МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Поточні новини від ФДР

10/27/2005 | Sean
З пошти "Майдану":

ФДР-вісті з Краю

01.
Мотор'ролла з Хмельницька прописала собі наступні три кроки у просуванні до якнайширшого кола слухачів. Першим синґлом після винайдення формули "Восьмого кольору" стане річ "А Я Собі Гуля", заспівана разом з Олегом Скрипкою. На підмогу її гультяйському звучанню прийде й мальоване відео, над яким завершують працювати сестрички-художниці під творчим іменем Madtwins. Ці юнки мають на рахунку не один кліп, зокрема для гурту Mad Heads, затятими шанувальницями якого віддавна є. Як вже повідомлялося, всі дійові особи будуть мальованими, при чому мотор'роллівці в своїх ошатних костюмчиках, а знаний вевешник у несподіваному, але впізнаваному образі. Гуляти в інформаційний простір пісня піде в середині листопада і своєю появою підведе підсумкову риску під останньою платівкою Мотор'ролли "…шо кому не ясно?".
Другим кроком хмельничани намітила запуск в радіопростір повний свіжак – нову річ "Моя Вода". Слова до пісні написані у співавторстві з Томою Приймак – саме її перу належить лірика нагуділого "Восьмого Кольору". "Вода" розвиває ту музичну стилістику, яку ватага взяла собі на озброєння "Кольорі". Наразі гудці визначаються, коли саме відкрити шлюзи для "Моєї Води", але однозначно ця річ матиме за покликання гучно заявити про майбутню платівку Мотор'ролли.
А ось третьою заковикою у творчому поступі хмельничан стане спільна річ з колишнім басистом тернопільського гурту Неймлесс… Ігорем Пелихом. Так, так, тим самим найпрудкішим "галопником" України і відомим телеведучим. Допоки триває підготовча робота до нового ударного телепрориву, Ігор вирішив пригадати свою шалену музичну юність і поринути у світ музики: він візьме участь у написані слів та створенні оздоблення до пісні, яка покищо не має заголовку. За словами ватажка Мотор'ролли Сергія "Сєні" Присяжного, в подальшому ватага має намір при виконанні цієї пісні таки витягти на сцену й Пелиха: навмисно для такого надзвичайного дуету мотор'роллівці тримають напоготові дві бас-гітари. До речі, за попередніми відомостями, заголовну музичну тему до майбутнього телевпровадження Ігора Пелиха складатиме теж Мотор'ролла, однак то буде вже IV-й Перехід гурту.

02.
З дня виходу першої самостійної платівки "НеДіля" однойменної ватаги на чолі з Едуардом "Ділею" Приступою минуло трохи більше року. Попри те, що пісенник добре продається та є на слуху, спілка шанувальників НеДілі вирішила дізнатися, де ще, окрім загально знаних радіо та ТБ, лунають награння гурту. Альтернативні щаблі складалися, відштовхуючись від найнесподіваніших місць, де було почуто пісні з кружальця.
1. Отож, на першому місці з великим відривом застовпився стрип-бар "Joss", де те саме сороміцьке дійство виконувалося під романтичну "I Will Fly".
2. На другому опинилося велико-торговиці Город'Ок і МегаМаркет. Тамтешні крутії дисків облагородили закупи бринінням пісень "Тільки дощ" і "Знову сама".
3. Почесна третя сходинка дісталась київському клубу "Андроген", в якому, подейкують, полюбляють збиратися "хлопці, котрі люблять хлопців": там присутні із задоволенням відпочивали під вже згадану "I Will Fly".
4. На четвертому місці засіло караоке коло Пасажу на Хрещатику: пересічні перехожі теж, виявляється, полюбляють покривлятися під цю пісеньку.
5. "Я тебе кохаю" вивела на п'яту сходинку Радіо Київ. За словами Едуарда Приступи, він би хотів потиснути ту руку, яка наважилася зарядити пісню тривалістю 7хв 45сек в ефір: оті комерційно-форматні 3 хв.30 сек відрубують від ефіру не одне гідне творіння.
6. Щабель шість: маршрутне таксі столиці. Деяким просунутим водіям викручувати кермо в міських заторах допомагає "Тра-та-та-та".
7. Сьому позицію займає літній сосновий бір: джерелом слугував програвач, а слухачами – веселе юне товариство юнаків та. Крізь шпильчасту зелень долітала "I Will Fly".
8. Восьмою несподіваною місциною став не дуже чистий пляж в Ялті: в задусі, гаморі та піщаному довкіллі, набитому "піджареними" тілами "Тільки дощ" сприймається трохи дивно.
9. У трамваї, що чимчикує околицями Берліна, серед рваних звуків німецької мови і раптом… "Знову сама"! – дев'яте місце. Світлина: 02 Едуард ''Діля'' Приступа.jpg

03.
Львівське ФАЙNО завершує працю над черговим награнням, яке швидше за все стане чільним в першому офіційному виданні гурту. Річ називається "Сонця в калюжах” на вірші Грицька Чубая, батька відомого пісняра Тараса Чубая. Якщо запис вийде вдалим, то наступним ФАЙNО-кроком буде видання малотривалої платівки з 4-5 пісень із "Сонцями в калюжах" на чолі.

04.
Платівка-присвята Скрябіну "Найкраще – погляд з боку" не вийде. Принаймні, у видавництві "Мун Рекордз". Річ в тім, що виключні права на випуск пісень, зазначених у змісті альбому, навіть якщо їх виконують інші співці, належать видавничому товариству "Лавіна М'юзік". За повідомленням речництва "Мун Рекордз", це з'ясувалося напередодні самісінької появи триб'юту, але позаяк папери між видавництвом і Скрябіним ще не було підписано, то пригода обійшлася без сварки та збитків для жодної зі сторін. Швидше за все, "Найкраще" таки побачить світ, але вже у "Лавіні М'юзік" і в обрізаному виді: замість 28 награнь на двох дисках вийде тільки одне кружальце з відібраними двадцятьма переспівами. Композиції, що не потраплять в альбом Андрій "Кузьма" Кузьменко загадує включати у майбутні доробки на додачу; розглядається також можливість їхнього викладення на іменній сторінці skryabin.ru для вільного завантаження – власне, як це і планувалося ще на початках задуму "Погляду з боку".

05.
З'явилося перевидання одного з найвидніших доробків в літописі сучасного вітчизняного рока-попсу: дебютної платівки Другої Ріки "Я Є". Окрім 11 речей первинного варіанту пісенника, оновлений випуск на додачу містить переіначення відомого забійника "Впусти мене", цілковито нове награнням "Не моя", яке не увійде до майбутньої плити гурту, та кліп до пісні "Там де ти". Оживило самостверджуюче "Я Є" Другої Ріки столичне видавництво "Мун Рекордз". Світлина: 05 обкладинка плити ''Я є'' Другої Ріки.jpg
Зміст:
1. Я є
2. Впусти мене
3. 000 Т.Б.
4. Вiчна, жива
5. Там де ти
6. Знаеш
7. Чого же ти ждеш
8. Зазнайко (укр.)
9. Iнколи
10. Сни
11. Зазнайка (рос.)
На додачу
12. Впусти мене (remix)
13. Не моя
Видограй
Там де ти
06.
Буковинські електронники СТЕЛСІ випустили обіцяну платівку "Там", замішану на наших народницьких співанках, видобутих чернівчанами зі старих, ще радянських вінілів та бобін. Хлопцям вдалося втілити задумане і у підсумку вийшла добірка придатних для танцювальних майданчиків брейк- та біґ-бітових награнь з питомо Українськими врізками. Зокрема річ "Без Роботи" містить уривок з народних наспівів Бесарабії, в пісні "СССР", "Молодий", "Лукавий" вплетено коломийки, в інших стежках використано витяги з Українських народних казок. Пісенник пронизаний легким висміюванням облудних явищ сучасності, скажімо, всюдисущого "пі-ару", або ж кумачевих футболок із занепадницькими написами "СССР". Такі композиції з розмаїтими сопілками, цимбалами, дримбою, лірою, скрипкою та автентичними підспівками добре б прижилися на етно-дискотеках, однак наразі ця клубна субкультура в нас відсутня, тож СТЕЛСІ доведеться просувати свої пісеньки на західні ринки, де фолькові вечірки дедалі набирають поширення. Благо, подібні напрацювання з німецькими та голландськими клубами в хлопці вже є. На підтримку "Там" чернівчани зліпили й відеоряд до пісеньки "Про Це", який є першою спробою гудців на відео-поприщі. Світлина: 06 обкладинка плити ''Там'' STELSI.JPG

07.
Гайдамаки придбали собі нове бýхало – так називається великий бубон у гуцульських музик. "Гайдамака" Іван Леньо змушений був перебрати аж три барабани, аби зліпити з них один цілий. Річ в тім, що багато із запропонованих інструментів мали пробите робоче полотно зі шкіри, а позаяк всі інструменти робилися вручну, то кожне бýхало має свою окружність. На жаль, умільців, котрі робили таке ударне знаряддя, нині вже не залишилося в живих, тому зробити нову натяжку нема кому. Довелося Іванові з одного бубна взяти корпус, а з інших підбирати "шкіри". Барабани на оглядини звезли з цілої округи, зокрема із сіл Попельники та Джурів Снятинського району на Франківщині.
Це вже друге бýхало в інструментальній зброярні Гайдамаків, і хоча нове придбання має солідний 35-літній вік, воно виглядає небитим хлопчаком перед 100-річним бубном, придбаного гуртом раніше. Це не єдина різниця між інструментами. "Молодий" барабан має менший, 22-дюймовий діаметр, ширше розповсюджений власне на Підкарпатті і через зручний розмір ватага має намір тягати його за собою по роз'їздах: його гудці відразу й охрестили "Подорожнім". Барабан-"дідусь" зійшов з високогірних районів, і зважаючи на поважний вік та розмір Гайдамаки його використовують винятково на надзвичайно урочистих дійствах та святах. Звуть хлопці того бубна "Карпатський Грім": на одній із забав перкусист гурту так захопився його гомоном, що відтарабанив без передиху цілу ніч. За таку забійну гру вдячні горяни взяли та й подарували бубнявого старожила Гайдамакам.

08.
Київський електронник Юрій Резніченко, відомий власними альтернативними перепрочитаннями Русланиних пісень, разом зі своїм гуртом City'sh готує для радіпростору оновлену версію награння "Жовтень". Днями річ має вийти з під ковадла, аби встигнути до кінця однойменного місяця. Відразу до пісні рихтується й нехитре відео: дякувати, у Юрка вже є певний досвід в короткому метрі кіна, тож все робиться своїми руками. В суголос природі, видиво будуватиметься на жовто-листкових замальовках. А 1 листопада City'sh готується винести всі свої осінні і не тільки доробки на люди: в столичному клубі "44" відбудеться дебютний виступ ватаги на живих підмостках, а на додачу запрезентується знятий в серпні видограй на "Проблематичні дні". Запрошуються любителі першовідкриттів та приємних несподіванок. Поч. о 22.00. Вхід вільний.

09.
Наприкінці жовтня вийшов перший двоплитник Марії Бурмаки у форматі мп-3. Видання містить всі 10 платівок співачки, а родзинкою покликаний стати відновлений через оцифрування альбом "Ой не квітни, весно…", виданий ще в 1990 році тільки на касетах. Разом з мп-3инним пісенником побачив світ і DVD-диск із записом концерту Бурмаки "МІА" наживо у Жовтневому палаці Києва в 2003 році. Про намір випустити такий DVD співачка заявляла відразу ж після зйомок того виступу і ось тепер його нарешті втілено в життя. До речі, це перше вітчизняне видання телеверсії живого виступу на цьому виді носія. Пригадується, на початку 90-х Марія Бурмака була в Україні першою володаркою й небаченого на той час дива – компакт-диску. Повне зібрання творчості у форматі мп-3, за словами співачки, слугує наче музичним супроводом до 15-ої річниці її творчого життя, а також до останніх 15 років історії в розвої новітньої України. "Можливо, це найкращий подарунок для самої себе", – вважає Марія. Підготувало такий дарунок видавництво "МП-3 Рекордз". Світлини: 09 Марія Бурмака на DVD.jpg

10.
Первісток київського Бумбоксу "Меломанія", що побачив світ у квітні 2005 року, отримав свого російського близнюка. Видавництво "Музика Вдох" зайнялося розповсюдженням платівки, яка принесла нашому гурту славу "Відкриття року" на Московських теренах. "Вдоховське" видання різниться від вітчизняного "зістареною" обкладинкою, відсутністю бешкетної пісеньки "Бобік", розгорткою зі словами усіх пісень та додатком у вигляді двох наявних на сьогодні кліпів: "Супер-Пупер" та "E-mail". Нагадаємо, що Українську версію "Меломанії" випустило видавниче товариство "М'юзік Фекторі Ґруп".
Разом з появою російського видання дебютника Бумбокса виринуло на світ ще одне кружальце, дотичне до цієї трійці. Дійсний крутій гурту і найкращий умілець зі шкрябання плит в Україні ді-джей Валик випустив у видавництві "Мун Рекордз" свій "1st Ukrainian Mixtape". Заявлена у заголовку першість обґрунтовується тим, що раніше видавані ді-джейські мішанки були дбайливо зведеними на верстаку (комп'ютері), натомість у Валентина все зіграно наживо, напряму з програвачів вінілів. Платівка містить 19 заграничних награнь і ввійстя та ввийстя, заспіваних "родиною" Бумбоксів.

11.
Побачила світло перша платівка розширеного складу гурту зірвиголів Mad Heads XL під життєдайним заголовком "Надія Є". Товариство "КОМП М'юзік" видало пісенник на компакт-дисках та касетах і він складається з 14 речей та одного реміксу на заголовну пісню. Одну зі стежин займає повністю англомовна версія "Nadiya Yea", яка нещодавно вийшла в окремку від німецького видавництва "ZYX Music". У неділі на каналі М1 відбулася прем'єра відеа до "Пісні світла" – третього кліпу на підтримку цього кружальця, знятого невідомим наразі загалові режисером Дмитро Малковим. Сама "Пісня" є наче смисловим продовження забійника "Надія є". Решта Європи зможе послухати доступну Українцям вже сьогодні нову платівку Mad Heads XL не раніше початку 2006 року.
Зміст:
1. Смерека
2. Надія є
3. Дубки
4. Пісня світла
5. Цигани
6. Гроші
7. Річенька
8. Спека зимова
9. Gangster's Days
10. Don't Worry
11. Nadiya Yea
12. Автобус буратін
13. Younger
14. Радіо Вавилон
15. Надія є (remix)

12.
Шанувальники львівської Ніагари з дівочим гаркітливим співом створили любительську сторінку ватаги www.niagara-fansite.sitecity.ru. За повідомленням галицького сайту www.rock.lviv.ua, хоча сторіночка ще не може похвалитися щільним насиченням, однак гурт був приємно здивований існуванням свої першої шан-сторінки. Разом з тим успішно працює іменний сайт www.niagara.com.ua, який змінивши своє оздоблення, продовжує повноцінно повідомляти про поточне життя Ніагари.

13.
Допоки триває запис першачка гард-забійної АННИ зі Львова, гурт вирішив тим часом напалити "ознайомлики" зі семи пісень та живого відеа з Тернопільської "Висадки" і попередньо проїхатися з кружальцем краями України. Мале турне під кодовою назвою "1-й День весни…" – за заголовком демо, – має охопити Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Київ, Луцьк, Рівне, Харків. Перший виступ з цієї низки відбудеться 28 жовтня у львівській "Ляльці" – цього дня АННІ виповнюється три роки. Разом з АННОЮ своє п'ятиріччя святкуватиме теж львівська Ніагара, а до них долучаться ТОЛ з Києва, одесити Da Bitt і СТАН з Кривого Рогу.

14.
Пісня "Трилер" гурту НУМЕР482 виявилася справжнім убивцею! Награння "зжерло" вже п’ять жорстких дисків під час роботи над кліпом до нього і ватага серйозно замислюється, чи не змінити її назву на "Кілер". Роздратованості режисера Олександра Лазикіна теж настає край: тільки-но він сідає за верстак, як обладнання миттєво висне! Він вже навіть був готовий відмовитися від роботи над "Трилером". "Таке зі мною сталося вперше за 10 років праці!" – бідкається кліпотворець. "Не гурт керує своїм твором, а пісня керує нами", – вторить йому ватажок "нумерів" Віталій Кириченко.
Зйомки кліпу відбулися на Одеській кіностудії ще влітку, і тоді все йшло наче по маслу. Стопоріння почалися під час зведення та склеювання відеа. НУМЕР482 вирішив проявити мистецьку затятість, та все ж випустити "Трилера" до кінця жовтня. Змінювати коней на переправі, чи то пак режисера гурт теж не намірений. Гудці "пазурами" тримаються Олександра Лазикіна з тої причини, що саме він зробив видограя німецькій групі Law на пісню "In My Head", який потрапив до доброї прокрутки на європейському MTV: ніхто не міг повірити, що таке може бути створеним в Україні. Щоправда, тоді митцю кліп вдалося зробити за три дні, тому музúки схиляються до думки, що правило "як човна назвеш, так він і попливе" все ж діє і в майбутньому прискіпливіше вибиратимуть імена своїм доробкам.
Наразі "Трилер" й надалі залишається першим провісником майбутньої платівки "нумерів", що вийде навесні 2006 року, а саме відео має стати знаковим у вітчизняному виробництві кліпів. У ньому гудці втілюються в інші образú: наприклад, раптом з'являється пес з очима Віталіка Кириченка, або його губи переходять якійсь іншій живій істоті. Словом, повний пост-примітивізм. Світлина: 14 гурт НУМЕР482.jpg

15.
Луцька нестримна ФЛАЙzzzА взялася за створення більш лагідного прочитання своєї дотепної пісеньки "Шуруй звідси!" та реміксу іншого свого опусу "Баб-Ель-Мандеб". Натомість загальмувалася праця над мультиком до пісні "Прямо", завершити який мітилося ще у вересні. Зараз волинські "мухи" обмізковують, як вийти зі скрути і тому залишаються відкритими до пропозицій та задумок, які можна сміливо закидати на електронну скриньку flyzzza@lutsk.ukrpack.net.

16.
Інші волиняни, рівненські украбіли От Вінта! теж зайнялися перескладанням своїх та не тільки пісень. Насамперед от-вінтисти разом із сусідською ФЛАЙzzzОЮ ось-ось доведуть до пуття спільну співанку про ч/б телевізор "Два кольори". Лучанин Роман Сорока, який бере участь у її зведенні, на додачу ще й підігнав під танцювальні площадки пісні "Опля-картопля" та "Біля дубу" з цьогорічної платівки гурту "Дарма я наївся цибулі". За враженнями ведучого "гвинта" Юрка Журавля, ці "перегранці" деренчать надзвичайно підривно і їх не вимикають на рівненських дискотеках. Є надія, що скоро подібне відбуватиметься не лише на рідних для укробілів клубах: за тиждень От Вінта! має намір запустити ці ремікси до розповсюдження по всій Україні. Крім того інший крутій, рівненський ді-джей Василь взявся переіначити ще два забійники – "Чемпіонка по штовханню у тролейбусах" та "Дарма я наївся цибулі", почути які можна буде згодом.
Найгострішою перчинкою серед останніх доробків От Вінта! покликане стати їхнє власне прочитання пісні "Блюз пухлых рук" московського гурту Містер Твістер. Ватаги вперше перетнулись кілька років тому на забаві у московському клубі "Свалка" і відтоді подружилися. Тому-то не дивно, що рівенчани отримали пропозицію зробити річ для збірки-присвяти Твістерів. От-вінтисти, як завше, все переробили на свій лад, і у їхньому переспіві головний герой "Блюзу" перетворився на парубка у вишиванці з тризубом:

Міцні засмальцьовані руки
І м'язи тверді, наче дуб
На білій як день вишиванці
Блищить Український Тризуб

В очах крижана недовіра
Як глобус блищить голова
Давно не гуляла сокира
По вулицях міста Москва

Містер Твістер цю пісню вже чув – з почуттями в хлопців все гаразд.

Юрко ЗЕЛЕНИЙ, ФДР
www.fdr.com.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua