестивалю з інших країн, переважно виконуються – українською мовою.

6.7 Під час проведення фестивалю організаторами ведеться аудіозапис, фото- та відеозйомка. Програми фестивалю транслюються державними та комерційними каналами телерадіомовлення.


6.8 Усі виготовлені організаторами фото- та відеоматеріали є власністю організаторів.

6.9 З метою подальшої популяризації акції та рок-мистецтва організаторами планується випуск аудіокасет та компакт-дисків після закінчення фестивалю.

6.10 Усі умови комерційного використання аудіопродукції обумовлюються додатково і юридично закріплюються в угоді між організаторами та виконавцями.

6.11 Для організації належної роботи із ЗМІ під час фестивалю працює прес-центр. Усім журналістам, що виявили бажання висвітлювати події фестивалю, пропонується отримати акредитацію.


7.Фінансування:
7.1 Для фінансування фестивалю залучаються кошти з різних джерел, включаючи кошти відповідних міністерств та державних установ, організацій – співорганізаторів фестивалю, спонсорів, меценатів та благодійних фондів.


7.2 Порядок фінансування, формування загального бюджету та кошторису витрат фестивалю визначається організацією-засновником.


Оргкомітет знаходиться за адресою:
м. Київ, пров.Георгіївський,7. кімната 414,
тел./факс (044) 592 89 63. 592 89 64.
Поштова адреса: 00101, Київ-1, а/с “В”-155.
e-mail: postmaster@artveles.kiev.ua

---------------------------------------------------------

Творча концепція фестивалю:

Як відомо, виживають і розвиваються тільки ті фестивалі, що знаходять своє місце в системі музичної індустрії, мають свою направленість, обличчя. Враховуючи головну мету фестивалю, а це - висвітлення, розвиток та популяризація українського рок-мистецтва, прогресивної незалежної музики, організатори затвердили критерії, якими експертна рада керується при відборі колективів, бажаючих взяти участь у фестивалі.

Першим і найважливішим критерієм є критерій - несекундарності (невторинності).
Це значить, що у фестивалі не можуть брати участь гурти, музика яких є секундарною, вторинною, гурти, які епігонськи копіюють загальновідомі зразки, створюючи ерзац-музики, або музику – дериват. Це простір масової поп-культури.
В „Рок Екзистенції” беруть участь тільки ті гурти, які творять „власну музику”, власний імідж, неповторне звучання. Це дасть можливість уникнути сліпого наслідування та повторювання популярних зразків рок-музики, відкриє шлях оригінальним та неповторним авторським ідеям та проектам у музиці.
Також фестиваль намагається уникати штучно створених, спродюсованих проектів, що керуються виключно кон’юнктурою музичного ринку і є складовою шоу-бізнесу.
Це не означає, що організатори відкидають кращі досягнення світової рок-культури. Навпаки, до участі в Фестивалі запрошуються гурти, які, опановуючи і використовуючи вже знайдене, створюють своє.

Другим важливим критерієм є професіоналізм.
До участі в фестивалі запрошуються гурти тільки з високим професійним рівнем. При цьому, професіоналізм - організатори розглядають не тільки як досконале (професійне) володіння музичними інструментами чи вокалом, але і як гармонійне поєднання поетичного тексту, вокальної манери, тембральної палітри та аранжації, манери поведінки на сцені, зовнішнього вигляду та пластики, мелодики та ритмічної основи. Результатом такого поєднання має бути створення цілісного художнього образу, розкриття ідеї, формування власного іміджу.

Третій критерій – зв’язок з національною культурою.
Важливою умовою участі груп у фестивалі є зв’язок їх творчості з національною культурою. Цей зв’язок має бути виражений не тільки у виконанні пісень українською мовою, а й передбачає більш глибоке використання художньо-виражальних засобів, естетичних моделей притаманних творчості української нації. Це поширюється і на поетичний текст, його стильові особливості, темпо-ритм, тематику, образність, також, це має вираження і у мелодиці, вокальній манері, гармонічних послідовностях, ритмічних структурах, тембральній палітрі та манері подачі музичного матеріалу.

Третій критерій тісно пов’язаний з першим, адже несекундарна, самобутня музика може виникнути лише на ґрунті власної культурної традиції.

Ці три критерії або положення і складають основу творчої концепції фестивалю. Тобто, по-перше, фестиваль є таким, що підтримує і популяризує тільки - оригінальне, неповторне, індивідуальне, «авторське» рок-мистецтво; По-друге, «Рок-Екзистенція» - фестиваль професійної музики (мистецтва). Гурти з напівпрофесійним, аматорським рівнем до участі в фестивалі не допускаються; По-третє, оскільки фестиваль, в першу чергу націлений на розвиток та популяризацію національної молодіжної культури, на висвітлення такого культурного явища як „феномен українського року” – «Рок-Екзистенція» співпрацює з рок-гуртами, музикантами, поетами, композиторами, художниками та іншими творчими особистостями, хто своєю творчістю підтримує цю ідею.

У всі часи молодь прагнула та шукала нового, передового в мистецтві і житті. Більшість цікавих ідей і відкриттів - в музиці, театрі, образотворчому мистецтві, які визнані сьогодні, у свій час переживали відверту протидію і невизнання з боку ортодоксальних прихильників академізму. Більшість цих ідей, які і сформували обличчя мистецтва ХХ сторіччя, були ініційовані молоддю. Отже, потреба молоді у мистецтві - це потреба завжди нового, це потреба пошуку.

Ще одним, не менш важливим творчим принципом фестивалю є актуальність музики та новаторський пошук. Враховуючи те, що в результаті синтезування, змішування з іншими музичними жанрами, чіткі границі сучасної рок-музики, як жанру, окреслити досить важко - організатори «Рок-Екзистенції» не обмежуються традиційною стилістикою рок-музики і підтримують нові синтезовані стилі, цікаві експериментальні проекти, та будь-який новаторський пошук.

--------------------------------------------------------------
Анкета-заявка
на участь у Всеукраїнському фестивалі рок та альтернативної музики
„Рок Екзистенція 2005”


Назва гурту

Склад гурту:
ПІБ та функція (інструмент)
ПІБ особи, яка має право підписувати угоди від імені гурту

Назви творів (3), які подаються на відбір
ПІБ авторів цих творів


Мова виконання творів

Охарактеризуйте стильові особливості вашої музики

Назвіть головні теми ваших поетичних текстів
Ваш улюблений фільм

Остання книга яку ви прочитали з захопленням
Що таке альтернативна музика?
Вкажіть кілька відомих гуртів, музика яких мала вплив на вашу творчість
В яких ще фестивалях ви брали участь?


Коротка історія гурту
Чого ви чекаєте від фестивалю „Рок Екзистенція”?

Чому ми повинні обрати саме вас?
Ваші перевагиАдреса та контактний телефон, e-mail гурту
Цим підписом ми засвідчуємо своє бажання взяти участь у конкурсному відборі гуртів для участі у фестивалі „Рок Екзистенція 2005” .
З Концепцією та Положенням фестивалю ознайомлений.


Підпис керівника гурту або всіх учасників __________________________ ______________________________ __________________________ ______________________________ __________________________
Контакти дирекції фестивалю: тел. (044) 592-89-63, факс (044) 592-89-64, artveles@cdmaua.com, www.artveles.kiev.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua